Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

normalna sprawa, tez slysze z odleglosci 3cm (czyli jak na maxa przyloze ucho) od membrany lekkie bzyczenie. poprostu urzadzenie pod napieciem :)

Ja w sowich 6c gdy jest cicho w pokoju, słyszę syczenie wysokotonówek już z ok 30cm a brzęczenie niskotonówek z ok 15cm. I nie powiedziałbym że to poprostu urządzenie pod napięciem, a raczej poprostu bardzo kiepski wzmacniacz. Dla porównania w moich Z-3e zupełnie nic nie brzęczy, nawet w ciszy, po przyłożeniu do nich ucha. Dopiero po ustawieniu głośności powyżej 65% pojawia się bardzo cichy szum który wraz z dalszym podnoszeniem głośności się nasila.

W każdym razie takie ciche brzęczenie w solo to norma dla tych głośników i nie ma się tym co przejmować, chyba że komuś to bardzo przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tyłu głośników na regulatorze na ile macie nastawiona głośność?

Jak z tyłu jak ten z tyłu potencjometr nie ma skali i kręci się dookoła? Z resztą głośność nie ma tu nic do rzeczy bo buczą nawet z wyłączonym dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność ustawiona z tylu nie ma nic do rzeczy bo i tak regulujesz pilotem;] moje odpukać nie buczą specjalnie.Nawet jak ustawie na 45 to muszę ucho przystawić do samej piszczałki żeby coś tak cichego wychwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, kupiłem na dniach solo 7c z tego sklepu http://allegro.pl/item851203003_microlab_s...s_pilot_em.html

 

i nie chodzi mi o to, lecz czy u was ten regulator głośności z tyłu jak się kręci w prawo lub w lewo to też tylko podgłaśnia kolumny, bo kurcze u mnie czy w stronę + czy też - to tylko podgłaśnia, zamiast podgłaśniać i ściszać ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lipa, dziś wszystko normalnie, lecz teraz włączam nutkę na 20 i obojętnie ile lecz max do 30 bo je wygrzewam, a kolumna lewa zachowuje się jak na tym filmie u jakiegoś gościa ;/ co to może być kurcze, nowe kolumny, w piątek przyszły ;/ ???

 

http://www.youtube.com/watch?v=ymUWLihMA_Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "pierdzenie" występowało nie za często. Ja po prostu słuchałem muzyki, co jakiś czas usłyszałem "pierda" i tyle. Późnym wieczorem wyłączyłem głośniki przyciskiem z tyłu, a następnego dnia gdy włączyłem tego "pierdzenia" już nie było i nie ma do dziś. A mam je od czwartku (10.12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zrobić, ale włączę teraz jakąś muzykę na jakieś 10-15 i niech sobie gra, jak się nic nie zmieni to jutro pisze do pana z allegro, swoją drogą już tych microlabów nie polecam, a po czytaniu opinii miałem o nich mega zdanie, bo kurcze gdy nie działa pokrętło z tyłu, kolumna charczy, i nie pogłaśniałem wyżej niż 30 volume, 3 treble i 5 bass i że po kilku dniach tak się stało to przechodzi ludzie pojęcie, nie upadły ani nic, po prostu pierdzenie, także przestrzegam innych !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam solo 6 od dobrego tygodnia i póki co nic się nie dzieje, także może to winna pojedynczych egzemplarzy. jakość, wykonanie dobre jak za tą cenę. Kolega kupił Harman Kardon 2.1 Soundsticks to porażka jakich mało. 600 zl w błoto. I polecam sprawdzic glosniki na jakich flac lub Cd a nie slabych mp3 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piszę o solo 7c, i nie o ich jakości, bo cieszyłem się, i je sobie wygrzewałem jak opisałem, po przesiadce z creativów 2.1 jest fajnie, ale co z tego, skoro teraz nie idzie niczego słuchać, także dla mnie to jest to porażka, nie rozumiem jak taki sprzęt może paść po 2 dniach i tyle !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś zaczyna trzeszczeć, dźwięki/trzaski podobne do tych które występują przy wpinaniu wypinaniu jacka...zaczyna mi się to nie podobać. Zmieniam kable, co polecacie, bo różne opinie już padały. Może jakieś jednoznaczne słowo? Postawię później XP i wepnę Terrateca, może to gniazdo w dźwiękówce czy coś ;/ Mam nadzieję, że nie głośniki. Jak zdiagnozuje na 100% że sprawne, to...cóż lecą na handel, nie mam siły do zmartwień. Poza tym wolę już stopień wyżej skoczyć, rok z Solo wystarczy. Więc zapraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko, czy ktoś byłby skłonny pożyczyć dowód zakupu i karte gwar.? ew. za drobną opłatą? ;) Nie ma tu numerów seryjnych więc problemu również. Oczywiście najfajniej jakby się ktoś zgłosił komu się kończy np. w styczniu. Mi zaczynają się sypać teraz a gwara przepadła pod koniec listopada ;/ masakra ;] Ale tak jak mówię, po realizacji odsyłam kartę i właściciel bez problemu przecież może wysyłać swoje Solówki w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro u mnie będzie kurier po solo 7c, i sądzę iż wybiorę opcję aby mi zwrócili monetę na konto, i kupię pewnie jakiegoś wzmaka i monitorki, bo kurcze wydaje mi się że są one fajne, lecz jeśli moje padły po 2 dniach, to niestety przewyższa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jestem wielomiesięcznym już użytkownikiem Solo 7C i nadal jestem zadowolony :P

 

Ale ja nie o tym ;) Mianowicie zepsuł się pilot, inermax.pl leci w kulki, a właściwie to chyba już nie istnieje i jestem od dlugiego już czasu bez pilota do moich głośników :(

 

Czy da się go gdzieś zakupić jeszcze bo pamiętam, że były osobno w sprzedaży, ewentualnie nie ma ktoś na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny objaw, poza trzaskami buczą cały czas. Ale porządnie buczą. Vol 30/60 brak muzy a tu nawala z obu kolumn, nie mówiąc o tym co się dzieje na maxa, naprawde buczy głośno i mocno :/ Wzmacniacz? Jak można sprawdzić, uratować (tj, podpiąć pod inny wzmak). Czy ktoś mógłby udzielić paru porad?

Chyba jednak źródło pada. Xonara zamawiam ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w nim zaczęło latać w środku i kawalek blaszki/styku czy coś odpadło, pilocik wysłałem na gwarancję, ale ten sklep inermax.pl chyba przestał istnieć i żadnego kontaktu...

 

Denikomp ode mnie z miasta, chwilowo niedostępny jest napisane, ale jutro będę przejeżdżał to wstąpię i zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...