Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tesla to bedzie ta sama klasa co w solo....jak cos chociaz na visatona sie wykosztuj

 

Ale przypomne tylko ze zmiana glosnika bez zmiany zwrotnicy moze wyjsc na gorsze

Pzdr

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie jest tak ze obudowa jest projektowana pod konkretny woofer?? Skoro o solo 7C i ich bebechach mowa to powiedzcie mi w ooncu ile one maja mocy RMS bo niby produnect podaje 110 to na allegro każdy pisze 120.Jak to w koncu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem, że co się ma t-amp marnować. Rozkręciłem z rana aktywną kolumnę, zlokalizowałem kabelek - jeden, drugi - no i połączyłem. Obyło się bez lutowania i trzyma bardzo dobrze (sprawdzane miernikiem). Podłączam, zapuszczam muzę i co od razu zauważam:

- "odpiaszczona" góra

- lepszy bas

- ciut lepsza rozdzielczość i separacja

 

Szału nie ma, ale różnica wychwytywalna od razu. Czekam jeszcze na kable Belkina PCOCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro biorę swoje i resztę gratów do studia fotograficznego...

Możesz jeszcze dorzucić jakiś dodatkowy filmik HD stereo w stylu NeonPPC ? bo zawsze coś tam cokolwiek z brzmienia na takim klipie się udzieli :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neon:

 

Dołączona grafika

 

fotka podstawki... dziś dopiero douważyłem edit'a;

 

Ogólnie zestaw składał się z 3-ech podstawek: x2 takie jak widać i x1 ta... która chciałbym mieć x2 właśnie: wyższa o ~5-10cm i o większej średnicy: idealnie do 7C;

 

Na tej większej 7C się nie chwiały, na tych trzeba trochę uważać (gumowymi podkładami opierają się na 'pierścieniu', nie na miękkim środku);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później do komory bezechowej ? ;) Nie zaszkodziło by zmierzyć te Solo samemu.

Póki co, nie dysponuję takimi warunkami. Ale myślę o tym i wiem, że za pół roku, maksymalnie rok - będę miał "profesjonalną" aparaturę pomiarową. Planuję też hobbistycznie studia na kierunku realizacja dźwięku.

 

 

Możesz jeszcze dorzucić jakiś dodatkowy filmik HD stereo w stylu NeonPPC ? bo zawsze coś tam cokolwiek z brzmienia na takim klipie się udzieli :wink: .

To już NeonPPC sam nakręci ;) Daleko nie ma... ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo zależy mi przede wszystkim na wypromowaniu swojego portalu, bo stwierdziłem, że blog to zbyt duże uproszczenie i pewne ograniczenia funkcjonalne. Chciałbym jeszcze zbudować solidną platformę pomiarową, ale na początku, niestety, ale nie będzie na to funduszy. Myślę, że za pół roku, portal zacznie przynosić jakieś zyski, to pomyśli się o platformie.

 

Mógłbym klepać nawet na chińskie fora, ale nie mam na to czasu.

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja odnośnie sprzedaży microlabów w Rosji :

 

''Mówi dyrektor przedstawicielstwa Microlab w Rosji.

Sprzedaż Microlabów w Rosji w drugim kwartale bieżącego roku wynosiła średnio około 1 000 000 dolarów w miesiącu. Przy zachowaniu istniejącej dynamiki w trzecim kwartale planujemy wyjść na comiesięcznym obrocie

1 500 000 dolarów. ''

 

http://microlab.com/presscenter/publicatio...ations_104.html

 

Ciekawe ile z tego wraca do Chin tj jakie są proporcje .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewien problem z Microlab Solo7C, a konkretnie głośniki turkoczą (taki dźwięk :/) lub wydają dźwięk podobny do turkotu. Wydaje się mi, że to głośniki wysokotonowe, ale nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Macie może jakieś pomysły?

 

 

**EDIT: naprawione

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić standy pod głośniki i mam dylemat. Rozważam dwie opcje

 

1. Podstawa 25x25x2,5cm z debowej deski(grubosc ) , trzon z kantówki/belki 12x12cm i góra, debowa 19x30x2,5 cm

 

2. Podstawa stopa granitowa 20x30cm , trzon z rury fi 60mm i góra przyspawana blacha 19x30cm

 

 

 

W obu wariantach oczywiście kolce pod standami i tu dylemat które rozwiazanie lepsze? Może ktoś ma z tym jakieś wieksze doswiadczenie ? Materiały mam praktycznie za darmo więc nie patrzeć na koszta ;>

 

z góry dzieki ; )

Edytowane przez got3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem Solo6c i mam pytanie czy wasze solo tez cicho buczą (wyraźnie słychać gdy się przyłoży ucho do głośnika) nawet gdy nic nie leci i głośność jest zniżona do 0 ? przy max głośności buczenie nieco się nasila ale i tak nadal jest ciche.

Poza tym szybkie pytanie - potrzebuje do tych głośników dłuższych kabli na ok 10m, które wybrać? TEN czy TEN a może warto dopłacić do TEGO choć ten wydaje mi się zbyt drogi jak dla głośników za 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak będzie nowa dostawa, będzie na poziomie ok. 380zł, lub mniej.

Można kupić z drugiej ręki:

http://allegro.pl/item701919920_nowe_micro..._gwarancja.html

Ciekawe skąd sprzedający wziął 24m-ce gwarancji?

Z ustawy. A sprzedającym jestem ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom sie w [gluteus maximus]ch poprzewracalo za przeproszeniem... (tym sprzedajacym) Obserwuje ten watek od poczatku i mozg mi sie lasuje jak widze jak ludzie kupuja ten sam sprzet po coraz wiekszych cenach. Jeszcze niedawno 6c staly na allegro po 380zl a tu kup teraz za 430 :lol: Szczyt bezczelnosci albo jak kto woli ...czysta ekonomia.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...