Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd masz takie dane? Myślę, że po użyciu wyłącznika nic nie pobierają.

Dokładnie to samo miałem napisać. Nie wydaję mi się żeby jakikolwiek pobór prądu był przy wyłączonych głośnikach. Tak samo jak jest chociażby z przełącznikiem na zasilaczu do komputera, który powoduje odcięcie dopływu prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie z każdym urządzeniem elektrycznym jest tak, że po wyłączeniu głównym przyciskiem pobiera dalej prąd, z tym że mniej. Jeżeli chce mieć się pewność że urządzenie na 100% jest wyłączone, to wyjęcie wtyczki z gniazdka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie z każdym urządzeniem elektrycznym jest tak, że po wyłączeniu głównym przyciskiem pobiera dalej prąd, z tym że mniej. Jeżeli chce mieć się pewność że urządzenie na 100% jest wyłączone, to wyjęcie wtyczki z gniazdka :).

W takim razie dlaczego producenci np monitorów podają, że w trybie czuwania sprzęt pobiera przykładowo 3 waty? Skoro tak mało pobierają w trybie czuwania, to przy wyłączonym monitorze praktycznie nic nie powinny pobierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego producenci np monitorów podają, że w trybie czuwania sprzęt pobiera przykładowo 3 waty? Skoro tak mało pobierają w trybie czuwania, to przy wyłączonym monitorze praktycznie nic nie powinny pobierać.

Nad czym tu się tyle rozwodzić. Chcesz oszczędzać prąd, to wyłączaj z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7C w trybie mute pobierają ok 25W, natomiast gdy się je wyłączy przełącznikiem z tyłu prawej kolumny to pobierają ok 15W, także różnica duża nie jest.

 

Co do Infosoft, to zamówiłem u nich głośniki na początku września, do tej pory nie dostałem od nich maila że są dostępne. Natomiast sklep Electricmidas polecam jak najbardziej, gdy głośniki były dostępne od razu dostałem maila i cena była nawet minimalnie niższa niż tak, którą podali w sklepie. Przesyłka na drugi dzień do mnie dotarła.

Ile pobierają przy nie głośnym słuchaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Han solo ciekawe info, dobrze że zmierzyłeś :wink:

 

Zyskam coś jak podłącze pod AUX zamiast PC? Bo na jednym jak i drugim wejściu pykają dość mocno przy włączeniu ich pstryczkiem :unsure:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7C w trybie mute pobierają ok 25W, natomiast gdy się je wyłączy przełącznikiem z tyłu prawej kolumny to pobierają ok 15W, także różnica duża nie jest.

Praktycznie z każdym urządzeniem elektrycznym jest tak, że po wyłączeniu głównym przyciskiem pobiera dalej prąd, z tym że mniej. Jeżeli chce mieć się pewność że urządzenie na 100% jest wyłączone, to wyjęcie wtyczki z gniazdka :).

czyli jak wyłączę lampkę tylko wyłącznikiem to ona dalej bierze prąd ... (a może też świeci ;-) ) sorry ale to raczej coś nie tak - wszelkie "mute" ; "stand by " i inne tryby czuwania jak najbardziej są prądożerne, natomiast "power off" mechanicznym wyłącznikiem to rozłączenie obwodu i nic przez niego nie ma prawa płynąć... żaden malutki elektron ;-)

 

jak ktoś ma schemat elektryczny tego sprzętu to uprzejmie poproszę wtedy wszystko się wyjaśni...

nie obrażając nikogo, istnieje coś takiego jak błąd pomiaru a w tym wypadku to raczej nieodpowiednia metody pomiaru i stąd te 15 W przy wyłączonym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wyłączę lampkę tylko wyłącznikiem to ona dalej bierze prąd ... (a może też świeci ;-) ) sorry ale to raczej coś nie tak - wszelkie "mute" ; "stand by " i inne tryby czuwania jak najbardziej są prądożerne, natomiast "power off" mechanicznym wyłącznikiem to rozłączenie obwodu i nic przez niego nie ma prawa płynąć... żaden malutki elektron ;-)

