Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy model Microlabów B-77, designa mają nieco podobny do Sonus Faber ;)

 

Microlab Art for the Ear

 

Fajniutkie :D

Masz może pojęcie gdzie takie da się kupić? Albo jeszcze lepiej PURE 100.

Dla ułatwienia mieszkam w Finlandii, a nie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie serii Solo. Obecnie posiadam zestaw 5.1 Logitech X-540, ale po kilku latach chciałbym wreszcie przesiąść się na coś lepszego. I z uwagi na ogrom pozytywnych opinii o Microlabach zdecydowałem, że kupię właśnie je. No i mam kilka obaw/pytań :-)

 

1. Jak duże różnice w dźwięku są między Solo5c/4c ?

2. Jak sprawują się Solo5c z odległości odsłuchowej ok. 75 cm ?

3. W jakiej odległości od ściany powinny stać, żeby bas nie znikał ?

 

Dzięki za odpowiedzi :-)

Edytowane przez tomol012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. W jakiej odległości od ściany powinny stać, żeby bas nie znikał ?

 

Pytanie powinno brzmieć:

"W jakiej odległości od ściany powinny stać, żeby nie było podbicia basu ?"

 

A odnośnie Twojej wersji pytania - bas nie zniknie nawet jak będą stały w wolnym polu. Tak więc nie martw się o to że będą za daleko od ściany, tylko o to że będą za blisko niej (ryzyko zamulenia, dominowania basu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno brzmieć:

"W jakiej odległości od ściany powinny stać, żeby nie było podbicia basu ?"

 

A odnośnie Twojej wersji pytania - bas nie zniknie nawet jak będą stały w wolnym polu. Tak więc nie martw się o to że będą za daleko od ściany, tylko o to że będą za blisko niej (ryzyko zamulenia, dominowania basu).

 

Najwyraźniej źle rozumiałem problem odległości od ściany :-) W każdym razie chodziło mi o taką odległość, żeby było dobrze. Bo nie mogę odsunąć ich za daleko bo będą zbyt blisko mnie, a poza tym będzie to głupio wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa zadnicze roznice miedzy 1-5C bo nie wiem czy warto doplacac do ktorejs wyzszej wersji? W ogole jak to jest z numeracja, bo nie odzwierciedla ona ceny zakupu, a wujek google milczy.

 

1c - 280zl

4c - 305zl

5c - 338zl

6c - 345zl

2c - 350zl

3c - 460zl

7c - 490zl

 

I zastanawiam sie czy nie wziac czegos innego do malego pokoju studenckiego, filomanem tez nie jestem.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam 6 i 7 teraz w domu i nie zszedl bym nizej niz 6 cali na wooferze :> Poza tym 6c kosztuja 7zl wiecej od 5c... wybor oczywisty.

 

Nowy filmik/prezentacja zrobiona w celach promocyjnych dla PR Microlabu. (w 2-giej czesci troche dubstepu nagranego na zywo)

Edytowane przez NeonPPC
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów orientuje się jaki jest faktyczny pobór prądu przez modele 5C/6C? Chciałbym zakupić 5C lub 5C i podłączyć je pod TV LCD. Głośniki mają służyć TYLKO do przekazania fonii z TV. Nie wiem co będzie mniej prądożerne - posiadany przeze mnie amplituner + głośniki [ampli trakcie pracy pobiera ok. 50W] czy te głośniki? Jest prawie pewne, że mniej wezmą głośniki, ale jeśli będzie chodziło o różnicę 10-15W, to wydaje mi się, że nie warto. Czy któryś z Was posiada watomierz i byłby tak uprzejmy zmierzyć wartość pobieranego prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam obecnie głośniki Creative GigaWorks G500 5.1 i z konieczności muszę je zmienić na 2.0 lub też 2.1. Co w zamian polecacie? Czy Solo 5c czy też 6c? 7c będą chyba jednak trochę za duże. A może bo obecnym zestawie 5.1 lepiej byłoby jakbym zakupił 2.1? Doradźcie coś proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadowolenia z solóweczek (6c) co niemiara ale przy zwykłym antyku typu audigy czegoś mi w nich brakuje....jaką karte do 250 zł kupić? fajnie gdyby była zewnętrzna bo nie zawsze chce mi się schylać żeby słuchawki podłączyć (senki hd202)...jeśli nie zewnętrzna to za kilka miesięcy sprawił bym sobie nieduży wzmak słuchawkowy i wymienił też słuchawki.Jednak bardziej odpowiadałaby mi opcja 1. czyli karta zewnętrzna. Więc?

Edytowane przez saYmanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców :) Otóż przy składaniu PC facet w serwisie powiedział mi, że nie poczuję różnicy między zintegrowaną a niezintegrowaną kartą i faktycznie nie czuć różnicy, na razie 10 minut słucham muzyki i nawet jakby troszkę gorzej. Poza tym, głośniki przy mocnym basie lub wysokiej głośności pierdzą, buczą, takie niemiłe echo, dlaczego tak jest? Mam tak od momentu ich podłączenia, czyli jakiś miesiąc.

