Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, ciekawe rzeczy wypisujecie Panowie. ;)

Ja się szczegółami technicznymi nie przejmuje. Ma dobrze grać :) Dlatego już złożyłem zamówienie na Solo7C.

No risk, no fun :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonkowe znalazło się wcześniej... Więc przez weekend ML testowane będą na rca dołączonym do HD2... a w następnym tyg. przyrównam do rca Klotz GY107 (+ wtyki neutrik - ukłon w stronę RBEJ'a za link do aukcji).

 

Jak nie zauważę chociaż drobnej różnicy... to znaczy, że ze mną jeszcze wszystko w porządku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem 2 way, wiec jedna komora raczej, przy 2,5way tez raczej jedna komore sie stosuje aby nie komplikowac sprawy z filtrami, na fotkach nie widac:P ciekawe...

Obadaj, tutaj to znalazłem.

http://img365.imageshack.us/my.php?image=passkol1xw9.jpg

 

PS. Już drugi 'tuning' widzę, może coś w tym jest...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj, tutaj to znalazłem.

http://img365.imageshack.us/my.php?image=passkol1xw9.jpg

 

PS. Już drugi 'tuning' widzę, może coś w tym jest...

Nie dziwie sie buda jest wykonana strasznie, naprawde same dziury i niedociagniecia

Uszczelnic silikonem, popodklejac i wytlumic to obowiazkowo!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie buda jest wykonana strasznie, naprawde same dziury i niedociagniecia

Uszczelnic silikonem, popodklejac i wytlumic to obowiazkowo!

I tak se chyba kupie :E Skoro Solo6 z podobnej jakości budą zdobywa tak dużo dobrych opinii, a siódemki również...:)

Najwyżej jak będzie mi coś nie pasiło, to też z czasem zabiorę się za te przeróbki, ale wątpie czy będę potrzebować.

Tam na forum IXBT jest też schemat elektryczny chyba do siódemek, więc może idzie rozgryźć jak to jest naprawdę z tym 2-way, ale nie znam się na DIY i filtrach.

No i nadal nie wiadomo jakie są wszystkie różnice między 7 a 7C (ew. 6 a 6C)

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Obadaj, tutaj to znalazłem.

http://img365.imageshack.us/my.php?image=passkol1xw9.jpg

 

PS. Już drugi 'tuning' widzę, może coś w tym jest...

Taki tuning żeby później sobie wmawiać że się słyszy wyraźną różnicę....Ja tam niczego ruszać nie mam zamiaru.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tuning żeby później sobie wmawiać że się słyszy wyraźną różnicę....Ja tam niczego ruszać nie mam zamiaru.

akurat w kwestii wytlumienia, nawet gluchy uslyszy roznie miedzy jego brakiem a gąbka czy watoliną. A wszystkie nieszczelnosci czy pudlo wpadajace w rezonas nie wymaga ultra sluchu..."tuning" niewielki a napewno wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

akurat w kwestii wytlumienia, nawet gluchy uslyszy roznie miedzy jego brakiem a gąbka czy watoliną. A wszystkie nieszczelnosci czy pudlo wpadajace w rezonas nie wymaga ultra sluchu..."tuning" niewielki a napewno wskazany

W takim razie co da mi wytłumienie i jak wpłynie na dźwięk??. Jakoś nie chce mi się wierzyć że wsadzenie do obudowy waty, zmieni diametralnie brzmienie dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - może pokręcony jestem :E

Ale dopóki 7 będe miały mi służyć jako główne źródło dźwięku to rozkręcać ich nie będe...

Nawet Geniusy mają do dziś nigdy nie ściągnięte maskownice... a co dopiero je rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale jak się da tego dużo do środka i będzie godzinami się "męczyło sąsiada głośnikami", to będzie się bardziej grzać elektronika środku i może być klops:) Przecież zestaw w jakiś sposób został zaprojektowany przez ML...

