Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tu podam swój przykład Usher S-520 vs Microlab solo6C - mimo, że Usher jest bardziej detaliczny to o wiele mniej męczy i każda muzyka brzmiała o wiele lepiej niż na Microlabach.

A porównanie Usher S-520+denon vs Microlab solo6C robiłeś ''łeb w łeb'' tj samym czasie czy też najpierw sprzedałeś Microlaba i dopiero po jakimś czasie zakupiłeś obecny zestaw ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? :wink:

A co wg ciebie jest ograniczeniem? Brak audiofilskiego cedeka za 30 tysięcy, czy może formaty bezstratne robią nagle stratne, bo są z komputera? A może to problem kart dźwiękowych o tak wysokich zniekształceniach, że są ograniczeniem dla kolumn? :lol2:

Kurcze, to jak możesz słuchać muzyki skoro studia nagraniowe masowo używają komputerów?

To była ironia. FYI, napisałem sporo artykułów na temat pc-audio, udzielam się na kilku forach o tej tematyce i właśnie przymierzam się do startu mojego projektu pc-audio.pl, więc nie musisz mnie przekonywać o walorach systemu audio, bazującego na komputerze ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównanie Usher S-520+denon vs Microlab solo6C robiłeś ''łeb w łeb'' tj samym czasie czy też najpierw sprzedałeś Microlaba i dopiero po jakimś czasie zakupiłeś obecny zestaw ? .

Myślę, że nie ma sensu debatować i udowadniać komuś coś na siłę. Tu już w grę wchodzi gust i widać, niektórzy wolą ciepłe kluchy (z całym szacunkiem, bo też nie przepadam za analitycznym graniem, i faktycznie góra w 6c może wydawać się męcząca, ale np. w porównaniu do Paradigm z serii v5, jest już mięciutka:)) Wszystko zależy od "pktu siedzenia". Nie wiem jeszcze, jak jest z tym Asusem. Jaką charakterystykę brzmieniową przedstawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś wiem, czytałem tez twój artykuł o DIY, dlatego dziwię się, tak że tak popierasz te Microlaby mimo że wiesz że w zbliżonej cenie można mieć dużo lepszy sprzęt.

No ale jak ktos ma 400zł i nie chce DIY ani używek to raczej wyjscia nie ma:) ML nie popieram:), ML uwazam wciaz za dobry zakup...Swany za drogie

Mówisz, że nie mają kasy na głośniki - a co poniektórzy do Microlabów kupują karty dźwiękowe za kwotę wyższą niż same głosniki, a co bardziej zakręceni szukają kabli w cenie do 200zł bo uważają, że Microlaby są tak świetne bo tak piszą o nich na forach.

Zgadzam się w 100%...ale moze to krok w dobrym kierunku (kabel, karta moga zostac jak wymieni lepsze glosniki)....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka Asusa jest wg mnie neutralna.

 

Microlab miał nie tylko górę meczącą ale i bas. Zmieniłem Microlaby na Ushery i nagle okazało się, że to nie nagranie jest takie kiepskie, ale to raczej ML taki miały charakter.

 

Nie będę już się rozwodził na ten temat, bo moim zdaniem nie warto.

Wskazałem na zbyt wysoką cenę Microlaba i pisanie o tym sprzęcie w tej cenie w samych superlatywach jest, moim zdaniem, mocno przesadzone.

Czy da to komuś coś do myślenia - nie wiem. W każdym razie ja swoją opinie przedstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka Asusa jest wg mnie neutralna.

 

Microlab miał nie tylko górę meczącą ale i bas. Zmieniłem Microlaby na Ushery i nagle okazało się, że to nie nagranie jest takie kiepskie, ale to raczej ML taki miały charakter.

No tak ML 400zł twoj zestaw okolo 3000zl...faktycznie porównanie na miejscu:)

 

Nie będę już się rozwodził na ten temat, bo moim zdaniem nie warto.

Wskazałem na zbyt wysoką cenę Microlaba i pisanie o tym sprzęcie w tej cenie w samych superlatywach jest, moim zdaniem, mocno przesadzone.

Czy da to komuś coś do myślenia - nie wiem. W każdym razie ja swoją opinie przedstawiłem.

