Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad kupnem Solo6C, ale nie wiem jaka karta muzyczna byłaby do nich dobra.

Nie jestem jakimś wielkim melomanem - czasami słucham radia przez neta, na kompie mam muzykę w formacie mp3 (raczej mniej niż 192 kb). Do tego dochodzą filmy i gry (zwłaszcza gry).

 

Słyszałem, że do słuchania muzyki w wysokiej jakości formacie piosenek powinno się kupić jakąś dobrą kartę muzyczną. Z kolei jeśli piosenki są gorszej jakości to nie ma co wydawać na nią za dużo pieniędzy bo i tak nie usłyszy się za bardzo różnicy. Myślicie, że do moich celów starczy SB Audigy 1? (aktualnie mam jakąś zintegrowaną)

kup sobie audigy SE gra lepiej od Audigy 1 i ma znacznie lepszy support cena 50-60 zetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jak prognozujecie zmiany cen dla solo7c? Zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy nie poczekać aż potanieją, tylko żeby nie było tak jak z Aurvanami (kupiłem za 117, teraz po 349).

Co fora internetowe robią z cenami :) Jesli liczyć, że będą kosztować jak kiedyś 350 złotych to bym nie czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma podobny problem jak ja, a więc pisk wydobywający się z kolumn, kolumna bez wzmacniacza piszczy mocniej, piszcz i wysokotonowy i mid. Czy ktoś może zna rozwiązanie tego problemu, bo jak nie słucham muzyki to muszę wyłączać zasilanie bo nie idzie wytrzymać przy tym pisku. Dziękuje za jaką kol wiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mogę za to dostać ostrzeżenie ale nie potrafię się powstrzymać, żeby nie wyśmiać "jaką kol wiek" :D:D:D:D:D:D:D:D

 

To już nie jest analfabetyzm, to jest skrajny debilizm :]

czepiasz się tak mu słownik w firefoxie rozdzielił to tak zostawił :D dla mnie powinni go zakazać tego słownika bo odmóżdża wiem po sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy! Mam taki problem dotyczący kupna microlabów... Otóż mam dość ciasne biurko i nie wiem czy warto kupować je... Mowa o 6c ofc... Problem jednak w tym, że głośniki byłyby naprawdę dość blisko siebie i nie wiem czy wydobędę z nich to co trzeba :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy! Mam taki problem dotyczący kupna microlabów... Otóż mam dość ciasne biurko i nie wiem czy warto kupować je... Mowa o 6c ofc... Problem jednak w tym, że głośniki byłyby naprawdę dość blisko siebie i nie wiem czy wydobędę z nich to co trzeba :sad:

Jeśli odległość mniejsza niż ok 80 cm to nie warto...U mnie stoją w odległości ok. 85 cm i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoja narazie troche ponad pol metra.ale planuje przemeblowanie i powiem tak:graja ladnie(bo to Solo w koncu :D) jednak czegos brakuje ale jak je postawilem na chwile na środku pokoju to bylo dobrze:)Ale powiem jedno:jak pojechalem do domu na ferie i sluchalem modecomow Mc9600 i wrocilem teraz i slucham solo to podniecam sie nimi znow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minirecenzja Solo 4C.

łoł gość przeżył szał bas on słyszy przy 4 calowym głośniku o ile dobrze doczytałem lol jest on dobrze kontrolowany no dziwne bo go prawie nie ma :D stereo nie jest dla ciebie :lol2: znafca.

No proszę cię elektrykk nie wklejaj tu takich recenzji bo nie różni się ona od recenzji a moje głośniki tajfun wymiatają i są w ogóle uber a tak btw już bez lol 290zł (rozbój w biały dzień) i jest pod wrażeniem to ciekawe co mieli powiedzieć ci z solo7 gdy je kupowali za trzysta z hakiem :D own3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta recenzja jest całkiem sensowna...

A to, że mid-bass ma 4" to już nie gra niskim pasmem? 80Hz to już średnica może?

