Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mówisz że te Esi są za profesjonalne do jak to powiedziałes "rekreacji"??może i masz racje :) a co do pure 10 to mi sie podoba bardziej wersja white :D

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że te Esi są za profesjonalne do jak to powiedziałes "rekreacji"??może i masz racje :) a co do pure 10 to mi sie podoba bardziej wersja white :D

Tak mi się wydaje, może niech inni się jeszcze wypowiedzą.

Najlepiej jakbyś sam mógł posłuchać muzyki, którą preferujesz na monitorach w stylu tych Esi i stwierdzić, czy podoba Ci się ten sposób prezentacji czy nie.

 

Mi się podoba też white, ale raczej z założonymi maskownicami. Szkoda, że nie dodali pilota do 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dopiero zauważylem;/ troche dziwnie ze głośniki za taka cene maja wszytskie pokrędełka z tyłu.

Jest sterowanie głośnością takie: http://publish.it168.com/2006/1227/images/250533.jpg

Dołączona grafika

 

coś jeszcze nt. pasywnych pure:

http://translate.google.pl/translate?prev=...history_state0=

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba czekac aż ktos je zakupi i jakąś ecke zamieści.najlepiej w miare profesjonalna :)

Oj, to możemy sobie poczekać... Pure 100 wystawione w dwóch sklepach, a 10 w żadnym. Naturalnie cena sprawia, że nie będzie to chodliwe i popularne jak chociażby Solo.

 

Ogólnie te sklepy unikają pomysłu wysłania Pure w celu zrecenzowania w profesjonalnych serwisach / magazynach o tematyce audio (tak jak np. testy Swansów w polskim HI-FI CHOICE & HOME CINEMA), a sam producent ma najwyraźniej gdzieś support na naszym rynku :wink:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektrykk

 

Z tego co się dowiadywałem wynika, że Microlab ma problem z dogadaniem się z dystrybutorem w Polsce. Dlaczego? Ano dlatego, że dystrybutor nie zna marki, która w mediach nie istnieje. Jeśli nie istnieje w mediach, nie ma jej także w świadomości przeciętnego Kowalskiego, a wiadomo co za tym idzie. Nikt nie kupi produktu firmy, o której nic nie czytał/słyszał. Problemu nie byłoby, gdyby Microlab zechciał sprzedać mniejszą ilość, ale najwyraźniej ma to gdzieś. Z Chin nie ma innej opcji jak ściąganie całymi kontenerami, i tak koło się zamyka.

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze solo zyskaly popularnosc za sprawa ceny...jak cos jest droższe niz 500zł to prawie tego nikt nie kupuje do PC, i tyle.

Jestem pewien ze pure 100 i 10 w tej cenie jakby byly ogolnie dostepne to sprzedaż i tak bylaby niszowa i tyle

Swany na allegro leża i leża za 1400 i nikt sie nie kwapi kupic.

Ludzie wola pierdziawki za 400zł, czy solo i wmawiac sobie ze to hi-end <_<

 

A co da niby recka? Wystawilem ostatnio mistralaudio, pewien ich jakosci dawalem 10dni na zwrot jak ktos bedzie zawiedziony, bo recki, i opinie to mozna na googlach znalezc, i co? Ludzie 300zł oferowali za glosniki u producenta warte 164$.... (+cło+vat+przesyłka...) za 450zł poszły...a zainteresowanie bylo male, ze co ze egotyczne?

-mozliwosc odsluchu

-mozliwosc zwrotu towaru

-w miare zaufany allegrowicz

A zainsteresowanie minimalne...czemu? CENA CENA CENA... :wink: ludzie wychodza z zalozenia ze glosnik do kompa ma byc tani i dobry..

http://allegro.pl/item649249659_mistral_au...e_gwrancja.html

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps

 

Więc nie udało Ci się wypożyczyć żadnego modelu do testu na Twoim blogu?

Z tego co się dowiadywałem wynika, że Microlab ma problem z dogadaniem się z dystrybutorem w Polsce. Dlaczego? Ano dlatego, że dystrybutor nie zna marki, która w mediach nie istnieje.

Chodzi Ci o zainteresowanie sprzętem nowych dystrybutorów, ale przecież cały czas musi istnieć ten dystrybutor, który to dotychczas ściągał, widać, że słabo działa w temacie. Czy sklepy same są dla siebie dystrybutorami i ściągają na własną rękę? bo już się poplątałem :wacko:

Prawda jest taka ze solo zyskaly popularnosc za sprawa ceny...jak cos jest droższe niz 500zł to prawie tego nikt nie kupuje do PC, i tyle.

