Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż;

 

Mi wystarczyłoby wystawić 7C za te 430zł żeby nieźle na nich zarobić;

A jak lud używane 6C daje za tę kasę to ja bym był "bezczelny" i dał KT w moich 7C na poziomie 480zł bez IC Klotza i głośnikowego ProCab;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He , już trzecia aukcja z używanym solo6c. Właściciele zwęszyli możliwość zarobienia tych 5-ciu dych.

Wnioski:

- Nie są zadowoleni ze sprzętu, który nie jest warty swojej ceny, jest po prostu przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rambusia:

 

Wniosek logiczny... ale nie jedyny:

 

Kiepskie czy nie... ale właściciele widzą, że można na nich... zarobić;

Kupili za te 380 co były, teraz nie ma, świeżo wyjęte z kartonu sprzedadzą za 420-450zł...

 

Ale skoro Solo są przereklamowane, to cóż nam zostaje?

 

Logitech Z-2300? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo niestety rzeczywiscie sa przereklamowane ale to nie znaczy ze sa zle lub nie warte swojej ceny.

Fakt ze po przeczytaniu wielu bardzo pochlebnych opinii na temat tych glosnikow - jakie to one sa wspaniale, po ich zakupie oczekiwalem niewiadomo jakich cudow od tych w miare tanich komputerowek. Natomiast po pierwszych minutach odsluchu nieco sie na nich zawiodlem - glosniki owszem dobre, nawet powiem ze warte swojej ceny, ale cudow niestety nie ma.

 

Glosniki kupilem jako zastepstwo na miejsce starego zestawu wzmacniacz + kolumny (chyba jeszcze z lat '80) i w porownaniu ze starym zestawem maja zdecydowanie lepsza jakosc dzwieku (w tym szczegolowosc). Jako alternatywa dla solo zastanawialem sie jeszcze nad zakupem mikrowiezy oraz jakims zestawem wzmacniacz + kolumny ale w cenie 350zl (bo tyle zaplacilem za solo6c) watpie bym dostal cos lepszego czy nawet cos o porownywalnej jakosci dzwieku. Wiec pieniadze uwazam za dobrze zainwestowane.

 

Porownujac je do innych aktualnie posiadanych zestawow - czyli 2.1 Z-3e oraz sluchawkek HD555 wypadaja nastepujaco:

Z-3e w muzyce jak dla mnie ma zbyt mocny bas (nawet po ustawieniu na minimum) oraz srednie tony sa za bardzo schowane za wysokimi i niskimi. Natomiast Solo6c pod tym wzgledem sprawuja sie zdecydowanie lepiej - glos jest zdecydowanie lepiej slyszalny, a basu i wysokich jest tyle ile powinno byc :) Niestety w porowaniu z HD555, solo i tak wypadaja slabo - glownie ze wzgledu na dosc slaba szczegolowosci ktora w HD555 jest bardzo dobra a w Solo zaledwie porownywalna z Z-3e. W grach i filmach lubie duzo basu i tu lepiej sie sprawdzaja Z-3e, ale i tak gram oraz ogladam filmy w 4.1 wiec uzywajac obu zestawow basu mi nie brakuje :) Oba zestawy komponuja sie calkiem nie zle, jedyne nad czym ubolewam to mala ilosci miejsca na biurku przez co jako przednie musze miec Z-3e a jako tylne solo. Wskutek tego w filmach z dzwiekiem dwu-kanalowym, glos jest lepiej slyszalny w tylnych glosnikach :P Wprawdzie znalazlem na to dosc skuteczny sposob jakim jest wlacznie CMSSa chociaz wydaje mi sie ze lepszy dzwiek bym uzyskal bez CMSSa majac solo z przodu a Z-3e z tylu. Ale wydaje mi sie ze dzwiek taki jaki mam na tym dwu-kompletowym 4.1 i tak jest lepszy od jedno-kompletowego 5.1.

 

Jedyne co jeszcze mi sie nie podoba w slolo to to ze caly czas cicho szumia (nawet z wylaczonym dzwiekiem) - wyraznie slychac to po przylozeniu ucha do glosniaka. W Z-3e jest calkowita cisza, dopiero powyszej 3/4 glosnosci zaczynaja cicho szumiec.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ująłeś po solo6c nie należy się cudów spodziewać a co poniektórzy tutaj to normalnie po ich kupnie jakby mieli popuścić w spodnie nie mniej 6c są warte swojej ceny no może nie 450zł :) choć wole 7c :) a tak nawiasem mówiąc u nas reklamy sprzętu audio do kompa to widziałem tylko logitecha innych w ogóle, także reklamy akurat u nas leżą i kwiczą.