Do pewnej granicy Hz dla tego usera pasma niskiego jest wystarczająco... ma sobie na siłę Z-2300 sprawić?

 

A jak ludzie w swoim plastik-shicie gdzie mają "subwoofer" 4-5" słyszą "bass" to już jest ok? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę cię elektrykk nie wklejaj tu takich recenzji bo nie różni się ona od recenzji a moje głośniki tajfun wymiatają i są w ogóle uber

Coś Cię boli z tym wklejeniem? :wink: Temat raczej odpowiedni, minirecka może się komuś przydać. Pomimo, że napisał ją zwykły człowiek, to nie wiem czy nie jest bardziej wiarygodna niż te niby pro w polskich pisemkach czy serwisach.

Nie jesteś tu sam, no chyba, że dostanę więcej takich sygnałów, że komuś nie pasuje wklejanie takich linków - wtedy przestanę.

Fajnie jakby ktoś odpowiedział :)

Nie ma tyle i tyle godzin wygrzewania, po prostu działasz jak najwięcej na umiarkowanych głośnościach i słyszysz uspokojenie zestawu, to naprawdę czuć. U mnie też było na początku trochę "krzykliwie". Kilka dni gęstego słuchania i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor recki pomimo ohów i ahów na punkcie Solo, myśli rozważnie i jest realistą.

 

"Porównanie do klasycznych zestawów stereo mija się z celem – to są NADAL aktywne głośniki komputerowe, a wielu o tym zapomina."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta recenzja jest całkiem sensowna...

A to, że mid-bass ma 4" to już nie gra niskim pasmem? 80Hz to już średnica może?

Do pewnej granicy Hz dla tego usera pasma niskiego jest wystarczająco... ma sobie na siłę Z-2300 sprawić?

 

A jak ludzie w swoim plastik-shicie gdzie mają "subwoofer" 4-5" słyszą "bass" to już jest ok? :E

no grają tylko stary 80hz z takiego małego głośniczka to jednak nie jest to samo uczucie jakie daje 80 hz z twoich solo 7c, tak w ogóle przepraszam cię masz jakieś skrzywienia na punkcie Z-2300 ? czy co, tak samo subwoofer, że zawsze zbaczasz w tą stronę.

Sorry bez urazy ale ilekroć ktoś powie, że Solo nie są och i ach to ty zaczynasz jechać po subwooferach i zawsze gdzieś wyskoczy Z-2300 tego zupełnie nie rozumiem i w sumie nie chce.

Ehhh jak będziesz chciał dalej brnąć w te suby czy co tam jeszcze to spójrz na koniec tego postu bo o to mi chodzi głównie i pewnie się zgodzisz.

 

 

RBEJ tak wiem, że na szczęście to dodał z czym się zgadzam w całej rozciągłości i podpisze się pod tym rękami i nogami :) tylko że większość tego nawet nie doczyta ewetulanie rzuci okiem olewając kompletnie, skupi się na rece i będzie niewiernych na stosach palić za odmienne zdanie.

Ale to nie zmienia faktu, że zadowolony być nie powinien. Zadowolony to by on mógł być z nich jakby kosztowały 150zł i kropka a nie ~300zł no chyba że z dizjnu jest zadowolony bo ML mają naprawdę udaną stylistykę.

 

 

W całym tym temacie rozchodzi mi się o cenę. W temacie o słuchawkach przehypowaliśmy Shp8900 nie trzeba było długo czekać bach + 100zł ale nie o tym chciałem pisać.