Jestem pewien ze pure 100 i 10 w tej cenie jakby byly ogolnie dostepne to sprzedaż i tak bylaby niszowa i tyle

Swany na allegro leża i leża za 1400 i nikt sie nie kwapi kupic.

Ludzie wola pierdziawki za 400zł, czy solo i wmawiac sobie ze to hi-end <_<

A co da niby recka?

Ja bym jednak wolał mieć możliwość kupienia pure w "normalny" sposób, a nie ze sklepu z podziemia...

No i przeczytać chociaż jedną opinię kogoś osłuchanego w necie czy w jakimś pisemku też miło by było.

 

1-2k zł uznają ludzie za bardzo dużo jak na głośnik do kompa, ale zobaczmy ile chce "europejskie" Dynaudio za swoje aktywne Focus 110 A - 1.800 euro...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebym wiedział że je sprzedajesz to pewnie bym się zainteresował, znając szał na Solo to przy dobrych wiatrach bym na zero wyszedł a zmenił na (kij że lepszy pewnie) ale dużo piękniejszy zestaw...genialnie wyglądają te Mistrale.

 

Swoją drogą wiem, że pisane i sam zresztą pytałem, milion razy. Ale czy sprawa dźwiękówki na przestrzeni m-cy użytkowania przez wielu z Was stała się całkiem jasna? Niektórzy podpinają je pod xonary i jeszcze droższe a inni Audigy 2ZS. Co w końcu pozwala na MAX radość z tych głośników, bo po wyjęciu terrateca (win7 nie lubi go.. :( ) odczuwam delikatnie mówiąc niedostatek dźwięku. Mimo tysiąca propozycji są one tak różne, że ciężko zadecydować. A przez terrateca za którego zapłaciłem 50zł polubiłem mało znane a dobre wynalazki, więc może coś innego jest warte upolowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze solo zyskaly popularnosc za sprawa ceny...jak cos jest droższe niz 500zł to prawie tego nikt nie kupuje do PC, i tyle.

Jestem pewien ze pure 100 i 10 w tej cenie jakby byly ogolnie dostepne to sprzedaż i tak bylaby niszowa i tyle

Swany na allegro leża i leża za 1400 i nikt sie nie kwapi kupic.

Ludzie wola pierdziawki za 400zł, czy solo i wmawiac sobie ze to hi-end <_<

 

A co da niby recka? Wystawilem ostatnio mistralaudio, pewien ich jakosci dawalem 10dni na zwrot jak ktos bedzie zawiedziony, bo recki, i opinie to mozna na googlach znalezc, i co? Ludzie 300zł oferowali za glosniki u producenta warte 164$.... (+cło+vat+przesyłka...) za 450zł poszły...a zainteresowanie bylo male, ze co ze egotyczne?

-mozliwosc odsluchu

-mozliwosc zwrotu towaru

-w miare zaufany allegrowicz

A zainsteresowanie minimalne...czemu? CENA CENA CENA... :wink: ludzie wychodza z zalozenia ze glosnik do kompa ma byc tani i dobry..

3302465[/snapback]

Marcin_gps

 

Więc nie udało Ci się wypożyczyć żadnego modelu do testu na Twoim blogu?

 

Chodzi Ci o zainteresowanie sprzętem nowych dystrybutorów, ale przecież cały czas musi istnieć ten dystrybutor, który to dotychczas ściągał, widać, że słabo działa w temacie. Czy sklepy same są dla siebie dystrybutorami i ściągają na własną rękę? bo już się poplątałem :wacko:

 

Ja bym jednak wolał mieć możliwość kupienia pure w "normalny" sposób, a nie ze sklepu z podziemia...

No i przeczytać chociaż jedną opinię kogoś osłuchanego w necie czy w jakimś pisemku też miło by było.

 

1-2k zł uznają ludzie za bardzo dużo jak na głośnik do kompa, ale zobaczmy ile chce "europejskie" Dynaudio za swoje aktywne Focus 110 A - 1.800 euro...

Mogłem mieć te http://www.chip.pl/chip-tv/it/2009/05/glos...h-poczujesz-moc , ale raz że model jakiś low-endowy, dwa - nie mam na razie kompletnie czasu na to, by zajmować się blogiem. Zwalniam się z pracy i mam mnóstwo roboty z zakładaniem własnej działalności. W lipcu blog ruszy oficjalnie, na razie nawet go nie reklamuję, bo nie ma sensu. Mam już mnóstwo pomysłów na fajne teksty ;)

Wracając do dystrybutora - nie ma jako takiego, ściągają z Ukrainy. A jak nie ma dystrybutora, to nie ma też działań promocyjnych w mediach. Na pewno jest to kwestia miesiąca, dwóch, bo wiem że rozmowy trwają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszły dzisiaj do mnie zamówione niedawno microlaby 6c i niby wszystko jest ok z jednym małym ale.

