Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz KRK VXT6 http://www.ixbt.com/proaudio/krk-vxt6.shtml - -6dB jest gdzieś przy 42 Hz ... i to basu lepiej kontrolowanego niż w SOLO6

 

http://www.fierytrance.ru/modules.php?name...cle&sid=172 - Microlab Solo 6 to okolice 64 Hz przy 6 dB spadku

 

A co do ESI - akurat nie są to zbyt szczęśliwe monitory.

Fakt że schodzą niżej przy mniejszym spadku decybeli.Tylko jakoś nie mogę się przekonać do basu z plastiku.Może jakbym je usłyszał to bym zmienił zdanie :) Chociaż nie rozumiem polityki plastikowych obudów w monitorach za ponad 1k zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, do 500zł można kupić jeszcze SCYTHE Kama KroCraft + dedykowany pod nie wzmak: Kama Bay AMP. Słuchał ktoś tego, bo nie mogę znaleźć na forum informacji o takim zestawie, a w niemieckich testach osiąga bardzo dobre wyniki...

10cm woofer... 56hz ? taa jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że schodzą niżej przy mniejszym spadku decybeli.Tylko jakoś nie mogę się przekonać do basu z plastiku.Może jakbym je usłyszał to bym zmienił zdanie :) Chociaż nie rozumiem polityki plastikowych obudów w monitorach za ponad 1k zł

... tylko kto powiedział że jakiekolwiek KRK są z "plastiku" ?

 

10cm woofer... 56hz ? taa jasne.

58 ... Przy kilkunasto-decybelowym spadku czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja cierpliwosc powoli siega zenitu, takze dolaczam sie do pytania o jakas dobra alternatywe w cenie do 500zl. Plastikowe Behringery odpadaja wlasnie ze wzgledu na material.

 

chyba jedynie ekpansja microlab na polski rynek i znalezienie dystrybutorow moze te ceny zbic...

Póki co, to fabryka nie wyrabia z zamówieniami i najszybciej to będą na gwiazdkę [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!

Waham sie miedzy solo 3c a 6c i nie wiem czy warto dopłacać do szóstek... Doradźcie coś!!

Czy to 30 wat różnicy daje dużo w 6? Jak jest z basem i głośnością tych głośników ?

Robił kiedyś ktoś porównanie 3 z 6?

W grę wchodzi jeszcze 5c ale podobno grają one gorzej od 6 i 3

Z góry dzięki za odpowiedz ;)

 

PS: Mam kartę na USB Asus xonar u1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jaka moc jest Ci potrzebna ;)

ja nie dochodze nawet do 25/60 na glosnikach i niecale 50% w systemie na solo3c :)

 

niestety nie mam porownania do 5 czy 6 :>

jednak spojrz na ceny np. na allegro - solo3c od momentu jak sie pojawily trzymaly cene w okolicach 300-330zl

natomiast solo6c startowaly z poziomu 250 by teraz dojsc...

w sklepach za wschodnia granica jak szukalem to ceny solo6c i solo3c byly zblizone, wiec ogolnie ktos kogos chce zrobic w jelenia ;)

 

solo5c ma mniejszy glosnik 5,25"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!

Waham sie miedzy solo 3c a 6c i nie wiem czy warto dopłacać do szóstek... Doradźcie coś!!

Czy to 30 wat różnicy daje dużo w 6? Jak jest z basem i głośnością tych głośników ?

Robił kiedyś ktoś porównanie 3 z 6?

W grę wchodzi jeszcze 5c ale podobno grają one gorzej od 6 i 3

Z góry dzięki za odpowiedz ;)

 

PS: Mam kartę na USB Asus xonar u1

Solo3c to stara rewizja z wzmacniaczem który ogranicza te głośniki i psuje dźwięk.

Kupuj 5c/6c/7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo3c to stara rewizja z wzmacniaczem który ogranicza te głośniki i psuje dźwięk.

Kupuj 5c/6c/7c.

nawet jesli to uzywany wzmacniacz chyba da sie kupic za ~200 ;)

to przy cenie 300zl za solo3c daje 500zl, wiec niewiele wiecej niz solo6c

 

no i pewne rozlozenie wydatkow (300zl + 200zl),

chyba tez lepsza jakosc (skoro juz nie sa ograniczone)

 

btw: niektorym dzwiek z solo3c w zupelnosci wystarcza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 6c są dość drogie, a do solo 3c na wzmacniacz bym sobie dozbierał i go kupił za 3-4 miesiące... Ale czy to poprawi jakość i głośność dźwięku w takim stopniu, że to 200zł warto dołożyć???

A czy to 30 W między 6c a 3c to wielka różnica? Narazie mam logitechy x230, gdzie satelitka ma 6 wat.

Powiem jeszcze, że głośniki podepnę do karty: Asus Xonar U1, więc najlepszej możliwej w cenie do 300zł USB

Edytowane przez Pavel091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

behringery odpadają bo to plastik !

sluchales ich ?

moim zdaniem jesli obudowa ma odpowiednia sztywnosc to kogo to obchodzi czy jest drewniana, plastikowa czy ołowiana ? nie wydaje mi sie zeby miala mniej niz centrymetr grubosci. poza tym sa to dedykowane monitory studyjne wiec raczej nie projektowane z przypadku tylko porzadnie. na zachodnich forach sa wypowiedzi "awesome quality for decent price"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy posiadał parę STX F-130 http://www.stx.pl/index.php/product/show/id/35 podłączoną do wzmacniacza Yamaha (nie pamiętam dokładnie modelu, ale na pewno nie była to najniższa półka). Powiem tak. Ogromne, genialne basy, co przy tej wielkości skrzynki nie powinno dziwić. Bardzo nisko potrafią zejść. Ale dolne pasmo to nie wszystko. Środek grał przyzwoicie, ale wydawał mi się taki lekko oddalony. Generalnie nie przypadło mi to do gustu, gdyż słucham głównie wszelkich odmian metalu i rocka, gdzie muszę czuć brzmienie gitar :) O tweeterze powiem tyle, że był strasznie kiepskiej jakości. Górne pasmo normalnie wbijały się jak szpilki w ucho. Dźwięk był tak zniekształcony, że pierwsze lepsze tweetery z elektronicznego na rogu za 20zł zagrały o niego lepiej. Miały taki specyficzny metaliczny pogłos jak ze słabo skompresowanej mp3.

