Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie dostanę ich do testów, ehh... ;P

Dostaniesz dostaniesz, ale juz wygrzene i uzywane:) nie wszystkie egzemplarze poszly w obieg, znajomy sobie parke zostawil:)

Ja tylko zaluje ze sobie wzmaka nie zostawilem:( buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

mam jeszcze pytanko jedno

czy takie microlaby solo1c w tandemie z sb live 5.1 sb0100 spisza sie na miare glosnikow dwudroznych wiezowych sharpa w tandemie ze wzmacniaczem?

czy to dalej tylko glosniki komputerowe?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

poczytalem testy i zamowilem solo5c za 312 z przesylka pobraniowa w denikomp.pl

mam nadzieje ze spelnia moje oczekiwania a creativy p380 zmiazdzy

teraz trzeba bedzie jeszcze na lepsza dzwiekowke dozbierac, co by sb live nie marnowal glosniczkow,

jaka stosunkowo tania karta muzyczna (stereo wystarczy) jest godna polecenia w tandemie do solo5c?

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, rozumiem leniwość, sam jestem leniwy, ale to jest temat o Solo, jak nie wiedziałeś co kupić to masz topic zatytułowany jakże adekwatnie: "Co kupić". Jeśli myślisz o dźwiękówce, to również znajdziesz taki temat.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

bywa ze dana karta dzwiekowa lepiej sie spisuje przy danym typie glosnika

dlatego bedac juz prawie posiadaczem solo 5c pytam o dobra karte dzwiekowa do nich... ?

tak jakbym w topicu o 8800gtx zapytal jej uzytkownikow o dobrze spisujace sie chlodzenie do tej karty ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie :E Laaaans ;)

 

Ja mam HD2 tylko dlatego, że SB0090 się znudziło (leży i kurzy się... zdałoby się je opchnąć) a nie chciałem mieć audio sygnowanej logiem popularnej marki w PL;

Ew. co dla niektórych: "Nie miał co z kasą zrobić";

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie :E Laaaans ;)

 

Ja mam HD2 tylko dlatego, że SB0090 się znudziło (leży i kurzy się... zdałoby się je opchnąć) a nie chciałem mieć audio sygnowanej logiem popularnej marki w PL;

Ew. co dla niektórych: "Nie miał co z kasą zrobić";

cicho:P

Zostanie ci na przyszlosc jak sie solo pozbedziesz;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie :E Laaaans ;)

 

Ja mam HD2 tylko dlatego, że SB0090 się znudziło (leży i kurzy się... zdałoby się je opchnąć) a nie chciałem mieć audio sygnowanej logiem popularnej marki w PL;

Ew. co dla niektórych: "Nie miał co z kasą zrobić";

Lans to jest w tedy jak masz coś znanego ;) jak Elite Pro czy Auzena Prelude albo forte a najlepiej STx'a a nie jakieś marne HD2 którego nikt nie zna :lol2: :wink:

tak jak w którymś temacie tutaj na forum gość podpinał Xonara D2 do X-540 no myślałem, że padnę :damage_wall: ale lans jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem te ustawienia EQ dla 7C zrobione przez sappi'ego ale niestety nie są bez wad. Może faktycznie góra jakby fajniej brzmi a bass troszkę większe mięso ma ale....w niektórych piosenkach to sie nie sprawdza. Np 50Cent-Candy shop brzmi jakby wokaliści mieli chrypkę, poprostu charczy im lekko głos, kolejna sytuacja to BEP-My Hump, tutaj bass nawet po ustawieniu na pilocie 0/8 charczy, dlatego zniechęciłem się i powróciłem do płaskiego EQ ;]

 

p.s jak się 2 tygodnie nie słuchało czegoś normalnego to po powrocie do domu Solo aż cieszy uszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem te ustawienia EQ dla 7C zrobione przez sappi'ego ale niestety nie są bez wad. Może faktycznie góra jakby fajniej brzmi a bass troszkę większe mięso ma ale....w niektórych piosenkach to sie nie sprawdza. Np 50Cent-Candy shop brzmi jakby wokaliści mieli chrypkę, poprostu charczy im lekko głos, kolejna sytuacja to BEP-My Hump, tutaj bass nawet po ustawieniu na pilocie 0/8 charczy, dlatego zniechęciłem się i powróciłem do płaskiego EQ ;]

 

p.s jak się 2 tygodnie nie słuchało czegoś normalnego to po powrocie do domu Solo aż cieszy uszy;)

