Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że moje microlaby solo 7c o których piszę wyżej były pod nowym ASUSEM XONAREM DX a to jest bardzo dobra karta w swojej cenie, a i tak lewa kolumna padła, chodź dźwięk był raczej dobry, a gdyby jeszcze kabelki wymienić to by było lepiej, trudno popsuło się, to teraz kupię wzmacniacz i jakieś magnaty supreme 200 chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie miałeś, Solo7c za 370zł (tyle zapłaciłem) są w swoim przedziale nie do pokonania. A tak pozatym SBA 2ZS to nie jest jakaś super dźwiękówka a głośniki dostają bardzo dużego ''kopa'', głośniki po prostu były mocno ograniczane. Podobna jest sytuacja jeżeli chodzi o słuchawki ludziska kupują słuchawki typu AKG k514 czy sennheiser HD485 i słuchają pod integrą, wtf? Zestawie czegoś takiego nie ma sensu.

Nie chcę nikomu wciskać na siłę swoich racji, ale większość kart dźwiękowych jest o niebo lepsza od jakiejkolwiek integy i naprawdę trzeba mieć drewniane ucho by nie usłyszeć różnicy. Chodzi tu głównie o muzykę bo gry nie stawiają większych wymagań przed zestawami audio.

Pooglądaj pomiary zniekształceń np. IMD na Realtek HD (obojętnie której) po podaniu 44,1K kontra Audigy 1/2 - się zdziwisz

 

Są integry lepsze niż karty dodatkowe.

 

Ja mówię o dowodach które można łatwo zmierzyć a nie audiovoodoo.

 

a co do słuchawek - tutaj już inny temat bo wchodzi impedancja itd. ... więc trzymajmy się SOLO i tego co do nich potrzebne by je wykorzystać

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem na USB co jest odpowiednie pod Solo7c, by je wykorzystać? I czy to zaproponowane coś będzie lepszym wyborem niżeli używany CDek? Oczywiście jak najniższym kosztem, bo oczywistym jest, że nie ma raczej sensu inwestować choćby w e-mu 0202, gdyż zrównuje się zakup tej zacnej karty z ceną samych głośników...

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu nabyłem solo 7c i jestem bardzo zadowolony :) Wcześniej miałem wzmacniacz plus kolumny Altusa, jednak solo gra lepiej, jest bardziej szczegółowe, ma więcej dynamiki. Solo grają u mnie jako przód, pod środek mam sub z-2300 i jedną satelite jako centralny a na tyle z-4, a wszystko podłączone pod SB x-fi surround usb (jedyne rozwiązanie pod mojego notebooka - potrzebuje dźwięku 5.1) Całości używam oczywiście do filmów, natomiast wcześniej przy słuchaniu muzyki brakowało mi basu dlatego działał też sub. Solo rzeczywiście potrafią zejść dość nisko, basu jest tyle ile trzeba, nie ma "brutalności" z-2300. Kolumny te mnie zaskoczyły.. a jestem wyczulony na dobry dźwięk i obraz. Mogę je śmiało polecić. I nie rozumiem jak ktoś może wydać ponad 400zł na creativy T40 II. Przy Microlabach wypadają na prawdę blado.

Edytowane przez Matsunami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem - bo już trochę czasu minęło od zakupu.

 

Prawie roczne solówki 6c grają dalej w najlepsze. Nic nie buczy, pilot działa ogólnie zadowolony jtem.

 

Ale przy obecnej cenie prawdopodobnie bym ich nie nabył.

 

PS. Obym nie przechwalił.

 

PS2. Z racji dawnych postów o umieszczaniu głośników na szafach itp, generalnie wysoko - to generalnie osobiście odradzam, faktycznie fatalnie się słucha. Ale cóż, zmiana warunków lokalowych wymusiła takie ustawienie, coś trzeba będzie wymyślić w tzw. międzyczasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Solo6C, wczoraj przyszły.

Ogólnie jestem zadowolony, dźwięk jest ok. Spodziewałem się może ciut więcej, ale po pierwsze przesiadłem się z wieży stereo (kolumny podobnej wielkości). Po drugie jeszcze się nie wygrzały, a po trzecie grają z integrą, wkrótce chcę kupić Xonara DX. No i jeszcze dochodzi daremna akustyka mojego pokoju i rozstaw 1 metr.