Co do 4.1 z 2 zestawów kontra 5.1 no szczerze powiedziawszy robiłem ten sam myk na logach Z-5500 ustawiało się 2x stereo i cmss i efekt był przekonkretny ( coś podobnego do neo6 ) jak na tak kombinowany upmix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo niestety rzeczywiscie sa przereklamowane ale to nie znaczy ze sa zle lub nie warte swojej ceny.

Opinie na kilku forach to żadna reklama w skali kraju (bardzo ograniczony target).

 

Niestety w porowaniu z HD555, solo i tak wypadaja slabo - glownie ze wzgledu na dosc slaba szczegolowosci ktora w HD555 jest bardzo dobra a w Solo zaledwie porownywalna z Z-3e. W grach i filmach lubie duzo basu i tu lepiej sie sprawdzaja Z-3e, ale i tak gram oraz ogladam filmy w 4.1 wiec uzywajac obu zestawow basu mi nie brakuje :) Oba zestawy komponuja sie calkiem nie zle, jedyne nad czym ubolewam to mala ilosci miejsca na biurku przez co jako przednie musze miec Z-3e a jako tylne solo. Wskutek tego w filmach z dzwiekiem dwu-kanalowym, glos jest lepiej slyszalny w tylnych glosnikach :P Wprawdzie znalazlem na to dosc skuteczny sposob jakim jest wlacznie CMSSa chociaz wydaje mi sie ze lepszy dzwiek bym uzyskal bez CMSSa majac solo z przodu a Z-3e z tylu. Ale wydaje mi sie ze dzwiek taki jaki mam na tym dwu-kompletowym 4.1 i tak jest lepszy od jedno-kompletowego 5.1.

Uważam, że porównywanie do słuchawek nie ma sensu - to zupelnie inne brzmienie z racji samej choćby budowy. Wymienione przez Ciebie wady wynikają z ograniczeń zintegrowanego wzmacniacza. Uwierz mi, że po podłączeniu chińskiego maleństwa, jakim jest T-amp, solówki rozwijają skrzydła. Wbudowany wzmacniacz maskuje detale, szczególnie w górze (zapiaszczenie), zawęża scenę i nie pozwala rozwinąć się dolnym rejestrom. Kumpel ma obok w pokoju 7c i basu jest znacznie mniej niż w moim zestawie. U mnie jest na tyle "tłusto", że musialem odsunąć kolumny o ponad 30cm od ściany, bo robiło jesień średniowiecza.

 

Dobrze to ująłeś po solo6c nie należy się cudów spodziewać a co poniektórzy tutaj to normalnie po ich kupnie jakby mieli popuścić w spodnie nie mniej 6c są warte swojej ceny no może nie 450zł :) choć wole 7c :) a tak nawiasem mówiąc u nas reklamy sprzętu audio do kompa to widziałem tylko logitecha innych w ogóle, także reklamy akurat u nas leżą i kwiczą.

Co do 4.1 z 2 zestawów kontra 5.1 no szczerze powiedziawszy robiłem ten sam myk na logach Z-5500 ustawiało się 2x stereo i cmss i efekt był przekonkretny ( coś podobnego do neo6 ) jak na tak kombinowany upmix.

Tu nie chodzi o reklamę, a obecność w mediach - w świadomości przeciętnego konsumenta.

Solo, jak każde kolumny, żeby zagrały wymagają:

 

- dobrego źródła

- przyzwoitych kabli

 

opcjonalnie lepszego wzmacniacza - to daje największego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Art385 napisał :

nas reklamy sprzętu audio do kompa to widziałem tylko logitecha innych w ogóle, także reklamy akurat u nas leżą i kwiczą.