 

Zdaję sobie sprawę, że tamte foto z budą wygląda niespecjalnie, ale nie mam zamiaru na tej podstawie oceniać dźwięku Solo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Z góry dziękuje za uświadomienie mi że istnieją inne głośniki (i to lepsze) niż to co proponuje Creativ i inne firmy zajmujące się komputerowymi pierdziawkami). Zdecydowałem się na zakup Mirolab 7c (teraz tylko muszę poczekać na fundusze, a te już wkrótce będą- mam nadzieję). Mam pytanie- jaka karta muzyczna do tych głośników będzie najlepszym rozwiązaniem? Z tym że mam w stosunku co do tego wymagania: ma głośnikach nie zauważyłem wejścia na słuchawki, a więc karta powinna być albo zewnętrzna z tymże wejściem albo z panelem (z tego co mi wiadomo wejście w obudowie kompa jest do [gluteus maximus] a słuchawek używam często). Myślałem nad: Sound Blaster X-Fi Platinum. Ale nie wiem czy nie jest to opcja po prostu za droga w stosunku co do głośników, chociaż z drugiej strony głośniki są bardzo dobre i konkurują z tymi znacznie droższymi toteż wybór takiej karty jest w pełni zrozumiały.

PS

Czy wymiana okablowania wpłynie na jakość dźwięku? Czy może pozostać przy tym co daje Microlab?

PPS

Czy inne karty prócz creative posiadają „upiększanie” dzwięku (chodzi mi o crystalizer) słucham często mp3 więc taka opcja byłaby nawet wskazana w celu poprawy ich jakości

PPPS

Przepraszam za moje laikowate pytania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

1. Przewód mały jack-2xRCA konicznie do wymiany na jakiś dobrze ekranowany. Kabel głośnikowy może zostać.

2. Crystalizer NIGDY nie poprawi jakości mp3. Zwykły bełkot marketingowy. To samo uzyska się stosując Equalizer.

3. Zamiast X-Fi Platinium, kup Audiotrak HD2. Posiada bardzo dobre wejście słuchawkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podpiąć pod pytanie poprzednika, z tym że myślę nad używką ok 50zł. Czy SB live24 byłaby wystarczająca do solo 7? Oczywiście chodzi wyłącznie o słuchanie muzyki. Czy w tej lub podobnej cenie znajdzie się coś lepszego? Oraz czy modele sb0410 i sb0409 różnią się jakością dźwięku? Z góry dziękuję za odpowiedź oraz otworzenie oczu, że geniusy to nie wszystko.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Witam, chciałbym się podpiąć pod pytanie poprzednika, z tym że myślę nad używką ok 50zł. Czy SB live24 byłaby wystarczająca do solo 7? Oczywiście chodzi wyłącznie o słuchanie muzyki. Czy w tej lub podobnej cenie znajdzie się coś lepszego? Oraz czy modele sb0410 i sb0409 różnią się jakością dźwięku? Z góry dziękuję za odpowiedź oraz otworzenie oczu, że geniusy to nie wszystko.

pzdr

Jeżeli już musi być Creative, to tylko i wyłącznie Audigy2ZS Gold+kxdriver. Nic innego bym nie polecał z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co da mi wytłumienie i jak wpłynie na dźwięk??. Jakoś nie chce mi się wierzyć że wsadzenie do obudowy waty, zmieni diametralnie brzmienie dźwięku.

2991136[/snapback]

Może się mylę, ale jak się da tego dużo do środka i będzie godzinami się "męczyło sąsiada głośnikami", to będzie się bardziej grzać elektronika środku i może być klops:) Przecież zestaw w jakiś sposób został zaprojektowany przez ML...

 

Zdaję sobie sprawę, że tamte foto z budą wygląda niespecjalnie, ale nie mam zamiaru na tej podstawie oceniać dźwięku Solo :E

Grzeje sie koncowka mocy, na budach z tylu masz radiator? W srodku zwrotnice (cewki/kondy etc) wcale sie tak nie nagrzewaja, spokojnie mozesz je okryc gąbką.

Zaprojektowany? Nie rozsmieszaj mnie masowy zestaw skladany przez chinskie dzieci...myslisz ze oni sie beda w takie bzdety bawic? A diabel tkwi w szczegółach!.

Akurat glosniki niskotonowe potrzebuja obudowy aby grac;] to nie kopułki:P wiec obudowa to POLOWA SUKCESU.