Znalazłem dwie wady.

1. Pilot czasem się zacina.

2. Od głośności ~35 kolumna ze wzmacniaczem zaczyna wydawać dodatkowy dźwięk, ciężko to określić... myślałem, że coś lata w obudowie, ale trochę potrząchałem kolumną i raczej nic nie lata. Raczej wydobywa się to jednak z większego głośnika. Słychać to w utworach gdzie jest mocny bass i nie jest zbyt zagłuszany przez średnie tony. Druga kolumna gra czysto. Mam nadzieję, że to kwestia wygrzania. W sumie mi to nie przeszkadza za bardzo, ale... wiadomo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rację! Już pędzę sprzedać swoje Solo 6c i kupie sobie nawet 2 zestawy 2.1. Bez dwóch subwooferów ani rusz. To będzie miażdżyło Solo 6 :lol:

 

Juz mówiłem.. vocal czyli muzyka klasyczna jazz itp bedzie lepiej na solo.. ale muzyka rozrywkowa bez suba ani rusz.. i tak własnie ! ten 10 cm wooferek daje wiecej basu niz 4 głosniki po 16 cm ;o dlatego sie bardzo zawiodłem na solo7c i sprzedałem ;] nie musisz sie chwalic i testowac.. zrobiłem to juz dawno za ciebie ;] wyniki opisałem w temacie.

Jaki dobry chłopak, robi tyle rzeczy za innych :D "Wyniki" mówią same za siebie... Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo3C mają 55cm wysokości prawda? Nie będzie za dużo? Będą stały na biurku, gdzie teraz stoją Geniusy HF-2000X.

 

Tak czy siak odpadają, niski SNR wyklucza je (nie zmieniło by to za wiele, zważywszy na fakt, że znmieniłbym je dla muzyki Einaudiego)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie, sprzedajemy Solówki i... a zresztą:

 

http://forum.pclab.pl/t546401.html

 

Powiedzcie mi, że ten User ma rację!;

Nie no chłopak ma racje gdy pisze, że większość nie potrafi używać głośników 5.1 i nawet z takich T6100 da się sporo wyciągnąć i to jest fakt ale jak zaczynam czytać jakiś bełkot o tym że 2.0 są gorszę do muzyki niż 5.1 :lol2: to zaczynam podejrzewać, że autor z pclabu wie jak rozstawić głośniki 5.1 ale poprawne ustawienie 2.0 jest już ponad jego siły :lol2: mi to wygląda na to, że gość kupił sobie solo 7c i się wystraszył w miarę równego pasma :) i teraz daje ludziom złudną nadzieje

 

PS. zdjeli mi bana bo tej przesiadce na onet na Pcl także też się udzieliłem :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie, sprzedajemy Solówki i... a zresztą:

 

http://forum.pclab.pl/t546401.html

 

Powiedzcie mi, że ten User ma rację!;

Oczywiście, że ma rację. Najlepiej świadczą o tym emotki, którymi tak namiętnie się posługuje. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z opinią fachowca, który wie, co to dobre brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś w swoich solówkach takie charczenie w kolumnie (u mnie słychac to w prawej, ze wzmacniaczem, Solo6C)?

Na razie minął tydzień i efekt ani się zmniejszył, ani nie zwiększył. Zastanawiam się czy tak po miesiącu, jeśli efekt nie zniknie nie oddać na gwarę, a może rozkręcić głośnik? :D

Podaję w załącznikach próbkę nagraną mikrofonem komputerowym, ale dość dobrze słychać. Dla porównania nagrałem drugą kolumnę. Głośność 35/60 i w kompie na maks, im głośniej, tym bardziej charczy.