Prosilem ci o jedno, PODAJ aleternatywe dla ML.... a nie gadaj o dopłacaniu! Bo dopłacac mozna w nieskonczonosc.....ML wypelnily LUKĘ która byla w zestawach PCaudio, daly namiastke "normalnego" dzwieku, osobom ktore byly do tej pory skazane na plastiki (w tej cenie np z-2300)

I dlatego moim zdaniem jest to BEST BUY (choć dla mnie graja STRASZNIE:D)...i kazdy kto mial kiedykolwiek doczynienia z creashitami i logitechami wie o czym mowie. I dlatego jak ktos mnie pyta jakie glosniki do 500zł kupic do kompa to proponuje mu w kolejności:

-DIY

-używki (wzmak+ monitorki)

-ML

 

A odrazu wybijam z glowy gdy chce kupic jakies bose, Alteci czy inne plastikowe rarytasy:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam

1) do jakiego wzmaka były podpięte te ushery s-520 i w jakim pomieszczeniu?

2) w odniesieniu do jakich kolumn porównujesz ilość basu w tych usherach?

w sklepie Audiofil. Kto był ten wie, że pomieszczenie bardzo dobrze przygotowane do odsłuchów. Podpięte pod wzmak lampowy, źródełko CD oraz winyl. Jechałem z kasą w kieszeni na odsłuch i bardzo się rozczarowałem. Juz podpięte najtańsze AE grały w moim odczuciu lepiej.

W tym momencie cena s520 wynosi ~1.7kzł. Imo w tej cenie można znaleść coś lepszego. Ale gusta są różne.

BTW do s520 nie podpinałbym denona 700, raczej celowałbym w coś bardziej ciepłego.

Ostatecznie kupiłem to co w sygnaturce. Swoją drogą bardzo jestem ciekaw jak wypadłyby moje paradigmy w bezpośredniej konfrontacji z 7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z zyzio z adiostereo :

 

''w przypadku Microlaba za 300 zł zestaw za 2-3 kzł, albo wymięka na całej linii, albo z trudem się broni - tak wiem że to niesamowite, ale tak jest, gdybym nie słyszał to bym nie uwierzył :) ''

''Zauważalne jest zmiękczenie materiału, ale trzymające dopuszczalny poziom ingerencji w zarejestrowaną treść - tu nic nie ucieka, nic nie ginie, jest co najwyżej wygładzone. Dalej się uśmiechamy i już wiemy, że rozboli nas od tego żuchwa" - to prawda, dodałbym też pewne rozbuchanie basu, ograniczenie w mikrodynamice, lekkie wycofanie środka, no i nie są to kolumny mega analityczne, a za to nieprzywoicie muzykalne, których chce się słuchać, a które potrafią też zagrać bardzo głośno i bardzo czysto''

 

zyzio ma u siebie takie zestawienie :

Primare A 30.5

Primare A 31.2 (bi-amping Studio 80 v.2)

Rotel RSP 1066

Primare PRE 30

Pioneer DV 737,

CD Linn Majik

Paradigm Studio v.2 - 80, 40 v.3, CC

Yamaha YST SW 800 - sub. używany tylko w kinie,

okablowanie: Black Rhodium Horizon, Vermilion, Siltech HF 9 G 3, Profigold PGD 4000, PGD5000, Ultralink Challenger, DNM Reson głośnikowy, Sonus Oliva srebrny Bullet Plug, ANTI IC (miedziany Bullet Plug), Anti IC srebrny Hi-Rez (miedziany bullet plug)

akcesoria: Furutech TP 609 - topowa listwa z filtrowaniem pasywnym połączona z gniazdkiem w ścianie Furutechem Power Reference III, sieciówki: Vincent, Bartek1, Furutech FP-3TS762, Zelum Power AC, Shunyata Python Helix VX, Harmonix X-DC2, Shunyata Diamondback, Artech Thunder z posrebrzanymi wtykami, Acoustic Zen Gargantua - 2,4 m podłączony wprost do gniazdka w ścianie z pominięciem listwy - końcówka mocy, Acoustic Zen Gargantua II - 1,8 m do drugiej końcówki mocy, ściereczki XLO, płyty demagnetyzujące i wygrzewające - XLO, Densen, Isotek, podstawki Ostoja, pierścienie antydyfrakcyjne i gniazdka ścienne Sonusoliva, kilkanaście ferrytów w całym domu, płytki Holfi The Magician, Finite Elemente Resonator.

