Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki faktycznie ja też dopiero teraz zauważyłem że wyżej jest wyjście pre out :) aha i tak na przyszłość bo planuje zakupić Altus 200 da się je podłączyć kablem pod te nakrętki czerwono czarne FRONT

post-158342-0-71484500-1315660992_thumb.png

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala Wam jeszcze ten pilocik ? Mi po kilku miesiacach sie popsul i ponad rok musze sobie radzic bez niego i dlatego mam pytanie do obeznanych ;) czy moge zastapic ten pilot jakims innym , mam jakis pilot uniwersalny do telewizorow itp (okolo 1000 urzadzen obsluguje)

Czy da sie wogole ustawic go na odpowiednie fale na ktorych dzialaja te glosniki ? Czy to jakas abstrakcja co ja pisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala Wam jeszcze ten pilocik ? Mi po kilku miesiacach sie popsul i ponad rok musze sobie radzic bez niego i dlatego mam pytanie do obeznanych ;) czy moge zastapic ten pilot jakims innym , mam jakis pilot uniwersalny do telewizorow itp (okolo 1000 urzadzen obsluguje)

Czy da sie wogole ustawic go na odpowiednie fale na ktorych dzialaja te glosniki ? Czy to jakas abstrakcja co ja pisze ;)

 

Mi mój działa a swoje głośniki jakoś pod koniec 2009 zakupiłem :) za dużo tam nim nie pstrykam tylko głośniej i ciszej czasem treble czy Bass :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impedancja przy mocy wyjściowej 6Ω

Altus 200

...

- impedancja 8 ohm

 

Zasada jest taka że pod wzmacniacz nie podpina się głośników o niższej impedancji niż impedancja wzmacniacz bo można uszkodzić wzmacniacz lub głośniki, albo jedno i drugie. Natomiast jeśli głośniki będą mieć zbyt dużą impedancję to najwyżej nie zagrają tak jak powinny, lub po prostu zagrają cicho. Na etykiecie ze zdjęcia z poprzedniej strony widzę przedział 6-16 ohm. Skoro altusy mają 8 ohm to powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem solo 7C, niestety buczą. Słychać to dość mocno z 30cm, z 0,5m nadal przy względnej ciszy słyszalne i irytujące. Nie nadają się zbytnio do metalu, nie nadążają. Większą frajdę w cięższych kawałkach dawał zestaw starych 25letnich homemade kolumn z Diorą ws354. Ogólnie w spokojniejszych kawałkach solo 7C daje radę. Będę wygrzewał je do poniedziałku, jeśli buczenie nie ustanie to będę reklamował. Jeśli jakość dźwięku do tego czasu nie zacznie mnie satysfakcjonować to poproszę o zwrot pieniędzy.

Być może trafiłem na wadliwą sztukę, kto wie :( Na razie względne rozczarowanie, z pewnością nie warte swojej ceny (zapłaciłem 540zł). Duży niesmak pozostawia te buczenie, więc mogę być nieobiektywny.

 

Najwyżej kupię monitory studyjne Fostex'a pm-0.4 albo mission'y jakieś. Ewentualnie Wafle + jakiś wzmacniacz. Do odległości odsłuchu mogę się dopasować

P.S. Monitory studyjne nie zagrają dobrze z odległości 3 metrów w 20m^2? Chcę się upewnić

 

Edit: kolumna pasywna dobrze gra na osobnym wzmacniaczu, nie buczy

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Wafle + jakiś wzmacniacz.

 

Przy czym wafle 9.1 i 9.5 nie należą do szybkich w basie (tych słuchałem)

 

P.S. Monitory studyjne nie zagrają dobrze z odległości 3 metrów w 20m^2? Chcę się upewnić

 

Oczywiście że zagrają dobrze ... przy czym do takich dystansów wskazane byłoby kupić jakieś trójdrożne monitory (cena takich już jest ... wysoka). Fostex 4" jest optymalny do bliskiego odsłuchu (np. 90 cm od uszu) ... przy 3m raczej dostaną zadyszki.

