Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

* kolumny są za duże (chodzi o głębokość) w stosunku do jakości basu (na średnie i wysokie wielkość pudła nie ma praktycznie wpływu);

Kolumny sa za duze.....LOOOOOOOL, bo on mysli ze objetosc i ksztalt to wymysl designerski...

 

* przy większych natężeniach nie miałem poczucia "zapasu mocy" - wydawało mi się, że jakoś tak balansuję na granicy możliwości tego sprzętu (moja wieża 2x50W przy takich natężeniach nie krztusi się - tym bardziej Microlaby 2x60W nie powinny...);

 

No jak wzmak ma 60W, a przetworniki pewnie ze 120w wytrzymaja to logiczne ze powyzej pewnej granicy dochodzi do przesteru, na pocieszenie jego wieza pewnie ma 2x25W, a koles poza moca niech poczyta o efektywnosci.

 

* otwory bass-reflex znajdują się z tyłu, co uniemożliwia zawieszenie ich bądź postawienie blisko ściany (dodaj do tej "przestrzeni buforowej" znaczną głębokość kolumn i nawet w pokoju ~22m^2 robi się ciasno);

No tak bo otwor b-r to musi byc z przodu tylko...

 

 

 

Z jednym sie zgodze, za 350zl to byla masakra za 500zl...juz nie bardzo

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam ta wypowiedź nie ruszyła jako taka...

Tylko na moje pytania o pokoju, źródle, playerze, ust itd. jak dotąd zero odpowiedzi...

 

I fakt - 500zł ... to już taka kwota, że można myśleć o dozbieraniu na wzmak + kolumienki/monitory.

 

Ja dziś zamówiłem sobie bardziej dla szerokopojętego "lansu" kabel głośnikowy Procaba LS25 2.5mm2.

Bo przeca magicznie będzie +10 do jakości, +2 do głębi bassu i +5 do przestrzeni...

 

Więc oczekujcie moich zachwytów jak to SOLO wzbiły się 2 levele wyżej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, ja też kupiłem Procaby i od razu dźwięk zrobił się bardziej przestrzenny, bas bardziej precyzyjny, lepiej kontrolowany i schodzący co najmniej kilkadziesiąt herców niżej, wysokie stały się bardziej perliste, a średnica to już w ogóle opad szczęki powoduje. Ale to jeszcze nic, bo czytałem, że kabelki za 2000 zł/1m to już potrafią orgazm wywołać i to bez podpinania głośników. :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem - nie, nie słyszysz :P

 

Ja miałem tak przez pewien czas... jak zmieniłem dołączonego do HD2 2x RCA - 2x RCA na RCA Klotz GY107 (75cm) + wtyki Neutrik...

Też wiele "słyszałem" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

* kolumny są za duże (chodzi o głębokość) w stosunku do jakości basu (na średnie i wysokie wielkość pudła nie ma praktycznie wpływu);

Kolumny sa za duze.....LOOOOOOOL, bo on mysli ze objetosc i ksztalt to wymysl designerski...

 

* przy większych natężeniach nie miałem poczucia "zapasu mocy" - wydawało mi się, że jakoś tak balansuję na granicy możliwości tego sprzętu (moja wieża 2x50W przy takich natężeniach nie krztusi się - tym bardziej Microlaby 2x60W nie powinny...);

 

No jak wzmak ma 60W, a przetworniki pewnie ze 120w wytrzymaja to logiczne ze powyzej pewnej granicy dochodzi do przesteru, na pocieszenie jego wieza pewnie ma 2x25W, a koles poza moca niech poczyta o efektywnosci.

 

* otwory bass-reflex znajdują się z tyłu, co uniemożliwia zawieszenie ich bądź postawienie blisko ściany (dodaj do tej "przestrzeni buforowej" znaczną głębokość kolumn i nawet w pokoju ~22m^2 robi się ciasno);

No tak bo otwor b-r to musi byc z przodu tylko...

