Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest dobra opcja ustawienia głośników, zagadnienie omawiane w tym temacie zresztą. Będziesz niezadowolony z dźwięku.

Dokładnie. Będzie ogromne podbicie basów a do tego głośniki nie będą skierowane membranami do centrum pokoju tylko będą dokładnie protopadle do podłogi. W związku z tym IMO zapomnij o dobrym odbiorze średnich tonów i o jakiejkolwiek scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

 

Problem źródła dźwięku rozwiązany :)

 

A co do ustawienia głośników... w jakiej odległości ode mnie powinny stać? I ile ewentualnie mógłbym je postawić wyżej od poziomu swoich uszu?

 

A i pytanie o kableki (jakie do wymiany) dalej aktualne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo7c powinny stać w odległości minimum metra od Ciebie każda z kolumn. Każdo ustawienie w którym głośnik niskotonowy jest powyżesz Twoich uszu będzie podbijać basy więc im niżej tym lepiej. Optymalne ustawienie jest kiedy głośnik średniotonowy jest na wysokości Twoich uszu. Co do kabli to polecam http://sklep.rms.pl/index.php?p1563,przewo...r-2-c2sc-16-500 lub http://sklep.rms.pl/index.php?p1564,przewo...r-2-c2sc-14-500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z denikomp.pl są skłonni podesłać Mikrolaby do testów. Mi głównie chodziło o Pure. Trzeba im podesłać jakieś namiary do testerów/serwisów itp. Jak macie jakieś sensowne propozycje, mające szanse na powodzenie to dawajcie tutaj:

http://www.denikomp.pl/produkt.php?&na...012&id=5877

klik na "Negocjuj Zadaj pytanie dotyczące produktu (1)"

 

Oprócz tego z Inermax odpisali, że wyślą jakieś ML do testów po zbliżającej się dostawie.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie porównał pure 10 i pure 1 do moich M200MKII. Tylko, że nie byłoby to profesjonalne porównanie więc ktoś musiałby pomóc z Krakowa lub okolic :) Takie porównanie byłoby ciekawe ze względu na podobne przedziały cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś ciekawy projekty na podstawki pod SOlO 7 , bo u mnie aktualnie jest opcja taboretowa , ale przydało by sie coś zrobić innego , to co w sklepach mozna nabyć po pierwsze za wysokie na moje potrzeby a po drugie te ceny :blink:

a tak najwyżej udam sie do jakiegoś stolarza i mi coś skrobnie , ale nie za bardzo pomysłu jak to zrobić <_<

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie standy miałem zrobione za 86 zł + przesyłka u użytkownika hektor82 z tego co pamiętam. Zamówienie realizowane było poza allegro. Naprawdę polecam za taką cenę. Nie są to oczywiście profesjonalne standy, do wykonania tu i ówdzie można się przyczepić ale za audiofilskie standy trzeba zapłacić kilka stówek a nie 86 zł :)

post-147664-1231592869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im jeszcze czasu bo szkoda potem czekać na ten cały tok gwarancyjny :wink: Jak to nie przyniesie efektu no to wtedy gwara.

Troche czasu minelo, solowki caly czas na chodzie - juz nie pojawia sie nagle sciszanie... widocznie musialy sie wygrzac... Graja dobrze, ale jeszcze to nie to. Wina w kr. dzwiekowej bo to integra:(. W kazdym razie zamierzam sie na kupno nowej i ma nia byc CREATIVE SOUND BLASTER X-FI NOTEBOOK. Czy spelni sie w "duecie" z solo7c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal_banszel

No całkiem ok ,tylko musiał bym mieć pewnie połowe z tego ( na wysokość )

mówiąc szerze to nie mam za bardzo wizji na to no i solo 7 trochę ważą, więc musi być to w miarę solidne

no nic jeszcze coś może ktoś ma ciekawego to nie pogniewam się :rolleyes:

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te standy robiłem pod moje wymiary, tzn jeśli powiesz mu, że chcesz wysokośc rurek o okreśłonej wysokości to też tak Ci zrobi. Solidne? Na jednym standzie mogę usiąść, stanąć, poskakać i mogę przy tym czuć się bezpiecznie, że nic się nie załamie. Jak będziesz chciał to może nawet dołączy Ci trzecią rurkę chociaż wg mnie jest to absolutnie zbędne. Podasz wymiary podstawy górnej, do tego on ustali podstawę dolną i zamówienie gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te standy robiłem pod moje wymiary, tzn jeśli powiesz mu, że chcesz wysokośc rurek o okreśłonej wysokości to też tak Ci zrobi. Solidne? Na jednym standzie mogę usiąść, stanąć, poskakać i mogę przy tym czuć się bezpiecznie, że nic się nie załamie. Jak będziesz chciał to może nawet dołączy Ci trzecią rurkę chociaż wg mnie jest to absolutnie zbędne. Podasz wymiary podstawy górnej, do tego on ustali podstawę dolną i zamówienie gotowe.

aha hmm warte przemyślenia ;) jak co to się jeszcze zgłoszę bo mam jeszcze jedną opcję

ale i tak Dzięki :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie porównał pure 10 i pure 1 do moich M200MKII. Tylko, że nie byłoby to profesjonalne porównanie więc ktoś musiałby pomóc z Krakowa lub okolic icon_smile3.gif Takie porównanie byłoby ciekawe ze względu na podobne przedziały cenowe.

Ja moge pomóc :wink: Zależy tez o jaką pomoc chodzi bo ze sprzętu (np dodatkowe porównanie) to moge udostępnić co najwyżej Solo 7C+Audigy 2 Gold :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie porównał pure 10 i pure 1 do moich M200MKII. Tylko, że nie byłoby to profesjonalne porównanie więc ktoś musiałby pomóc z Krakowa lub okolic :) Takie porównanie byłoby ciekawe ze względu na podobne przedziały cenowe.

Raczej w prywatne ręce tego sprzetu nie oddadzą :)

 

Ja moge pomóc :wink: Zależy tez o jaką pomoc chodzi bo ze sprzętu (np dodatkowe porównanie) to moge udostępnić co najwyżej Solo 7C+Audigy 2 Gold :wink:

W każdym razie gdyby jednak i kogoś interesowałoby podpięcie tych pure pod m-audio revolution 5.1 to pisać na priv. DAC ten sam co w esi juli@, wydaje mi się, że stereo całkiem niezłe. Edytowane przez dejfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z swoimi 6c. Mam je od wakacji i dziś zaczyna mi coś świstać ( tak jak nienastawione radio ). Dźwiek napływa z głosnika wysoko tonowego w kolumnie z wzmacniaczem. Występuje to nawet jak nie gra muzka ( jak gra tez to świszczy ). Spotkaliście się z takim problemem? Irytuje mnie to dość mocno bo odgłos ten jest dość słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś odtwarzacz który jest w stanie wysyłać sygnał na więcej niż jedną kartę dźwiękową w tym samym momencie? Chciałbym zrobić sobie ślepy test między integrą a Prodigy HiFi, a bez tego wydaje się to awykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zainstalować stery pod integrę i Prodigy i poprosić kogoś żeby Ci przełączał kable i puszczał utwory w playerze muzycznym. Jak kolega będzie miał sprawne dłonie to powinien wyrobić się w 20 sekundach pomiędzy kartami. To wystarczy żeby obraz dźwięku z pierwszej karty nie uległ zatarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa przypadłość Microlabów. Jedne świszczą mniej lub bardziej lub nieświszczą wogóle. Zależy jak trafisz.

ale to nie świeszczy cicho tylko tak że słysze to w drugim pokoju. Wiem jak wyglądą świszczenie transformatora czy tam zasilacza w głosnikach ale to na pewno nie jest to i dobiega tylko z głosnika ( jednego ) wysokotonowego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z powtarzalnością 6c i 5c? Szykuję się do wyłożenia tych ~350zł na któryś z modeli i boję się jednego - że trafi mi się egzemplarz równie felerny, co kupione w wakacje Geniusy 1250x, które jużpo 2h słuchania muzyki zaczynały buczeć, a po kilku tygodniach się spaliły... Crative T40 raczej nie wybiorę - ale przynajmniej byłaby pewność, że nie będą świszczeć jak nienastrojone radio i że nie puszczę chaty z dymem, no i zakup od ręki w sklepie za rogiem :)

 

I drugie, pytanie powtarzane do znudzenia - pokój 6m2, stosunkowo duże biurko 70x130cm (z boku można nawet doliczyć jeszcze ok. 20cm bo jest miejsce na półeczkę, a na głębokość też z 10cm po odsunięciu biurka od okna). Różnica w cenie nie gra roli - 5c czy 6c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...