 

Edit: kolumna pasywna dobrze gra na osobnym wzmacniaczu, nie buczy

 

... bo nie ma możliwości by buczała. Zawsze za buczenie odpowiada elektryka/elektronika (mam na myśli wzmacniacz/przedwzmacniacz/źródło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybór w tej cenie jest ograniczony? Są jakieś inne ciekawe propozycje, jeśli możesz coś polecić? :)

 

Międzyczasie dam szansę Solo 7C, bo potrafią zaskoczyć. Przy filmach akcji dają czadu. No i niestety pokazują niedoskonałości słabych mp3'jek ;)

 

Może ktoś posiadający solówki wypowiedzieć się jak dają one sobie radę przy cięższych brzmieniach (metal etc)? Z góry dzięki

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałeś - cięższe brzmienie i się Solówki zaczynają gubić ('cięższe', tzn. Sabaton/Eluveitie/Children of Bodom/Amon Amarth);

 

Wysokie w miarę znośne, dolne rejestry czasem zamulą, średnica lubi się pogubić;

 

Ale za to muzyka elektroniczna/coś spokojniejszego jest jak najbardziej pozytywnie;

Słucham różnych gatunków muzyczny, w tym co ostatnio się wsłuciach!e (czyli dark-electro) dają radę;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Prodigy HD2 nie jest wcale lepiej. A z Beresfordem wiem, że ktoś testował - jest różnica?

Edit: za szybko posty walę, znalazłem poprzez 'szukaj'.

Poczytałem i teraz interesuje mnie czy ktoś zestawiał Zero DAC'a z solo7? szczególnie, że jest nowa wersja 2011, ale widzę że nikt w Polsce jej jeszcze chyba nie testował :(

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanko, czy głośniki z rodziny Solo mają pamięć głośności po wyłączeniu przyciskiem zasilania? Dokładnie to zamierzam kupić Solo 4C, ale myślę, że pewnie wszystkie Solo mają lub nie mają taką pamięć. Btw to nie ma co mnie namawiać na inny model, bo po prostu Solo 4C są najmniejsze o ile dobrze się orientuję, a właśnie na tym mi zależy żeby nie były wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic na prezent glosniczki Microlab solo 6c albo 2.1 Microlab FC540U. Mialyby sluzyc wylacznie do odtwarzania muzyki (pop, klasyczna, jazz). Solo 6c zapewne ladniej zagraja, ale te fc530u posiadaja wbudowane radio i odtwarzacz mp3'ek z kart pamieci i usb . Mam w zwiazku z tym 2 pytanka - czy te 6c zagraja na tyle lepiej na integrze z laptopa lenovo, zeby warto bylo postawic na nie? I czy do glosnikow microlab solo 6c mozna podlaczyc playerek mp3 (chyba iriver t10) zamiast komputera? Bo to by niwelowalo plusy fc540u... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zwiazku z tym 2 pytanka - czy te 6c zagraja na tyle lepiej na integrze z laptopa lenovo, zeby warto bylo postawic na nie?

Na integrze to raczej wielkiej różnicy nie będzie. Ogólnie integra to jest kiepskie źródło dźwięku, żeby nie powiedzieć najgorsze z możliwych :D

 

I czy do glosnikow microlab solo 6c mozna podlaczyc playerek mp3 (chyba iriver t10) zamiast komputera? Bo to by niwelowalo plusy fc540u... :)

Jak masz kabelek jack -> 2x chinch to można podłączyć, z resztą może nawet taki jest w zestawie z głośnikami, nie wiem, jeżeli nie ma to można bez problemu dokupić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze to raczej wielkiej różnicy nie będzie. Ogólnie integra to jest kiepskie źródło dźwięku, żeby nie powiedzieć najgorsze z możliwych :D

 

Wielkiej różnicy nie będzie ale pomiędzy dobrą integrą, a zewnętrzną kartą, zwłaszcza na tak tanich głośnikach. Natomiast pomiędzy zestawem 2.0 a 2.1 zawsze jest wielka różnica. W tym przypadku niekoniecznie na + bo to zależy od preferencji. 2.1 będzie mieć mocny (prawdopodobnie dudniący) bas i kiepską resztę pasma, z podbitą górą. Natomiast takie 2.0 z 4" wooferkiem będzie mieć słaby bas i (powinny mieć) poprawną resztę pasma. Więc 2 zupełnie różne brzmienia. Do muzyki lepsze 2.0, do efektów w grach i filmach lepiej się sprawdzi 2.1. Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedzi. Kabelek 2x chinch => mini jack z tego co patrzylem jest w zestawie. Jezeli z playerka mp3 zagraja tak samo fajnie jak na wiekszych sluchawkach to zestawik powinien dawac rade :)

