Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór trochę bezsensowny. Pomiędzy "monitorowymi",małymi pasywnymi "kompaktami" których multum a krowiastym zestawem aktywnym średniego-dalszego pola. Zdecyduj się w ogóle w którym kierunku iść bo na razie nie wiesz czy kupić ciągnik czy samochód rajdowy - czyli zupełne wymieszanie światów.

Calosc sprowadza sie do 'dudnienia'. Mam teraz zestaw 5.1 logitecha i nawet przy maksymalnie skreconym basie, dudnienie dociera do mieszkania ponizej irytujac sasiadow, przez co muzyki musze sluchac bardzo cicho. jakosc dzwieku tego zestawu rowniez pozostawia wiele do zyczenia, nie slychac roznicy miedzy 128 bitrejtowym mp3 a flakiem, ale to juz przemilcze.

 

Naczytalem sie bardzo pozytywnych opinii o solowkach i wydaje mi sie, ze sa w stanie zaoferowac duzo lepszy dzwiek niz wspomniane jamo s602, ale boje sie, ze sa po prostu zbyt mocne i dudnienie bedzie jeszcze wieksze niz przy moim aktualnym zestawie, stad dylemat, czy postawic na mniejszy, nieslyszalny dla sasiadow zestaw, czy ryzykowac z microlabami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calosc sprowadza sie do 'dudnienia'. Mam teraz zestaw 5.1 logitecha i nawet przy maksymalnie skreconym basie, dudnienie dociera do mieszkania ponizej irytujac sasiadow, przez co muzyki musze sluchac bardzo cicho. jakosc dzwieku tego zestawu rowniez pozostawia wiele do zyczenia, nie slychac roznicy miedzy 128 bitrejtowym mp3 a flakiem, ale to juz przemilcze.

 

Naczytalem sie bardzo pozytywnych opinii o solowkach i wydaje mi sie, ze sa w stanie zaoferowac duzo lepszy dzwiek niz wspomniane jamo s602, ale boje sie, ze sa po prostu zbyt mocne i dudnienie bedzie jeszcze wieksze niz przy moim aktualnym zestawie, stad dylemat, czy postawic na mniejszy, nieslyszalny dla sasiadow zestaw, czy ryzykowac z microlabami.

... tylko dla czego SOLO 7c ? Skoro są jeszcze SOLO 6c i SOLO 5c ... podałeś 2 bardzo skrajne zestawy ... Jamo z 4" basem i SOLO 7c z dwoma wooferami. Ja bym celował w SOLO 6c -5c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 i 6c sa od jakiegos czasu niedostepne, sa tylko wersje 1 i 3. 3c to dobry wybor, biorac pod uwage moja sytuacje?

... jeszcze jest Microlab PRO1 i PRO3 - który wybrać ? ... nie wiem ... poczytaj ... Ja z powodu identycznej budowy satelit pewnie kierował bym się w stronę tych PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pro maja srednie opinie w rosji

nie bede juz pisal ze polecam 3c, bo kto czytal kilkanascie stron wstecz zna moja niemalna zywo relacje z pierwszego na ppc zestawu 3c :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Od 2 dni jestem posiadaczem głośników microlab solo 7c. Czytając Wasze recenzje i posty doszedłem do wniosku że to będzie bardzo odpowiedni zakup w rozsądnej cenie więc zamówiłem i oto mam. Pierwsze wrażenie jednak nie było jakieś nadzwyczajne. Odsłuch niezły ale jak na mój gust to czegoś im brakuje. Na pewno nie mają takiego powera jaki opisywaliście. Uważam nawet że grają cicho a do momentu osiągnięcia 30 na skali volume nawet bardzo cicho. Słucham muzyki bez ciężkiego bezmyślnego bassu - głównie rock. Moja karta dźwiękowa to VIA i Realtek - słuchałem ich na dwóch pc obie karty na pokładzie w miare nowe modele bo komputery nie mają nawet roku. Czy powinienem coś zmienić, ustawić itp ? Gdzie popełniłem ewentualnie błąd i jak go naprawić.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda 7c nie mialem, no ale..

zauwazyles jakies postepy zwiazane z wygrzewaniem kolumn?

przede wszystkim dzwiekowka - jak cie nie stac na jakas dobra, kup sb live 5.1 sb0100

zadnych 24bit itp nie kupuj, ta ktora wymienilem ma osobny procesor dzwiekowy i gra zauwazalnie lepiej od integry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im czas. Na początku mogą grac cicho, bez zapału. Z czasem powinno być tylko lepiej, a właśnie wtedy zestaw zaczyna grac głośniej i ogólnie ,,uspokaja się,, te integry to też takie pewnie lotów nie najwyższych.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie mam 6C ale mialem to samo na początku.Było plasko i cicho jak na 100 wattowe kolumny.Jednak po kilkunastu godzinach wygrzewania(oczywiscie przy rozsadnej glosnosci) `bylo juz o wiele lepiej.Mysle ze one osiagaja swoje maximum po kilku dniach wygrzewania.Moja katra to Audigy 2ZS GOLD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