 

 

 

Z jednym sie zgodze, za 350zl to byla masakra za 500zl...juz nie bardzo

 

 

Nie wiem kolego czy wiesz ale projektant juz na samym poczatku okresla kształt i wymiary - owszem ma na to wpływ wielkośc i rodzaj przetworników ale jednak - więc LOL możesz zastosować do siebie.

 

Efektywność to cisnenie wytworzone przez przetwornik dla danej mocy (1W w odległości 1 metra) - co to ma wspólnego z przesterem wzmacniacza?Kompletnie nic.....Nie wiem jaka ten człowiek ma wieżę ale ne bądź taki pewniak że sobie wymyslił podana moc - jesteś taki super fachowiec że tylko ty piszesz prawdę?Nie wiem czy się spotkałeś z takim sprzętem ale sporo wież marki Sony(tych starych bo nowe to chłam) potrafiło grać bez zniekształceń na dobre 98% mocy...Mój stary technics nie dochodził nawet do 80% a do tego miał za słabe przetworniki które mimo że cewka nie obijała się o koniec szczeliny to mocno się grzały.Zbyt dużą moc łatwo poznac właśnie dzięki obijaniu się cewki wewnątrz - słychać głośne stuki.

Na jakim układzie jest wzmacniacz w tych kolumienkach?Pewnie TDA na granicy mozliwości więc nie ma się co dziwić że przesterowywuje i to dośc szybko - standardowa aplikacja gra poprawnie do 75% potem rosna zniekształcenia a nie sądzę by tu ktokolwiek (szczególnie chińczyk)modernizował standard dla uzyskania lepszych parametrów.

 

O otworach bass reflex to widzę nie masz bladego pojęcia - bass reflex z tyłu nie ma ŻADNYCH PLUSÓW

montuje się je z tyłu bo albo brak miejsca na przedniej ściance albo ze względów estetycznych producent nie chce robić dziury z przodu.

Bardzo poważnym minusem jest musowośc odstawienia takich kolumn od ściany a tym bardziej rogów - i to minimum 25 centymetrów a przy wiekszych nawet ponad pół metra!!!!

Gdy stoją za blisko powstają na ścianie dziwne zjawiska fazowe szczególnie w niskim paśmie - producenci czasem radzą zatkanie otworów by zniwelować takie zjawiska(ale powoduje to inny problem - zwiększenie amplitudy drgań membrany a co za tym idzie zmniejszenie przyjmowanej mocy) albo zmniejszenie ilości basu.

Potrafią tez obejśc odrobinkę inaczej - stosując membranę bierną - taka może być z tyłu i znacząco zmniejsza pasozytnicze odbicia jednak jej wydajnośc jest niższa od bass reflexu ale plusem jest to że działa na całe pasmo a nie na okreslony zakres jak port bass reflex.

 

Więc kolego wniosek jest prosty - zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać i podwarzać oczywiste kwestie może zaczerpnij więcej wiedzy co?

 

Pozdrawiam

 

 

ps.wymiana jakichkolwiek interkonektów przy tak marnym sprzecie NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU - byle dobry kabel i tak będzie znacznie lepszy od tego co jest w środku takiej kolumny (a to co jest w środku ma znacznie większe znaczenie od interkonektów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec bez nerwów na spokojnie od początku rzeczowo.

 

Nie wiem kolego czy wiesz ale projektant juz na samym poczatku okresla kształt i wymiary - owszem ma na to wpływ wielkośc i rodzaj przetworników ale jednak - więc LOL możesz zastosować do siebie.

 

Projektant to sobie moze dobrac ksztalt jedynie obudowy ( w ograniczonym stopniu), jak i wykonczenie. Parametry samych przetwornikow (glownie TSP) okreslaja objetosc obudowy w jakiej najlepiej sie sprawdza. Poza tym, kwestie innych prawideł:

-odleglosc br od jakiejkolwiek scianki musi byc co najmniej równa jego średnicy

-odleglosci przetwornikow jak najmniejsze

Od kilku lat bawie sie DIY, wiec po krotce budowanie kolumny wyglada tak:

-przetwornik ->pomiary->parametry->symulacja->"projektowanie obudowy"

Jesli myslisz ze solo moglyby zagrac w obudowie np o 5cm głębszej lub płytszej bez wplywu na dzwiek to sie mylisz.