 

jak ktoś ma schemat elektryczny tego sprzętu to uprzejmie poproszę wtedy wszystko się wyjaśni...

nie obrażając nikogo, istnieje coś takiego jak błąd pomiaru a w tym wypadku to raczej nieodpowiednia metody pomiaru i stąd te 15 W przy wyłączonym sprzęcie

Przy próbie ponownych pomiarów zauważyłem iż sam włączony miernik do gniazdka pokazuje 15W. Nie chodzi tu o błąd pomiaru, tylko o moją instalację elektryczną w domu :). Sorki że wprowadziłem w błąd, ale po prostu z góry założyłem że sam miernik w gniazdku nic nie pokaże, niestety myliłem się.

 

Dokonując kolejnych pomiarów uzyskałem 10W dla głośników grających na poziomie 20, natomiast 0W dla wyłączonych przyciskiem, więc rzeczywiście przycisk z tyłu całkowicie wyłącza głośniki.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie, przeczytałem parę ostatnich stron i zauważyłem że dyskusja (poza OT ;) ) toczy się głównie wokół 6c i 7c, a co z 4c i 5c ? Czy są to modele godne uwagi ? Chodzi mi głównie o 4c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie, przeczytałem parę ostatnich stron i zauważyłem że dyskusja (poza OT ;) ) toczy się głównie wokół 6c i 7c, a co z 4c i 5c ? Czy są to modele godne uwagi ? Chodzi mi głównie o 4c.

Info tutaj ;)

 

A poza tym, pare osób jest zadowolona z 5tek. Ale 4kom ponoć brakuje basu. Choć chyba nikt na serio nie testował, bo z aktywnych userów wszyscy biorą 6 i 7.

 

57h wygrzewania za mną ;] Na realteku słychać wielką poprawę, z początku się słuchać nie dało, teraz jakoś leci ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, pare osób jest zadowolona z 5tek. Ale 4kom ponoć brakuje basu. Choć chyba nikt na serio nie testował, bo z aktywnych userów wszyscy biorą 6 i 7.

Właśnie ponoć w 4c bass jest nie najgorszy i nie brakuje go :wink: twierdze tak na podstawie opinii jednego z userów, bo gdzieś pisał że z basem jest OK. Nie zmienia to faktu że woofer dość mały i różnie to może być bo każdy ma inne potrzeby.

 

U mnie nawet jak wyłączę solo na listwie a nie pstryczkiem to szarpie membranami aż nie miło patrzeć ;/ Jedynie chyba zostawić je na mute...

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zapomniałem o tym napisać. Faktycznie mniejsze uderzenie i szarpanie jest kiedy żaden dźwięk nie dochodzi do kolum. Między włączeniem ich poczas ładowania systemu a w iddle nie zauważyłem róznicy. Ale kiedy się takiego foobarka odpali a potem Solo, to wali jak z czołgu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz miejsca. Jak masz gdzie rozstawić 7C to bierz. Coś pięknego. Jeśli masz mniej miejsca to 6c też Ci świetnie zagrają. No a potem to już 5c i niżej. Co do tego zwykłego SB to jaki to jest? Live? Audigy SE? Na twoim miejscu najlepiej szukałbym coś minimum Audigy 2 (pełne)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mowa o audigy to ja mam pytanie:Posiadam wlasnie ZS GOLD i mam SOLO 6C.Jednak nie doslali mi do nich pilota.Jak che podkrecic bas z poziomu sterowników to glosniki zaczynaja pierdziec.na starym zestawie 2+1 tak nie bylo.Czy to normalne ze przy basie na 0 i probie wzmocnienia z karty one tak sie zachowuja???

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu poszukam chyba Audigy (pełna jedynka) z pozłacanymi stykami. Raptem ~50zł wydatku, a chyba takie 2ZS nie zagra zbytnio lepiej?

Miejsca mam właściwie bez ograniczeń. Jak rozumiem lepiej, żeby na biurku nie stały (tylko z metr za monitorem)?

Nie zanosi się przypadkiem na obniżkę cen? 500zł za Solo7c - tanio czy drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...