Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że pogrzebać w środku i okablowanie wewnętrzne zmienić na solidne... to by dało znaczącą różnicę w dźwięku...

Narazie - jak pisałem - może lewej lepiej się oddycha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ twoja stara

nie musze przesluchwiac tych kawalkow (bo bardzo dobrze je znam), powiem tylko ze trance/house i ogolnie edm na solo7c brzmi wysmienicie ;] napewno bedziesz zadowolony, chociaz do 10m2 bardziej polecalbym solo6c, 7c nie beda mialy czym oddychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ twoja stara

nie musze przesluchwiac tych kawalkow (bo bardzo dobrze je znam), powiem tylko ze trance/house i ogolnie edm na solo7c brzmi wysmienicie ;] napewno bedziesz zadowolony, chociaz do 10m2 bardziej polecalbym solo6c, 7c nie beda mialy czym oddychac.

 

a ty ile masz m2 ? i jak masz je ustawione ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie ostro nad zakupem solo c6 znalazlem cos na allegro ale widze ze tutaj sie ostro pisze o tym, moze ktos poradzi przed zakupem, mam pare pytan:

 

gdzie to kupic najtaniej :)

 

a moze sa jakies inne-lepsze glosniki w tej cenie - choc to chyba niepotrzebnie pytam ; )

 

czy takie urzadzenie bedzie odpowiednie dla nich jako karta dzwiekowa

http://cgi.ebay.co.uk/M-Audio-Transit-USB-...3A1%7C294%3A192

 

jesli czy ktos ma pojecie czy te glosniki sa dostepne w uk, bo znalazlem jedyny sklep za 165F ale to troche przesada biorac pod uwage ze ktos mi je zawsze moze za free zabrac z polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością w UK będzie ciężko... jak gdziekolwiek się uchowały... więc jakbyś miał kogoś z PL który do UK miał trafić... byłoby to lepsze rozwiązanie.

Podana dźwiękówka imo spokojnie styknie do SOLO.

 

A ja sobie dziś przemeblowałem pokój (nie trudno jak ma się tylko niskie metalowe łóżko, malutką 4-półkową szafkę i blat na 4 nogach za biurko robiący)....

Solo rozstawione na 2.4m, 30cm BR od ściany, przed sobą do najbliższej ściany ~4m, za biurkiem (tzn biurko z boku i tak) więc siedząc za biurkiem mam sporo metr do prawej Solówki...

Pokój ma ~25m2, kwadrat (tzn. na jednej ścianie wnikający komin, narożny skos z GK, wykładzina dywanowa na podłodze, gwizdek na wysokości ~1m, może ciut powyżej).

Uściślając warunki akustyczne.

 

Słucham odchodząc od kompa i siadając pośrodku ML.

 

Opłacało się. Oczywiście mam na myśli to co najłatwieć wychwycić - czyli niskie pasmo... pogłębiło się i stało się wyraźniejsze.

 

A Gienki 1250X chyba wróćą na biurko do filmów i innych posiedzeń przed lcd.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.parts-express.com jest promocja na Swans D1080, kosztuja 118$.

Wysylaja do Polski ale przesylka expresowa UPS jest prawie dwa razy drozsza niz same glosniki;)

niemniej dla kogos kto ma rodzinke/znajomego w usa, pewnie cena jest przystepna.

 

pozdro600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś art odnośnie sterowania Solo:

http://translate.google.pl/translate?prev=...history_state0=

 

 

edit: Tak sobie pomyślałem... Kiedyś polscy sprzedawcy Vigoole/Microlab tłumaczyli, że ceny tego sprzętu zależą od kursu DOLARA, że w hurcie płacą za to w dolarach i stąd tak duże podwyżki względem tego, co było na początku...

http://waluty.onet.pl/NN,22,wykres.html

W takim razie czas na jakieś obniżki :>

 

edit2: Choć teraz patrzę, że w najlepszych czasach (wiosna 2008) 1USD sięgał 2zł...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wciąż za wysoki kurs. Po drugie...uwierzyłeś im wtedy? :P Jest popyt to i cena idzie w górę. Nic innego. A dla sprzedawców owocnie zbiegło się to w czasie z wrześniowych kryzysem.

 

A ja żałuje że siedząc przy kompie nie mogę się odsunąć od Solówek dalej niż na 1.5m. Bo słuchając z łóżka jakieś 2,5m (mam je za plecami) dalej jest świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ;) i tak z Solówek które wtedy kosztowały mało w zamian za to co oferują, cena wzrosła że jednak wielu zaczęło marudzić, ale zachowali się też nie ugięci i kupowali je mimo cen ;p przypominają mi się złote czasy Wakacje 2008 i akcja typu ,,kto sie załapie na dostawę,, :razz: za 6C płaciło się 200 pare złotych a za 7C nie wiele ponad 300zł :wink:

 

A ja żałuje że siedząc przy kompie nie mogę się odsunąć od Solówek dalej niż na 1.5m. Bo słuchając z łóżka jakieś 2,5m (mam je za plecami) dalej jest świetnie.