 

Efektywność to cisnenie wytworzone przez przetwornik dla danej mocy (1W w odległości 1 metra) - co to ma wspólnego z przesterem wzmacniacza?Kompletnie nic.....Nie wiem jaka ten człowiek ma wieżę ale ne bądź taki pewniak że sobie wymyslił podana moc - jesteś taki super fachowiec że tylko ty piszesz prawdę?

 

z ta efektywnoscia chodzilo o to ze potocznie ludzie biora pod uwage jedynie MOC, i wtedy 2x60W ma grac glosniej niz 2x50W, a prawda jest taka ze 2x40W i glosniki o wysokiej efektywnosci, wypadna lepiej niz 2x60W z glosnikami o malej efektywnosci... moc nie rowna sie dB!

 

Nie twierdze ze wymyslil podana moc...wiem doskonale ze taka moc deklaruje producent i pewnie na naklejce tez pisze 2x50W, tylko pewnie w pomiarach wieża ta ma 2x25W i daje sobie uciac reke za to....

Ps. moj denon avr 1908 ma niby 7x110W, a na kanal realnie jest w stanie oddac 60W:) ...no ale mnie to nie dziwi skoro z gniazda czerpie trafo 450W to jakby mialo oddac 2x wiecej? Nie wierz w belkot marketingowy.

Nie wiem czy się spotkałeś z takim sprzętem ale sporo wież marki Sony(tych starych bo nowe to chłam) potrafiło grać bez zniekształceń na dobre 98% mocy...Mój stary technics nie dochodził nawet do 80% a do tego miał za słabe przetworniki które mimo że cewka nie obijała się o koniec szczeliny to mocno się grzały.Zbyt dużą moc łatwo poznac właśnie dzięki obijaniu się cewki wewnątrz - słychać głośne stuki.

Na jakim układzie jest wzmacniacz w tych kolumienkach?Pewnie TDA na granicy mozliwości więc nie ma się co dziwić że przesterowywuje i to dośc szybko - standardowa aplikacja gra poprawnie do 75% potem rosna zniekształcenia a nie sądzę by tu ktokolwiek (szczególnie chińczyk)modernizował standard dla uzyskania lepszych parametrów.

Wiesz kazdy kto siedzi w temacie uslyszy glosniki grajace na przesterze, gdy wzmacniacz nie wydala z zasileniem ich i mamy uderzenia cewki o karkas, oraz zero kontroli...a potem ktos pisze ze "glosnik lata jak sz***ta"

Ale nie wiem co ta wypowiedz wnosi do rozmowy

 

O otworach bass reflex to widzę nie masz bladego pojęcia - bass reflex z tyłu nie ma ŻADNYCH PLUSÓW

montuje się je z tyłu bo albo brak miejsca na przedniej ściance albo ze względów estetycznych producent nie chce robić dziury z przodu.

Bardzo poważnym minusem jest musowośc odstawienia takich kolumn od ściany a tym bardziej rogów - i to minimum 25 centymetrów a przy wiekszych nawet ponad pół metra!!!!

Wiekszych bredni w zyciu nie slyszalem, zapraszam na www.diyaudio.pl doksztalc sie troche, w dziale OBUDOWA...

B-r z tylu jak to potem opisales, "podbija bass" dzieki czemu odpowiednio projektujac zwrotnice mozna ten fakt wykorzystac.

Zwrotnica w moim zstawie zostala przygotowana wlasnie na ustawienie blisko sciany, dostosowaujac charakterystyche w zakresie niskich czestotliwosci- lekko obnizona wzgledem zakresu srednio-wusokotonowego, i lagodnie opoadajaca. Dzieki czemu korekta wynikajaca z z odbic od niedalekich powierzchni wzmocni bas, nie uwypuklajac go nadmiernie.