A zmniejszyłeś głośność o -3/4 dB w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuję zakup Solo5C lub 6C - jeszcze pomyślę - i przychodzi mi na myśl jedna rzecz. Mianowicie, czy moglibyście polecić jakieś budżetowe i rozsądne - jeśli takie połączenie jest w ogóle możliwe - standy pod nie? Chciałbym, aby były wysokości 60-80 cm. Jedna osoba poleciła mi Manty V7, czy jest jeszcze coś godnego uwagi pod te kolumienki? Dziękuję za rady i sugestie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zostawiam EQ opracowane przez sappi'ego :) Jako całokształt można określić że dźwięk jest jeszcze bardziej żywy (przynajmniej w moim odczuciu), nie znacznie acz można nadać miano że głośniki grają troszke cieplej. Aha i jak ktoś testuje to tak jak było wspominane trzeba zmniejszyć około 3dB poziom głośności w Foobarze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Creative Gigaworks T40, myślałem o wymianie ich na Solo6c lub solo7c. Interesuje mnie mocniejszy i czystszy dźwięk. Jak myślicie czy taka wymiana będzie odczuwalna?

 

Ostatnio mój audiophile2496 siadł, Aureal vortex 8830 niestety nie działa na Viście z braku sterowników i sprzęt będzie na razie podpięty do Realteka acl889a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

wystarczy poczytac pare stron z tego topicu

creativy to inna polka pod wzgledem jakosci dzwieku od microlab, zreszta zobacz na rozmiary wooferów tu i tam, rozmiar ma znaczenie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te EQ, jeno obniżyłem wartości 55 i 77Hz na odpowiednio +3 i +2;

Głośność nie obniżam bo mam wszędzie replay gain w plikach;

Zamieszczona została nowa wersja EQ dla Solo7C.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3344016

 

Ps. Napisz proszę, jaki metraż pokoju, rozstaw głośników - ich wysokość - i preferowany gatunek muzyczny. PZDR.

Edytowane przez sappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw plik, bo fOOb mamrocze, że plik uszkodzony;

 

http://www.sendspace.pl/file/2e1ed646c1d311acdaca4d4

 

Tu awaryjny dl (poprawiony plik, ręcznie ustawione suwaki);

 

Pokój: 25m2, narożny skos, w jednym miejscu wcinający się komin; (szyb wentylacyjny komina)

 

Głośniki rozstawione na ~2.5m (może ciut więcej), wysokościowo na ~90-95cm;

Preferowany gatunek: brak, przewija się wszystko (prawie): future-pop, industrial, metal, rock, lata 80 itd;

 

Ogólnie na wyłączonym eq mam uczucie zamulania, odpalone eq tj. lepiej, czyściej, żywiej;

 

Choć efekt zmulenia na wył eq potęguje jak już wspominałem obecny sprzęt audio w moim aucie... a SOLO do niego daleko;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi działa bez problemu ten najnowszy EQ ;] Powiem tak, v2 i v3 są najbardziej do siebie podobne, v1 ma jakby wokal za mgłą, v3 najbardziej daje wyrazistość wokalom i odgłosom w tle, przy czym bas pozostaje dobrze kontrolowany. Narazie testuje najbardziej między v3 a v1, chociaż v3 i v1 jak narazie najbardziej mi sie podoba i chyba któryś z tych zostawie :) głośniki są ustawione ok 1,5m od siebie, pokój 20m2, dalsze spostrzeżenia dodam jakby co. Dobrym kompromisem między V1 a V3 jest V2, czyli dosyc dobry wokal ale niezbyt kłujący, bo może dla niektórych się taki okazać w V3.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby był EQ do ręcznego definiowania wartości i częstotliwości - ale nie ma, huh.

Miałem kiedyś do foo EQ parametryczny (teraz pewnie ta wtyczka już by nie działała bo nawet secret rabbit code z nowym foo wysiadł). Ale i tak takie ustawianie na ucho to trochę strata czasu - można się jedynie z rozsądku ograniczyć się do obcięcia podbicia w basie.

 

ps. - testował ktoś ten program do korekcji akustyki pomieszczenia? : http://www.tannoy.com/StudioDetail.aspx?pid=233&sid=34

 

http://83.138.162.162/products/233/ActiveAssist(PC).zip

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek - dwójka była najbardziej wyważona, ale szybko z niej zrezygnowałem, ze względu na taką niespecjalną "codzienność". Generalnie lubie jak coś gra ciepło i sprawdza się powszechnie. W V_3 dla siódemek zmniejsz o 1 suwak dla 1.2kHz - bo troche wokal wpienia. Jutro się temu bardziej przyjrze. Bas zostawiam w spokoju, bardziej mnie "poci" nad górą. Najlepiej jakby był EQ do ręcznego definiowania wartości i częstotliwości - ale nie ma, huh.