Otóż po przyłożeniu ucha to głośnika wysokotonowego da się usłyszeć delikatne brzęczenie. Ma ono stałe natężenie niezależnie od poziomu głośnośći, tego czy głośniki grają, czy są zmutowane. Żeby to usłyszeć trzeba się dosyć mocno do nich przysunąć i tak naprawde mi to nie za bardzo przeszkadza, ale nie wiem, czy dostałem egzemplarz z jakąś wadą, czy jest to w tych kolumnach normalne zjawisko? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą? Zaletą raczej skoro tak cicho jest. U mnie szum wyraźnie słyszalny jest w iddle. W każym razie normalna rzecz wszystkich głośników, dźwięk wydobywa się z pracującego wzmiacniacza.

Jeśli się mylę poprawcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszły dzisiaj do mnie zamówione niedawno microlaby 6c i niby wszystko jest ok z jednym małym ale.

Otóż po przyłożeniu ucha to głośnika wysokotonowego da się usłyszeć delikatne brzęczenie. Ma ono stałe natężenie niezależnie od poziomu głośnośći, tego czy głośniki grają, czy są zmutowane. Żeby to usłyszeć trzeba się dosyć mocno do nich przysunąć i tak naprawde mi to nie za bardzo przeszkadza, ale nie wiem, czy dostałem egzemplarz z jakąś wadą, czy jest to w tych kolumnach normalne zjawisko? :unsure:

U mnie słychać leciutki "syk" jak przyłożę ucho bardzo blisko tweetera (niezależnie czy jest podłączone źródło, czy nie), co uważam za normalne przy tak budżetowym sprzęcie. Nie ma to żadnego wpływu na normalne użytkowanie i jeśli u Ciebie jest podobnie to radzę o tym zapomnieć. :wink:

Ja mam trochę inne spojrzenie na to ;) Nie każdy szuka po googlach godzinami recenzji czy opinii na forach zanim kupi produkt, a raczej jest to niewielka grupa konsumentów. Mówię o bardziej egzotycznych produktach, których testów jest jak na lekarstwo i przeważnie w innym języku. Przeciętny klient sugeruje się przy zakupie ogólną pozycją marki na danym rynku, reklamą i testami w prasie, ew. na dużych portalach krajowych. Taka jest prawda.

Miejmy nadzieję, że to będzie się zmieniać w miarę rozwoju rodzącej się w bólach dziedziny PC-Audio w Polsce :razz:

Czerwcowe wydanie Hi-Fi i Muzyka:

Bose do laptopa - akcesoria

Głośniki komputerowe w miesięczniku audiofila i melomana?! Koniec świata. Na internetowym forum pewnie przeczytamy, że pismo schodzi na psy i niedługo opublikuje recenzje polifonicznych melodyjek.

:razz:

Wracając do dystrybutora - nie ma jako takiego, ściągają z Ukrainy. A jak nie ma dystrybutora, to nie ma też działań promocyjnych w mediach. Na pewno jest to kwestia miesiąca, dwóch, bo wiem że rozmowy trwają...

Tak myślałem, że ściągają przez któreś ze wschodnich przedstawicielstw, nie mając oficjalnego supportu chińskiego producenta Microlab Technology Co.

-------

Nawiązałem kontakt z firmą Loudsoft Petera Larsena w sprawie Pure i mam (na razie) skromne info:

http://www.loudsoft.com/

dl@loudsoft.com

Thank you for your interest in PURE1 etc.

I will look into this matter. I know the speakers are selling pretty well in Russia and in Ukraine. Perhaps some of the magazines over there have a test of the speakers.

I will come back to you as soon as I have some news.

Best regards

 

Dorit Larsen

LOUDSOFT

a to dostałem w załączniku:

Pure1.zip

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą? Zaletą raczej skoro tak cicho jest. U mnie szum wyraźnie słyszalny jest w iddle. W każym razie normalna rzecz wszystkich głośników, dźwięk wydobywa się z pracującego wzmiacniacza.

Jeśli się mylę poprawcie ;)

No nie wszystkich głośników, nieugólniałbym tak tego, ale nie wiedziałem, czy w tych jest to norma, czy nie, daltego chciałem się upewnić :)

 

Odłącz kabel dostarczający sygnał do wbudowanego wzmacniacza i sprawdź ponownie.