Pomijam kwestie, wzmocnien, pochylych scianek (anuluja fale stojace) etc etc...

zreszta kolesie co to "tiuningowali" raczej wiedza co robia, i zauwazyli slabe strony....Moze bedzie Solo 7 v2;)

Co do rozkrecania, wystarczy odkrecic 6 srubek, i przez otwor pod glosnik mozna wszystko zrobic;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już musi być Creative, to tylko i wyłącznie Audigy2ZS Gold+kxdriver. Nic innego bym nie polecał z tej firmy.

Dzięki, nie musi być creative, musi być rozsądna cena;) Rozumiem, że HERCULES FORTISSIMO III byłby dobrym rozwiązaniem i na to się chyba zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że zależy mi właśnie na karcie z panelem zewnętrznym (nie wiem czy to się tak nazywa. Chodzi mi o to bym miał łatwy dostęp do wejścia pod słuchawki) lub karcie zewnętrznej z wejściem słuchawkowym. Powody są dwa: brak podłączenia słuchawek pod głośniki, komputer mam zakopany pod biurkiem więc nie będzie mi się chciało wysuwać go do przodu by odczepić głośniki i podłączyć słuchawki. Audiotrack nie ma takiej opcji karty są wewnętrzne. A pod obudowę słuchawek nie mam zamiaru podłączać. Propozycje?

PS

Warto zaznaczyć że głównie słucham muzyki (mp3) oraz oglądam filmy. Nie mam zamiaru również kupować karty której mocy nie wykożystam przy microlab solo 7c.

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

W takim razie faktycznie nie masz wielkiego wyboru i zostaje Ci jakaś karta Creashita z panelem zewnętrzym. Ewentualnie jakiś zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

A co myślicie o E-MU 0202 USB? Nada się?

Jak najbardziej. Przy cenie 400zł (nie wiedziałem że cena tak spadła ) za sztukę jest chyba jeszcze lepszą ofertą niż HD2 za 350zł.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie koncowka mocy, na budach z tylu masz radiator? W srodku zwrotnice (cewki/kondy etc) wcale sie tak nie nagrzewaja, spokojnie mozesz je okryc gąbką.

Zaprojektowany? Nie rozsmieszaj mnie masowy zestaw skladany przez chinskie dzieci...myslisz ze oni sie beda w takie bzdety bawic? A diabel tkwi w szczegółach!.

Akurat glosniki niskotonowe potrzebuja obudowy aby grac;] to nie kopułki:P wiec obudowa to POLOWA SUKCESU.

Pomijam kwestie, wzmocnien, pochylych scianek (anuluja fale stojace) etc etc...

zreszta kolesie co to "tiuningowali" raczej wiedza co robia, i zauwazyli slabe strony....Moze bedzie Solo 7 v2;)

Co do rozkrecania, wystarczy odkrecic 6 srubek, i przez otwor pod glosnik mozna wszystko zrobic;)

HeatheN, Ty się znasz dobrze na DIY i Twoje wskazówki są tutaj cenne. Ja się nie znam na szczegółach budowy kolumn.

Te chińskie dzieci nie robią tego wg swojego widzimisie, więc jakiś projekt musiał powstać. Tak jest z każdym wytworem technicznym, jakiś nawet lakoniczny projekt musi być. Poza tym nie wierzę, że taki doświadczony inżynier jak Larsen pozwoliłby firmować swoim nazwiskiem głośniki z obudowami o jakości shitu, wpadające w rezonans przy normalnym słuchaniu. Nie można bez odsłuchu powiedzieć, że ta obudowa wszystko psuje. Te Solo7 ważą prawie 25 porządnych kg - pamiętajmy, że to są tylko aktywne głośniki komputerowe za ok. 330zł, a nie około trzy razy większe kolumny wolnostojące, potrzebujące wzmacniacza.

 

Niedługo dużo userów dostanie w swoje łapska Solo7C i zobaczymy jak to jest z ich słabszymi stronami.

Może ktoś weźmie się za 'tuning' i opisze efekty.