 

No kolego a wszelkie wypowiedzi zachwalania na forach tych głośników to cóż innego jak Marketing Szeptany. Jedna z najbardziej skutecznych form reklamy ;) Tak więc jeżeli dodatkowo społeczność wpadnie w owczy pęd można powiedzieć, że na prawdę kawał dobrej roboty ktoś odwalił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na kilku forach to żadna reklama w skali kraju (bardzo ograniczony target).

w tym sensie rzeczywiscie glosniki nie byly reklamowane (np. w prasie/telewizji) ale rekomendacja sprzetu na forach itp. to tez rodzaj reklamy. A wiele opini o nich IMO bylo znacznie bardziej pozytywnych niz jest to w rzeczywistosci, wiec mozna powiedziec ze sa przereklamowane ;)

 

...żeby zagrały wymagają:

(...)

opcjonalnie lepszego wzmacniacza - to daje największego kopa

W to nie watpie. Wzmacniacz ktory szumi nawet przy minimalnej glosnosci do bardzo dobrych nalezec nie moze. Ale wez pod uwage ze nabywcy solo kupuja je zwykle dlatego ze nie posiadaja dobrego wzmacniacza. Gdyby go posiadali to z pewnoscia wiekszosc kupilaby jakies porzadne uzywane kolumny. Nie mozna tez oczekiwac ze nabywcy solo zaczna kupowac do nich drogie wzmacniacze wiec jakosc dzwieku w solo powinna byc oceniana taka jaka jest z oryginalnym wzmacniaczem, a ta jakas fenomenalna niestety nie jest. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem tylko przypomniec ze np. rok temu siódemki kosztowały 325zl; i za tą cene jak mi ktos powie ze to nie byla rewelacja no to po prostu jest głuchy. Reklama rozpedzila sie sama na tym forum, jeden user sie zachwycal, drugi chcial zobaczyc a potem kazdy chcial zeby inni mieli mozliwosc oderwania sie od creashitow i logshitow dlatego byly polecane microlaby. Troche wczesniej kazdy sie zachwycal Geniusami 2000x i 1250x , wiec mysle ze to naturalna kolej rzeczy.

Niestety rynek rzadzi sie swoimi prawami i sprzedawcy widziąc rosnący popyt, zwiekszyli ceny towaru. Jednakże nie posiadając rozwinietej sieci dystrybucji w Polsce Microlaby stały sie niejako niszowym towarem luksusowym.

Ja sie ciesze ze moglem brac w tym udzial, nie mam zamiaru sprzedawac (pozdrawiam naciagaczy na allegro) moich solówek, slucham ich codziennie. Mam nadzieje ze Marcinowi(gps) uda sie zmienic troche sytuacje na rynku :) (i wcale nie prawda ze ma wiecej basu w 6-tkach, tylko mniejszy pokój ;] )

Pozdrawiam.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli są przereklamowane to co innego proponujecie w tej cenie?

http://www.allegro.pl/item703800556_mistra...k_microlab.html Jak dobrze pamietam te glosniki sprzedawal jakis czas temu Heathen i graja lepiej od solo. Niech mnie ktos poprawi jak sie myle. Za ta cene Mistrali to nawet bym nie patrzyl na uzywki 6c za ponad 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo-nowości :>

 

Test 7C

http://www.ferra.ru/online/multimedia/89258/

 

Test Pro 2

http://www.ferra.ru/online/multimedia/89110/

 

My poor camera can't record the impression of these speakers, but they

are good enough to give a goosebumps everytime i listen to Kenny G's music:)

Microlab Solo 7C modification stage 1.

New gold plated wire terminals

good quality wires

special acoustic fiber inside the box

Crossover modifications:

new wires and 'Visaton' hi-end polypropylene capacitors.

(induction coils change i left for the stage 2 mod list, becouse its too expensive for me now:)

Total cost about 70Eur

Result is a huge improvement to the sound quality.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab H11

 

post-676-1249377477_thumb.jpg

 

Output power: 40 Watt RMSPower distribution: 20 Watt x 2Harmonic distortion: < 0.3% 1W 1kHzFrequency response: 45Hz - 90kHzSignal/Noise ratio: > 80dBSeparation: > 60dBInput sensitivity: 370mVNominal impedance: Satellites - 6 ohm,Woofer - 4 ohmTweeter driver type: 1"Tweeter rated power: 10 Watt 6 ohmBass driver type: 4"Bass rated power: 30 Watt 4 ohmOutput: Terminal binding posts, 3.5mmearphones jack on wired remote controlInput: 2RCAAuxilliary input: 3.5mm stereo jack

stay tunned... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4" LF trochę mało :/. Dali by minimum 5"

Do bliskiego pola, dla graczy - styknie.

Mark & Daniel Ruby mają 5.2", a basem zabijają.

 

 

głośniki chyba jak w solo1, ale zdaje się że seria H to microlabowy hi-end?

