Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy w takim pomieszczeniu 7c będą się dobrze spisywać czy może lepsze okazałyby się 6c?

Do tej wielkości pokoju w zupełności wystarczy 6c.

 

2. Planuję za odtwarzacza używać laptopa, czy wykorzysta on pełny potencjał tych głośników?

Zależy jaka w nim karta siedzi. Ale jeśli jest to jakaś lepsza integra to wystarczy.

 

3. Preferuję mocny bass, i czy w związku z tym byłaby możliwość połączenia do tych głośników subwoofera np. :

subwoofer YAMAHA SW012 --- wysyłka GRATIS --- (1942959248) - Aukcje internetowe Allegro bez jakichś dodatkowych wzmacniaczy itd.?

(oczywiście cały czas wykorzystując jako odtwarzacz laptopa).

Ten subwoofer ma już wbudowany wzmacniacz więc dodatkowe nie są potrzebne. Natomiast podpięcie go pod laptopa wraz z solo jest możliwe ale trzeba trochę pokombinować z kablami. Konkretnie potrzebowałbyś takiego zestawu:

- Rozgałęźnik (np takilub taki na kablu) by podłączyć sub razem z głośnikami.

- Kabel mini jack - 2x RCA

- Rpzgałęźnik RCA np. taki by podłączyć obydwa kanały.

Ale lepiej by wystarczył Ci bas z samych solo, bo dodatkowy tani subwoofer może okazać się kiepskim połączeniem, szczególnie w małym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar wymienić mój kabel z solo 7 na troszkę dłuższy i lepszej jakości, wiem że kable mają mały wpływ na dzwięk, ale nie chce kupić badziewia. Po szybkiej lekturze znalazłem parę kabelków :

Prolink Futura

 

 

Prolink Futura - kabel minijack str./2x RCA - 5m (1948539145) - Aukcje internetowe Allegro

Prolink exclusive

Kabel wt. 3,5 str./2xRCA Prolink Exclusive - 5m (1951986034) - Aukcje internetowe Allegro

Digital

KABEL JACK 3,5mm- 2xRCA DIGITAL HI QUALITY 5 m (1922601522) - Aukcje internetowe Allegro

MRS

KABEL JACK 3,5 - 2x CHINCH RCA 5m HIGH-END MRS-148 (1937236451) - Aukcje internetowe Allegro

Czy różnice pomiędzy tymi kablami są wyczuwalne, czy to już czysty marketing ?? który polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z nich korzystać siedząc przed komputerem to solo6c sobie odpuść, bo ustawianie kolumn większych od głowy zaraz przed nią to nie jest najlepszy pomysł ;) W dodatku basreflex byłby wtedy przysunięty do ściany co też dobre nie jest. Do takiego ustawienia proponuję jakieś mniejsze (max 4,5") monitory studyjne lub komputerówki z basreflex z przodu. Jednak pamiętaj że na małych 2.0 nie uzyskasz mocnego i niskiego basu.

 

Do cieszenia się muzyką usiadłbym nieco dalej, słuchanie z fotela tuż przed kompem to nie jedyne słuszne miejsce. Ale nie ważne bo jednak mi przeszedł ten pomysł. Po głębszym zastanowieniu się rezygnuję. Stawiać takie Solo 6c jak pisałem wyżej nie ma sensu akustycznego i praktycznego w moich warunkach (za duże, zawalą całe biurko) a mniejsze kolumienki 2.0 nie dadzą już takiego basu. A więc tylko 2.1 lub 5.1. No i pilot mi się marzył.

 

Ile możesz przeznaczyć na głośniki? Muszą być nowe czy mogą być używane?

 

Byłbym skłonny wydać te 500zł jeśli miałoby sens. Najlepiej nowe. Ale obecne Creaty kupiłem używki kiedyś na alle za 100kilka zł i nadal chodzą :) tak więc mogłaby być i używka, ale to już nie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE!!!

