Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby nie było Solówek, to ludzie podniecaliby się Creativami lub Logitechami i pisali na ich temat, to samo co piszą na temat Microlabów. Każdy chwali swoje, zwłaszcza jak nie słyszał nic lepszego. Wystarczy posłuchać Svenów MKII, które Michał kupił za 189$ żeby raz na zawsze przestać podniecać się Solo. Oczywiście jakby Michał posłuchał coś lepszego, to przestałby się podniecać swoimi Svenami itd. Dotyczy to oczywiście wszystkich nas. Przerabiałem to już nie raz na sobie.

A jaki w takim raziem a sens ten post? :P Mamy Solo i się tym cieszymy. I niech to będzie wskazówką dla nowych, że w tej cenie są zajebiste i tyle!

 

Wiesz ja jeżdżę starym Lancerem z 90' i sądzę, że jest świetny, nie interesuje mnie to, że Evo jest jeszcze lepsze, głównie dlatego, że jest droższe. Więc już błagam w imieniu wszystkich forumowiczów RBEJ, błagam! Przestań jechać po Solo i userach. Mamy, cieszymy się i kropka. Dopóki nie będzie nas stać na wymianę będziemy się nimi podniecać. Nikt nie mówi, że to najlepsze głośniki świata ;) A w ilości Twoich postów takich jak powyższy straciłem już rachubę, szacun facet bo wiem, że siedzisz w tym i się znasz itd...ale nam wystarczają Solówki ;)

 

A żeby OT nie było. Tak, ja też się nimi cały czas cieszę. Chociaż czasem włącze kawałki modern rock/pop jak to można określić, gdzie niskich mało za to wysokich od pierona i powiem szczerze, że nie bardzo to gra. Ogólnie jeden ciąg jakiś bliżej nieokreślonych dźwięków. Ale za to przy "Europa" odlatuję i to mi wystarczy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos na forum kto moglby mi nakreslic charakterystyke Solo 4c? Czy brzmi to podobnie jak 6c czyli (opieram sie na tym co wyczytalem, sam nie sluchalem) duzo srednicy i gory, a dol jest raczej subtelny, nienarzucajacy sie, ale jednak slyszalny tyle, ze sa slabsze?

 

Solo 6c niestety mi sie nie zmieszcza na biurku, a kupujac 4c oszczedzam kase i miejsce na biurku o ile sa cos warte (czyt. graja jakos przyzwoicie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ chodzi o to, że cieszycie się już przez 100stron ;)

Chodzi mi o to że niektórzy zaczynają tracić zdrowy rozsądek i popadają w Solo-fanatyzm. To samo było kiedyś z Cretami i Logami. Później z Gienkami a teraz z Microlabami. Jestem ciekaw jaka firma będzie następna.

 

Czy jest ktos na forum kto moglby mi nakreslic charakterystyke Solo 4c?

 

Charakterystyka Solo 4c.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się właśnie z integry na Prodigy HiFi, i mam mieszane uczucia.

 

Głośność

Głośność na karcie w obu wypadkach 100% sterownika jest nieporównywalna na niekorzyść Prodigy. 25/60 na Integrze jest równoznaczne z 55/60 na Prodigy, chyba że jest jakiś myk o którym nie mam pojęcia.

 

Dynamika

Czytając recenzje róznych kart dźwiękowych i głośników nie za bardzo byłem w stanie pojąć czym jest owa dynamika, teraz po włączeniu szybszego utworu doznałem oświecenia, aczkolwiek nie jestem tego w stanie opisać :P Nie poznaję części utworów, i nie ma tu mowy o placebo, po prostu brzmią kompletnie inaczej, tam gdzie wcześniej ciągnąca się średnica wydawała się zamierzonym efektem, teraz jest przyjemną górą.

 

Bass

Tu ciężko wskazać konkretne różnice, z pewnością jestem w stanie jedynie napisać że zacząłem odczuwać bas na własnym ciele w niektórych utworach.

 

Szybka opinia pod wpływem zachwytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej rozważania Kowalskiego, jaka Vectra jest wygodna, gdy nigdy nie siedziało się w Mercedesie.