One wręcz proszą i mówią ,,no odsuń żesz się troche dalej ode mnie,, :D Ale na bliski odsłuch i tak niema co narzekać mimo że najlepiej ,,czuć,, je z odległości.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nawet przy obecnej cenie Solo6c nie mają dużej konkurencji. Co innego znajdę za ok. 390zł? Jedynie Logi Z-10 i Creative T-40 oraz jakieś Vigoole. Można też dorwać jakieś najtańsze monitory aktywne, których nie widzę sensu kupować.

Edytowane przez Ashatsae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem SOLO-3 STEREO. To jakiś młodszy brat Solo 7c ?

Niestety nie widzę wymiarów ani parametrów tych pierwszych. Tylko ta gałka głośności na tyle ;/

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgubił mi się pilot od solo6c i trochę upierdliwe stało się sięganie do tyłu głośnika żeby je włączyć, pogłosić lub zmienić kanał, bo oprócz kompa mam podłączone radio do nich.

Czy przerabiał już ktoś przeniesienie na przedni panel włącznika i potencjometru (jakieś linki, schematy, zdjęcia)?

Lepiej przenieś te z tyłu obudowy na przód a dziury zaślepić czy może wstawić jakieś zamienniki a te z tyłu zostawić. Zastosowanie dodatkowego potencjometru może mieć wpływ na brzmienie? Bo chyba włącznika nie? A i jak rozwiązać zmianę kanałów?

 

Sory za lamerskie pytanie ale nie specjalnie się na tym znam i może zaniosę je do jakiegoś elektronika żeby mi to zrobił ale chciałbym się upewnić czy jest to w ogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mini recenzja, średnio wiarygodna, bo mamy do czynienia z ubóstwianiem bezpośrednio po zakupie. Widać, że autor wcześniej miał sprzęt o przynajmniej klasę niższą.

Pytanie gdzie je kupił i czy można dostać je w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdzie je kupił i czy można dostać je w Polsce?

Zawsze możesz się tam zarejestrować i dopytać o co chcesz autora tego arta, to chyba on.

 

Tu jeszcze coś:

http://www.chip.pl/chip-tv/it/2009/05/glos...h-poczujesz-moc

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Micr...lonie-1974.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem posiadaczem wieży Technics EH-570 ( http://img.bolha.com/images/image/22127/22...fd4b510911a.jpg). Chciałbym zamienić ją na coś grającego bardziej muzykalnie, pozwalającego słuchać muzyki typu jazz, soul, klasyka, a nie tylko "łup łup" jak w w/w technicsie. Do wydania mam około 1000zł i wpadłem na pomysł zakupu CD + Solo6/7c. Co o tym myślicie? Będzie lepiej niż w technicsie?

Mój metraż pokoju to 12m2, kolumny stałyby na standach na dłuższej ścianie przy rogach.

Czy może pchać się w coś pokroju Pianocrafta tudzież Onkyo CS-325?

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to pianocrafta nie kupisz za tą cene, wiec solo6c na fajnych standach wydaja sie dobrym rozwiazaniem. nie przesadzaj z ceną CD bo nie warto ;] do jazzu bedzie git ;]

ps. w sumie 1000zl to taka kwota problematyczna. a czemu chcesz kupowac CD ? nie lepiej z kompa ?

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to pianocrafta nie kupisz za tą cene, wiec solo6c na fajnych standach wydaja sie dobrym rozwiazaniem. nie przesadzaj z ceną CD bo nie warto ;] do jazzu bedzie git ;]

ps. w sumie 1000zl to taka kwota problematyczna. a czemu chcesz kupowac CD ? nie lepiej z kompa ?

Za ~1200zł można znaleźć Pianocrafta E700, chyba najniższe model to jest.

Czemu CD - chyba z lenistwa - mam jakąś tam kolekcję płyt, nie chce mi się wrzucać na dysk...

Hmm, jeśli by puścić z kompa to chyba za tysiaczka można by jakieś monitorki ze wzmakiem kupić przyjemne, które rozłożyłyby solo6c. Albo coś innego aktywnego - tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem posiadaczem wieży Technics EH-570 ( http://img.bolha.com/images/image/22127/22...fd4b510911a.jpg). Chciałbym zamienić ją na coś grającego bardziej muzykalnie, pozwalającego słuchać muzyki typu jazz, soul, klasyka, a nie tylko "łup łup" jak w w/w technicsie. Do wydania mam około 1000zł i wpadłem na pomysł zakupu CD + Solo6/7c. Co o tym myślicie? Będzie lepiej niż w technicsie?

Mój metraż pokoju to 12m2, kolumny stałyby na standach na dłuższej ścianie przy rogach.

Czy może pchać się w coś pokroju Pianocrafta tudzież Onkyo CS-325?

Pozwole sobie byc beszczelnym

http://allegro.pl/item649249659_mistral_au...e_gwrancja.html

Za ta cene (poczatkowo na PL skromnym rynku za 750 zawitały) naprawde dobry zakup.

Z pianocraftem ciezko porownac.....ale solo to one (nie pod wzgledem mocy i dynamiki) zjadaja na sniadanie...muzykalnosc, stereofonia na poziomie duzo lepszym...cos miedzy swans mk2, a solo 6c... nie pytaj jak to gra...NIKT ci nie odpowie, reszta info na pw...lub posledz moje wypowiedzi

Wiecej fotek:

http://img23.imageshack.us/gal.php?g=s6301466.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...