Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

ble ble ble

Ostudze twoj zapał...granica slyszalnosci dla srednich tonow (na te najbardziej jestesmy wyczuleni, przez to placz dziecka tak wkurza hehe), to okolo 5dB.

Wiem ze +3dB to jest 2x glosniej..... ale to tylko teoria, polecam zrobic badanie sluchu zobaczysz jak bardzo jestes gluchy:), ba roznice miedzy lewym a prawym uchem moga byc wlasnie 3-5db i jakos na codzien nie slyszymy inaczej na oba uszy...z prostej przyczyny mózg.. jest istnym procesorem DSP:)

Wiec twoja zabawa to taka sztuka dla sztuki:), nie twierdze ze roznicy nie uslyszysz, ale twierdze ze jest to bezcelowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostudze twoj zapał...granica slyszalnosci dla srednich tonow (na te najbardziej jestesmy wyczuleni, przez to placz dziecka tak wkurza hehe), to okolo 5dB.

Wiem ze +3dB to jest 2x glosniej..... ale to tylko teoria, polecam zrobic badanie sluchu zobaczysz jak bardzo jestes gluchy:), ba roznice miedzy lewym a prawym uchem moga byc wlasnie 3-5db i jakos na codzien nie slyszymy inaczej na oba uszy...z prostej przyczyny mózg.. jest istnym procesorem DSP:)

Wiec twoja zabawa to taka sztuka dla sztuki:), nie twierdze ze roznicy nie uslyszysz, ale twierdze ze jest to bezcelowe

Nie wiem czy dobrze pamietam ale wydawalo mi sie ze kiedys przeczytalem (byc moze tu na forum) ze jak modyfikujemy pewien zakres fal w EQ to wplywamy tez na reszte zakresu, wiec robiac taki miszmasz w EQ to chyba nie wychodzi to co bysmy chcieli uslyszec. Ale moze cos pokrecilem... fachowcem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko....mi pasuje. Niestety nie pomogę w tym co poprawić etc. Ale sam się bawiłem i nie mogłem dojść do czegoś zadowalającego.

Nie jest źle, aczkolwiek efekt na moim zint. realteku jest na pograniczu placebo. Wiem i słyszę że jest lepiej...ale czy słuchając jeden dzień tak a drugi tak przeszkadzałoby mi jedno z ustawień...wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam ale wydawalo mi sie ze kiedys przeczytalem (byc moze tu na forum) ze jak modyfikujemy pewien zakres fal w EQ to wplywamy tez na reszte zakresu, wiec robiac taki miszmasz w EQ to chyba nie wychodzi to co bysmy chcieli uslyszec. Ale moze cos pokrecilem... fachowcem nie jestem.

Pokreciles, chodzi o to ze np. jak dasz full bass i full treble to rownie dobrze moglbys zciszyc cała "średnice". Jak coś zwiekszasz to reszta słabnie - ot co.

Dlatego jak komus mało bassu, nie polecam zwiekszania głośnosci niskich tonów tylko puszczenie głośniej muzyki, wtedy bedzie dobrze pyrkało i nie zaszkodzi to muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam ale wydawalo mi sie ze kiedys przeczytalem (byc moze tu na forum) ze jak modyfikujemy pewien zakres fal w EQ to wplywamy tez na reszte zakresu, wiec robiac taki miszmasz w EQ to chyba nie wychodzi to co bysmy chcieli uslyszec. Ale moze cos pokrecilem... fachowcem nie jestem.

Dokladnie, i samo poprzestawianie suwaka nic nie da, trzeba by zrobic na nowo pomiary..

bo podbije 45Hz ale przeciez 46 i 44hz takze sotana wzmocnione...

A na oko to chłop w szpitalu umarł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy, ale się nie zgubiłem ;-)

 

Do rzeczy:

Zostałem niedawno szczęśliwym właścicielem głośników Solo7c, posiadam również słuchawki Pioneer se-a 1000 oraz Audigy 4. Chciałbym korzystać z obu "odbiorników" i w związku z tym potrzebowałbym (?) przynajmniej jakiegoś "przedłużacza" żeby nie musieć nurkować pod biurko i rozbijać sobie głowy o blat ;-)

 

Czy coś takiego by się nadawało?: http://sklep.rms.pl/index.php?p727,przedlu...tal-d-pj15-1-5m

Znalazłem również taką alternatywę: https://www.komputronik.pl/index.php/catego.../1/showall/true

Może jest jeszcze jakaś opcja "podłączenia", której nie wziąłem pod uwagę?

 

Z góry dzięki za pomoc :-)

 

Pozdrawiam

C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy, ale się nie zgubiłem ;-)

 

Do rzeczy:

Zostałem niedawno szczęśliwym właścicielem głośników Solo7c, posiadam również słuchawki Pioneer se-a 1000 oraz Audigy 4. Chciałbym korzystać z obu "odbiorników" i w związku z tym potrzebowałbym (?) przynajmniej jakiegoś "przedłużacza" żeby nie musieć nurkować pod biurko i rozbijać sobie głowy o blat ;-)

 

Czy coś takiego by się nadawało?: http://sklep.rms.pl/index.php?p727,przedlu...tal-d-pj15-1-5m

Znalazłem również taką alternatywę: https://www.komputronik.pl/index.php/catego.../1/showall/true

Może jest jeszcze jakaś opcja "podłączenia", której nie wziąłem pod uwagę?