Chciałbym Was przestrzec przed zakupem Microlab-ów!! Ja sam po lekturze waszych wypowiedzi rok temu postanowiłem zakupić SOLO 5C. Tak jak się spodziewałem efekt odsłuchu rewelacja. Ale to było zbyt piękne bo po 11 miesiącach głośniki padły i tu zaczyna się problem. Oficjalnym importerem na Polskę jest firma spod Poznania Sunnyline i oni świadczą usługi gwarancyjne. A więc zwróciłem się do nich o pomoc w postaci naprawy gwarancyjnej i tu ZONK, wypieli się na mnie - głośniki nie mają gwarancji ponieważ kupiłem je na allegro ze sklepu internetowego a nie bezpośrednio od nich. Jeśli kupiłbym od nich gwarancja " CHYBA" jest ale ja kupiłem w sklepie, który kupuje od nich jako oficjalnego dystrybutora na Polskę a w tedy gwarancji nie ma. Fajnie cooo????? Tak więc uprzedzam was głośniki super ale bez gwarancji naprawy w razie reklamacji. Pozdrawiam i mam nadzieje że moja nauczka pomoże wam uniknąć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie musiałem korzystać nigdy z gwarancji na moje Solówki... a kupione kiedy SunnyLine nie były jeszcze ich importerem na PL... w zasadzie oficjalnego importera wówczas nie było...

 

A jak narazie Solówki grają już trzy lata i... coś chyba około sześć miesięcy... w kwietniu albo maju 2008r nabyte...

Zero problemów... zero awarii... pilot wciąż działa (na oryginalnej bateryjce);

 

Widocznie trafiłem na jakąś fajnie wyprodukuwaną partię;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja do tej pory miałem padnięty kondek (wymieniony u znajomego, koszt naprawy 50zł) no i teraz na dniach wymieniłem baterię w pilocie bo już nie szło używać.

Ogółem porządny sprzęt za niewielkie(w tamtym czasie) pieniądze, jedyny ktory prócz core i2500 teraz zyskuje w miarę starzenia się.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazylem ze moje solo 6c zaczely grać tak jakoś ciszej...

CO o tym sądzicie, jeżeli coś nawaliło to w wzmacniaczu?

 

EDIT: Suwak WAVE na kompie byl prawie na minimum. Kolumny są zbyt fajne, żeby sie psuły ^^

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem wczoraj Solo 6C. Grają super, lecz niestety jest jeden problem :(

 

Na "stand by-u" z głośników wysoko tonowych wydobywa się cichy pisk. Głośniki są po prostu włączone, a podłączone do nich urządzenia są wyłączone.

Sprawdzałem parę różnych możliwości:

 

- odłączyłem AUX/ PC- dalej piszczy

- podłączyłem pod lepszą listwę (chyba ma tam jakiś filtr), dalej piszczy.

- po wyłączeniu i włączeniu jest spokój na minutę, potem znowu wraca.

- dla pewności odłączyłem telewizor stojący obok nich (nie znam się na tym, może to on coś "sieje"), niestety.. to samo.

 

Macie jakieś pomysły? Zależy mi bardzo na rozwiązaniu tego problemu, gdyż używanie tylnego przycisku za każdym razem jest bardzo uciążliwe. Pomijam sprawę resetowania ustawień trebli/bassu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzisz, ten typ tak ma. Każda sztuka ma inną wadę :D Moje cicho buczały, też głównie z wysokotonowego. Ja z tego powodu ich się pozbyłem ;)

 

A jakiś pomysł jak to zniwelować? Na gwarancji wymienią? Ten dźwięk jest nie do zniesienia :/ Może muszą parę dni pograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem na gwarancję do Sunnyline, gdzie stwierdzili iż wszystko gra pięknie i nic im nie buczy, po czym odesłali mi kolumny...

Żeby to zniwelować, to musiałbyś rozebrać wzmacniacz i tam poszukać przyczyny. Ja specjalnie biegałem z kolumnami do kumpla by sprawdzić czy to może nie wina instalacji elektrycznej - niestety kolumny tam też buczały.