6c_z__y.mp3

6c_dobry.mp3

Edytowane przez bart25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam SOLO6C i charczenia u mnie nie ma, ale inna sprawa mnie wkurza - mianowicie brzęczenie z głośników słyszalne przy wyłączonym komputerze i włączonych SOLO. Nie ma różnicy, jaką ustawię głośność, czy dam mute, czy nie, ani czy przestawię źródło dźwięku. Brzęczenie jest dość wyraźne i prawdę mówiąc nie tego spodziewałem się po sprzęcie za prawie 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam SOLO6C i charczenia u mnie nie ma, ale inna sprawa mnie wkurza - mianowicie brzęczenie z głośników słyszalne przy wyłączonym komputerze i włączonych SOLO. Nie ma różnicy, jaką ustawię głośność, czy dam mute, czy nie, ani czy przestawię źródło dźwięku. Brzęczenie jest dość wyraźne i prawdę mówiąc nie tego spodziewałem się po sprzęcie za prawie 400.

Kiedy fizycznie odłączysz kabel sygnałowy zestawu solo od komputera to sytuacja się nie zmienia? (czyli samotne solo podłączone jedynie do gniazdka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posiadam Solówki 7c, kupiłem je po "dość" okazyjnej cenie, tygodniówki za 400zł. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem, nigdy bym się nie spodziewał że te maleństwa będą tak grać (kupiłem je jako głośniki do salonu, a nie pC). Do słuchania muzyki podłączone są pod PS3 (zadziwiająco, dobra jakość) + PS3 media server (coby FLACKI można było odpalać).

 

Ale to co mnie najbardziej zaskoczyło to że według producenta pasmo przenoszenia od 55Hz, a te maleństwa z palcem w ... dają sobie rade z 40Hz (dźwięk jest bardzo donośny i głęboki, nie jakieś tam ciche pomrukiwanie), nawet 30Hz jest nieźle słyszalne (przy czym moje pro3 nie dają rady z 40Hz). I muszę przyznać, solówki grają pięknie całym pasmem, niczego nie brakuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - jak dobrze rozpoznać czy dźwięk, który właśnie zapodałem głośnikom jest faktycznie dźwiękiem przez nie odtwarzanym i dźwiekiem, który słyszę? Być może mnie źle zrozumiecie, ale już mówię:

 

Przed chwilą zassałem shareware'owego NCH Tone Generatora i zacząłem wycieczkę w dół od 50Hz. Doszedłem do 30Hz, gdzie jest zauważalna różnica w "cichości" dźwieku. Mam teraz ustawione 30Hz i słyszę buczenie. To znaczy, że głośniki potrafią stworzyć 30Hz i ja potrafię usłyszeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy fizycznie odłączysz kabel sygnałowy zestawu solo od komputera to sytuacja się nie zmienia? (czyli samotne solo podłączone jedynie do gniazdka)

Nie ma różnicy po wyjęciu kabla sygnałowego. Tak samo buczą...

Nie jest to jakieś uciążliwe, bo z odległości metra już tego nie słyszę ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - jak dobrze rozpoznać czy dźwięk, który właśnie zapodałem głośnikom jest faktycznie dźwiękiem przez nie odtwarzanym i dźwiekiem, który słyszę? Być może mnie źle zrozumiecie, ale już mówię:

 

Przed chwilą zassałem shareware'owego NCH Tone Generatora i zacząłem wycieczkę w dół od 50Hz. Doszedłem do 30Hz, gdzie jest zauważalna różnica w "cichości" dźwieku. Mam teraz ustawione 30Hz i słyszę buczenie. To znaczy, że głośniki potrafią stworzyć 30Hz i ja potrafię usłyszeć?

tak mozesz, ale ze znacznym spadkiem dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - jak dobrze rozpoznać czy dźwięk, który właśnie zapodałem głośnikom jest faktycznie dźwiękiem przez nie odtwarzanym i dźwiekiem, który słyszę? Być może mnie źle zrozumiecie, ale już mówię:

 

Przed chwilą zassałem shareware'owego NCH Tone Generatora i zacząłem wycieczkę w dół od 50Hz. Doszedłem do 30Hz, gdzie jest zauważalna różnica w "cichości" dźwieku. Mam teraz ustawione 30Hz i słyszę buczenie. To znaczy, że głośniki potrafią stworzyć 30Hz i ja potrafię usłyszeć?