Odłączanie kabli sygnałowych nic nie zmienia, jak napisał Havoc źródłem tego brzęczenia jest wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą? Zaletą raczej skoro tak cicho jest. U mnie szum wyraźnie słyszalny jest w iddle. W każym razie normalna rzecz wszystkich głośników, dźwięk wydobywa się z pracującego wzmiacniacza.

Jeśli się mylę poprawcie ;)

Normalna, nienormalna - zależy jakie jest jego natężenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero przy avr1908 mam CISZE:) (źródło na max i amp na max delikatnie cos slychac, ale przy normalnych warunkach grobowa cisza) żadnych szumów w idle:P, cała reszta zawsze mniej lub bardziej szumiała.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Microlab Solo 5c

i karty: SB Audigy SE i Realtek HD(zintegrowana)

 

EQ - flat

 

Głośniki testowałem na obu kartach i na obu dźwięk jest przytłumiony.

(np. słuchając Metallicy)

Na głośnikach za 40 zł dźwięk był czystszy (był uboższy, ale np. gitary i wokal były bardziej wyraźne)

 

Jak to zmienić/poprawić.

(jak powinien byś ustawiony EQ w tych kartach?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest z Wawy - Gocław, to mogę zaprosić na posiadówkę przy piwQ i odsłuchanie/porównanie zestawów Microlaba Solo 6C i 7C. Bo tak się składa, że mam obydwa. Gg: 4524823 [niewidoczny]

 

Ps. Najlepiej wziąć jakieś własne krążki, bo nie każdy musi trawić moje gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki - próbował może ktoś podłączać Solówki pod gramofon? Czy to ma prawo zagrać? Czy może przedwzmacniacz potrzebny?

Próbował ktoś ;)

Podłączałem, ale jest źle. Przedwzmacniacz gramofonowy się przydaje :) Ja nie mam, ale do gramofonu mam innym sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Microlab Solo 5c

i karty: SB Audigy SE i Realtek HD(zintegrowana)

 

EQ - flat

 

Głośniki testowałem na obu kartach i na obu dźwięk jest przytłumiony.

(np. słuchając Metallicy)

Na głośnikach za 40 zł dźwięk był czystszy (był uboższy, ale np. gitary i wokal były bardziej wyraźne)

 

Jak to zmienić/poprawić.

(jak powinien byś ustawiony EQ w tych kartach?)

Te głośniczki za 40 PLN pokazują tylko część pasma i stąd odnosisz takie fałszywe wrażenie że wokal na solo jest gorszy. Tak jak niektórzy podbijają soprany i myślą że jest czyściej i bardziej szczegółowo - bardzo wielki błąd.

 

Nie ruszaj EQ ... przyzwyczaj się do solo ... ja też długo myślałem że pewne głośniki były cudem i nie raz popadałem w sidła przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-mail from China, od producenta:

Thanks for your email to Mrs. Larsen about microlab Pure speaker.

 

Right now, we have not yet find a official distributor in Poland yet, so that’s why it’s hard for you to get more product information. Anyway there is very little supply to Poland now from some of the neighbour countries. We are looking for a distributor now, and I shall inform you once we set up our own distributor there.

 

And for the product review of Pure system, I will contact our other agent to see if they have done any review in other countries. I will inform you later once I have the information.

 

can you help to ask our Russia or Ukraine agent if there is any review about Pure system?

 

Thank you for your kind attention, please email to me if any doubts or question.

 

Sincerely Yours,

Jennifer Sheng

International Sales Manager

 

Web: www.microlab.cn

Microlab Technology Co., Ltd

Danzi Road, Shenzhen Grand Industrial Zone,

Kengzi, Longgang, Shenzhen

China 518122

 

Phone

+86 755 33901266 ;-)

 

Fax

+86 755 33901276

 

Handphone

+86 13823707960

 

Mail

jennifersheng@microlab.cn

microlab@microlab.com.cn

 

MSN

rosekissjennifer@eyou.com

Jakiś film prezentujący machanie membranami w Solo 3 :> :

Dołączona grafika

 

Jakby ktoś szukał najtaniej 7C na tą chwilę (475zł):

http://www.allegro.pl/item659943100_microl...super_cena.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-mail from China, od producenta:

 

 

Jakiś film prezentujący machanie membranami w Solo 3 :> :

Dołączona grafika

Nie znam dobrego glosnika ktory przy tych rozmiarach i dobrym napedzie ma takie wychylenie...ewidentnie koles jechał na przesterze oraz maxymalnym podbiciu, co pewnie uszkodzilo glosniki (nie spalilo, bo dzialaja nadal ale parametry sie zmienily)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...