Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dawno tu człowiek nie był w czasach gdy większość żeczy dzieje się na fb :)

 

Też od kilku lat posiadam Solo 7c, (dokładnie od 2009r.) i już dwa razy właśnie z tym objawem były u Pana Elektryka,średnio co dwa lata teraz znów zaczęły buczeć średnio dzieje się to tak jeśli kilka razy w roku zabraknie prądu wtedy podczas włączania słychać ten strzał napięcia na głośniki i tu moje pytanie czy to aby na pewno tylko wina samych kondesatorów ? czy można transformator daje za duży prąd ?lutownica nie jest mi obca  a trzeciej 50zł nie chce wydawać znów na to samo. w weekend zamówiłem kondesatory potrzebne sugerując się info z innego forum od kolegi który miał tan sam problem i uzyskał info z oficjalnego serwisu Microlab w Polsce że przyczyną prawdodobnie są kondy oznaczone jako 6800 uf 35V
dziś przyszły zakupione kondesatorki dwa do Solo 7c oraz kilka mniejszych ale to do innego urządzonka zasilacza LCD muszę wymienić :)
wymieniłem je i znów  znów błoga cisza :) Jednak w srodku zastało mnie kilka niespodzianek, jakies dwa wlutowane kondesatoru pochodzenia Daewo :) to chyba po poprzednim elektryku u którego były pozbyłem sie ich bo zupełnie nic nie działały prowizorka, u mnie kondesator był 10000uf 35V w miejsce jego wstawilem tak jak radzili 6800uf 35V który trochę jest wyższy ale zmieścił się akurat. mam nadzieje że będą teraz sprawnie działać poprzedni elektryk wstawiał jakieś cuda wianki wiedząc że po roku lub ponad znów w ten sposob zarobi nie chciało mu się gimnastykować palcami wylotować wylany kondesator.

1.jpg

2.jpg
3.jpg
7.jpg
5.jpg
6.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jaką działającą aplikacje pilota do Microlab Solo 7c pod telefonem HTC ONE M8. bo żądna co jest na google play nie chce mi działać :(

 

Ja swoje Solo7c lekko zmodernizowałem :) wymieniłem opam i kondy w zwrotnicach :) na razie nie pytajcie czy grają lepiej bo dopiero co jest podłączyłem więc muszę sie z nimi oswoić a długi czas bo chyba od lutego stały odłączone nie używane z racji wizyty  w szpitalu na OIOMIE a później wyjazdów i przeprowadzki

 

https://www.youtube.com/watch?v=LSllTQAz6AI&t=5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki odkop:

Jeśli szukamy alternatywy dla Solówek, przy mniejszym budżecie - do odsłuchu przy PC:
http://www.fenda.pl/pl/produkty/glosniki-20/r50/

Od 2 tygodni współ-użytkowane z 7C (7C odsłuch nie siedząc przy biurku) i cena / jakość dźwięku świetne;
Dość że odnoszę wrażenie iż gra to lepiej (inaczej na plus) dla mnie niż 7C - pomijając brak zdolności do tworzenia aż takiego ciśnienia akustycznego jak 7C.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie znaczy lepsze. Ja polecam kupić nawet używane Solo7C ale w dobrym stanie. Koszt od 350 zł do 400 zł. Ja zmieniłem kondensatory na zwrotnicach stare to jakieś chińskie byle co (2x4,7uF 100v oraz 1x15uF 100V) na 2x4,7uF 400V i 15uF 400V jantzen cross - zmiana słyszalna bez dwóch zdań. A koszt bardzo znikomy. Teraz pozostało opamp zmienić na coś lepszego niż oryginalny NE5332 może na OPA-2604-AP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę poważną zmianę konstrukcyjną. Stare Solo6 były pasywne - to znaczy podział pasma był przy pomocy pasywnej zwrotnicy, bo oczywiście wbudowane wzmacniacze w jednej z kolumn były (czyli były dwa wzmacniacze na parę kolumn).

Natomiast w tych najnowszych Solo 11 , Solo 16 podział pasma jest już w pełni aktywny ( 4 wzmacniacze na jedną parę kolumn). Ciekaw jestem pomiaru pasma, bo brzmienie nowego odpowiednika, może być zupełnie inne niż np. solo 6.

Solo 19 mają pewnie podział aktywny między basem, a resztą pasma (średniak+gwizdek). Pomiędzy gwizdkiem a średniakiem, w tych solo 19, podział już będzie w pełni pasywny (niestety mają tylko 4 wzmacniacze na parę, a nie 6).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgl. akustycznym, jeśli to mają być kolumny stawiane na blacie biurka, to akurat przednia pochylona ścianka jest dobrym kierunkiem.

Solo 19 jest trochę bez sensu - 3 drogi i tylko 6,5" na basie? No i bi-amp, pomimo 3 dróg. Powinni tam władować 8" woofer i tri-amp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat padł ?  🙂

Kupiłem te głośniki 4C model. I mnie ciekawi  dla czego nie ma wyłączania w pilocie?

Co mam za każdym razem biegać i wyłączać w kolumnach magiczny pstryczek?  

Dla mnie bardzo dziwne .

No chyba że mają układ który wyłącza zasilanie po  braku sygnału. Ale wątpię 🙂

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...