Rezonans pokoju może sprawić że pewne częstotliwości, np. te które są poza rozsądnym pasmem przenoszenia są podbijane do słyszalnego poziomu. Nie ma jednak róży bez kolców - takie podbijanie pasma to zwykle utrata "szybkości"/kontroli basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem panowie, natury technicznej, ale nie żadna awaria. ;)

 

Może wyjaśnię o co chodzi.

 

Mam Microlaby Solo 7C, niestety już bez pilota.

 

Obecne zastosowanie to głównie gry (PS3) i filmy (DVD, BluRay), muzyka wcześniej baaardzo często gęsto teraz sporo rzadziej co nie znaczy wcale.

 

Nie rozpisując się aż nadto określę krótko, że w grach i filmach brakuje mi basu (tutaj głównie rozchodzi się o niższy poziom głośności przy wyższych może by bylo lepiej, ale gra w DiRT 2 przy głośności 40 by chyba ból głowy spowodowała ;) ). No i niestety nie mogę nawet na Solo podbić basu bo pilocik się zepsuł (a co się z nim dalej stalo pisałem wyżej, a kupić się nigdzie nie da obecnie)

 

 

 

Teraz wpadłem na pomysł żeby na potrzeby filmów i gier wrzucić subwoofer. Myślałem o zestawie Logitecha Z-2300.

 

Tylko jedna rzecz mnie trapi i nurtuje. Chciałbym połączyć Microlaby z subwooferem Loga bez ichnich satelitek. Gry na PS3 i filmy ze względu na nośnik BluRay mają dźwięk dobrej jakości, mało kompresowany i podejrzewam, że z głównie średnimi tonami Solo sobie poradzą wiele lepiej.

 

Obawiam się, że jednak się nie da i podlączenie np. pod input w Microlabach wzmacnianego sygnału output na satelity z suba Loga nie zda w ogóle egzaminu...

 

No chyba, że te satelity w Logach są w miarę ok i zdadzą egzamin..

 

sam nie wiem :wacko:

Edytowane przez Kowal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod W7 ten program co Daron podałeś zdrowo szwankuje ;) pod W7 lepiej użyć TTG

Pod Vistą używałem AudaCity w trybie zgodności, pod W7 też powinno grać, tyle, że generowanie jest nieco bardziej skomplikowane, ale również działa dobrze. Nie chciało mi się po prostu generować ścieżek na AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem panowie, natury technicznej, ale nie żadna awaria. ;)

 

Może wyjaśnię o co chodzi.

 

Mam Microlaby Solo 7C, niestety już bez pilota.

 

Obecne zastosowanie to głównie gry (PS3) i filmy (DVD, BluRay), muzyka wcześniej baaardzo często gęsto teraz sporo rzadziej co nie znaczy wcale.

 

Nie rozpisując się aż nadto określę krótko, że w grach i filmach brakuje mi basu (tutaj głównie rozchodzi się o niższy poziom głośności przy wyższych może by bylo lepiej, ale gra w DiRT 2 przy głośności 40 by chyba ból głowy spowodowała ;) ). No i niestety nie mogę nawet na Solo podbić basu bo pilocik się zepsuł (a co się z nim dalej stalo pisałem wyżej, a kupić się nigdzie nie da obecnie)

 

 

 

Teraz wpadłem na pomysł żeby na potrzeby filmów i gier wrzucić subwoofer. Myślałem o zestawie Logitecha Z-2300.

 

Tylko jedna rzecz mnie trapi i nurtuje. Chciałbym połączyć Microlaby z subwooferem Loga bez ichnich satelitek. Gry na PS3 i filmy ze względu na nośnik BluRay mają dźwięk dobrej jakości, mało kompresowany i podejrzewam, że z głównie średnimi tonami Solo sobie poradzą wiele lepiej.

 

Obawiam się, że jednak się nie da i podlączenie np. pod input w Microlabach wzmacnianego sygnału output na satelity z suba Loga nie zda w ogóle egzaminu...

 

No chyba, że te satelity w Logach są w miarę ok i zdadzą egzamin..

