Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Solo 6c zaczely buczec, glosnik bez wzmacniacza. W dodatku glosniej wraz z podglosnianiem. Bucza takze kiedy nic nie gra... Dopiero kiedy zrobie mute jest cisza.

 

Czas na zawozke do komputronika i oddanie w cholere.

 

Ktos wie kiedy EDIFIER R2700 beda dostepne w PL? Przedni bass reflex in duzy plus, po przeprowadzce mam fatalnie rozlozone naglosnienie w nowym pokoju...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na te EDIFIER R2700 i się mocno nimi zainteresowałem, też czekam na nie aż będą u nas dostępne, ale pewnie się nie doczekam a po 3 latach chcę już wymienić swoje Solo 6C na coś do 800-1000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w cenie powyzej 600zl solo 7c sa nadal dobrym wyborem? Filmy i muzyka glownie. Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem głośniki Solo 6C i wszystko jest OK oprócz jednego - po podłączeniu do prądu słychać delikatne "pierdzenie", które nie zwiększa się podczas przygłaszania ani nie zmniejsza przy przyciszaniu. Jeśli wyłącze głośniki za pomocą pilota to "trzeszczenie" również jest, pojawia się zaraz po podłączeniu do prądu. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawostek:
Microlaby Solo-7C kupione w maju 2008r (za 325zł) wciąż działają, żadnych awarii od już prawie 6-ciu lat;
Jedna kolumna spadła już dwa razy (na szczęście ta bez wzmacniacza), nic sie nie dzieje;

A - przepraszam - przydałoby się wymienić oryginalną baterię w pilocie...

 

@Inferno:
Jeżeli odpalasz je (prąd/załącznik na kolumnie) to normalne, idzie zasilania na wzmak który 'wzbudza' kolumny;
W momencie gdy np. leciałby już jakiś utwór i w tym momencie odpalisz je załącznikiem jest szansa że przez ułamek sekundy kolumny odpalą dźwięk jakby były ustawione na max głośność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na te EDIFIER R2700 i się mocno nimi zainteresowałem, też czekam na nie aż będą u nas dostępne, ale pewnie się nie doczekam a po 3 latach chcę już wymienić swoje Solo 6C na coś do 800-1000 zł Dołączona grafika

 

będzie cieżko z r2700 dla zainteresowanych daje ctytat

"Oba modele - R2700 oraz R2800 - NIE BĘDĄ dostępne w Polsce - nie przeszły certyfikatu.. Też ubolewamy nad tym faktem." -Edifier Polska. Więc chyba będzie ciężko z dostępnośćią w PL

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to już nie wiem może trzeba do dystrybutora w PL napisać lub sprawdzić na ich profilu na FB  może coś więcej jest. Dystrybutorem w PL jest impuls-pc. Generalnie brak certyfikatu CE i brak możliwości sprzedaży tego modelu jak i r2800 w europie :(.

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Solo! Ciekawe kiedy pojawią się w kraju i jaka będzie cena. Ja jako ciągły użytkownik 7c zacieram rączki. Teraz to prawdziwe trójdrożne stereo z lepszymi parametrami.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w PL zaporowa....

A ja w końcu mogę napisać że Microlaby załapały awarię, po prawie 6-ciu latach grania, jak na wydane 325zł nie jest źle;
W sensie muszę podłubać przy układzie zasilania bo "idzie za dużo prądu" i brzęczy kolumna/wzmak + po wyłączeniu jeszcze przez chwilę świeci wyświetlacz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

800-900zł jestem w stanie dać, a może będzie jak z obecnymi Solo że na początku można je było dostać za nieco ponad 300zł.

 

Jak będą drogie w PL to się sprowadzi Dołączona grafika

 
Ja ze swoimi nie mam problemów, poza tym że prawy głośnik po włączeniu lekko bzyczy ale to już miałem od nowości. Nie przeszkadzało mi to na tyle żeby reklamować.
Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Harmony ponoć słabe i dużo lepsze są np Tannoy REVEAL 601A. Jeśli te Microlaby rzeczywiście będą drogie to rozejrzę się właśnie za takimi dwudrożnymi monitorami z wbudowanym wzmacniaczem.

