Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Niewielkim kosztem raczej się nie da, kolumna aktywna zawsze będzie grała inaczej niż pasywna. Pozostaje kwestia tego typu, że jedni tą różnicę wychwycą a inni nie. Zmiana kabli głośnikowych i tych łączących kartę muzyczną z aktywnym głośnikiem (domyślam się, że jest to 2RCA-stereojack) może wpłynąć pozytywnie na dzwięk ale nie wyeliminuje odmiennego grania kolumn. Dj_AnT parę postów wyżej opisał sposób małego upgrade'u solówek więc może to też w jakiś sposób wpłynie pozytywnie na dzwięk. Jednak jedynym 100% rozwiązaniem byłoby zastosowanie w każdej z kolumn oddzielnego wzmacniacza albo wyciągnięcie z prawej kolumny tego wbudowanego i podpięcie obu kolumn pod zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy .flac to rzeczywiście .flac ?

Analizator widma jakiś: Audacity i opcja Rysuj widmo. MP3 ucina najczęściej pasmo poniżej 20kHz we flac wykres powinien być kompletny. Może warto zainteresować się formatem OGG -q7 na Solo 7 jak znalazł, albo -q8 na przyszłość i lepszy grajki, oba lepsze niż MP3 320 z LAME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nosze się z zamiarem zakupu ML 6c lub 7c. Mam jednak pytanie odnośnie proponowanych kart dzwiękowych do mojego laptopa, który śmiga na zintegrowanym Sigmatelu STAC 92xx ...

Mianowicie najbardziej skłaniam się ku karcie na slocie express a cena w granicach 200 - 250zl. Zaznaczam, ze oprocz ML na karcie beda chodzily moje Senki HD 555, których moc jak narazie sobie drzemie. Karta przeznaczona tylko do muzy, może w niedalekiej przyszłości podepnę pod nią moją gitarkę. Z tego co widzę na allegro i w sklepach to tylko creative x-fi audio extreme notebook ale chętnie zrezygnowałbym z tych wszystkich ciach!łek 3D i efektów. Mogłyby być tylko 2 kanały byle były to dobre dwa kanały. Czy jest coś takiego (może być używane) w obiegu ? Może powinienem się zastanowić nad jakąś kartą na USB ? A może przeboleć ten rok na tej integrze (wbrew pozorom dzwięk na senkach jest całkiem przyjemny, choć to oczywiście nie to) i kupić później coś lepszego ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj_AnT parę postów wyżej opisał sposób małego upgrade'u solówek więc może to też w jakiś sposób wpłynie pozytywnie na dzwięk. Jednak jedynym 100% rozwiązaniem byłoby zastosowanie w każdej z kolumn oddzielnego wzmacniacza albo wyciągnięcie z prawej kolumny tego wbudowanego i podpięcie obu kolumn pod zewnętrzny.

Pytanie zatem do Dj_AnT co daje ta modyfikacja ? Czy ktoś próbował wytłumić te głośniki ? Z jakim skutkiem dla dźwięku ?

 

Może warto zainteresować się formatem OGG (...) oba lepsze niż MP3 320 z LAME

Względem jakiego kryterium lepsze ? Mniej zajmuje i/lub lepsza jakość ?

 

Za 345 zł dostaniesz E-MU 0202 USB.

Znasz jeszcze coś godnego polecenia na usb ? Niekoniecznie dostępnego tylko i wyłącznie na rynku polskim.. Ht Omega ? Onkyo ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie kart dźwiękowych stosownych w laptopach. Warto sobie nimi w ogóle zawracać głowę ? Pytam, bo będę dla siostry jakiegoś laptopa wybierał a w kwestii zintegrowanego dźwięku nemo jestem. Prawdopodobnie podpięte będzie pod to coś mniejszego od 7c też z rodziny solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zatem do Dj_AnT co daje ta modyfikacja ?

Jeśli chodzi o sam dźwięk to raczej nie wiele. Podałem wcześniej powód modyfikacji:

 

Ja to mam pecha jakiegoś chyba. Głośniki pograły 3h (słownie trzy) i padł odbiornik IR. Pilot działa - sprawdzałem aparatem czułym na IR.