Myślę, że charakterystyka dźwięku tych głośników może się podobać. Miły bass, naturalny, choć lekko oddalony środek, ale tak jak wspomniałem, tweetery od razu do wymiany na jakieś lepsze.

Porównując je do Microlab Solo 6c, które aktualnie posiadam powiem tak. STX F-130 przy odpowiednim wzmacniaczu zagrają na pewno głośniej od "szóstek" Microlaba. Do wszelkich odmian techno, dance, trance mogą się nadawać. Jednak w mój gust nie trafiły ze względu na wycofany środek. Biorąc pod uwagę ich koszt, wliczając w to wymianę głośników wysoko-tonowych oraz wzmacniacza nie wydaja mi się opłacalnym rozwiązaniem. Solo 6c wg. mnie grają subiektywnie lepiej, są bardziej uniwersalne oraz wygodniejsze.

 

Plusy:

+ moc

+ jakość wykonania

+ niskie tony

+ naturalny środek

 

Minusy:

- kiepskiej jakości głośniki wysoko-tonowe

- konieczność dopasowania wzmacniacza

- lekko oddalone środkowe pasmo dźwięku

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy posiadał parę STX F-130 http://www.stx.pl/index.php/product/show/id/35 podłączoną do wzmacniacza Yamaha (nie pamiętam dokładnie modelu, ale na pewno nie była to najniższa półka). Powiem tak. Ogromne, genialne basy, co przy tej wielkości skrzynki nie powinno dziwić. Bardzo nisko potrafią zejść. Ale dolne pasmo to nie wszystko. Środek grał przyzwoicie, ale wydawał mi się taki lekko oddalony. Generalnie nie przypadło mi to do gustu, gdyż słucham głównie wszelkich odmian metalu i rocka, gdzie muszę czuć brzmienie gitar :) O tweeterze powiem tyle, że był strasznie kiepskiej jakości. Górne pasmo normalnie wbijały się jak szpilki w ucho. Dźwięk był tak zniekształcony, że pierwsze lepsze tweetery z elektronicznego na rogu za 20zł zagrały o niego lepiej. Miały taki specyficzny metaliczny pogłos jak ze słabo skompresowanej mp3.

Myślę, że charakterystyka dźwięku tych głośników może się podobać. Miły bass, naturalny, choć lekko oddalony środek, ale tak jak wspomniałem, tweetery od razu do wymiany na jakieś lepsze.

Porównując je do Microlab Solo 6c, które aktualnie posiadam powiem tak. STX F-130 przy odpowiednim wzmacniaczu zagrają na pewno głośniej od "szóstek" Microlaba. Do wszelkich odmian techno, dance, trance mogą się nadawać. Jednak w mój gust nie trafiły ze względu na wycofany środek. Biorąc pod uwagę ich koszt, wliczając w to wymianę głośników wysoko-tonowych oraz wzmacniacza nie wydaja mi się opłacalnym rozwiązaniem. Solo 6c wg. mnie grają subiektywnie lepiej, są bardziej uniwersalne oraz wygodniejsze.

 

Plusy:

+ moc

+ jakość wykonania

+ niskie tony

+ naturalny środek

 

Minusy:

- kiepskiej jakości głośniki wysoko-tonowe

- konieczność dopasowania wzmacniacza

- lekko oddalone środkowe pasmo dźwięku

STX to tania, ale przyzwoita polska firma. Niektóre głośniki robią lepsze niż popularne Tonsile. Ale nie wszystkie. W większości swoich kolumn stosują głośniki starych, marnych serii, których do DIY nie warto wkładać. Nie inaczej jest z tymi w F130. Podobnie jest z tweeterem, tyle że jest on jednak polecany do budżetowych DIY. Może był dla Ciebie zbyt szczegółowy? Albo kiepsko wysterowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj doszły do mnie Microlaby Solo 3c ;)

Pierwszy odsłuch w miarę pozytywny, ale słuchałem na integrze z laptopa... ;)

W poniedziałek ma dojść zamówiona karta Asus xonar U1 więc mam nadzieję, że jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza ;pp

Ale mam jeszcze pytanie, czy da się zamienić głośnik prawy na lewy, ustawienie gniazdka w pokoju nie pozwala mi na prawidłowe ustawienie głośników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX to tania, ale przyzwoita polska firma. Niektóre głośniki robią lepsze niż popularne Tonsile. Ale nie wszystkie. W większości swoich kolumn stosują głośniki starych, marnych serii, których do DIY nie warto wkładać. Nie inaczej jest z tymi w F130. Podobnie jest z tweeterem, tyle że jest on jednak polecany do budżetowych DIY. Może był dla Ciebie zbyt szczegółowy? Albo kiepsko wysterowany?

Właśnie brakowało tej szczegółowości. To nie było to :) Ale przy tej cenie, to nie można oczekiwać cudów. Mówie, niektórym dźwięk z tych kolumienek może się podobać. Grają przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...