Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tak rzuciło się w oczy, chyba doszła konkurencja dla Solówek ze strony Modecom'a:

 

MODECOM - producent sprzętu komputerowego

 

Model 3-drożny

 

Czy np:

MODECOM - producent sprzętu komputerowego

 

Model 2-drożny z 8" głośnikiem nisko-tonowym;

 

A porównując model HF-60 widzimy.... że to przepakowane Vigoole - które straciły się z PL rynku:

http://www.vigoole.com/en/products_view.asp?ID=82

 

Kształ, parametry, wielkość przetworników;

 

Niestety ceny nie są zachęcające (choć to cennik Komputronika, więc ew lekkie zejście w dół jest możliwe)

A i ogólnie obserwuje że Solówki zaczęły tanieć...

Edytowane przez serwal4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie chce kupić głośniki do mojego laptopa i nie mogę się zdecydować które wybrać: Modecom HF-100 czy ML Solo 7C. O Modecoma'ach nie ma jeszcze żadnej fachowej recenzji (chyba że nie mogę znaleźć), plusem za to jest to że otwór od basu jest z przodu więc można je ustawić blisko ściany. Natomiast Solo jak to piszą są już legendarne. Ciekawe które lepiej grają bo cenę oba zestawy mają bardzo porównywalną. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie wygladaja te modecomy

zebym nie mial solo to bym może sie skusił :P...no i zeby jeszcze wolne srodki były.

 

Do pytania wyżej to nie wiem co powiedzieć, prywatnie moge polecić solo, ale zdaje sobie sprawę że doskonałe to one nie są oj nie. BYĆ MOŻE te modecomy wypadają lepiej, wcale bym się nie zdziwił.

Ja z solo zadowolony jestem, ale...ale czasami słyszę że coś im brakuje...zwłaszcza jak posłucham stereo u kolegi(denon czy tez onkyo, nie pamiętam). Zapewne część z tego braku który słyszę wynika z małej przestrzeni mojego pokoju, jak i zbyt bliskiego rozstawienia solówek......wydaje mi się po prostu ze za mało mam średnich, lub są przytłumione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam obecnie zestaw 2.1 od Creativa t3000. W mojej głowie zrodził się pomysł zakupu czegoś innego...

Moje Creativy chodzą dobrze w filmach czy grach...W muzyce odrobinę kuleją...

Słuchałem u siebie w pracy wystawione Creativy t20...Spodobały mi się ale basu było odrobinę za mało.

Pytanie teraz...moje biurko jest stosunkowo małe (długość 110 cm)

Czy kupując jakieś Microlaby i ustawiając je odpowiednio:

-21 cm od ściany i ok 35 cm ode mnie (nie wiem czy dobrze się wysłowiłem)

 

Uzyskam lepszy dźwięk od w/w Creativów?

 

I kluczowe pytanie czy do tak małego biurka jak moje i siedzenia od głośnika ok 35 cm zyskam dużą poprawę dźwięku?

 

Zależy mi na basie, aby filmy ładnie chodziły i głównie na muzyce.

 

Jeżeli chodzi o kwotę jaką mogę wydać to ok 350zł.

 

Znalazłem kilka modeli microlaba...Który będzie najlepszy?

-Microlab H11 2.0 (zaleta to pilot i ładny design) i chyba do tych bym się najbardziej skłaniał.

-MICROLAB SOLO15

-MICROLAB SOLO6C

i

-Edifier R1600T-Plus Studio 2.0

 

pozdrawiam i dzięki za posty

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, czy ktoś miał okazję usłyszeć jak grają Microlab Solo1 oraz Genius SP-HF1800 - potrzebuję porównania tych głośników, gdyż rozważam zakup genius+xonarDG(ew.x-fi) lub też zakup Solo1 i podpięcie ich pod integrę(tymczasowo). Zależy mi na relatywnie dobrym basie wśród zestawów 2.0. Chyba, że coś lepszego w cenie do 280zł polecicie.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może, czy jest możliwość kupienia pilota do Microlabów 6C? Bo widze, że powoli zaczyna wysiadać. Klawisze głośności jeszcze dają radę ale z inputem na prawde musze sie nameczyc niczym załapie.

Chyba ze mozna jakims uniwersalnym pioletem zczytac funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na Allegro, bo miałem na oku Solo1 i właśnie znalazłem w historii u siebie link, który Cię może zainteresować:

 

http://allegro.pl/pilot-do-wszystkich-glosnikow-microlab-serii-solo-i1384182002.html

 

Napisz do gościa. Na pewno ma jeszcze w asortymencie - chociaż cena zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na Allegro, bo miałem na oku Solo1 i właśnie znalazłem w historii u siebie link, który Cię może zainteresować:

 

http://allegro.pl/pilot-do-wszystkich-glosnikow-microlab-serii-solo-i1384182002.html

 

Napisz do gościa. Na pewno ma jeszcze w asortymencie - chociaż cena zaporowa.