Absolutnie najlepszy tweak w systemie: Acoustic Revive RGC-24 - Ground Conditioner

 

 

:wink:

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...45580&p=1#k

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat wszystkim znany ;) O ile dobrze sięgam pamięcią to od niego zaczęły się wojny z cyklu super/nie super :D No i cały szał na Solo.

Powiem Wam coś przeciwnicy ML. Dla kogoś kto siedział na pierdziawkach czy pseudo wieży to ML są super i tyle. Kupiłem za 340zł i jestem zadowolony. Za 500 mógłbym mieć coś lepszego? Wiem...dlatego kiedyś taki zestaw kupię. Ale wtedy cieżko mi było 300zł uzbierać a gdzie 500 :) Więc kropka. Jak wyżej napisano, ML wypełniły lukę. I bardzo dobrze się stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie Audiofil. Kto był ten wie, że pomieszczenie bardzo dobrze przygotowane do odsłuchów. Podpięte pod wzmak lampowy, źródełko CD oraz winyl. Jechałem z kasą w kieszeni na odsłuch i bardzo się rozczarowałem. Juz podpięte najtańsze AE grały w moim odczuciu lepiej.

W tym momencie cena s520 wynosi ~1.7kzł. Imo w tej cenie można znaleść coś lepszego. Ale gusta są różne.

BTW do s520 nie podpinałbym denona 700, raczej celowałbym w coś bardziej ciepłego.

Ostatecznie kupiłem to co w sygnaturce. Swoją drogą bardzo jestem ciekaw jak wypadłyby moje paradigmy w bezpośredniej konfrontacji z 7c.

Posłuchamy ;)

Ale już mogę napisać, że na pewno nie mają takiego potężnego dźwięku i, mimo wszystko, łagodniejszą, mniej detaliczną górę.

Podejrzewam, że po lekkim tuningu byłoby ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

nie no ale mówienie że dozbierać do 300zł następne 3 razy tyle jest co najmniej ułomne..

niektorych poprostu nie stac, lub wola wydac naddatek dzielący takie kolumny z lepszymi na inne rzeczy. nie kazdego czlowieka muzyka jest priorytetem i nie kazdy musi ladowac sie w sprzet audio za 1500zl, bo mozna za to kupic solo7c oraz złożyć pół konfiguracji dobrego pc'ta, chociaz nie mówię bo z kolumnami chyba pójdę dalej po tym co zaznałem przy tych solo3c. ale jestem pewien ze zwyklego usera (tak jak mnie) solo3c w PELNI satysfakcjonuja, i nie kazdy musi brnac dalej w temacie. i dla takiego zwyklego usera, ktory chce posluchac dobrej (bo nie mozesz powiedziec ze zlej, to byloby albo fanatyctwo, albo audiofilstwo, albo zwykla glupia upartosc) muzyki, microlaby to swietne rozwiazanie, i w tej dziedzinie ciezko dla nich o konkurenta. dla niejednego nieletniego, a nawet i pracujacego uzytkownika wylupac 500zl na solo7c to juz spory problem, gdzie tu wiec mowa o jakimkolwiek dozbieraniu? osobiscie jestem nieletni, jako ze wakacje wpadlo ciut mamony wiec z glupoty kupilem te glosniczki, bo jakbym ich nie kupil to poszloby na glupoty :P i jestem zadowolony jak najbardziej

zaczyna mnie jedna rzecz denerwowac w microlabach, mp3 w slabej jakosci brzmi beznadziejnie, w dobrej sluchanie to samam przyjemnosc - na creativach nie rozroznialem dobrej, i kiepskiej mp3.

pozatym kolega sappi konsultując ze mną stworzył mi pare eq do solo3c, dzisiaj bedziemy robic dalej - ale te ostatnie juz wnosza bardzo ciekawe zmiany na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże co ty bronisz tych solo 3c tak zażarcie ? tu nie ma co bronić one bronią się same za 350 zeta lepiej nie kupisz a muszę nadmienić że zwolennikiem microlabów w nowych cenach jak najbardziej nie jestem ale nie jestem w stanie wskazać alternatywy w tym pułapie cenowym dlatego się nie odzywam :D ale przyrównywanie ich do zestawów za 2-3k przez gościa co ma najwyraźniej posiada świetny sprzęt ukazuje tylko jego głuchotę i wywalanie kasy w błoto na drogie kolumny gdy solo mu to zastępują lub chęć dystrybucji tej marki bo innych opcji nie widzę.