 

Planuję dokupić do nich jakieś dvd stacjonarne ponieważ chciałbym słuchać muzyki bez odpalania pc. Głośniki mają przełączane źródło dźwięku więc nie będzie problemu z przeskoczeniem na pc w razie potrzeby. Zastanawiam się nad SONY NS-708H on ma przetwornik C/A 24 bitowy wszystkie nowsze modele mają 16 bitów. Myślicie że takie rozwiązanie będzie dobre ? Co do dźwiękowej to chyba bym uderzył w ASUSA tego na USB jako że głośniki chcę podpiąć do netbooka. Co sądzicie o tej karcie próbował ktoś na niej odsłuchu Solo 7c ?

 

 

Pozdrawiam

 

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problem z szumiącymi gwizdkami? Po przyłożeniu ucha slychac brudny szum, martwię się ze to wada głośników lub może elektronika? Oczywiście słychac kiedy muzyka nie gra-są tylko włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na duzym poziomie glosnosci owszem - i to znaczny szum, ale obawiam sie ze winą tutaj poprostu karta dzwiekowa, nie jakis wypas tylko sb0100 za 20zl

tak samo znieksztalcenia przy zmianie statusow gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno od karty

jak podlaczylem je do laptopa, dopiero dawaly znac o sobie znieksztalcenia - juz nie tylko przy wysokich glosnosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY JAKA BATERYJKA WCHODZI DO PILOTA 7C?ewentualnie jaki pilot kupic zastępczy?Postawiłem moje siódemki na

standach na płytkach z kamienia na schody,i nie poznaje kolumn in plus,duży,słyszalny efekt minimalnym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozważam zakup Solo6c, ale w związku z tym, że wciąż nie są dostępne (miały być w połowie września o ile dobrze pamiętam), zacząłem przyglądać się Solo3c. I mam kilka pytań:

1. Jak się mają Solo3c do Solo6c jeśli chodzi o jakość dźwięku ?

2. Jakie są dokładne dane Solo3c? Na stronie głównej Microlab pisze się o nich że mają 60W RMS (a na Allegro na przykład jest napisane, że te głośniki mają 70W RMS). Czy rozmiary podane na stronie Microlab (183 x 550 x 212mm) są prawidłowe ?

3. Czy Solo3c mają dwa wejścia z tyłu, by podłączyć naraz np. komputer i telewizor?

4. Czy wszystkie kable (np. te do podłączenia dwóch urządzeń) są w komplecie ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Microlaba jest masa błędów. Wynika stamtąd, że szerokość i głębokość 3c jest taka sama ja 1c czyli 183x212.

Jest też wiele innych. Ostatnio kupiłem FC-530. Micrloab, a za nim wszyscy sprzedawcy podają, że woofer ma 6,5`i schodzi do 20Hz. W instrukcji i na pudełku pisze jak byk 5,25`i 55Hz!

 

@tockar

Kilka stron wcześniej jest kilka real foto tych 3c. Tam powinieneś wszystko zobaczyć. Raczej wszyscy zachwalają 3c.

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno od karty

jak podlaczylem je do laptopa, dopiero dawaly znac o sobie znieksztalcenia - juz nie tylko przy wysokich glosnosciach

 

Tylko, że jak mam wyłączonego kompa to tak samo się dzieje- gwizdki szumią. o0 dla jasnosci szum bardzo zbliżony jest do odgłosu prądu :P takie bzzzzzz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie trafil ci sie wzmacniacz albo cus, lutowane przez zdenerwowanego (bycmoze glodnego ;) ) chinczyka

 

Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem pomijając wysyłanie głośników do serwisu? Jesli to naprawdę jest wina wzmacniacza bądz tego czegoś lutowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitton a dzieje Ci się to dopiero po wyłączeniu kompa czy cały czas? Moje Solo6c też cały czas cicho szumią - nawet po wyłączeniu dźwięku (mute) ale szum jest bardzo cichy i w zasadzie tylko w odległości ok 20-30cm od głośnika, w całkowitej ciszy to max do pół metra. Zapewne jest to wina kiepskiego wzmacniacza. Natomiast dodatkowo po wyłączeniu kompa zaczynają dość głośno bzyczeć (już nie na odległość liczoną w cm a metrach) ale to wina długiego kabla (10m) który pewnie zbiera jakieś zakłócenia z sieci elektrycznej, bo na dołączonym krótkim 1,5m kablu jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitton a dzieje Ci się to dopiero po wyłączeniu kompa czy cały czas? Moje Solo6c też cały czas cicho szumią - nawet po wyłączeniu dźwięku (mute) ale szum jest bardzo cichy i w zasadzie tylko w odległości ok 20-30cm od głośnika, w całkowitej ciszy to max do pół metra. Zapewne jest to wina kiepskiego wzmacniacza. Natomiast dodatkowo po wyłączeniu kompa zaczynają dość głośno bzyczeć (już nie na odległość liczoną w cm a metrach) ale to wina długiego kabla (10m) który pewnie zbiera jakieś zakłócenia z sieci elektrycznej, bo na dołączonym krótkim 1,5m kablu jest ok.

