Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, ja tam napisałem "optymalny". Wiesz co co znaczy optymalny? Najlepszy w określonych warunkach. Uważasz że do przeciętnego zestawu komputerowego o wartości powiedzmy 5k optymalnym wyborem nagłośnienia jest zestaw kosztujący ponad 2 razy więcej niż cały komputer? Chyba jesteś niepoważny Za dużo czasu spędzasz w tej "holograficznej przestrzeni"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, ja tam napisałem "optymalny". Wiesz co co znaczy optymalny? Najlepszy w określonych warunkach. Uważasz że do przeciętnego zestawu komputerowego o wartości powiedzmy 5k optymalnym wyborem nagłośnienia jest zestaw kosztujący ponad 2 razy więcej niż cały komputer? Chyba jesteś niepoważny Za dużo czasu spędzasz w tej "holograficznej przestrzeni"

Nie widzę powodów by ktoś do taniego PC miał sobie odmówić audio nawet za kilkanaście tys. jeśli jest melomanem czy pracuje przy dźwięku. Albo nie widzę powodów by ktoś kto zupełnie zlewa dźwięk miał nie używać głośniczków wbudowanych w monitor.

 

Tak więc nie ma czegoś takiego jak "optymalnie" ... optymalnie to można się starać dobrać CPU do GPU dla danej gry przy danych ustawieniach.

 

Napiszę jeszcze raz: SOLO to sprzęt dobry w swojej cenie, ale nie jest to jakiś cud

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tockar

Kilka stron wcześniej jest kilka real foto tych 3c. Tam powinieneś wszystko zobaczyć. Raczej wszyscy zachwalają 3c.

Dzięki :)

Natomiast nie ma tam podanych wymiarów głośników. Czy któryś z posiadaczy Solo3c, np enebene, mógłby podać prawdziwe rozmiary Solo3c ? I czy rzeczywiście jeden głośnik waży 10kg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakos przebrnalem przez te 146 stron czytania w wiekszosci o gustach niz faktycznie o microlabach, ale coz ;)

 

Teraz mam bardzo egzystencjonalne pytanie... gdzie zdobyc model 7c ? Pytalem w hitechu - kazali poczekac 2 tygodnie i dopiero wtedy sie orientowac czy beda, denikomp nie przewiduje dostawy przed listopadem, infosoft rowniez 3-4 tygodnie. Widzialem, ze kolega z forum wystawial je ostatnio na allegro, ale interesuja mnie nowe z gwarancja. Swoja droga szalenstwo, 380zl dokladnie rok temu, teraz chcac je kupic patrzymy na 500zl ;) Powiedzcie mi panowie gdzie jeszcze o nie pytac, bo na dzien dzisiejszy to latwiej rozgladac sie za Manta v5 :) pozdro

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem wiele waszych pochlebnych opini o Microlabach 7C więc postanowiłem dołączyć do waszego grona szczęśliwych posiadaczy. Przerzucam się z Altus 110 i Genius 5005 i mam nadzieję, że dźwięk z MC 7C mnie nie zawiedzie.

Nie wiem czy mogę tutaj to napisać, ale.... jeśli ktoś chciałby sprzedać swoje Microlaby 7C to chętnie bym odkupił. Proszę pisać na gg: 840477 z ofertami - co do ceny to myślę, że się jakoś dogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc - wiem wiem ;) chodzilo mi bardziej o to ze w tym szalenstwie to juz manta v5 jest bardziej dostepna. Myslalem, ze przez rok sie cos rozkrecilo z dystrybucja solowek, ale still same shit... Nie wiecie moze jak z "biznesem" marcina_gps ?

Sprawy idą w dobrym kierunku. Obecnie prowadzimy rozmowy z Media Markt i wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas microlab pojawi się tam na półkach. Wszystko trwa trochę dłużej niż zakładałem, ale nic na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z dostępnością tak czy siak nie powinno być, wyluzujcie ;)

 

BTW

Jakiś czas temu dostałem sample H11. Maleństwa, ale basem łupią, że hej. Bardzo ładnie wykonane (obicie jakby skóra, ładnie wykończona rura bas refleksu, potencjometr na kablu z wejściem słuchawkowym), góra wyraźnie bardziej szczegółowa, ale ogólna prezentacja dźwięku słabsza niż w solo. Cudów nie ma, przy tym rozmiarze te głośniki idealnie pasują na malutkie biurko/jako zestaw do laptopa. Na pewno nie mogą konkurować z Solo 6c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się - kupiłem na allegro za 400zł i wiem jeszcze jedne za 420zł z wysyłką (albo wiedziałem) bo podałem już komuś namiary na tego kolesia więc może być nie aktualne. Teraz czekam na paczkę (myślę, że w poniedziałek powinna być) i zabieram się za testowanie.

 

Obecnie mam zintegrowaną dźwiękówkę ALC888 i chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić pełne Audigy 1 SB0090 lub SB0230? Bo czytałem kilka opini, że Microlaby grają bardzo podobnie na integrze jak i na karcie w co średnio chce mi się wierzyć bo na Genius 5005 była bardzo duża różnica między integra a Livem 5.1! SB0100 (do sprzedania za 30zł jak by ktoś był zainteresowany - sprzedaję bo nie chodzi na Windows 7 ;/)na korzyść tego drugiego oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się - kupiłem na allegro za 400zł i wiem jeszcze jedne za 420zł z wysyłką (albo wiedziałem) bo podałem już komuś namiary na tego kolesia więc może być nie aktualne. Teraz czekam na paczkę (myślę, że w poniedziałek powinna być) i zabieram się za testowanie.

 

Obecnie mam zintegrowaną dźwiękówkę ALC888 i chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić pełne Audigy 1 SB0090 lub SB0230? Bo czytałem kilka opini, że Microlaby grają bardzo podobnie na integrze jak i na karcie w co średnio chce mi się wierzyć bo na Genius 5005 była bardzo duża różnica między integra a Livem 5.1! SB0100 (do sprzedania za 30zł jak by ktoś był zainteresowany - sprzedaję bo nie chodzi na Windows 7 ;/)na korzyść tego drugiego oczywiście.

Radzę omijać Audigy 1 ten dac philpisa dobrze się prezentował w swoich czasach ale dziś już nie, lepiej brzmi Live 24bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dylemat: solo3c czy solo6c ?:)

 

lub tez bardziej ogolne pytanie:

czym roznia sie glosniki/dzwiek/cokolwiek w modelach SOLO1C,SOLO2C,SOLO3C a SOLO6C,SOLO7C ?

widze, ciut inna budowe "srodka" glosnika, inny kolor, czego nie widze ? ;)

 

warto czekac na szostki czy SOLO3C tez da rade ?

(glownie ogladanie seriali, sluchanie radia, muzyka - aktualnie na 10m2, pozniej na 20m2)

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodził, nawet na x64 :) Tylko, że musisz zainstalować, nie oryginalne sterowniki tylko kx driver, po 1 sze są dużo lepsze, i mają kompatybilność z Windows 7 ;) Ja mam Audigy 2 ZS i kx'y ver. 3550 i wszystko ładnie gra z Microlabami Solo7c + subek od z-5500. :)

 

Pozdro

Edytowane przez MatiMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko czy Live! 24bit będzie chodził na Windows 7? Bo Live SB0100 niestety nie jest wogóle wykrywany na 7ce natomiast miałem przez trochę Auidgy1 SB0230 i bezproblemowo się zainstalował.

Live 5.1 to zupełnie inny shit niż live 24bit. do Live24bit instalujesz to http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...-LS/td-p/533291 i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...