 

Odkryłem taki myk, kiedy nacisnę lekko tą dużą membrankę czy co to jest na środku, wtedy jakość dźwięku się poprawia znacząco.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż przy składaniu PC facet w serwisie powiedział mi, że nie poczuję różnicy między zintegrowaną a niezintegrowaną kartą i faktycznie nie czuć różnicy, na razie 10 minut słucham muzyki i nawet jakby troszkę gorzej.

 

Moje głośniki też na początku grały przeciętnie, po jakimś czasie się rozkręciły.

Ja mam zintegrowanego Realteka ALC888. Nie gra najgorzej, ale od wczoraj mam Xonara D1 i moje Solówki jakby odżyły :) Wahałem się przed zakupem, bo czytałem przeróżne opinie. Jedni twierdzili że nie ma różnicy między zintegrowaną kartą, a inni natomiast twierdzili że różnica jest kolosalna. Ja na szczęście różnicę słyszę i jestem zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem taki myk, kiedy nacisnę lekko tą dużą membrankę czy co to jest na środku, wtedy jakość dźwięku się poprawia znacząco.

 

Czyli masz podbity bas (pewnie nierówność tego modelu kolumn + tylny bassreflex w pobliżu ściany). Zamiast naciskać głośnik niskotonowy, lepiej przytkać lub zatkać bassreflex, ew. przyciąć basy regulacją w kolumnach. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sam głośnik być uszkodzony (chodzi o przetwornik), krzywo wklejone/za wysoko dolne mocowanie na cewce i mamy piękne furczenie/stukanie/prykanie tak jak przy przesterowanym głośniku z podbitym basem

Jak dla mnie reklamuj, nie zatykaj BR....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie. Wiem, że nie można i najwięcej mocy to było około 40-50%.

 

Czyżbym miał takiego pecha i głośniki mam uszkodzone? Próbowałem zmieniać mixer w Xonar D1 Audio Center i inne opcje, nie za wiele, nie znam się, ale nie pomogło. Dźwięk się zmieniał w zależności od efektu który wybierałem, ale problem pozostał, co jest słyszalne. Co mam robić? Proszę Was o pomoc.

Edytowane przez jimix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekko jest nie docisnę to jakość dźwięku jest słabsza. Ciężko to opisać, jakby rezonans był zbyt mocny, buczy, stukania nie ma, charczenie czy szumienie to też nie to. Po prostu jakby rezonans się roznosił po głośniku ze zbyt dużym basem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekko jest nie docisnę to jakość dźwięku jest słabsza. Ciężko to opisać, jakby rezonans był zbyt mocny, buczy, stukania nie ma, charczenie czy szumienie to też nie to. Po prostu jakby rezonans się roznosił po głośniku ze zbyt dużym basem.

 

No ... czyli jak mówiłem na początku ... przy czym możesz zacząć od podcięcia basu elektroniką głośników, a jak rezultat będzie niesatysfakcjonujący to możesz popróbować częściowo przytkać, lub całkiem zatkać bassreflex. Możesz też postarać się odsunąć kolumny jak najdalej od ścian. Przytykanie bassreflex zostawił bym na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń kolumnę na środek pokoju, jeśli tam nie będzie opisywanego zjawiska, rób tak jak Kyle napisał.

jeśli wystapi, coś czuję ze nie mówimy wtedy o podbicu +3-6dB na basie tylko jakiejś usterce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem je do dużego salonu i podłączyłem pod laptop i było lepiej, znacznie, te wszystkie nieprzyjemne dźwięki jakby ustały. Mam pomysł na inne rozmieszczenie je w moim pokoju, ale do tego muszę kupić dłuższy kabel łączący dwa głośniki. Jakieś propozycje z allegro? Zakładam, że jakość takiego kabla wpływa na jakość dźwięku. Proszę o propozycje z niższej, średniej i wyższej półki cenowej z małym opisem co do jakości dźwięku. Będę wdzięczny. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę sobie kupić głośniki z przeznaczeniem do komputera i telewizora, głównie będę wykorzystane do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zastanawiam się nad dwoma modelami, a mianowicie logitech z623 czy microlab solo 7c. Jeden zestaw jest 2.1 ,a drugi 2.0. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia, jedynie co mnie interesuje to przyjemność ich słuchania. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ho!:] stoję ja przed zakupem głośników, najbliżej mi do Solo 6c, pytanie moje jest następujące - jest jakaś alternatywa? pokój ok 15 m.kw.(5x3), przeznaczenie to muzyka, filmy, gry (w zasadzie w tej kolejności). środków na ten cel mam powiedzmy 350 zł. pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...