Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem swoje Microlab Solo 7C ponad rok temu pół roku grały i wszystko ok było później musiałem wyjechać i resztę czasu przestały 3 dni temu podłączyłem je i słyszę że burczą jak prostownik podczas ładowania akumulatora ;/ o ile w dzień Gra Muzyka na 10. to nie przeszkadza o tyle na noc już je muszę odłączyć od prądu bo nie idzie zasnąć. nie wiem co z tym zrobić ale chyba czeka mnie wymiana Transformatora.

 

probowales podlaczyc do innego gniazdka ?

czasami zdarzaja sie przebicia z instalacji elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł z ML na przód to raczej pomyłka nie zgra ci się to imo z warfdale'ami to nie ta klasa sprzętu mogą ci się wyróżniać innym brzmieniem od reszty zestawu

 

Muzyki będę i tak sluchał na ML, a jak będzie grała całość to się przekonam, jak mi się nie spodoba to będzie trzeba zmienić wtedy :) A te WF to też nie wysoka klasa bo niski model z zestawu Cristal II 30. Usłyszę to się przekonam jak to gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować nie zaszkodzi ale dalej uważam że to nie najlepszy pomysł ;)

 

Wpadło trochę więcej funduszy i dzisiaj Microlaby zostały sprzedane... Pojawi się jakieś 5.0 na początek ;)

 

Do końca zadowolony, przez prawie 2 lata użytkownik Solo 7C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje problemy z głośnikami, głośniki wysokotonowe wydaja z siebie uciążliwy dźwięk, w różnych odstępach czasowych nawet jak komputer jest wyłączony i wtyczka wyciągnięta z karty muzycznej.

 

Po drugim powrocie z serwisu jest wszystko ok, dopiero teraz je doceniłem :), po ustawieniu treble i bass pokazują na co je stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na allegro. Sprzedaż za dobrą cenę gwarantowana :)

 

dziś jakiś sklep wystawił tam "ostatnią sztukę solo7c w Polsce" w rewelacyjnej cenie ;)

 

 

ps. koniec maja się zbliża - ciekawe czy coś do Sunnyline dojedzie...

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar je kupić ale nie w takiej cenie . w sklepach internetowych też poszły w górę. duży na nie popyt to wywindowali ceny. mam nadzieję, że spadną chociażby do 500zł...

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja na Polskę ruszyła! Super mega hip hip hurra. Ale ceny jakie pewien dystrybutor dopierniczył to jest dopiero przegięcie. Mogę zaoferować Solo 7C za 600zł ledwie na tym zarabiając, śmiech na sali :/ Przecież to powinno kosztować 400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno kosztować, dobrze, że dodałeś powinno. Jak kalkulowaliśmy ceny, chcąc wejść w dystrybucję w PL, to wyszło niewiele mniej, żeby w ogóle można było mówić o opłacalności takiego przedsięwzięcia, ale ostatecznie skończyło się na staraniach, bo z sieciami retail nie wypaliło, a sprzedawanie na własną rękę via allegro/sklep internetowy i budowanie marki na własną rękę - za duży wysiłek, za mały zysk. Nie czepiajcie się dystrybutora, a producenta, bo to on narzuca takie ceny. Ceny z 2008 roku, gdy dolar był po 2PLN kształtowały się na tak niskim poziomie z dwóch powodów:

1) Głośniki sprowadzane przez polskich sprzedawców ze wschodu miały tam o wiele niższą cenę - tamtejsi dystrybutorzy, zamawiając duże ilości mieli spore rabaty, nawet 40%.

2) Wspomniany niski kurs dolara

 

Cena w końcu spadnie. To tylko kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepsko to wygląda. cóż, rozejrzę się znów za używką monitorów i wzmacniacza.

 

jakby kogoś interesowało to są sugerowane ceny brutto na Microlaby:

Solo3C  539złSolo4C  369złSolo5C  419złSolo6C  479złSolo7C  699zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...mysle ze dystrybutor powinien dac w takim ukladzie gwarancje 24 m-ce.

To wtedy przy tych cenach zakup Microlab ma (teoretycznie) jakis sens. Ale chyba Solo 7c juz nie beda tak popularne. No bo kto sie pokusi dac 700 zl za glosniki firmy malo znanej w Polsce?

Chyba wiekszosc woli doskladac te 300 400 zl i kupic cos innego ( lepszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

to czemu do tej pory wszystkie sklepy dawaly Microlabom 12 m-cy gwarancji?