Jeździłem zarówno vectrą jak i merasiem i wiem dobrze, że to drugie jest wygodniejsze, tak samo jak słyszałem lepsze audio od solo (to nic, że warte 10x więcej). Pomimo tego nadal jaram się dźwiękiem solówek, zwłaszcza, ze kosztowały mnie śmieszne pieniądze. Nie ukrywam, że przyjdzie czas na zmiany, ale jeszcze nie dziś.

 

Nikt mi nie zabroni być zadowolonym B-) peace.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palato:

Z tą głośnością to coś nie tak - mam coprawda HD2, ale nie ma tak drastycznej różnicy między integrą a HD2: ba - HD2 gra słyszalnie głośniej (ten sam utwór, ten sam player, te same ustawienia, te same ustawienia suwaków dla obu dźwiękówek, utwór puszczony naraz na obu dźwiękówkach - więc przełączam się dynamicznie między integrą a HD2);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w panelu starowania w ustawieniach głośności masz wszystko dobrze? Pokombinuj, może tam gdzieś jakiś suwak jest ściszony.

Ba...musi być coś nie tak w ustawieniach. Niemożliwe żeby taka różnica była pomiędzy integrą a Prodigy <_< Edytowane przez oberek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka jest na ich koszt. Nie daj sobie wcisnąć ciemnoty. Art. 8 pkt. 2 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gra może być nie warta świeczki. Najszybszą drogą ale nie zawsze skuteczną jest powiatowy rzecznik konsumentów. Składa się pismo do rzecznika a on ma 14 dni na reakcję. Sprzedawca pod groźbą kary finansowej musi się ustosunkować do pisma otrzymanego od rzecznika również do 14 dni. Niestety działanie rzecznika nie jest dla sklepu wiążące w żaden sposób. Co najwyżej można upartemu przedsiębiorcy udowodnić, że prawo stoi po naszej stronie i w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową konsument wygra.

 

Ja bym zrobił tak, że pokryłbym koszty wysyłki i wystąpił do sklepu o zwrot tych kosztów. Nie każdy przecież ma ochotę czekać miesiąc z reklamacją sprzętu. Jak nie będą chcieli to wtedy napisz do rzecznika i czekaj na zwrot kosztów a głosniki w między czasie dostaniesz już nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda ten mój post - zaznaczę, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio a posta piszę dlatego, że samemu przeczytałem ten wątek 2x w ciągu kilku miesięcy i sam zadałem kilka pytań na które teraz sobie odpowiadam. Piszę z perspektywy byłego użytkownika Geniusów 1250x (za które dałem tylko 110zł ale z których byłem TOTALNIE niezadowolony, w dodatku spaliły się o czym 2x pisałem w tym wątku), Creative Inspire 5.1 5100 (kupione jakieś 6 lat temu za 550zł razem z pierwszym Audigy) i od wczoraj SOLO6c (400zł). Mam dodatkowo porównanie (nie bezpośrednie) m.in. z zestawem DIY wykonanym za 1500zł przez osobę, która trochę siedzi w temacie ale słucha dziadowskiej dla mnie muzy (instrumentalne pobrzdękiwanie gitarki albo rock symfoniczny) i do tego akurat się nie ustosunkuję - oraz z popularnymi zestawami Creative oraz Logitecha 2.1 za ~150-250zł, które grają na 100% gorzej od Solo...

 

Jestem bardzo zadowolony z 6c (możecie poszukać mojego postu z chyba lipca, gdy napisałem że wg mnie 1250x grają BARDZO ŹLE, gorzej od Creativów i kilka miesięcy później, że jednak 1250x grały lepiej od 5100 chociaż pewny nie jestem - to teraz po 1 dniu używania piszę że jest w stosunku do oczekiwań rewelacja). Dźwięk płynący z głośników bardzo mi odpowiada. Głośniki nie są małe ale w porównaniu z 1250x nie ma dla mnie istotnej różnicy (tzn. nie ma tego efektu co przesiadce z 9cm satelitek na 1250x).