U mnie grały spokojnie przez 2 tygodnie i absolutnie nic to nie dało :/ Tak to już jest z chińskimi produktami... Raz się trafi dobrze, raz źle

 

Edit: do elektryka nie zaniosę, bo już ich dawno nie mam :) Nie chciałem tracić gwarancji, bo nigdy nie wiadomo co się z tym dziadostwem by stało, wolałem sprzedać za tyle samo.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modowal ktos solowki 6c? pod katem elektroniki np. Pamietam ze kiedys uzytkownik Alton opisal tu z grubsza modyfikacje ale to nie byly solowki tylko pure 3 czy jakos tak. Zastanawiam sie czy nie przeniesc BR na front. To najwieksza wada tych glosnikow i nie wiem jak inzynier projektujacy te glosniki mogl zrobic taki bezmyslny krok, w koncu to komputerowe monitory do niewielkich pomieszczen gdzie z reguly biurka stoja blisko sciany (z racji wielkosci pomieszczenia). Myslalem zeby wyliczyc w programie dwa mniejszej srednicy BR i zastapic nimi ten tylni. Ciekawe czy punktowosc zrodla dzwieku poprawila by brzmienie (br kilka mm pomiedzy nisko i wysoko tonowcem) :)

 

ps. jeszcze mnie zastanawia jak bardzo na dzwiek wplywa mneijsza pojemnosc kolumny w ktorej jest elektronika i troid sporych rozmiarow. Mozna by wywalic osprzet i zamknac go w osobnym pudelku (poza kolumna)

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jeszcze mnie zastanawia jak bardzo na dzwiek wplywa mneijsza pojemnosc kolumny w ktorej jest elektronika i troid sporych rozmiarow.

 

Różnica nie jest jakaś ogromna ale słyszalna (akustyka jest nieco inna). Możesz to sobie porównać odtwarzając jakiś utwór przekonwertowany do mono, raz z kolumny aktywnej a raz z pasywnej. Ja dodatkowo kiedyś podłączyłem kolumnę pasywną pod zewnętrzny wzmacniacz a aktywną normalnie i porównałem ich brzmienie, ale poza różnicą w brzmieniu wynikającą z innej akustyki obu kolumn, innych różnic nie zauważyłem. Więc wzmacniacz w solo w stosunku do ich możliwości nie jest zły i moim zdaniem nie ma sensu bawić się w poprawianie elektroniki w tych głośnikach. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar wymienić mój kabel z solo 7 na troszkę dłuższy i lepszej jakości, wiem że kable mają mały wpływ na dzwięk, ale nie chce kupić badziewia. Po szybkiej lekturze znalazłem parę kabelków :

Prolink Futura

 

 

Prolink Futura - kabel minijack str./2x RCA - 5m (1948539145) - Aukcje internetowe Allegro

Prolink exclusive

Kabel wt. 3,5 str./2xRCA Prolink Exclusive - 5m (1951986034) - Aukcje internetowe Allegro

Digital

KABEL JACK 3,5mm- 2xRCA DIGITAL HI QUALITY 5 m (1922601522) - Aukcje internetowe Allegro

MRS

KABEL JACK 3,5 - 2x CHINCH RCA 5m HIGH-END MRS-148 (1937236451) - Aukcje internetowe Allegro

Czy różnice pomiędzy tymi kablami są wyczuwalne, czy to już czysty marketing ?? który polecacie ??

 

 

Bierz prolinka na RMS dzwięk jest jakiś taki suchy mam oba kable.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przymierzam sie do zakupu glosniczkow. wybor padl na solo 6c, choc ciagle sie waham...

obawiam sie tego "dzwieku", gdy zrodla dzwieku sa wylaczone i glosniki pozostaja na standby..

czy pisk/buczenie/syczenie jest naprawde tak uciazliwe?

rozwazalem jeszcze glosniczki edifiera c2 plus..ale obawiam sie o "moc" zestawu.

solo 6c powinny sie sprawdzic w moim pokoju.

do tej pory uzywalem cambridge soundwork'ow 4.1 wiec przyzwyczajenie troche do suba jest, ale chcialbym sprobowac dobrego stereo.