Moze działy wbrew prawu ? ;] Sony tez daje 12 m-cy i jakos nikt nie robi szumu(a szkoda) ze lamia prawo.

Ale jezeli nowy dystrybutor daje 24 m-ce to jest to krok naprzod.

Chociaz nie wiem czy to pomoze w sprzedazy skoro jest taki skok cen.

Pozyjemy zoabczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy obecnych cenach niestety ML 'znikną' z rynku;

Nie mam za złe producentowi, skoro na tyle je wycenia... ale one nie są tyle warte;

 

400-500zł była kwota jeszcze akceptowalna;

Ale 700zł?!

 

Tak, wznosiłem je na piedestał, ale mnie one kosztowały 350zł z wysyłką więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za złe producentowi, skoro na tyle je wycenia... ale one nie są tyle warte;

400-500zł była kwota jeszcze akceptowalna;

Ale 700zł?!

 

 

No ale przecież nie wiesz na ile je sobie teraz (a na ile na początku wyceniał) wycenia producent/dystrybutor (w hurcie) a na ile wyceniają je sobie sprzedawcy, więc tak na prawdę i tak nie będziesz wiedział po kogo stronie leży już dochodząca do 100% (początkowo chodziły po 350zł)zwyżka ceny względem tej ceny która była w momencie pokazania się tych głośników na Polskim rynku . A odnośnie powoływania się sprzedawców na wzrost kursów walut to powiem ci taką anegdotę z własnego doświadczenia jeszcze z czasów marki niemieckiej, a więc chciałem kupić pewną rzecz za określoną kwotę i dzwonię z zamówieniem a tu nagle się okazało że marka znacznie skoczyła i dlatego automatycznie cena wzrasta o kilkaset złotych bo oni kupują towar za marki, na to ja mówię że w takim razie na razie dziękuję i zadzwonię ponownie jak marka spadnie. Po jakimś czasie zgodnie z moimi przewidywaniami marka spadła, więc dzwonię i pytam czy ta cena wróciła w przybliżeniu do poprzedniej wartości w związku ze spadkiem marki, a na to usłyszałem... Proszę pana a co to ma w ogóle do rzeczy, ceny dyktuje rynek ..a w tej nowej cenie nadal mamy sporo klientów i ta cena niedługo jeszcze bardziej wzrośnie. No i faktycznie za niedługo jeszcze bardziej wzrosła. :lol2:

 

Tak na marginesie w Australii microlaby są w przeliczeniu po około 447.55 zł .

 

http://www.spotit.com.au/items.aspx?id=62338

Buy Microlab Speaker/ Headphone

 

w kategorii poziomu zycia (lub jakosci zycia) Australia plasuje sie od lat bardzo wysoko - gdzies w pierwszej czworce - w towarzystwie krajow skandynawskich i Kanady.

Australia Zycie Biznes Emigracja

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem od przedwczoraj posiadaczem Solo 5C (kupione infosoft) generalnie mam bardzo dobre wrażenia, słabszy bass mi praktycznie w ogóle nie przeszkadza, z resztą przeważnie mam go w skali gdzieś pomiędzy 2-5 ;)

 

Mam do was pytanie, czy warto wymienić ten kabel na jakiś lepszy (jest sens?) i jeśli tak to na jaki, chyba tak czy tak będę musiał kupić, bo ten jest za krótki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie warto, jak jest za krótki to prosty miedziak 2.5mm2 za grosze;

 

A poczekaj tak tydzień i powinny się 'wygrzać';

Nie będzie diametralnych róznicy ale winneś zauważyć, że grają 'głośniej' (donośniej);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ich dalej i bez ścisku ze ścianą zaowocowało poprawą :wink:

 

I to jest podstawowa rzecz o której bezwzględnie trzeba pamiętać. Bez kawałka przestrzeni za głośnikiem, basu nie będzie.

 

Edyta@niżej: +0t +0b :']

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie muszą mieć za tyłkiem trochę miejsca xD

 

Co mi daje kabel 2.5mm2 zamiast defaultowego bo tamten jest na bank mniejszy objętościowo, więcej mocy uciągnie?

 

btw. jakich używacie ustawień? ja jak słucham muzy we flacu np. to mam treble = 0 , bass = 2-3, głośność zależna od pory dnia :D

 

Jest ktoś gotów zaryzykować stwierdzenie że do solo 5/6/7 opłaca się kupić lepszą dźwiękówkę niż live/audigy1,2 itd. czyli np. xonar / x-fi lub nawet audiotrak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...