Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Grają o niebo lepiej niż moje poprzednie Scherzo 350 + Tannoy-e M1 -jestem pod wrażeniem tego produktu.

Czyżby mit o "legendarnych" M1 właśnie prysł? :grin:

czy kupowanie solo1 to cofanie sie? czy lepiej dozbierac do solo5 ?

mowimy o zestawie dla czlowieka, nie melomana ktory aktualnie ma pierdziawki za 20-30zl

Z pierdziawek za 20 dychy chyba nie da się cofnąć.

Solo 5C będą raczej troszkę lepsze, ale i na 1C odczujesz kosmiczną różnicę względem obecnego sprzętu.

Duża jest różnica w jakości dźwięku między solo5c a solo6c?

//słucham trance i progressive house.

Zastanawiam się czy warto dołożyć do szóstek. Mam mały pokój

Jak mały pokój i jakie możliwości ustawienia?

Szóstki na pewno trochę niżej zejdą, w 5C będzie granie bardziej średnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierdziawek za 20 dychy chyba nie da się cofnąć.

Solo 5C będą raczej troszkę lepsze, ale i na 1C odczujesz kosmiczną różnicę względem obecnego sprzętu.

Do pierdziawek nie ma nawet co porownywac :-)

Slyszalem u znajomych zestawy 2.1 creative i uslyszalem roznice (znaczna).

Jestem tylko ciekawy czy do ogladania filmow/seriali (glownie) i sporadycznego sluchania muzyki(czasem zdarza sie mozliwosc przejscia ze sluchawek na glosniki) warto doplacic prawie 50% ceny solo1 do solo5 i wyzej. Zakup raczej na lata, ale czy komus takiemu jak ja potrzeba az takiego dobrego sprzetu?

 

No i drugie pytanie: gdzie w woj. slaskim mozna kupic solo1, solo1c,solo5c ? Znam jedynie denikomp.pl...

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo nie do końca zrozumiałem wypowiedź HeatheN-a: jak teraz oglądam telewizję czy słucham muzyki to zawsze przez te kolumny - na razie mam tylko dwie w miejsce 5.1 i grają o wiele lepiej. Podłączyłem je pod amplituner Yamahy ponieważ wszystkie urządzenia wejściowe są podłączone do niej kablami optycznymi, dlatego nie podłączałem dekodera sat i DVD bezpośrednio do kolumn. Proszę doradźcie mi jak podłączyć dla najlepszego efektu końcowego. Lepiej będzie ominąć amplituner?

wszystko od ampa zalezy, jak masz jakis tryb pure direct, gdzie mozesz wszystkie procesory ominac to moze to pod yamaha zostac;)

jesli nie to zawsze amp doda cos od siebie...

Duzo lepszym rozwiazaniem byloby podlaczenie je jako zestaw pasywny, (ominac wzmacniacz w solo) wtedy moglyby rozwinac skrzydla (no chyba ze to yamaha rxv 365:P)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mały pokój i jakie możliwości ustawienia?

Szóstki na pewno trochę niżej zejdą, w 5C będzie granie bardziej średnicą.

To biorę piątki bo nie lubię mocnego basu. (uwaga, przesiadam się z pierdziawek MediaTecha więc mogę bredzić:D)

Pokój jakieś 3,5x3,3 ale będzie przemeblowywany więc możliwości ustawiania duże. Nawet przy tym ustawieniu które jest teraz, miałbym jedną piątkę na standzie i drugą na meblu w odl. mniej więcej metra od miejsca odsłuchu.

 

Kolejne pytanie - wygrałem ostatnio w CDA Sound Blastera X-Fi Titanium. Mam w komputerze dźwiękówkę HERCULES Muse 5.1 DVD. Warto nie sprzedawać tego SB i włożyć go zamiast tego Herculesa? Odczuję różnicę w dźwięku na solówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - to poprawione modele 1,2,3;

No nie zupełnie. Literkę "c" mają modele wyposażone w pilot.

 

Mam kartę SoundBlasterLive 24bit i używam zmodyfikowanego sterownika który sprawia działa jako X-FI Xtreme Audio. Czy do Solo5c warto kupować coś lepszego? Czy zewnętrzna X-FI SURROUND będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poza pilotem solo1c a solo1 czyms sie roznia w srodku?

 

edit:

solo1 i solo1c pojawily sie w denikomp :)

tylko na moje pytanie o kolor pilota (nie podoba mi sie ten czarny) odpowiadaja, ze to loteria :-/

czy ktos wie, po czym poznac jaki jest pilot, zeby mi dobre sprowadzili ?