czy te solowki nadaja sie do filmow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przymierzam sie do zakupu glosniczkow. wybor padl na solo 6c, choc ciagle sie waham...

obawiam sie tego "dzwieku", gdy zrodla dzwieku sa wylaczone i glosniki pozostaja na standby..

czy pisk/buczenie/syczenie jest naprawde tak uciazliwe?

rozwazalem jeszcze glosniczki edifiera c2 plus..ale obawiam sie o "moc" zestawu.

solo 6c powinny sie sprawdzic w moim pokoju.

do tej pory uzywalem cambridge soundwork'ow 4.1 wiec przyzwyczajenie troche do suba jest, ale chcialbym sprobowac dobrego stereo.

czy te solowki nadaja sie do filmow?

 

 

Zalezy jaka sztuka się trafi moje od początku działy ok i nic nie buczały później postały pół roku nie używane i buczenie się pojawiło w dzień nie było ociążliwe

ale w wieczorem i w nocy podczas cichego słuchania już tak jednak gdyby ci się pojawiło 20zł i od ręki masz to zrobione teraz wcale ich nie wyłączam z prądu nic nie buczą :) do filmów i do Muzyki jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam głośniki Microlab Solo 7c prawie od samego początku gdy weszły na nasz rynek i przez tyle lat pięknie grały aż do momentu, gdy wbrew rozsądkowi pożyczyłem je na imprezę, na której były katowane godzinami z głośnością podbitą prawie na maxa, co zaowocowało uszkodzonym tweeterem w jednej z kolumn :/ Zastanawiam się teraz czy jest jakaś szansa, żeby go naprawić czy może jedynym wyjściem jest wymiana? A jeżeli pozostaje tylko druga opcja to czy wiecie gdzie można by dostać sam taki głośnik? Jedynym miejscem gdzie znalazłem oryginalny zamiennik jest eBay ( Microlab 1.25" Silk Dome Tweeter Pair | eBay ) ale tam cena z przesyłką, cłem i VATem wyniosłaby około 200zł, trochę drogo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że swojego czasu cały zestaw kupiłem za 300zł w sklepie ;)

 

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc, pozdrawiam.

 

P.S. Jestem z okolic Łodzi, więc gdyby ktoś znał tu jakiegoś magika, który mógłby je naprawić to też byłoby fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie ze glosnik bez wzmaczniacza w sobie gra duzo slabiej i bez glębi... chyba oddam na gware ;(

 

Często w zestawach, w których w jednym głośniku jest elektronika, a drugi "pusty" jest tak że jedna kolumna gra inaczej (gorzej) od drugiej. Przynajmniej ja tak miałem, nawet w 2.0 za 1 kPLN (Edirol MA-20D). Jedni mają mniej "czułe ucho" i im to nie przeszkadza, a inni bardziej, i już słyszą różnicę. Jeśli się okaże że to nie wada Twojego egz., to obawiam się, że czeka Cię zakup czegoś dużo lepszego ... lub inaczej droższego (np. jakichś podstawowych monitorów studyjnych - tam kolumna lewa i prawa są identyczne, ale potrzeba karty dźwiękowej/DAC z regulowanym wyjściem) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem prawie gluchy, ie nie jest to zaden zart, ale roznice slysze ;/

 

Zeby nie bylo, prawie 80% utraty sluchu przy wysokich tonach (bas), a potem troche lepiej :P Jakies 20% utraty przy niskich. :lol:

 

W kazdym razie szkoda. Moj kuzyn ktory ma creativy od kilku lat 5+1 ktore kupil za czasow DFI NF3 za jakies 600zl stwierdzil po obejrzeniu drive ze chyba musi sie zastanowic nad przejsciem na cos podobnego :D

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że wysokie tony to gwizdki a niskie to bas? :P

 

U mnie leżą okolice 20kHz jeśli dobrze pamiętam, jakoś tak, muszę jeszcze jedne badania sobie zaliczyć bo nie jest pewien czy po prostu to nie z dezorientacji wynik. Pierwszy raz w "kabinie testowej" i nie wiedziałem czego się tam spodziewać i kiedy klikać ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...