 

sam nie wiem :wacko:

Taniej wyjdzie kupienie tego pilota... na midasie można go dostać. Albo zrobienie go samemu/kupienie jakiegos gotowego pilota zgodnego z tymi Microlabami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam SOLO6C i charczenia u mnie nie ma, ale inna sprawa mnie wkurza - mianowicie brzęczenie z głośników słyszalne przy wyłączonym komputerze i włączonych SOLO. Nie ma różnicy, jaką ustawię głośność, czy dam mute, czy nie, ani czy przestawię źródło dźwięku. Brzęczenie jest dość wyraźne i prawdę mówiąc nie tego spodziewałem się po sprzęcie za prawie 400.

Ja kupiłem te głośniki dziewczynie do laptopa. Też brzęczą. W trakcie słuchania muzyki to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś chce mieć je blisko, to w chwilach ciszy brzęczenie może irytować. Po aktywnych głośnikach za 400zł dokładnie tego właśnie się należy spodziewać. Nie śledziłem całego wątku ale z tego co widzę panuje tutaj przekonanie, że Microlab Solo to sprzęt niemalże audiofilski :) Tymczasem są to po prostu tanie głośniki. Oczywiście, w porównaniu do głośniczków z laptopa brzmią imponująco, ale dokładnie taka sama przepaść dzieli je od normalnego sprzętu audio. Mam w pokoju obok kompa podłączonego pod wzmacniacz Rotel RA-921 z kolumnami Avance Omega 503, więc wiem co piszę. Oprócz tego w Solo6c męczyło mnie, że nie pamiętały swoich ustawień i zawsze po włączeniu trzeba było wybierać źródło dźwięku, ustawiać głośność i korekcję. Po pół roku się popsuły. Serwis nie stwierdził usterki, bo niestety od czasu do czasu zdarza im się działać prawidłowo i akurat oczywiście zdarzyło się w serwisie. Stoją nieużywane. Ktoś chce je tanio kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem panowie, natury technicznej, ale nie żadna awaria. ;)

 

Może wyjaśnię o co chodzi.

 

Mam Microlaby Solo 7C, niestety już bez pilota.

 

Obecne zastosowanie to głównie gry (PS3) i filmy (DVD, BluRay), muzyka wcześniej baaardzo często gęsto teraz sporo rzadziej co nie znaczy wcale.

 

Nie rozpisując się aż nadto określę krótko, że w grach i filmach brakuje mi basu (tutaj głównie rozchodzi się o niższy poziom głośności przy wyższych może by bylo lepiej, ale gra w DiRT 2 przy głośności 40 by chyba ból głowy spowodowała ;) ). No i niestety nie mogę nawet na Solo podbić basu bo pilocik się zepsuł (a co się z nim dalej stalo pisałem wyżej, a kupić się nigdzie nie da obecnie)

 

 

 

Teraz wpadłem na pomysł żeby na potrzeby filmów i gier wrzucić subwoofer. Myślałem o zestawie Logitecha Z-2300.

 

Tylko jedna rzecz mnie trapi i nurtuje. Chciałbym połączyć Microlaby z subwooferem Loga bez ichnich satelitek. Gry na PS3 i filmy ze względu na nośnik BluRay mają dźwięk dobrej jakości, mało kompresowany i podejrzewam, że z głównie średnimi tonami Solo sobie poradzą wiele lepiej.

 

Obawiam się, że jednak się nie da i podlączenie np. pod input w Microlabach wzmacnianego sygnału output na satelity z suba Loga nie zda w ogóle egzaminu...

 

No chyba, że te satelity w Logach są w miarę ok i zdadzą egzamin..

 

sam nie wiem :wacko:

Skoro nie mozesz podbic basu z pilota, to co za problem podbic go programowo w sterach od xonara? (jakis EQ)?

Ps. pamietaj ze SW w logitecach (od x530 wlacznie) nie tylko przenosi niskie pasmo, dostaje takze czesc z pasma ktorego nie sa w stanie przeniesc zatelity...imho to poroniony pomysl

Lepiej juz kup sobie Vk 7830/7820/7810 SW niz ten z logitechow za 300zł masz sw w pytke. W cenie samego Panela! Mozna spokojnie w takim wymienic glosnik na np SLS10 (perless) i masz cyc malinke a nie Sw z logitechow...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...