 

PODBICIE basu w takiej sytuacji jest ZAMIERZONE, i POZYTYWNE, bo niekiedy trzeba kolumny ustawic blizej, a b-r z przodu nie moze byc umieszczony z przyczyn konstrukcyjnych (kolumna bylaby za wysoka etc)

Przy obudowie typu b-r moga wystapic swisty powietrza (predkosc powietrza w rurze b-r to kilka m/s), wiec umieszczajac go z tylu, owe zjawisko niwelujemy troche.

b-r z tylu ma tyle samo wad co i zalet

 

Gdy stoją za blisko powstają na ścianie dziwne zjawiska fazowe szczególnie w niskim paśmie - producenci czasem radzą zatkanie otworów by zniwelować takie zjawiska(ale powoduje to inny problem - zwiększenie amplitudy drgań membrany a co za tym idzie zmniejszenie przyjmowanej mocy) albo zmniejszenie ilości basu.

Potrafią tez obejśc odrobinkę inaczej - stosując membranę bierną - taka może być z tyłu i znacząco zmniejsza pasozytnicze odbicia jednak jej wydajnośc jest niższa od bass reflexu ale plusem jest to że działa na całe pasmo a nie na okreslony zakres jak port bass reflex.

Wiem, subwoofer do KD wlasnie na MB opre, albo pójdę w kierunku closed.

Więc kolego wniosek jest prosty - zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać i podwarzać oczywiste kwestie może zaczerpnij więcej wiedzy co?

 

Pozdrawiam

Czlowiek sie uczy cale zycie, jednak nic nowego dla mnie tu nie napisales, pokazales nawet komplementarne braki w dziedzinie audio.

Wiec takze troszke sie doksztalc.

zapraszam:

3284021[/snapback]

ps.wymiana jakichkolwiek interkonektów przy tak marnym sprzecie NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU - byle dobry kabel i tak będzie znacznie lepszy od tego co jest w środku takiej kolumny (a to co jest w środku ma znacznie większe znaczenie od interkonektów)

No z jedna rzeczą się wkoncu zagadzam :lol:

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze wymyslil podana moc...wiem doskonale ze taka moc deklaruje producent i pewnie na naklejce tez pisze 2x50W, tylko pewnie w pomiarach wieża ta ma 2x25W i daje sobie uciac reke za to....

Ps. moj denon avr 1908 ma niby 7x110W, a na kanal realnie jest w stanie oddac 60W:) ...no ale mnie to nie dziwi skoro z gniazda czerpie trafo 450W to jakby mialo oddac 2x wiecej? Nie wierz w belkot marketingowy.

Nie sugeruj się tym co jest napisane z tyłu ampli - nie wiem co to właściwie oni tam piszą i po co ... a jeśli już piszą to napisaliby prawdę. Np. Yamaha RX-V661 ma napisane z tyłu 390W (jeśli dobrze pamiętam) a max pobór wg. instrukcji to 800W. Biorąc pod uwagę że Yamaha przy 1% THD oddaje 5x62W to z gniazdka musi być pobierane 5x62W x2[sprawność] +inne śmieci[procesory, straty na zasilaczu których trochę pewnie jest] 80W = ~700W ... przy większych zniekształceniach (co podniesie moc pobieraną) pewnie do tych 800W dobije ... tak więc nie wiem po kiego grzyba producenci piszą z tyłu informację która nic nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie model solo 6c (7c zbyt duży). Chce się na nie przenieść z X-540. Miałyby współpracować z Sound Blaster Audigy - powinienem odczuć różnice po przejściu z logitechow na microlaby?

zadajesz takie pytania ktore tu juz padly ze 100 razy i byly udzielane odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tańsze Solo-2 z pilotem i z 6'' wooferem tak jak w Solo 6c :

Tak dokładnie to woofer ma 6,5". Na razie nie widziałem jeszcze nigdzie w sprzedaży Solo 2 z pilotem (czyli Solo 2C). Być może nie są jeszcze produkowane (?).