 

Ktoś może powiedzieć jak na tle Solo wypadają Edifiery R2600 Studio 6 i Modecomy MC-SHF120U?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem dziś głośniki Microlab Solo 6C z drugiej ręki. Po przywiezieniu ich do domu okazało się że nie gra jeden głośnik wysokotonowy, po dokładnym sprawdzeniu okazało się że problem tkwi w samym głośniku. Przez to że są one z drugiej ręki niestety nie posiadam do nich gwarancji. Jest możliwość dokupienia samego głośnika wysokotonowego do tego modelu głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przedstawieniu swojego problemu dystrybutorowi pod adresem email: serwis@sunnyline.com.pl i przeslaniu dokladnych zdjec kolumny z zepsutym glosnikiem dostalem odpowiedz:
"Witam

Głośniki o S/N: XXXXXXXX są jeszcze na gwarancji. Proszę o wypełnienie formularza w celu reklamacji głośników:
http://sunnyline.com.pl/reklamacje/"
Poinformowalem ponownie ze nie mam papierow do glosnikow i czy na pewno w tym przypadku gwarancja nadal obowiazuje na co dostalem odpowiedz:
"Witam

Głośniki są jeszcze na gwarancji dystrybutora, dokumentów nie wymagamy. Do wysyłki wystarczy jeden głośnik (niesprawny).
Jako datę zakupu proszę wpisać swoją rzeczywistą datę zakupu, zamiast numeru dokumentu zakupu proszę wpisać "n"."

Zglosilem, czekam na kontakt serwisu ze mna i ja wysle. Bede informowal na bierzaco jak to wyglada :)

Wczoraj (05.06.2014r) z rana dostałem odpowiedź z serwisu:
"Witam,
Numer RMA: XXXXX
Przesyłkę należy wyraźnie oznaczyć numerem RMA.
Proszę przysłać do nas sprzęt na swój koszt na adres w stopce maila."

Głośnik wysłałem tego samego dnia ok godziny 14tej.

Zobaczymy co dalej ;)

Dziś 13.06.2014r na pytanie kiedy mógłbym się spodziewaćkolumny u siebie dostałem odpowiedź:
"Witam

Dziś lub w poniedziałek wysyłamy naprawiony głośnik." ŁuHuuu !! :D

Godzine temu (tj. ok 10:30 16.06.2014r) dostałem naprawiony głośnik !! :)

Edytowane przez bbodex
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jeszcze, ktory kabel miedzy glosnikami sie powinno podpinac pod ktore gniazdo ? Srebrny pod czarny, a miedziany pod czerwony, czy na odwrot ? I czy jest duza roznica miedzy takim i odwrotnym podpieciem ? Bo w koncu po cos sa te odmienne kable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś czyszczenia maskownic ? Ew jakiś sposób na to by je wyczyścić bez ryzyka uszkodzenia jakiegokolwiek ?

Orientuje się ktoś czy jest jakaś zauważalna różnica między starą wersją, która potrafi zejść do 55Hz, a nową w której ponoć są poprawione bassy i która o 5Hz potrafi zejść niżej ? Słychać że nowsza wersja ma tego bassu trochę więcej ?

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpię czy ten model, kosztujący pewnie powyżej 1000zł, będzie dostępny w PL.

Największym problemem jest zdobycie certyfikatu CE, podobnie było w przypadku ciekawej i najwyższej serii PURE - polski dystrybutor poprzestał na modelach SOLO.

Przewagę ma tutaj Edifier, który udostępnia pełną gamę swoich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z głośnikami Solo6c (pewnie jest gdzieś ten problem w tym temacie ale przeraża mnie 170 str czytania) Problem jest taki że pilot źle reaguje na polecenia albo raczej głośniki np. chcę zwiększyć głośność  o 10 a te jak szalone lecą do max głośności. Dzieje się tak tylko ja są podłączone do laptopa i gdy jest on podłączony do prądu (na baterii działa OK) problem nie występuje np. jak sa podłączone do telefonu. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Microlaby X5 Dome Phase, zestaw raczej z górnej półki tego producenta:

 

http://www.microlab-global.com/product_show.asp?pro_id=206

 

 

Wyglądają na prawdę fajnie, ... ale konstrukcyjnie (więc i pod wzgl. jakości brzmienia), to nie jestem pewien czy będą tak dobre, jak wyglądają ;) Jak już się wchodzi w 3 drogi, to zdecydowanie opłaca się wejsć w woofer minimum 8". Jak się trzyma woofera 6,5", to lepiej zrobić dwie drogi, ale na przetwornikach wyższej jakości (czyli w np. cenie tych trzech co wmontowali)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...