Na mój nos, to co jest w standardzie powinno być rewelacją biorąc pod uwagę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Przy cenie 400zł (nie wiedziałem że cena tak spadła ) za sztukę jest chyba jeszcze lepszą ofertą niż HD2 za 350zł.

No cóż, wiem że karta jest jedną z najlepszych, ale chodzi o same głośniki- czy wykożystają kartę w 100%, jeżeli nie to po co przepłacać? Microlaby owszem są świetne i z tego co słyszałem/czytałem są najzacniejsze w swojej cenie i w dodatku biją na głowe zestawy nawet znacznie droższe. Nooooo ale ta karta- nie jestem profesjonalnym muzykiem, potrzebuję TYLKO karty do tychże głośników, nic więcej. Natomiast e-mu 0202 jest raczej sprzętem profesjonalnym i możliwe że jej w pełni nie wykożystam. Może jakieś inne propozycje karty zewnętrznej (z wyjściem na słuchawki) lub z panelem? Tańszej, której moc w pełni w ML solo 7 c wykożystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Niesłyszałem o porządnych (czyli lepszych niż Creative) kartach muzycznych na USB z wejściem słuchawkowym, tańszych niż E-mu 0202 USB.

 

Recenzja SOLO-6 w prasie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozkrecania, wystarczy odkrecic 6 srubek, i przez otwor pod glosnik mozna wszystko zrobic;)

Tak patrzę, że to nawet taki laik jak ja może zrobić:)

Tutaj już trochę trudniejsze modyfikacje.

 

Z czasem na Forum może powstanie dla zainteresowanych wytłumieniem S.7 jakiś poradnik działania + foty :)

 

Oczywiście, jeżeli to ulepszy w jakiś sposób dźwięk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszałem o porządnych (czyli lepszych niż Creative) kartach muzycznych na USB z wejściem słuchawkowym, tańszych niż E-mu 0202 USB.

 

Recenzja SOLO-6 w prasie.

 

Dołączona grafika

Teraz niech ktoś będzie łaskaw to przetłumaczyć :) Kuszą mnie te głośniki i jestem ciekaw jak wypadają w porównaniu do siódemek. Jedynie nie podoba mi się ich wygląd, zdecydowanie zbyt ciemny kolor. Mam w pokoju meble koloru olchy i nie bardzo będą mi pasować. Poza tym ten wyświetlacz na nich to moim zdaniem lekkie nieporozumienie :) Gdybym miał oceniać wygląd, to Geniusy 2000x wygrywają, ale skoro microlaby mają grać lepiej to się na nie chyba skuszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc są - ba - SĄ...

Ogromne... wielgachne... RBEJ miał rację - 1. kontakt na żywo i człeka poraża doszczętnie.

Pierwsze wrażenie po przesłuchaniu paru FLAC'ów - jest znakomicie... wszelkie braki Geniusów (niższe tony, dynamika) zredukowane, jeszcze lepsza stereofonia (choć te 65cm odległości między kolumnami to tak 3x za mało), bdb pasmo...

No i przy niskich głośnościach równie dobrze. Nie trzeba denerwować sąsiadów.

 

Ale fakt - już zaczynam szukać SBS-260 do gier i neta...

A to dlatego, że:

Dołączona grafika

 

Jak widać - naprawdę się nie nadają do bliskiego odsłuchu :E

 

Dołączona grafika

 

Jak sobie na spokojnie je przesłucham, wezmą się trochę 'pogrzeją' skrobnę coś więcej.

Jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

BTW.

Aczkolwiek kurier coś mało staranny bo karton w jednym miejscu uszkodzony.

No i kolumna ma 'ała':

Dołączona grafika

 

Aczkolwiek aż takim estetą nie jestem aby męczyć się ze zgłoszeniem tego... Na dźwięk to nie wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat o Microlabach to dorzucę również tutaj swój post o pierwszych wrażeniach z użytkowania Solo 7C.