Zaznaczam, że sam wybitnego słuchu nie mam na szczęście ale do słuchania i wyłapania różnicy między zestawem za 500 czy 1500 wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki eksperyment przeprowadził forumowicz z Ixbt :

 

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:49672-6#151

 

Microlab Solo-3 z oryginalnym wzmacniaczem oraz podpięte do zewnętrznego wzmacniacza o wyższej akości vs studyjne pasywne monitory Dynaudio BM 15 na tym samym zewnętrznym wzmacniaczu oraz podpięte do wzmacniacza z mikrolabów :

 

Interesujące rezultaty okazały się u mnie przy odsłuchiwaniu Microlab Solo-3.

Pomogą one określić się tym, którzy zerkają w stronę Microlab Solo-7, (może) komuś te spostrzeżenia coś podpowiedzą{poradzą}.

 

A więc, instalacja do testowania:

 

1 zestawienie audio:

- Audigy 4

- zwykły kabel z kompletu

- Microlab Solo-3;

 

2 zestawienie audio:

 

- Asus Xonar Essence STX (wszystkie OP-ampy zastąpione na LM 4562)

- Między blokami przewody z grubego antenowego przewodu;

- Wzmacniacz na LM 3886. Moc bez zniekształceń 2 x 100 W przy 4 Omach, Transformator na 500 wt, 40 000 MF na kanał w filtrze zasilania (razem 80 000 MF); 2 kanały po 2 chipy lm3886 w połączeniu równoległym w każdym, pozwalające otrzymać dużą moc. (żadnych bloków regulacji barwy, equalizerów, byforów OPamp , regulatorów głośności i t.d. we wzmacniaczu nie ma, żeby by nie psuć dźwięku)

- przewód akustyczny 6 kw. mm.

- Dynaudio BM 15 (pasywne monitory studyjne 50-60 t.r. za parę)

 

Słuchane były ścieżki Flac i Ape

 

W ogóle to na 2 zestawie zawsze słucham muzyki, a pierwszy przypadkowo nawinął się do testowania.

 

Odpalam jednocześnie 2 winampy, wrzucam te same utwory do plej listy,

Jeden podaje dźwięk przez audidży i mikrolaby, a drugi podaje przez asus i dynaudio.

 

Porównywać oczywiście te dwa zestawienia audio jest bez sensu, ponieważ cena tych zestawów różni się się w przybliżeniu o 20 Razy!! ale (za to) strasznie ciekawe, i ponadto doprowadziło do niespodziewanych wniosków.

 

Po 2 zestawy (asus+dynaudio), kiedy włączasz 1 zestaw (audidży + mikrolab) chce się блевануть', a potem jeszcze raz блевануть. Wszystko co było w muzyce - (mikrołaby) beznadziejnie zabiły , nawet opisywać nie chcę, ich dźwięku, ale napiszę dla jasności:

bas - stęchły, rozmyty, nie ma dynamiki, wszystkie uderzenia na różnych bębnach są bardzo podobne,

Średnie - w głosach nie ma dźwięczności, na średnich jedna kasza i żadnej przejrzystośći i naturalności.

Wysokie - piaskowy odcień, nie ma szczegółowości i przejrzystości, tuchlak.

Natężenie dźwięku - niezmiernie niskie, robisz ledwo głośniej i zaczynają się zniekształcenia, chęć белвануть (wymioty ?) narasta

 

I tu pojawiło się pytanie co im psuje dźwięk? karta? wbudowany wzmacniacz ? albo to po prostu takie kolumny?

 

Niewiele myśląc biorę i podłączam w 1 zestawienie (mikrolab i audidży) zamiast jednej mikrolabiny (tej która jest bez wzmacniacza) jedną Dynaudio BM 15.