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biorę piątki bo nie lubię mocnego basu. (uwaga, przesiadam się z pierdziawek MediaTecha więc mogę bredzić:D)

Pokój jakieś 3,5x3,3 ale będzie przemeblowywany więc możliwości ustawiania duże. Nawet przy tym ustawieniu które jest teraz, miałbym jedną piątkę na standzie i drugą na meblu w odl. mniej więcej metra od miejsca odsłuchu.

 

Kolejne pytanie - wygrałem ostatnio w CDA Sound Blastera X-Fi Titanium. Mam w komputerze dźwiękówkę HERCULES Muse 5.1 DVD. Warto nie sprzedawać tego SB i włożyć go zamiast tego Herculesa? Odczuję różnicę w dźwięku na solówkach?

Pomoże ktoś?

 

 

//4000 post w tym temacie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Solówki i sprawdz obie karty, jak nie uslyszysz roznicy to zostaw sobie Herculesa, proste. Potem przemebluj sobie pokoj tak aby obie kolumny mogly stanac na standach i bedziesz happy. Juz jestes zdecydowany na 5C?, jak masz kase to bierz szóstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupilem ok 1,5 tyg temu Microlab Solo7C na allegro u DeniKomp. Glosniki byly podpiete do tej samej listwy co komputer., jak przelaczylem przycick na listwie cos w nich huknelo i na tym sie skonczyla moja przygoda z solo7c poki co. Jezeli jest ktos kto kupowal w tym sklepie te solo7c lub gdzie indziej ale korzystal z serwisu, niech powie jak to wyglada. Odsylaja to do producenta czy sami sprawdzaja??? Daja nowe glosniki w ramach reklamacji czy staraj sie zawsze naprawic usterke?? Ile trwa mniej wiecej cala procedura reklamacji w przypadku firmy microlab???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać, czy widział ktos gdzieś w sprzedaży samego pilota do solo7c? Niestety mój odmówił posłuszeństwa, myślałem nad kupnem pilota uniwersalnego logitecha, ale jak się okazało nie ma w bazie tych głośników. Musiałbym więc mieć sprawnego oryginalnego pilota żeby móc zaprogramować pilota uniwersalnego./ Ewentualnie, może jest ktoś z Gdańska kto posiada te głośniki i byłby tak miły i uprzejmy spotykając się ze mną w celu zaprogramowania pilota uniwersalnego :lol2: ? Byłby mi ktoś w stanie pomóc? Z góry dzięki za podpowiedzi.)

Edytowane przez Grzeinik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film na zachodnie forum

(stereo, hq)

 

Niech mi ktos poleci jakis prosty program do łaczenia .mp4, dodawania napisow a potem scalenia to w jedna calosc bez utraty jakosci. Bo to co mi sie udalo to jeszcze nie jest to co chcialem uzyskac, a nie mam czasu kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos poleci jakis prosty program do łaczenia .mp4, dodawania napisow a potem scalenia to w jedna calosc bez utraty jakosci. Bo to co mi sie udalo to jeszcze nie jest to co chcialem uzyskac, a nie mam czasu kombinowac.

virtualdub (jakaś wersja light or sth)

Raczej YAMB jak już. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film na zachodnie forum

(stereo, hq)

Możesz dać film lub foty twoich standów ?

 

ja mam takie ze jak dotknę głośnika, to głośnik kołysze się na boki :/ :oops: ( standy robione przez lokalnego "stolarza" ) dobrze ze za darmo je dostałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać film lub foty twoich standów ?

 

ja mam takie ze jak dotknę głośnika, to głośnik kołysze się na boki :/ :oops: ( standy robione przez lokalnego "stolarza" ) dobrze ze za darmo je dostałem ...

post-6154-1247421061_thumb.jpg

 

moje tez sie kolysza, ale sa stabilne... mozna powiedziec elastyczne.

ps. sorry za jakosc foty, robiona na szybko fonem

 

@Serwal

Daj foto tych standow jak mozesz

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złe te woofery? ;] Co najmniej dobre jak na ten segment cenowy no chyba że oczekujesz jakości za 1000zł w kolumnach za de facto 325zł (no obecnie wiadomo inna cena się ukształtowała ale pierwotnie tyle były warte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie prubowal, mozesz byc pierwszy i nie zapomnij zdac relacji i fotek :P

a tak serio to uwazam ze to bez sensu, poniewaz nie bedzie pasowala zwrotnica no i glosniki sa tak spasowane zeby idealnie gralo pod ten wmacniacz. nie zapominajmy ze to nie jest przypadkowa konstrukcja tylko zaprojektowana przez Petera Larsena ;]

pewnie dobrym pomyslem bylo by wstawienie wyprofilowanych tuneli bas-reflex, wymiana wewnetrznego okablowania oraz wymiana elementow zwrotnicy na lepsze jakosciowo, aczkolwiek jak bardzo zmieni to caloksztalt brzmienia, nie wiem.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...