Niestety wygląda na to, że usterka wcześniej przeze mnie wymieniona będzie pojawiać się notorycznie, a ja nie mam czasu i cierpliwości żeby coraz to rozkręcać głośniki. W związku z tym mam taki o to plan: odizoluję wbudowany przedwzmacniacz i podłączę bezpośrednio na wejście wzmacniacza mocy zewnętrzny przedwzmacniacz. Wiem, że w ten sposób stracę gwarancję ale się tym wcale nie przejmuję. Zewnętrzny przedwzmacniacz rozwiąże dwa problemy naraz tj. nie będę musiał używać pilota, który i tak nie działa oraz głośniki po włączeniu nie będą wyciszone. W zasadzie to rozwiąże też trzeci problem - brak zapamiętania poziomu głośności, basów i wysokich tonów.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem jakiego kryterium lepsze ?

Ocean wiedzy na ten temat w Internecie. Poszukaj, poczytaj, potestuj na słuch, porównaj jaki jest rozkład widma obu formatów, popatrz na rozmiar plików itd. w tej kolejności lub odwrotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem ,

ostatnio chyba spaliłem 6c

tzn. opiszę co się stało i co przypuszczam że mogło się zepsuć.

 

Tak więc w sylwa wziąłem moje głośniki na działkę

za krótko odczekałem i były zimne jeszcze , coś tam się stało , rozkręciłem je i bezpieczniki się przepaliły . kumpel niby kumaty w tych spawach jakoś ten bezpiecznik chciał zrobić , wyjeliśmy chyba jeden z monitora jakiegos starrego %-) wiem że głupota w ogóle ale już faza była : P drugi bezpiecznik zrobił tak że owiną drucikiem cienkim stary i mówił że niby powinno działać .

podłączamy , poszedł dym i tyle .

Myślę że poszło zabezpieczenie termiczne .

 

Pomocy!

da rede to na gwarancje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak Ci udowodnia , zakrec to i odeslij , pewnie sie uda. Znam przypadek odeslanych Geniusow , ktore mialy wywiercone otwory i dodane haki by wieszac to na scianie , a tego nie ma w standardzie - wymienili i tak na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem ,

ostatnio chyba spaliłem 6c

tzn. opiszę co się stało i co przypuszczam że mogło się zepsuć.

 

Tak więc w sylwa wziąłem moje głośniki na działkę

za krótko odczekałem i były zimne jeszcze , coś tam się stało , rozkręciłem je i bezpieczniki się przepaliły . kumpel niby kumaty w tych spawach jakoś ten bezpiecznik chciał zrobić , wyjeliśmy chyba jeden z monitora jakiegos starrego %-) wiem że głupota w ogóle ale już faza była : P drugi bezpiecznik zrobił tak że owiną drucikiem cienkim stary i mówił że niby powinno działać .

podłączamy , poszedł dym i tyle .

Myślę że poszło zabezpieczenie termiczne .

 

Pomocy!

da rede to na gwarancje ??

od razu mi się narzuca myśl : Polak Potrafi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foto Solo4c

 

Dołączona grafika

 

Sorry że dopiero teraz, oraz przepraszam za stan ściany ale świeżo przed remontem jest :P

 

edit:

żeby był punkt odniesienia to monitor to 24" i ma 37cm wysokości

 