I tu ja osłupiałem, moja ukochana Dynaudio BM 15 przeobraziła się w pokrakę, przy czym praktycznie jest nieodróżnialna od mikrolabow. Wzmacniacz z mikrolabow zabił dźwięk w niej na tyle, że odróżnić Dynaudio BM 15 grające przez mikrolabowy wzmacniacz trudno od samych mikrolabów.

Ponieważ druga Dynaudio BM 15 wciąż jeszcze była podłączona do norm wzmacniacza można było usłyszeć przy porównaniu co robi wzmacniacz mikrolabow z dźwiękiem. Praktycznie wszystko, to co napisałem o dźwięku mikrolabow usłyszałem w Dynaudio BM 15 podłączonych do mikrolabowskiego wzmacniacza.

 

Nie mogłem się już doczekać aby podłączyć (microlab) do normalnej karty i wzmacniacza tj. w 2 zestaw (asus+Dynaudio BM 15) w miejsce (zamiast) 1 kolumny Dynaudio BM 15 - 1 pasywną mikrolab.

I tu ja osłupiałem drugi raz, i rzygać już mi się nie chciało, ponieważ mikrolab z asusem i wzmacniaczem o dużej mocy grały po prostu niespodziewanie dobrze, nawet można by rzec doskonale.

 

Natężenia dźwięku dołożyło się (teraz) znacznie (podawane na nie jest teraz prawdziwe 50-60 W, bez zniekształceń), i praktycznie całe gowno z ich dźwięku zeszło. Jeżeli mogłyby one tak głośno grać z mikrolabowskim wbudowanym wzmacniaczem, to pewnie od takiego dźwięku bym się powiesił .

Ale tu w dźwięku nie ma zapiaszczonych wysokich, w głosach pojawiło się życie a basy były w nich w całkowicie pod kontrolą. Rock i metal rzeczywiście zaczęły grać na mikrolabie drajwowo, a nie jak żałosne podobieństwo, wokal wreszcie zaczął brzmieć.

Na końcu mikrolaby grały w porównaniu z Dynaudio BM 15 ale niczego odwrotnego i szkaradengo w ich dźwięku nie było.

 

Za 7 t.r. jakie chcą za solo 7 można kupić normalny wzmacniacz 60-80 W (nowy albo używany), i podłączyć do niego mikrołaby solo 3, odłączywszy wbudowany.

A tak pokrótce to (między nami mówiąc), mówią że solo 7 niedaleko poszły od solo 3 w dźwięku, to ja myślę że większą poprawę można dostać kupiwszy normalną kartę i wzmacniacz dla mirkolabow solo 3

 

Dosyć ciekawie to testowanie wyszło,

Prawda ręce swędziały aby podać na mikrolaby tak ze 100-120 wat, ale ich właściciel był temu kategorycznie przeciwny .

 

Dynaudio BM 15

http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php...383d87d274c8695

 

------------------------------------

 

Jeszcze w tym poście w odpowiedzi na powyższe porównanie jest kilka wartościowych uwag :

 

WOWKA

 

Już sam fakt porównania Microlab Solo 3 i Dynaudio BM 15 - wiele mówi

Aktywna wersja tych Dynaudio BM 15A jest uważana za jedne z najlepszych zawodowych monitorów. Dlatego porównanie z nimi jest nieco nieprzyzwoite.

 

O powodach różnicy Solo 3 i Solo 7 ja już pisałem w pierwszej części tego wątku.

 

Tak, rzeczywiście,w Solo 3 wbudowany wzmacniacz nie nastarcza.

A podstawowa różnica Solo 7 jest w tym, że tam jest całkowicie inny wzmacniacz. Ma on znacznie więcej mocy .

I to akurat przejawia się w kontroli basu i dynamice.

 

Za różnicę w cenie między Solo 3 i Solo 7 normalnego wzmacniacza się nie kupi.

 

Tak naprawdę to jest mało amplitunerów z dobrym wzmacniaczem. szczególnie w porównaniu z wzmacniaczem Solo 7.

 

Ja jako człowiek, posiadający Solo 3 i Solo 7 mówię nie pierwszy raz. Solo 7 bardzo daleko poszły w dźwięku od Solo 3. I według moich odczuć podstawowa zasługa jest w tym wzmacniacza Solo 7.