 

btw te 540u maja debilnie umieszczony panel.. kto postawi glosnik basowy na stole, zeby miec do niego dostep :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem KABEL 2xRCA Chinch DIGITAL BEST QUALITY MRS 3 m i podłączyłem moje Solo 7c pod Amplituner Pioneer VSX-521 źródło dźwięku to odtwarzacz Pioneer BDP-330 podłączony pod amplituner kablem który był w zestawie RCA oraz płyta CD. :) Jak bym miał porównać ich granie w stosunku do grania wcześniej pod X-FI champion Series. To Pioneer VSX-521 na plus jest to że grają cieplej łagodniej dźwięk jest bardziej zrównoważony i wyważony środek lepiej gra oraz Bassy mają lepszą głębie jest to inny dźwięk bardziej wypełniony oraz zauważyłem że pod X-FI był chyba lekko przesterowany,tyle dało mi się zauważyć po kilku godzinach słuchania dziś jeszcze podłączę sprawdzę jak zagrają na kabelku optycznym podłączenie odtwarzacza pod amplituner oraz jak zagrają jeśli źródło dźwięku będzie z karty X-FI do amplitunera a później na Solo :)

 

Edit:14:34 Podłączyłem odtwarzacz Kablem optycznym Toslink i mam następujący problem Muzyka gra tylko na słuchawkach natomiast na głośnikach już nie :] czego to może być przyczyna ? kolejny problem to taki że po podłączenie głośników RCA Solo 7c gdy w amplitunerze zmniejszam głośność na minimum one nadal grają :) nie reagują na zmianę głośności po podłączeniu słuchawek słuchawki normalnie reagują na zmianę głośności:]

post-158342-0-42706200-1316684473_thumb.jpg

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie z innej beczki chciałbym wymienić oryginalny kabel który był w komplecie z solo 7c na jakiś lepszy chodzi o połączenie głośników ze sobą czy ten będzie dobry ?

 

KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm2 kabel głośnikowy ORYG. (1819501922) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub:

 

http://allegro.pl/procab-ls25-1-wysokiej-jakosci-kabel-kolumnowy-i1832644544.html

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będziesz sobie sobie żałować i kupować "tanie" kable po 10zł/metr, kup od razu taki :P

A poważnie to pod te głośniki w zupełności wystarczy zwykły gruby kabel z prawdziwej miedzi, np taki.

 

 

heh tamten za drogi :P podpiąłem je tym KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm2 i gra to ładnie głośniki zyskały na lepszej dynamice dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 6C.

 

Przychodze do domu, tylko glowny glosnik gra. Prawy ni ... ;/

Wez tu lataj z cala paka bez samochodu. :mur:

 

EDIT: Moja glupota nie zna granic, ale po co producent zrobil to w ten sposob to zostaje dla mnie zagadka.

Zylowy kabel byl podwojnie zabezpieczony folia/nakladka. Folii nie zauwazylem, glosniki juz graja.

 

Masakra w jakosci teraz jest miedzy lewym, dopoki drugi sie nie wygrzeje :P Melomanem nie jestem, gluchy na pewno z tonami niskimi slyszanymi na poziomie 30% normy :lol: ale tego nie da sie przeoczyc.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem napisać ten post w dziale 'Co kupić?' ale napaliłem się na Solo 6c i rozważam ich zakup, ale nie wiem do końca czy to dobry pomysł więc piszę od razu tutaj.