Spojrzałem jeszcze raz na to wszystko i jednak zostaje przy V1, głównie przez to ciepłe granie, które wyczułem na samym początku i bardziej mięsisty bass niż w V3, generalnie V3 troche ostry wokal ma noi niskie tony ma jakby spłaszczone w stosunku do V1. Popracuj jeszcze troche ale jak narazie dla mnie V1 the best.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz to - https://www.yousendit.com/transfer.php?acti...pVnN0TWxFQlE9PQ

 

Aha, do Twojej wiadomości - ustawienia, nie są robione "na ucho". A poza tym:

 

"Ps. Niech wypowiadają się jedynie Ci, którzy mają Solo6C/7C i testowali moje ustawienia. O reszcie można gdybać czysto teoretycznie. W przeciwnym razie, zostaw swoje spostrzeżenia dla siebie i ZJADAJ kogoś innego!!!"

Do Twojej wiadomości - skoro wiesz że te ustawienia u każdego z Was brzmią inaczej (inna akustyka) to po co w ogóle zamieszczasz te nastawy skoro więcej one raczej psują niż naprawiają.

 

Swoją drogą - te suwaczki (i to EQ graficznego o niskiej rozdzielczości) ruszałeś patrząc na wykresy z np. iXBT ? - nie za wielki ma to sens (w sumie zerowy) bo pewną akusytkę przy tych pomiarach u siebie też mają a dodatkowo dokładność 18 punktowego EQ graficznego jest za niska (stała stromość nachylenia, mała ilość punktów korekcyjnych, stałe częstotliwości punktów korekcyjnych***)

 

 

Też nie każdy musi "słyszeć" tak samo. Jednak głośnik, podobnie jak instrument - albo jest "nastrojony", albo też nie.

Nie mieszaj instrumentu muz. z reproduktorem.

 

Jeszcze tak rzuciłem okiem na Twoje presety - wiesz w ogóle że np. dla solo 7 stworzyłeś zafalowanie na basie bo w EQ graficznym nachylenie filtrów dla każdej cz. jest stałe i po przyciszeniu np. o 6dB przy 110 Hz i 156 Hz będzie jedynie 3dB przyciszenie a nie 6 przy 133 Hz (to zależy od stromości filtrów ale w foo chyba tak to wygląda)

 

*** - nie twierdzę że EQ graficzny jest do bani ... sam wolałbym EQ graficzny 1024 punktowy od np. 7 punktowego parametrycznego którego używam ... który z kolei jest o niebo skuteczniejszy od tych 18 porozrzucanych punktów z foo

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały powrót do pierwszej - sprawdzonej - wersji dla Solo7C.

 

Kyle - wiem, zdaje sobie sprawę, że przy podbiciu - dajmy na to - suwaka 1.2kHz o 4 dB, NIE będzię ta wartość taka sama, dla przykładowo 950hz czy 1.6kHz - czyli wartości sąsiednich, które są w zasięgu 880hz i 1.8kHz [patrząc po skali EQ w foobarze]. Dlatego - myślę sobie - nie warto dawać mocniejszych, większych wartości jak ta górna 4dB +/- [w większości suwaki ustawiane są +/- 2 dB] - właśnie aby ominać niepotrzebne "wzniesienia". Masz racje - i to się słyszy.

 

Wykresy nie pochodzą z iXBT - w zasadzie sam nie pamiętam skąd już. Prawdopodobnie z jakiś ruskich portali.

 

Ps. Czy masz któryś z modeli Solo6C/7C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy masz któryś z modeli Solo6C/7C?

Nie Ja nie mam ... kolega ma ... a co? robisz ankietę ? :blink:

 

Swoją drogą radzę użyć generatora i sprawdzić sobie samemu liniowość basu w swoich kolumnach, w swoim pomieszczeniu (na ucho wystarczy posłuchać by się czasem zdziwić .... w negatywnym znaczeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ja nie mam ... kolega ma ... a co? robisz ankietę ? :blink:

 

Swoją drogą radzę użyć generatora i sprawdzić sobie samemu liniowość basu w swoich kolumnach, w swoim pomieszczeniu (na ucho wystarczy posłuchać by się czasem zdziwić .... w negatywnym znaczeniu).

Tak, robię ankietę.

Już sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzałem.

... do czego zmierzam ... lepszym rozwiązaniem jest już próba podstawowej korekcji jednego głównego podbicia na ucho (posiłkując się generatorem ... a nie słuchając muzyki) możliwie najdokładniej niż ładowanie tych presetów. Można ew. coś próbować działać z pomiarem pomieszczenia ale tu już pojawiają się koszty mikrofonu ... bo jakieś tam programy w sieci widziałem które ułatwiają elektroniczną korekcję (darmowe ... z wbudowanych Vista ma coś takiego jeśli ktoś jedzie na oryginalnych sterach systemowych). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...