 

----------------------------------

:wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu debatować i udowadniać komuś coś na siłę. Tu już w grę wchodzi gust i widać, niektórzy wolą ciepłe kluchy (z całym szacunkiem, bo też nie przepadam za analitycznym graniem, i faktycznie góra w 6c może wydawać się męcząca, ale np. w porównaniu do Paradigm z serii v5, jest już mięciutka:)) Wszystko zależy od "pktu siedzenia". Nie wiem jeszcze, jak jest z tym Asusem. Jaką charakterystykę brzmieniową przedstawia?

Przecież to, że Paradigm v5 - ma ostrą górę widać już po samej charakterystyce - "szczerbaty uśmiech" - mocno podbita góra, bas ostry, a na dodatek pełno zafalowań na średnicy. Chyba ML nie jest tak niezrównoważony.

Ale to rzecz gustu. Ja tam wole płaską linię.

Na plus można zaliczyć sporą większą niż w Usherach efektywność, dzięki czemu nie są aż tak wymagające wobec wzmacniacza.

 

No tak ML 400zł twoj zestaw okolo 3000zl...faktycznie porównanie na miejscu:)

Jeżeli już to 2300 - kolumny 1400PLN, 900 wzmak używany w idealnym stanie, z gwarancją - używany sprzęt to dobra alternatywa :razz:.

Cena/jakość całkiem nieźle, 3000PLN bym nie dał.

 

Prosilem ci o jedno, PODAJ aleternatywe dla ML.... a nie gadaj o dopłacaniu! Bo dopłacac mozna w nieskonczonosc.....ML wypelnily LUKĘ która byla w zestawach PCaudio, daly namiastke "normalnego" dzwieku, osobom ktore byly do tej pory skazane na plastiki (w tej cenie np z-2300)

I dlatego moim zdaniem jest to BEST BUY (choć dla mnie graja STRASZNIE:D)...i kazdy kto mial kiedykolwiek doczynienia z creashitami i logitechami wie o czym mowie. I dlatego jak ktos mnie pyta jakie glosniki do 500zł kupic do kompa to proponuje mu w kolejności:

-DIY

-używki (wzmak+ monitorki)

-ML

Moim zdaniem można dopłacić do kolumn o ile ich stosunek jakość/cena jest na lepszym poziomie niż tych tańszych i jeżeli budżet na to pozwala.

Przeglądnąłem ceny nowych kolumn aktywnych i rzeczywiście do 500 zł nie ma alternatywy.

Dopiero za około 770 są FOSTEX PM-0.5 MkII. Co nie zmienia faktu, że spora grupa Microlabowców uważa jakość dźwięku ML za tak świetną, że kupują karty dźwiękowe w cenie równej głośników np Xonary DX. I do takich ludzi moja alternatywa jest rozsądna - 100PLN na kartę np audigy resztę na kolumny.

 

 

w sklepie Audiofil. Kto był ten wie, że pomieszczenie bardzo dobrze przygotowane do odsłuchów. Podpięte pod wzmak lampowy, źródełko CD oraz winyl. Jechałem z kasą w kieszeni na odsłuch i bardzo się rozczarowałem. Juz podpięte najtańsze AE grały w moim odczuciu lepiej.

W tym momencie cena s520 wynosi ~1.7kzł. Imo w tej cenie można znaleść coś lepszego. Ale gusta są różne.

BTW do s520 nie podpinałbym denona 700, raczej celowałbym w coś bardziej ciepłego.

Ostatecznie kupiłem to co w sygnaturce. Swoją drogą bardzo jestem ciekaw jak wypadłyby moje paradigmy w bezpośredniej konfrontacji z 7c.

A skąd pewność, że lampa to dobre rozwiązanie do Usherów? Przecież to kolumny o niskiej efektywnością, a większość lamp mocą nie grzeszy. Faktem jest, że cena 1700 jest za wysoka. Ja lubię dźwięk bez przekłamań dlatego "ciepełko" lamp do mnie nie przemawia. A z podbitą górą można walczyć przy odpowiednim ustawieniu - na wprost a nie pod kątem 60 stopni.