To jest Polska a tego nie muszę tłumaczyć nikomu :wink: tu jak zobaczą, że popularne i chwalone to konkurencja przybiera ciekawą formę, ceny idą w górę i podnoszą ją wszyscy, bo czego nie zarobić ? i konkurują już na nowym pułapie cenowym :razz: no i jest po zawodach z przyzwoitego sprzętu w dobrej cenie, robi się dobry sprzęt ale nie za tą cenę za którą chcą nam go opchnąć. Ja rozumiem, że marża i dolec drogi, kryzys ale bez przesady.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poraża mnie fakt że kupiłem wczoraj solo7c, cena poszła do góry o 200 złotych zanim były popularne, lecz jak już dźwignęli o te dwie stówy to mogli dać konkretniejszy i dłuższy kabel do głośników i lepszej jakości wejściowy. Nie wyszło by ich to za dużo a jednak by było że coś się dzieje na plus, no cóż ale byłem przygotowany i całe okablowanie mam swoje, pilocik chińszczyzna całkowita ale grunt że działa, do tego design pilocika pasuje do głośników jak kaczor do rządu.

Edytowane przez StachooDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no grają tylko stary 80hz z takiego małego głośniczka to jednak nie jest to samo uczucie jakie daje 80 hz z twoich solo 7c,

Wiesz ze cos dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele...stary pokickalo ci sie cos, bo sie naczytales ze maly glosniczek do basu sie nie nadaje..prawda, ale to w przypadku 35-40hz...ale nie 80! 4 calowe przetworniki dobrej firmy 80hz generuja bezblednie wiec nie piernicz glupot...

 

 

Tylko poraża mnie fakt że kupiłem wczoraj solo7c, cena poszła do góry o 200 złotych zanim były popularne.

I myslisz ze ceny solo skoczyly bo pazerni sprzedawcy je tak wywindowaly?

Podpowiem ci bo sie chyba urwales z choinki...

KRYZYS, sprzet komputerowy ogolnie podrozal i tyle!!!!

Odczepcie sie od sprzedawcow, bo widac ne macie pojecia jakie sa realia rynku, sciagajcie z chin solo i za 350zł sprzedawajcie dokladajac do interesu przy slabej zlotowce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o urywaniu się z choinki mowa, drogi kolego, to nie miałem za złe że się ceny podniosły tylko że mimo popularności dalej dają do zestawów badziewne kabelki i pilot, a do tego raczej "KRYZYSU" czy jak to dzisiaj modnie się nazywa bym nie mieszał.

Niejasno się wyraziłem w poprzednim poście ale już poprawiłem.

Edytowane przez StachooDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi sugestiami to raczej do producenta wal. Sklep nie będzie Ci wymieniał przewodów/pilotów na lepsze, tylko sprzeda to co jest w pudle.

U mnie pilot chodzi bardzo dobrze ponad pół roku i nie rozlatuje się (odpukać):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pilot działa prawie rok bez problemu... Tzn. 'główny' (środkowy) guzik od obniżania poziomu głośności nie działa za dobrze... dobrze, że są jeszcze dwa;

 

Z co do podania jako przykład Z-2300 - niestety to one mi jako 1. wskakują gdy myślę o 2.1 pc'towym z większym subem... Crety raczej nie mają się czym pochwalić (subami to już w ogóle)... innych producentów (dostępnych w PL) też niezbyt nic mi do głowy nie przychodzi;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tu się już nudno robi , ostatnio tylko wszyscy piszą że cena nie taka i sie nie opłaca <_<

Cena jest taka jaka jest i nie zmienimy tego , mamy walutę jaką mamy i koniec

Mi osobiście głośniki nadal wydają sie bardzo atrakcyjne w zakupie , ceny innych plastik fantstik też są większe np T20II kosztują 350 zyla , a równianie ich z Microlabami to troch zbrodnia

Pewnie że są lepsze głośniki na rynku od labów ale na pewno nei w tej cenie - mają One swoje wady i "hiend" to na pewno nie jest

 

a co do recki o solo 4 to całkiem sensownie napisana , nie każdy jest ekspert , ważne że można poznać opinie "normalnego" usera

 

co do pilota , to ciekawe czy można gdzieś dostać jakiś zamiennik , bo bez pilota to kupa bedzie :unsure: a długowieczności to mu nie ma co wróżyć

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.denikomp.pl/produkt.php?&na...012&id=8724