edit2: http://img179.imageshack.us/img179/5554/a520064xa4.jpg

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak dlugo moze trwac tzn wygrzewanie Solowek 7c? Mam je od tygodnia, gram na nich tylko wieczorami po 2-3h (bo tylko wtedy mam czas). Pierwsze dwa dni graly b.cicho, potem byl weekend i nie graly wogole. Po weekendzie wrocilem do nich, jeden dzien pograly dobrze. Teraz znowu graja b.cicho, tak jak na poczatku. Wyglada to tak ze, gdy je wlacze na swiezo (wylaczone przez 24h) to graja normalnie, ale pochodza z 10min i sie wyciszaja i nie wiem jak to ugryśc - reklamowac? czy poczekac, aby sie wygrzaly.... Prosze o jakas podpowiedz o ile istnieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum te 50h powinno się im dać. Ale już po tylu powinny grać bardzo głośno. Daj im jeszcze czas a jak dalej sytuacja będzie się powtarzać to zacznij się martwić. Bo na świeżych rożnie bywa. Ale to taka doraźna rada bo nie wiem za bardzo co mam rozumieć przez to że się wyciszają? Słychać wyraźną różnice że nagle grają cicho czy poprostu stopniowo sie wyciszają? Bo w miarę wygrzewania od nowości powinny grać coraz głośniej aż do poziomu głośności jaki powinny osiągnąć.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz tak, slychac wyraznie ze nagle graja cicho - teraz ustawione mam na 35 na wyswietlaczu, a ledwo je slychac. Gdzie wczesniej na 35 juz byl halas....i stad moje zmartwienie, czy to chodzi o wygrzanie ich czy wada wewnetrzna. W kazdym razie zostawie je na ~50h;p na chodzie... zobaczymy czy cos sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to jest nieco niepokojące bo zbytnio objaw nie wygrzania to to nie jest. Poczekaj jeszcze niech trochę pograją ale bardzo możliwe że będziesz musiał je reklamować. Katowałeś je jakoś bardziej? Bo przed wygrzaniem nie powinno się dawać więcej jak 35/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lekko je podkrecilem do 50/60, wczoraj na ok 20sec., zaharczaly to sciszylem.... ale nie sadze zeby to byl powod - to byl doslownie moment gdy zagraly na 50/60. Wczesniej graly tylko 35/60 i 40/60... i byl jeden dzien, ze zaczely grac cicho tak jak teraz mi graja i po 1h sluchania wyraznie glosniej zaczely grac. A dzis jak odpalilem, chwile pograly normalnie i po chwili znacznie przyciszyly i juz tak graja od ok 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały juz taki objaw, ze sluchalem normalnie (powiedzmy ze to ok 30/60) i sie sciszaly, wiec to raczej nie ma znaczenia i tak i tak na poczatku kazdego sluchania - maja okres ze sie zciszaja...dlugo, dlugo graja sciszone i po jakims czasie wracaja - czasem tego doczekam, a czasem ide spac.

 

P.S. Teraz natomiast jak prowadzimy ta debate, wlasnie w tej chwili zdecydowanie glosniej zaczely grac... hmmm chyba sie wygrzewaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, założyłem konto żeby wysłać ten post :rolleyes:

 

A więc zamierzam kupić Microlab 6c lub 7c... zamierzam je postawić na 3 metrowych szafach czyli około 2 metry wyżej od miejsca w którym siedze... czy to odpowiednia odległość żebym mógł zaryzykować siódemki? Pokój nie jest wielki ale nie jest też mały... na oko szerokość to jakieś 25m2, ściana na przeciw miejsca w których je postawie jest ścięta (no wiecie, znajduje się zaraz pod dachem, mieszkam w domku) czy więc 7c jest dobrym wyborem?

 

Teraz pytanie o kable, słyszałem że warto je wymienić, ale na jakie, możecie podsunąć mi jakiegoś linka?

 

A i bardzo chciałbym żebym głośniki mógł podłączyć także do telewizora (ma tylko wejście słuchawkowe nie licząc białego i czerwonego audio) i za pomocą jakiegoś urządzenia przełączać źródło dźwięku (z komputera na telewizor i vice versa).

 

Czy emu 0202 USB jest w stanie coś takiego zapewnić? Karte dźwiękową też chce w najbliższym czasie zmienić :rolleyes:

 

Mam nadzieje, że zrozumieliście i pomożecie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, założyłem konto żeby wysłać ten post :rolleyes:

 

A więc zamierzam kupić Microlab 6c lub 7c... zamierzam je postawić na 3 metrowych szafach czyli około 2 metry wyżej od miejsca w którym siedze...

To nie jest dobra opcja ustawienia głośników, zagadnienie omawiane w tym temacie zresztą. Będziesz niezadowolony z dźwięku.

 

 

A i bardzo chciałbym żebym głośniki mógł podłączyć także do telewizora (ma tylko wejście słuchawkowe nie licząc białego i czerwonego audio) i za pomocą jakiegoś urządzenia przełączać źródło dźwięku (z komputera na telewizor i vice versa).

W Solówkach masz 2 wejścia - PC i AUX, zmiana źródła dźwięku realizowana pilotem dołączonym do głośników.

 

Sądzę, że do 25 m^2 Solówki 7c będą OK, ja mam 6c w pomieszczeniu ~15m^2. I dają radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...