 

Ważne dla osób wahających się:

- SOLO6c nadają się (niektórzy się obawiali że nie) do cichego słuchania (swoją drogą przy 75% na karcie dźwiękowej i 15% na SOLO6c nie jest już zbyt cicho ALE brzmienie "daje radę" no i CHYBA dźwięk nie niesie się po mieszkaniu tak, jak w przypadku zestawu z subwooferem)

- SOLO6c nadają się do bliskiego odsłuchu (70cm)

- SOLO6c przy rozstawieniu 80cm od siebie dają dobry efekt stereo

- SOLO6c nadają się do małego pokoju (ok. 7m2), ważne jest żeby biurko nie było zbyt małe i dobrze jeśli można je (biurko) odsunąć od ściany

- słuchałem na SOLO6c przez 6-7h różnych płyt, od muzyki klasycznej (pianino) przez indie rocka, polskie reggae i najwięcej jazzu, hardbopu (nagrania niezłej jakości ale z lat 50-tych i 60-tych niekoniecznie remasterowane) i uważam, że są uniwersalne

- nic nie szumi, nie buczy, pilot był w zestawie

 

Czy warto? Powiem tylko tak - nieporozumieniem było polecanie 1250x w czasach, gdy 6c kosztowały 250zł :) Teraz 6c kosztują 400z ale moim zdaniem akurat wzrost ceny jest całkowicie do przełknięcia biorąc pod uwagę np. osłabienie złotówki w ostatnim półroczu ORAZ cenę Solo5c (nie słuchałem) które jak mi się zdaje są tańsze o całe 30-40zł od 6c. Osobiście jestem zadowolony.

Edytowane przez alleycat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)osłabienie złotówki w ostatnim półroczu ORAZ cenę Solo5c (nie słuchałem) które jak mi się zdaje są tańsze o całe 30-40zł od 6c. Osobiście jestem zadowolony.

Solo 5c są także niczego sobie (co podkreślałem w swoich postach) i tak jak rzekł Myku...poczekaj aż się wygrzeją :lol2: Edytowane przez oberek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś wygłuszyć Microlab'y Solo7c ? Chodzi mi o wyłożenie matą tak jak jest to w Pure 1. Czy jakość dźwięku i głębokość basu się wtedy poprawi, czy to nic nie da?

 

Edit:

Chodzi mi o rozstawienie moich kolumn, bass odczuwam tylko tutaj skąd jest robione zdjęcie tj. kanapa, ale tu już chyba się z tym nie da nic zrobić. Tylko mam inne pytanie do Was. Chodzi o to, że jak sami widzicie na fotce niżej kolumna ze wzmacniaczem znajduję się po lewej stronie, a komputer mam oddalony jakieś 3m z tamtąd tzn. musiałem użyć oryginalnego kabla do podłączenia + przedłużacz mini jack 2m. I teraz nie wiem, czy jak przestawię te kolumny to jakość dźwięku mi się poprawi ? Bo chodzi mi o to czy po prostu ten kabel nie jest przypadkiem za długi. Moja karta dźwiękowa Asus Xonar DX.

 

Zdjęcie rozstawienia - http://img91.imageshack.us/img91/5790/p1020160ex8.jpg

Ps. Pomiędzy kolumnami jest odległość 181cm

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MatiMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś wygłuszyć Microlab'y Solo7c ? Chodzi mi o wyłożenie matą tak jak jest to w Pure 1. Czy jakość dźwięku i głębokość basu się wtedy poprawi, czy to nic nie da?

Chyba nikt już pytałem.

 

Chodzi mi o rozstawienie moich kolumn,

Podnieś je z podłogi i odsuń od ściany.

 

Bo chodzi mi o to czy po prostu ten kabel nie jest przypadkiem za długi.

Ja mam 5m prolinka TCV 3420.Gra dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh bez obrazy MatiMan ale po co sie pytasz ile masz odsunac glosnik od ktorej sciany itp?Kazdy ma swoje uszy i swoje upodobania wiec najlepiej pokombinuj z ustawieniami a sam dojdziesz jak jest najlepiej dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam Microlab solo7c :damage_wall:

 

Niestety stoja w pokoju, uzywane sa raz lub 2 razy na tydzien, a czasami na 2 tygodnie. Niestety nie mam czasu i nie ma mnie w domu praktycznie dlatego sprzedaje.

 

allegro ---> microlab solo7c

 

poprzez forum rabat 19zł czyli cena kup teraz TYLKO 370zł!!!

 

Kto pierwszy ten lepszy. Kontakt na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...