 

nie no ale mówienie że dozbierać do 300zł następne 3 razy tyle jest co najmniej ułomne..

niektorych poprostu nie stac, lub wola wydac naddatek dzielący takie kolumny z lepszymi na inne rzeczy. nie kazdego czlowieka muzyka jest priorytetem i nie kazdy musi ladowac sie w sprzet audio za 1500zl, bo mozna za to kupic solo7c oraz złożyć pół konfiguracji dobrego pc'ta, chociaz nie mówię bo z kolumnami chyba pójdę dalej po tym co zaznałem przy tych solo3c.

1) Nie mówię, że każdy powinien kupować sprzęt za tysiące złotych, tylko że taki np solo 6c jest zbyt drogi i ja bym się na niego nie zdecydował w tej cenie, podobnie jak teraz na Ushera. Nie każdy potrzebuje lepszego sprzętu audio.

 

Wyznacznikiem dla mnie jest cena/jakość i pod tym względem najlepsze rozwiązania to:

- DIY

- monitory studyjne (aktywne) - tutaj w większości cena przekłada się na jakość, nie tak jak w Hi-Fi gdzie często płaci się za ładne opakowanie i marketing, na dodatek nie trzeba kombinować z dopasowaniem wzmacniacza bo one sa już z dopasowanymi wzmacniaczami, a jak komuś się nie podoba liniowa charakterystyka to zawsze można podbić bas i górę żeby zrobić "uśmieszek",

- sprzęt używany,

- dla tych, którzy mają mało kasy to ML, pod warunkiem że nie będą kupowane do tego karty za więcej niż 200PLN.

Edytowane przez koloxD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Microlaby Solo wchodziły myślałem o nich tylko jak o czymś o klasę lepszym niż Genius 1250X/2000X, podobnie jak reszta zainteresowanych.

 

Teraz szerzą się dysputy w stylu zestawiania ML z Tannoyami, Paradigmami, Usherami i ogólnie kolumnami za x tys zł. Czasami niektórzy twierdzą nawet, że grają lepiej. Wg mnie same takie dywagacje to spory plus na rzecz ML, bo topowych Creativów czy Logitechów nikt raczej nie śmie stawiać w szranki z wyżej podanymi producentami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Microlaby Solo wchodziły myślałem o nich tylko jak o czymś o klasę lepszym niż Genius 1250X/2000X, podobnie jak reszta zainteresowanych.

 

Teraz szerzą się dysputy w stylu zestawiania ML z Tannoyami, Paradigmami, Usherami i ogólnie kolumnami za x tys zł. Czasami niektórzy twierdzą nawet, że grają lepiej. Wg mnie same takie dywagacje to spory plus na rzecz ML, bo topowych Creativów czy Logitechów nikt raczej nie śmie stawiać w szranki z wyżej podanymi producentami...

Za niedługo dojdzie porównanie B&W Nautilus vs Microlab Solo 7C :lol2:

 

Właśnie o to mi chodzi, że Microlab to nie jest żaden Hi-End jak go niektórzy opisują, ale zwykłe tanie kolumny, które mogą być konkurencją jedynie dla plastikowych pierdziawek pokroju Creative i na dodatek już nie tak opłacalne jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można dopłacić do kolumn o ile ich stosunek jakość/cena jest na lepszym poziomie niż tych tańszych i jeżeli budżet na to pozwala.

Przeglądnąłem ceny nowych kolumn aktywnych i rzeczywiście do 500 zł nie ma alternatywy.

Dopiero za około 770 są FOSTEX PM-0.5 MkII. Co nie zmienia faktu, że spora grupa Microlabowców uważa jakość dźwięku ML za tak świetną, że kupują karty dźwiękowe w cenie równej głośników np Xonary DX. I do takich ludzi moja alternatywa jest rozsądna - 100PLN na kartę np audigy resztę na kolumny.

Po pierwsze Fostexy kosztuja 1500zł!!!!!!! Wiec sa 3x drozsze...po drugie czemu kupiles sprzet za 2300 a nie za 7500? (3x drozszy) ktory mialby lepszy stosunek cena/jakosc....?

Po trzecie podaj mi jaki stosunek cena jakosc ma ML 7c i taki FOSTEX... bo zakladasz ze mniejszy....a byc moze gowno prawda!! byc moze roznice dla docelowego odbiorcy bylyby NIE ADEKWATNE do ceny...moze on woli miec i cieszyc sie dzwiekiem ML a 1000zł wydac na piwo?!