Co innego Solo 1C (woofer 5") - ten model jest już rozpowszechniony, również w tych kilku polskich sklepach.

 

 

Solo 7C -> recka na benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...t&p=6717123

 

Co Panowie/Panie o tym sądzą?

 

Bo może ma rację... tylko ja jak zwykle staram się być 'trU prO'... i znaleźć w tym co napisał błędy...

Moim zdaniem troche prawde mowi.najbardziej zgadzam sie z tym ze przesuniecie sie o pare krokow zmienia dzwiek.mam 6c i dobry dzwiek jest albo jak siedzie przy nich albo na koncu pokoju,na srodku jest plasko czego nie bylo w mojej poprzedniej miniwieży Philipsa.i nie jest to kwestia ustawien glosnikow w pokoju.I znieksztalcenia na bass 0 i sopran 0 sa przy ok 50 co z bólem mozna wybaczyc ale nie zmienia to faktu ze głośniki oddaja dzwiek najbardziej wiernie ze wszystkich jakie sluchalem(nie liczac profesjonalnych zestawow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Dołączona grafika

 

Fajne miejsce odsłuchowe podczas testów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Nie widziałem gorzej rozstawionych kolumn....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Tragedia. Jak można oceniać cokolwiek przy takim ustawieniu ?

Koleś dostał prawie orgazmu słuchając przy takim ustawieniu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie model solo 6c (7c zbyt duży). Chce się na nie przenieść z X-540. Miałyby współpracować z Sound Blaster Audigy - powinienem odczuć różnice po przejściu z logitechow na microlaby?

moj kumpwl mA LOGI 530 i graja calkiem calkiem ale jednak moje szóstki sa dużo lepsze.Jednak jesli chodzi o bas no to z racji na suba logi schodza niżej.Nie wiem jakie są Twoje preferencje ale mysle ze powinieneś byc zadowolony ze zmiany :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast pisać ten zbędny komentarz krócej by cie wynioslo odpowiedziec na pytanie

tak, odczujesz roznice po przejsciu na microlaby. dzwiek bedzie w stereo, ladniejszy, bedzie mniej basu, ale wieksza szczegolowosc. wybor nalezy do ciebie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę teorii:

Klasyczne kolumny promieniują dźwięk przed siebie. Największą kierunkowość wykazują wysokie częstotliwości, dlatego ważnym jest, aby przy odsłuchu głośnik wysokotonowy był skierowany w stronę słuchającego, i znajdował się na wysokości jego uszu. Mniejszą kierunkowość wykazują tony średnie a najmniejszą - niskie. Rozchodzą się po pomieszczeniu praktycznie bezkierunkowo, tak, że wystarczyłby tylko jeden głośnik niskotonowy dla całego zestawu. Taka idea ma zastosowanie w kinie domowym, gdzie wzmacniacz obcina niskie tony (poniżej 200 Hz) w głośnikach głównych i przesyła je do subwoofera. Subwoofer może być ustawiony w pokoju w praktycznie dowolnym miejscu (z pewnymi zastrzeżeniami, patrz strona „Pan Bas”).

Różne kolumny mają różny kąt promieniowania. Te o większym kącie, są łatwiejsze do ustawienia i lepiej wypełniają pokój dźwiękiem, ale odbywa się to kosztem ostrości lokalizacji dźwięku. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku dobrze jest skorzystać z porad producenta kolumn zawartych w instrukcji obsługi.

Moim zdaniem troche prawde mowi.najbardziej zgadzam sie z tym ze przesuniecie sie o pare krokow zmienia dzwiek.mam 6c i dobry dzwiek jest albo jak siedzie przy nich albo na koncu pokoju,na srodku jest plasko czego nie bylo w mojej poprzedniej miniwieży Philipsa.i nie jest to kwestia ustawien glosnikow w pokoju.I znieksztalcenia na bass 0 i sopran 0 sa przy ok 50 co z bólem mozna wybaczyc ale nie zmienia to faktu ze głośniki oddaja dzwiek najbardziej wiernie ze wszystkich jakie sluchalem(nie liczac profesjonalnych zestawow).