Tutaj jest oddzielny pilot, ale w tym sklepie status wiecznie "niedostępny"... jak większość Microlabów. Może inne sklepy też ściągną tego pilota jak się u nich zamówi. Kupiłbym sobie taki i położył w szufladzie jako rezerwę na wszelki wypadek, ale z drugiej strony nie chce się wydawać 40 zyli na leżak:) Myślę też o jakimś pilocie uniwersalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.denikomp.pl/produkt.php?&na...012&id=8724

Tutaj jest oddzielny pilot, ale w tym sklepie status wiecznie "niedostępny"... jak większość Microlabów. Może inne sklepy też ściągną tego pilota jak się u nich zamówi. Kupiłbym sobie taki i położył w szufladzie jako rezerwę na wszelki wypadek, ale z drugiej strony nie chce się wydawać 40 zyli na leżak:) Myślę też o jakimś pilocie uniwersalnym.

no też o tym właśnie myślę , w sumie jak brakowało pilotów do głośników w niedawnej dostawie to dali radę ściągnąć je osobno , z czasem będzie trzeba się postarać o zamiennik - lepiej dmuchać na zimne

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze cos dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele...stary pokickalo ci sie cos, bo sie naczytales ze maly glosniczek do basu sie nie nadaje..prawda, ale to w przypadku 35-40hz...ale nie 80! 4 calowe przetworniki dobrej firmy 80hz generuja bezblednie wiec nie piernicz glupot...[/qoute]

 

Heathen jakiej to firmy jest ten przetwornik w tych solo4c bo ja nie wiem ? i ile według ciebie kosztuje dobry przetwornik 4 calowy ?

W chinach jest to składane pewnie w okolicach (bardzo optymistyczna wycena) kilkudziesięciu złotych po zapakowaniu w pudełko i nie pierniczę głupot

to tak od siebie w chinach te głośniki nie kosztują pewnie nawet 100zł a może 80 poza tym gdzie ty od tych głosników 40hz wymagasz ehh

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie user HeatheN oczekuje od nich 40hz? Proszę, wskaż mi ten fragment;

 

Bo jak dobrze widzę to jest tam napisane "80Hz generują bezbłędnie"... a nie 40Hz.

I niech te SOLO-4C generują te 80Hz w 30% dobrze... ale generują.

A wciąż jest to niskie pasmo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze cos dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele...stary pokickalo ci sie cos, bo sie naczytales ze maly glosniczek do basu sie nie nadaje..prawda, ale to w przypadku 35-40hz...ale nie 80! 4 calowe przetworniki dobrej firmy 80hz generuja bezblednie wiec nie piernicz glupot...[/qoute]

 

Heathen jakiej to firmy jest ten przetwornik w tych solo4c bo ja nie wiem ? i ile według ciebie kosztuje dobry przetwornik 4 calowy ?

W chinach jest to składane pewnie w okolicach (bardzo optymistyczna wycena) kilkudziesięciu złotych po zapakowaniu w pudełko i nie pierniczę głupot

to tak od siebie w chinach te głośniki nie kosztują pewnie nawet 100zł a może 80 poza tym gdzie ty od tych głosników 40hz wymagasz ehh

 

no grają tylko stary 80hz z takiego małego głośniczka to jednak nie jest to samo uczucie jakie daje 80 hz z twoich solo 7c

Tylko ze ty porownywales 4 calowy solo do 6,5 calowego z solo 7c wiec TA SAMA JAKOSC... w tym momencie 80hz z obydwu przy danej glosnosci np 50dB bedzie brzmialo tak samo. Moj przyklad mial Ci tylko uswiadomic fakt ze mniejszy glosnik ma problemy z niskim basem. A to o czym piszesz moze wynikac z faktu ze np solo 7 ma przy 80hz+2dB podbicie a solo 4c ma -1dB czyli bedzie DWA RAZY CISZEJ:) nie ma tu jednak nic do rzeczy wielkosc glosnika...a raczej jego jakosc

I czytaj ze zrozumieniem:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...