!?

Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze i tyle!

 

Mnie wlansie na majlu ktos zapytal co polecam do 500zł jako alternatywe:

3356072[/snapback]

Właśnie o to mi chodzi, że Microlab to nie jest żaden Hi-End jak go niektórzy opisują, ale zwykłe tanie kolumny, które mogą być konkurencją jedynie dla plastikowych pierdziawek pokroju Creative i na dodatek już nie tak opłacalne jak kiedyś.

Kto pisal o hi-endzie? Zwykle dobre kolumny, alternatywa dla pierdziawek.... ktora nie ma konkurencji:)

Piszesz ze nie oplacalne jak kiedys?

To moze troche dywagacji:

Solo 7c cena 350zł jakosc (0-10) 5. Stosunek cena/jakosc =70

FOSTEX PM-0.5 MkII cena 1400zł jakosc 10 (zalozmy ze nic lepszego nie ma) cena/jakosc=140!

 

Solo 7C cena 480zł, stosunek cena/jakosc=96

Wiec nawet zakladajac ze solo graja 2x gorzej (pojecie indywidualne, moja zona np nie slyszy roznicy miedzy kolejnymi konstrukcjami )od tych fostexow nadal wypadaja duzo lepiej...wiec skoncz waść pan pierniczyc o tym ze nagle se nie oplacalne bo podrozaly o 150zł!

Cena/jakosc to nie jest stosunek SNR (sygnal do szumu)ktory latwo zmiezyc!

Jest to bardzo INDYWIDUALNA kwestia ktora w duzej mieze jest nakierowana na CENE zestawu!

Zrozum to wreszcie!

Piszesz o DIY jako najlepszym wysciu, prosze bardzo za 500zł mozesz zlozyc zestaw wart 1500zł ok, ale pracy nie liczysz tak? Masa sklejania, ciecia, szlifowania, malowania, wiercenia, ogólnego dłubania i pomiarow... <-tego w koszta DIY nigdy sie nie wlicza...a przeciez nie wystarczy kupic przetworniki za 200zł i mdf za 100zł...

SOLO nie maja alternatywy (poza manta...i innymi nie dostepnymi sprzetami z CHIN)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo dojdzie porównanie B&W Nautilus vs Microlab Solo 7C :lol2:

 

Właśnie o to mi chodzi, że Microlab to nie jest żaden Hi-End jak go niektórzy opisują, ale zwykłe tanie kolumny, które mogą być konkurencją jedynie dla plastikowych pierdziawek pokroju Creative i na dodatek już nie tak opłacalne jak kiedyś.

Jestem pewien, że seria Pure może z powodzeniem konkurować z normalnym sprzętem audio za kilka klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że seria Pure może z powodzeniem konkurować z normalnym sprzętem audio za kilka klocków.

Z Hi-Fi może tak (mogą nawet wygrać z nieudanymi zestawieniami wzmak+kolumny) ... z aktywnymi kolumnami studyjnymi nie ma szans (typu: ADAM A7, APS IO , APS AEON).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item724469706_wzmacniacz...2200_sklep.html

 

450zł i ML może się schować. Bardzo pochlebne opinie nawet wśród audiofili.

Teraz kolejna sprawa - czy oceniamy sprzęt na podstawie tego który jest dokładniejszy (co można zmierzyć) ... czy wg. gustu ... bo wg. gustu to każdy może wygrać (nawet małe mono radyjko - bo nie angażuje i łatwiej go słuchając robić coś innego).

 

Wzmak lampowy najczęściej bardziej zniekształca (szczególnie przy większych mocach) ... ale dodanie znacznego THD w postaci parzystych harmonicznych które sprawia wrażenie "ciepłego" brzmienia ma swoich sympatyków.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam dwa pytania odnośnie Solo7c.

 

1. Czy mogą być tyłem dosunięte do ściany?

2. Czy jest możliwość podłączenia ich pod wzmacniacz, czy może aktywny wzmak wyklucza taką ewentualność?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mogą, bass reflex jest z tyłu i nie kolumna nie będzie poprawnie grać.

2. Jest możliwość, ale to musisz rozebrać kolumny i podpiąć się pod kable sygnałowe które zasilają przetworniki. Nie działa wtedy sterowanie pilotem etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...