Dziwne jest to co piszesz, jak odjadę fotelem na środek pokoju to jest wg mnie właśnie najlepiej, a nie "płasko". Chyba nie chcesz powiedzieć, że tą miniwieżę słychać tak samo w każdym miejscu pokoju.

Co do zniekształceń to próbowałem kiedyś na ~60 i na 3/4 w Regulacji głośności i było całkiem dobrze, choć spodziewam się, że z suwakiem na max może być gorzej. Tylko po co mi taka głośność w normalnym pokoju? Do delektowania się muzyką zapas mocy i tak wystarcza z dużą nawiązką. Nie spodziewajcie się cudów po tym wbudowanym wzmacniaczu.

Jak ktoś chce sprzętu do elo-wykopu, bassssuu i rozbijania szklanek to niech Mikrolabów nie kupuje, są na rynku mocne kolumny, suby albo estradówki.

 

:lol2: Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh ta głębia i niskie pasmo na Procabie... :lol:

 

Jak już tu ktoś wspomniał... co po Procabie jak i tak wsio zależy od wewnętrznego ukablowania... Co najwyżej lewa kolumna dostanie mniej zasyfiony sygnał względem ori kabla...

 

EDIT:

Nie no... Procab se parę h pograł... i kurde - audio-vodoo to jest to :lol:

Słyszę więcej... a przynajmniej na lewym kanale...

 

Ja tam nie wierzę w te bajery "zmień kabel zagra lepiej w ML"...

Ale jednak na tych samych ustawieniach (eq, dźwiękówka, foobar, ten sam plik) coś tak trzynsie mocniej... vs kabelek dołączony...

To już nawet nie muszę się wsłuchiwać... Pomijając inne omamy jak lepsza seperacja kanałów naprzykład...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanko , słucham muzy z foobara 2000 i mam kartę dzwiękową x-fi extreme music gold , czy ta karta "nakarmi dobrze" micro laby 7c ;) ? jaki do nich był by dobry pokój ? ile mają stać odemnie żeby był dobrze słyszalny i ładny bass ?

 

 

proszę użytkowników solo 7c o przesłuchanie tych utworków na tych głośnikach i powiedzeniu jak grają :)

 

 

http://danovt.wrzuta.pl/audio/5b1mn9geMxI/..._beatz_4_my_van ala bass test

 

http://silvy23.wrzuta.pl/audio/03DF2IwTBw0...dy_duguid_remix

 

http://w931.wrzuta.pl/audio/1wCjphTyteK/mr...claud9_-_cygnes

 

 

pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi styknie (ofkoz powyłączane wsie bajery jak Crystalizer), pokój mi 15-16m2 o ile rozstawimy je na 1.5m minimum, wysokość: gwizdki równo z uchem, ew 20cm niżej też jest dobrze (mam tak u siebie: niższe "mocniejsze", gwizdki nie świszczą itd), 1m od nich można już wpaść w wibrację... 2-3m od nich je łogień. Jak na ich możliwości.

 

Odsłuch (mimo, że to kiepskie 128 na wrzucie), dźwięk na mixerze 100%, kolumny bass/treble 0/0, głośność 45/60:

Utwór 1. - są wyczuwalne częściowo jakieś niskie... ale to śmiem twierdzić może 1/5 tego co ma być... to typowy utworek pod suba...

Utwór 2. - wyczuwalne niskie pasmo... sensowna seperacja kanałów, rezonuje mi klawiatura, efekty dźwiękowe w utworze wyraźne i całkiem sensownie odtworzone (jak na te 128kbps itd)

Utwór 3. - niskie pasmo wyczuwalne mocniej niż w utworze wyżej, ogólnie całkiem sensownie, podbicie bass na solo na +8 wywołuje znaczne rezonowanie klawiatury, drganie wody w butelce, drżenie 'ciała' słuchacza...