 

Obecnie mam Cretivy 4400 (4.1) podpięte do karty zintegrowanej. Obecny zestaw nagłaśnia ten pokoik całkiem nieźle więc Solo 6c poradziłyby sobie nie gorzej (41wat vs. 100wat mocy). Pewnie niektórzy wiedzą jak to gra sporo basu, mało wyrazisty środek i sycząca góra. Basu i tak nie mam dużo, obciąłem, a całkiem bez basu satelity brzmią jak kupa. Brakuje im takiego 'kopa'. Tak czy siak grają jako stereo, podpięte są trójnikiem do jednego wejścia w kompie. Głowię się ponieważ miejsca wokół komputera nie ma zbyt wiele, a właściwie to stałyby na biurku przy monitorze, tutaj gdzie te białe głośniki (a raczej podstawki pod creaty :razz: ). Ewentualnie lewa kolumna zamiast lewego gramofonu. Pokój to prostokąt około 2.9 x 3.5m czyli nieco ponad 10m2. Przeznaczenie to muzyka i film głównie. Kuszą mnie one ze względu na pilot, bo lubię wieczorem/nocą oglądanąć film z kanapy (oglądam wtedy dość cicho tak aby słyszeć co się dzieje i nie robić za dużo hałasu, obecnie obcinałem do tego basy aby najbardziej słychać było dialogi). Czy Solo 6c mają szanse to w moich warunkach przyzwoicie grać? Czy nie muszę kupować dodatkowej dźwiękówki? Gdzieś mi się w tym temacie obiło że obecne kodeki zintegrowane nie są złe i dorównują Audigy 2. Asrock p67pro3 posiada kodek ALC892 i maxymalnie odtwarzanie w 24bit 192 kHz.

 

No i widoczek z rogu pokoju

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z nich korzystać siedząc przed komputerem to solo6c sobie odpuść, bo ustawianie kolumn większych od głowy zaraz przed nią to nie jest najlepszy pomysł ;) W dodatku basreflex byłby wtedy przysunięty do ściany co też dobre nie jest. Do takiego ustawienia proponuję jakieś mniejsze (max 4,5") monitory studyjne lub komputerówki z basreflex z przodu. Jednak pamiętaj że na małych 2.0 nie uzyskasz mocnego i niskiego basu.

Ile możesz przeznaczyć na głośniki? Muszą być nowe czy mogą być używane?

Natomiast co do karty to jeśli nie przeszkadza Ci jakieś szumienie, piszczenie itp. słyszane w tle to możesz pozostać przy integrze. Ewentualnie kup jakiegoś livea 24bit lub audigy SE, albo jeśli chcesz nową to xonara DS i powinno wystarczyć. Ale nie musisz się z tym śpieszyć. Lepiej najpierw kupić dobre głośniki i po jakimś czasie dokupić kartę, niż kupić kartę razem z głośniami oszczędzając na głośnikach.

 

//Ewentualnie jeśli bardzo zależy Ci na pilocie do sterowania głośnością to możesz pomyśleć nad zakupem zewnętrznej karty X-Fi Surround 5.1, do której jest dołączony pilot. Ale to też tak jak wyżej pisałem - lepiej najpierw kup lepsze głośniki i później kartę, niż oszczędzać na głośnikach by kupić kartę razem z głośnikami.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna nowego audio jednak nie jestem w tej dziedzinie najlepiej obcykany stąd też mam kilka pytań i liczę na odpowiedź a tym samym pomoc z waszej strony. Może zacznę od tego, że moje pomieszczenie ma 14m^2 (na poddaszu, z dwóch stron ostre skosy) i słucham prawie każdego gatunku muzyki z największym naciskiem na rap. Zastanawiam się nad wyborem Microlabów solo7c ew. solo6c, w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Czy w takim pomieszczeniu 7c będą się dobrze spisywać czy może lepsze okazałyby się 6c?

2. Planuję za odtwarzacza używać laptopa, czy wykorzysta on pełny potencjał tych głośników?

3. Preferuję mocny bass, i czy w związku z tym byłaby możliwość połączenia do tych głośników subwoofera np. :

subwoofer YAMAHA SW012 --- wysyłka GRATIS --- (1942959248) - Aukcje internetowe Allegro bez jakichś dodatkowych wzmacniaczy itd.?

(oczywiście cały czas wykorzystując jako odtwarzacz laptopa).

 

No i to by było chyba na tyle, pewnie moje niektóre pytania są śmiesznie, ale jestem świadomy swojej niewiedzy, więc proszę mnie nie wyśmiewać :), pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...