 

Z góry dzięki za pomoc :-)

 

Pozdrawiam

C

Tego nie kupuj https://www.komputronik.pl/index.php/catego.../1/showall/true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kabelki do microlab solo 7c polecacie i gdzie kupić, bo jestem trochę zielony? Jakość - żebym nie zobaczył różnicy (na minus) przy przesiadce ze standardowych. Nie jestem specjalnie wyczulony. Chce kupić, bo te są za krótkie - potrzeba mi tak z 5,5 metra.

 

Jakieś prolinki "HQ OFC PROLINK EXCLUSIVE 2x0.75mm" ?, a jakieś wtyki bananowe? Jakiś sklep?

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kabelki do microlab solo 7c polecacie i gdzie kupić, bo jestem trochę zielony? Jakość - żebym nie zobaczył różnicy (na minus) przy przesiadce ze standardowych. Nie jestem specjalnie wyczulony. Chce kupić, bo te są za krótkie - potrzeba mi tak z 5,5 metra.

 

Jakieś prolinki "HQ OFC PROLINK EXCLUSIVE 2x0.75mm" ?, a jakieś wtyki bananowe? Jakiś sklep?

zamiast tego cienkiego prolinka lepiej kup zwykly gruby miedziany kabel. Do tej dlugosci mysle ze powinien wystarczyc 2x 1,5mm lub wez 2x 2,5mm i to na 100% wystarczy. Jesli chodzi o allegro to moze byc np ta aukcja lub wersja z grubszym kablem. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych ustawien EQ do 7c... dla mnie ustawienie na zero jest najlepsze. jak dalem te presety od sappi nastapilo zapiaszczenie, stłumienie i wycofanie średnicy. kazda zabawa z eq powoduje zniekształcenia reszty pasma, wiec IMO gra nie warta świeczki.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych ustawien EQ do 7c... dla mnie ustawienie na zero jest najlepsze. jak dalem te presety od sappi nastapilo zapiaszczenie, stłumienie i wycofanie średnicy. kazda zabawa z eq powoduje zniekształcenia reszty pasma, wiec IMO gra nie warta świeczki.

Mi osobiście nie przypadła do gustu rozwodniona średnica - i to jest poniekąd to, co pisał Marcin_gps - przy Waszym "porównaniu" 6C do 7C. Kilka zakładek wcześniej. Odpal sobie jakąś rapsodię i zobacz jeszcze raz - coś ambitnego. Ewentualnie to co pisałem w poście.

 

"Z początku mogą lekko "kłuć w ucho" partie wokalne. Na które ucho ludzkie jest szczególnie wyczulone. Przy odsłuchu gorszej jakości muzyki MP3, polecam lekko obniżyć odpowiednio suwaki: 1.8, 2.5 i 3.5kHz - z gotowej już konfiguracji [lub w/g własnych upodobań - patrz wykresy poniżej]."

 

Dla mnie nie jest zapiaszczona, tylko "ODWODNIONA" - no ale, zdania tutaj będą podzielone pewnie. Jeśli mogę podpowiedzieć - to wyzbądź się przyzwyczajeń, nikt nie rodzi się z uprzedzeniami = ) Ucho szybko się przyzwyczaja, potem doznajemy lekkiego "szoku", heh.

Edytowane przez sappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

czesc

jestem pierwszy raz na subforum audio, wiec prosze o wybaczenie ciut lenistwa z mojej strony

moj budzet 300zl, potrzebuje kupic jakas uzywke audigy sb0230 badz jakiesgos live'a 5.1 (jaki dokladnie model jak juz?) mysle w granicach 50zl uzywka <-- musze zmienic zintegrowana na dk p35 padake ktora potrafi przymulic winampa

zostaje 250zl na glosniki, slucham glownie muzyki ale lubie tez pograc w strzelanke z dobrym odzwierciedleniem napierdziolania ;). do tej pory uzywalem creative p380 2.1, ale mam im duzo do zarzucenia, subwoofer skacze, pierdzi, jak znajde sie 5m od glosnikow to zamiast muzyki slychac juz tylko pierdzenie "subfoowera". satelity wcale nie lepsze. co wybrac? zestaw 2.0 czy 2.1? myslalem nad mb solo1, czym sie roznia od wersji 4c?

ew. jakies inne propozycje

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawy 2.0 250zl +/- 50zl:

 

genius 2000x ~200zl

microlab solo1 ~200-230zl

microlab solo1c (solo1 z pilotem) ~230-260zl

microlab solo5c ~300-340zl

vigoole 2038 ~280zl

 

w skrocie:

tutaj poleca sie solo6c za 350zl, obecnie niedostepne (beda we wrzesniu)

geniusy podobno strzelaja podczas wlaczania sie lodowki i innych ;)

solo5c malo kto kupil, vigoole 2038 maja wielkosciowo ten sam glosnik co solo6c

jestem w podobnej sytuacji i tez sie jeszcze nie zdecydowalem

na purepc jest mini-test "jedynek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawy 2.0 250zl +/- 50zl:

 

genius 2000x ~200zl

microlab solo1 ~200-230zl

microlab solo1c (solo1 z pilotem) ~230-260zl

microlab solo5c ~300-340zl

vigoole 2038 ~280zl

 

w skrocie:

tutaj poleca sie solo6c za 350zl, obecnie niedostepne (beda we wrzesniu)

geniusy podobno strzelaja podczas wlaczania sie lodowki i innych ;)

solo5c malo kto kupil, vigoole 2038 maja wielkosciowo ten sam glosnik co solo6c

jestem w podobnej sytuacji i tez sie jeszcze nie zdecydowalem

na purepc jest mini-test "jedynek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...