Lekki bół uszu nie związany z charczenie itp... raczej zbyt dużą głośnością...

 

Owszem nie ma tu latania szklanek ja po odpaleniu Z-2300/Z-5500... no i ciężko coś mi więcej skrobnąć bo 1. raz słyszę te utwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z-2300 w 10m2 i nie brzmi to ciekawie...... albo brak bassu albo całe pasmo zalane tz taki bass jak "zza sciany" dudnienie i buczenie (zobacze jak będzie po remoncie tz nowe biurko z fajna pułeczką na suba :D i wykładzina do pokoju) ogólnie to mam jeszcze "gołe" sciany może w tym tkwi problem tz akustyka mojego pokoju :unsure:

 

 

 

jeszcze 6 już ostatnich utworków do testu ;)

 

 

http://karolszpak.wrzuta.pl/audio/8r6p4VZ1...bass_i_love_you znane bardzo....

 

 

http://faxi0r.wrzuta.pl/audio/7gtgbHyHmDA/...le_mat_zo_remix

 

 

http://matiaz.wrzuta.pl/audio/8kGEwesxSlN/..._blizzard_remix :D

 

http://mukarito.wrzuta.pl/audio/2jbBw5A2rP...andt_-_serenade

 

http://david86.wrzuta.pl/audio/16dZx5CySMQ...ire_element_mix

 

http://neville3.wrzuta.pl/audio/9sRtvfhrsV...hardbeat_market

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie bassu ma być dużo to IMO Microlaby go wydobędą. Ciężko tu porównać granie Z-2300 gdzie sub robił ciągle łubudubu bo automatycznie człowiek przyzwyczaja się do dużego bassu. Ja po przesiadce z Z-2300 na Solo 7C nie odczuwam w ogóle braku subwoofera. 4x mid bass naprawdę przyjemnie gra, a kiedy trzeba ma taki wykop że zadowoli basso lubnych ale nie ma tu też mowy o tym że wszystko w pokoju lata. Poprostu niskich tonów jest aż nadto. Jak ktoś nie wierzy to zapraszam na odsłuch w Krakowie ;p Bo często jeszcze krążą opinie że aa 2.0 to pewnie z bassem kiepsko. Oczywiście że nie i myśle że każdy kto cho troche ma pojęcie o audio to wie że tak nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3285576[/snapback]

Jak ktoś chce sprzętu do elo-wykopu, bassssuu i rozbijania szklanek to niech Mikrolabów nie kupuje, są na rynku mocne kolumny, suby albo estradówki.

 

3286024[/snapback]

Ahh ta głębia i niskie pasmo na Procabie... :lol:

Jak już tu ktoś wspomniał... co po Procabie jak i tak wsio zależy od wewnętrznego ukablowania... Co najwyżej lewa kolumna dostanie mniej zasyfiony sygnał względem ori kabla...

EDIT:

Nie no... Procab se parę h pograł... i kurde - audio-vodoo to jest to :lol:

Słyszę więcej... a przynajmniej na lewym kanale...

Ja tam nie wierzę w te bajery "zmień kabel zagra lepiej w ML"...

Ale jednak na tych samych ustawieniach (eq, dźwiękówka, foobar, ten sam plik) coś tak trzynsie mocniej... vs kabelek dołączony...

To już nawet nie muszę się wsłuchiwać... Pomijając inne omamy jak lepsza seperacja kanałów naprzykład...

Nie ma się co dziwić, te standardowe przewody to tylko po to aby działało. Szrot, miedź to to nie jest. Śmiem twierdzić, że te przewody baardzo odbiegają jakością od samych kolumn i są "wąskim gardłem". Już w środku kolumn siedzą dosyć grube przewody, choć nie wiem jak z ich jakością.

Dlatego po wcześniejszej wymianie IC na Prolinka planuję kupić jakiś kawałek przyzwoitego miedzianego przewodu głośnikowego...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...