 

Cały czas i bzyczenie dobiega tylko z gwizdków, po zbliżeniu ucha na odległość jakiś 15- 20cm. Podczas odtwarzania muzyki i wciśnięciu pauzy tez slychać. Wszystko podłączone mam do listwy razem z kompem, monitorem lampka. Kurde jutro podłącze kolumny osobno do gniazdka i zdam relacje. Dzisiaj juz zaliczam K.O. padam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na takich 6/7C będzie uwidoczniona różnica pomiędzy integrą, a jakąś dźwiękówką za 200zł?

czy raczej trzeba będzie się bardzo wsłuchiwać w dźwięk;p

 

POzdr.

 

będzie. kazda integra jest g warta, moze na slabych glosnikach nie slychac roznicy ale na solo juz tak. Ja miałem co chwila slyszalne jakies pykniecia, tak jakbym slyszal przeskakujaca iskre. potem wlozylem xonara dx i jak reka odjal - czysty dzwiek. xonarka wyrwalem za 250zł solo 6c za 350 i jest imo optymalnie, do pc nic lepszego nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas i bzyczenie dobiega tylko z gwizdków, po zbliżeniu ucha na odległość jakiś 15- 20cm. Podczas odtwarzania muzyki i wciśnięciu pauzy tez slychać. Wszystko podłączone mam do listwy razem z kompem, monitorem lampka. Kurde jutro podłącze kolumny osobno do gniazdka i zdam relacje. Dzisiaj juz zaliczam K.O. padam .

ja to bzyczenie słyszę w obydwu :P tylko że o innej tonacji i w gwizdkach głośniej. Ale przypuszczam że moje i Twoje bzyczenie jest tym samym ;) jak chcesz to możesz je reklamować i później napisz czy w nowych głośnikach też jest ta wada, choć przypuszczam że we wszystkich tak jest tylko że jedni to słyszą a co głuchsi nie :P

 

będzie. kazda integra jest g warta, moze na slabych glosnikach nie slychac roznicy ale na solo juz tak. Ja miałem co chwila slyszalne jakies pykniecia, tak jakbym slyszal przeskakujaca iskre. potem wlozylem xonara dx i jak reka odjal - czysty dzwiek. xonarka wyrwalem za 250zł solo 6c za 350 i jest imo optymalnie, do pc nic lepszego nie trzeba

Te pyknięcia to prawdopodobnie z sieci elektrycznej, i jest to wina zarówno karty jak i wzmacniacza w głośnikach, czasami też zasilacza w głośnikach ale akurat nie w przypadku solo. U mnie A2 ZS niweluje te trzaski tylko na wyjściu dla przednich głośników. Wzmak w Z-3e również sobie z nimi radzi ale już solo niestety nie. Dlatego najlepiej byłoby gdybym podłączył solo na przód a Z-3e na tył ale niestety miejsce na biurku mi na taką zamianę nie pozwala więc co jakiś czas muszę słuchać trzasków w solo :P Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co proponujesz kosztuje ponad 10k złotych, lekko liczac a zaloze sie ze wiekszosc osob nie zauwazy roznicy, a ja to juz na pewno nie

 

@kamil86 akurat moje trzaski to 100% wina karty, biorac pod uwage ze zniknely po wymianie. Moze jakby zastosowac jakis filtr napiecia to caly PC by skorzystal, w tym glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co proponujesz kosztuje ponad 10k złotych,

Tyle kosztuje sprzęt o którym można powiedzieć "do PC więcej już nie potrzeba".

lekko liczac a zaloze sie ze wiekszosc osob nie zauwazy roznicy, a ja to juz na pewno nie

Nie odpowiadaj może za większość ...

 

SOLO 6C itp. w kategoriach bezwzględnych to LOW END ... bez holograficznej przestrzeni i ze znacznym maskowaniem dźwięków ... a Ty to wynosisz do poziomu "więcej już nie potrzeba" ... ? - litości

 

Solo 6C jest wart swojej ceny ... ale to nie jest nie jest żaden cud !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...