 

I tak wiem, że głośniki są źle ustawione, ale to tymczasowe rozwiązanie :)

 

I stało się. Po zapewnianiu samego siebie, że zakupię Solo6C w środę w nocy zamówiłem 7C. W czwartek rano zadzwoniłem do Infosoftu żeby upewnić się, że jak wpłacę kasę to natychmiast tego samego dnia głośniki pójdą do mnie. Ostatecznie wyszło za pobraniem i o to mam je od kilku godzin! Koszt 343zł (325zł + 19zł kurier). Ogólnie jestem po wrażeniem szybkości zrealizowania zamówienie! Wielkie dzięki dla Infosoftu!

 

One są WIELKIE! Większe niż obudowa od mojego starego komputera :blink:

 

Ale są tez piękne :wub: :lol2: Wspaniale wykonane, drewno jest ładne i solidne. Każdy z głośników waży odpowiednio dużo.

Nie buczą, nie przenoszą szumów z sieci. O graniu za dużo na razie nie mogę powiedzieć, poza tym, że utwór Mike'a Oldfielda Cochise z albumu Guitars oraz All I Ask For zespołu Ill Niño z albumu One Nation Underground zmiażdżyły mnie (pierwszy to FLAC, drugi MP3). Na razie mankamentem jest dobre ustawienie karty muzycznej, bo z jej winy basy nie brzmią jak trzeba. Minimalne poprawki w ustawieniach X-Fi Gamera pokazały, że nie będzie to trudne.

 

Zdecydowanie nie nadają się do bliskiego słuchania. Ale od tego mam Creative Aurvana Live!. Na czas remontu Solo7C stoją obok mnie :unsure: , ale po przeprowadzce zrobie z nich głośniki tylko do muzy podłączane tylko do delektowania się muzą. Przy kompie pozostaną moje wysłużone, zawsze wierne Manty i słuchawki.

Można spokojnie słuchać na nich cicho. Dają sobie radę z cichym dzwiękiem bardzo dobrze. W drugą strone trzeba uważać, by nie zrobić sobie krzywdy! Przy ustawieniach karty muzycznej na 50% i Solo7C na 45% zrobiło się głośno, bardzo głośno. Na razie nie chciałem straszyć osób przebywających w pobliżu więc na tym poprzestałem :lol2:

 

Teraz o wadach. Wbrew pozorom nie chodzi mi o wagę i rozmiary. Wiedziałem na co się piszę. (no prawie :P ) . Wadą natomiast sa dość krótkie wszystkie kable. Zasilający ledwo mi starczył, głośnikowy, około 2m, też na styk, a przecież moje Solo są teraz za blisko. Innymi słowy trzeba prędzej czy później kupic dłuższy. Od biedy polączenie z PC może być.

Brak wyjścia słuchawkowego, ale z tym sobie poradziłem. Nie mniej jednak to dość spora wada, w koncu to głośniki do kompa <_<

Pilot u mnie musi być wycelowany dość dokładnie, nie wiem dlaczego, skoro u RBEJ nie było takiego problemu. Ale to mniej istotne.

Kolejna wada, to włącznik umiejscowiony gdzieś z tyłu przy radiatorze. Nie jest to wygodne. Ostatnia wada, to kabel głośnikowy, który sam sobie musiałem oskrobać :P

 

Podsumowując zakup udany! Szczerze polecam. Bo choć ma wady, to gdy się je usłyszy te wady nie są już tak istotne. Wspaniały sprzęt za niską cenę. Tak jak napisał RBEJ. Jakim cudem tak dobrze wykonane głośniki są tak tanie. Czy to tylko magia produkcji w Chinach, czy może inni producenci tak bardzo zawyżają ceny swocih głośników?

 

Wieczorem potestuję je z tatą na albumach Led Zeppelin granych z oryginalnych CD. Oj będzie się działo, a efektem będzie jeszcze trochę informacji ode mnie.

 

Za chwilę postaram się dorzucić jakieś fotki, ale nic nie obiecuję, bo baterie mi siadają w aparacie, a telefonem nie chcę robić.

 

---------------------------

Są i obiecane zdjęcia, na razie tylko 3, bo padła bateria w aparacie :/

 

Ten monitor ma 21 cali!

 

Dołączona grafika

 

Niestety na razie musi stać na Chieftecu LBX...

 

Dołączona grafika

 

I takie bliższe porównanie z lewą satelitką Manty :P A na pierwszym planie Aurvana Live.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...