Do solo1 nie porównuj nawet, zobacz choćby "jakość" tyłu (wykończenie bas refleksu)

 

Dołączona grafika

 

Generalnie mam dość przykrą wiadomość dla niektórych. Nie macie nawet co czekać na Pure, bo jej raczej nie będzie w Polsce - wycofują z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mistrale są lepsze od solo6c?

Wpadnij odsłuchasz;)

 

Sam nie słuchałem, ale wyglądają na półkę wyżej, jeśli chodzi o jakość. Z tym, że na pewno do odsłuchów bliskiego pola, bo woofer ma wymiary 4" (w Solo 6c - 6.5")

Dokladnie

 

Generalnie mam dość przykrą wiadomość dla niektórych. Nie macie nawet co czekać na Pure, bo jej raczej nie będzie w Polsce - wycofują z produkcji.

Nawet jakby były sprzedaz bylaby mizerna...patrz Swany Mk2 na allegro za 1500zł (a pure raczej podobny przedzial cenowy) ktorych ni jak nikt nie kupil;)

So sad... ludzie poprostu wymagaja od glosnikow za 500zł bog wie czego, a nie potrafia zrozumiec ze sprzet lepszy jest naprawde troche drozszy:)

 

Ps fajna (imho) okazje wygrzebałem:

http://allegro.pl/item698139782_monitory_a...l_peerless.html

do tego jakis wzmacniaczyk uzywany na poczatek stereo i naprawde szał pał:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij odsłuchasz;)

 

 

Dokladnie

 

 

 

Nawet jakby były sprzedaz bylaby mizerna...patrz Swany Mk2 na allegro za 1500zł (a pure raczej podobny przedzial cenowy) ktorych ni jak nikt nie kupil;)

So sad... ludzie poprostu wymagaja od glosnikow za 500zł bog wie czego, a nie potrafia zrozumiec ze sprzet lepszy jest naprawde troche drozszy:)

 

Ps fajna (imho) okazje wygrzebałem:

http://allegro.pl/item698139782_monitory_a...l_peerless.html

do tego jakis wzmacniaczyk uzywany na poczatek stereo i naprawde szał pał:)

IMHO Pure to te same przetworniki, co w Solo (ewentualnie kopułka w nieco innej aplikacji - po chłodzeniu widać, a woofer jedynie w innym koszu siedzi). Różnice wynikają z budowy skrzynek, jakości wzmacniacza i zwrotnicy (trafo toroidalne, porządne kondensatory itp), wytłumienia, no i wykończenia - drobnostka :D

Grają na pewno o wiele lepiej od Solo, ale pewnej granicy nie przeskoczą, bo tu hamulcem są same przetworniki i ich możliwości. Jakbym swoje Solo6c zmodyfikował wedle przepisu podanego przez elektrykka kilka postów wyżej, pewnie zamieniłyby się w Pure10, a nawet zagrałyby lepiej (vide T-amp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Pure to te same przetworniki, co w Solo (ewentualnie kopułka w nieco innej aplikacji - po chłodzeniu widać, a woofer jedynie w innym koszu siedzi).

oj Marcinie nie rozpedzaj sie tak, nie chce mi sie szukac swojego posta, ktorego wyskrobalem po tym jak zobaczylem bebechy w solo i w pure...ale juz na pierwszy rzut oka (pomijam elektronike) przetworniki to 2 rozne swiaty, a sam fakt "innego kosza" daje bardzo duzo w solo jest on tloczony z blachy, cienki, przy zbyt mocnym dokreceniu odksztalca sie obrecz (co pociaga za soba odrazu brak idealnej osiowosci zawieszenia=>membrany=>cewki itd) w pure kosz byl odlewany i masywny, z tego co pamietam byla tam tez wieksza cewka oraz magnes, same fotki (userow nie firmowe) pokazywaly wieksza dbalosc o sklejenie calosci.

Oliwy do ognia dolal fakt ze w pure siedza (z tego co pamietam) przetworniki sygnowane znakiem vifki...wiec porownywanie ich do tanich chinskich masowek (mpeg-4 dal linka do kolejnej firmy ktora je zadoptowała) jest nie trafione:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przperaszam ze spytam (jutro przeczytam calego linka) ale czy midwoofery maja ceramiczne membrany?

Bo o ile o wstęgach zlego slowa nie moge powiedziec, o tyle ceramiczne midwooferki do gustu mi nie przypadly:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...