 

Chyba mózg im wypaliło przed wpisaniem ceny za tego pilota. To już taniej by wyszło kupić uczący się pilot i go zaprogramować.

 

Chyba ze mozna jakims uniwersalnym pioletem zczytac funkcje?

 

I w tą stronę bym szedł (funkcję uczenia miałem w pilocie Yamahy ale z niej nie korzystałem - podobno można odebrać sygnał z innego pilota i przypisać do niego przycisk) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty są za 50zł z przesyłka do kupienia. Możliwe, że jeśli mój by jeszcze działał to kupiłbym uczący się pilot, ale niestety 3 dni temu w ogóle przestał reagować, dlatego od 3 dni nie mam głośników :/

Na razie zamówiłem tego pilota za 50zł! Ale docelowo spróbuje wywalić ten odbiornik IR i zrobić jakiś panel z możliwością regulacji tonów niskich i wysokich oraz wyboru źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle dokładnie! przecież produkcja takiego pilota, to góra 5 zł w Chinach - a oni wyskakują z kwotą, za którą niektórzy ludzie głośniki kupują.

 

@torque lepsze 50zł, niż te 90zł na Allegro. Ale to i tak grubo przesadzona cena za tej jakości "pilota". Jak widać rozwiązanie w 'solówkach' bez literki "c", z regulacją z tyłu, to może mniej praktyczna opcja, ale na pewno nie trzeba co kilka miesięcy się martwić o pilota...

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pilot w Solówkach za niedług będzie działał pełne trzy lata, jak i same Solówki;

 

żadnych problemów, owsze na pilocie guziki od głośności zaczynają kiepsko działać ale są ich 3-y pary więc... narazie jedna kiepsko działa, zostały jeszcze dwie;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co to da?

tak z ciekawości pytam :P

W sumie mam te laby też już 3 lata ponad(chyba), gwary dawno nie mam( bo opóźnione właczanie głośników założyłem) więc moge też pogrzebać....jeśli warto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wysokość mają Solo6c? Wg. jednych stron 361mm, wg. innych 411mm. Pytam się, ponieważ z prawej strony mam "wolne" 42cm wysokości i zastanawiam się czy się zmieszczą. Ewentualnie wymontuje szufladę. Pozdrawiam

Edytowane przez mikla91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty są za 50zł z przesyłka do kupienia. Możliwe, że jeśli mój by jeszcze działał to kupiłbym uczący się pilot, ale niestety 3 dni temu w ogóle przestał reagować, dlatego od 3 dni nie mam głośników :/

Na razie zamówiłem tego pilota za 50zł! Ale docelowo spróbuje wywalić ten odbiornik IR i zrobić jakiś panel z możliwością regulacji tonów niskich i wysokich oraz wyboru źródła.

 

Trochę nie wczas jak mniemam. Ale ja swojego pilota w ogole nie uzywam. Dlaczeog brak pilota u Ciebie = brak głośników?

 

Jeżeli chodzi o załączanie się na AUX a nie PC to podłącz kable do drugich gniazd i po włączeniu zasilania od razu Ci się odpalą na tym co trzeba. Nie będziesz musiał wybierać źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie wczas jak mniemam. Ale ja swojego pilota w ogole nie uzywam. Dlaczeog brak pilota u Ciebie = brak głośników?

 

Jeżeli chodzi o załączanie się na AUX a nie PC to podłącz kable do drugich gniazd i po włączeniu zasilania od razu Ci się odpalą na tym co trzeba. Nie będziesz musiał wybierać źródła.

 

a mute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech chiał że właśnie zepsuł mi się pilot. Przeczytałem gdzieś że podobno pilot uniwersalny philipsa sru9400 obsługuje microlaby, jestem ciekaw czy ktoś już próbował takich pilotów (niekoniecznie ten model)?

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, jakie kondy?

bo mi własnie padło zasilanie, prawdopodobnie przez kondy, plus jeden rezystor siadł(z tego samego powodu...). Głośniki martwe.

Ogółem od tyg mam niesprawne solo, teraz znajomy elektronik się nimi zajmuje i ma problem, bo jak mówi, to to co padło to jakieś noname i nie wie co dać w zamian...

Ma ktoś schematy solówek może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś pojęcie jak wypadają Solo15 przy Solo6c? Prawie ta sama cena, więc aż dziwne, że nie ma porównania :/ A bardzo mi na nim zależy, bo właśnie mam zamiar któreś z nich kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka, Solo6c sa totalnie nowe prosto z Honkongu. Beda do kupienia za około tydzien po okazyjnej cenie.

ps. przepraszam za tragiczna jakosc zdjecia.

post-6154-0-19710600-1302005578_thumb.jpg

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...