Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Też brzęczą. W trakcie słuchania muzyki to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś chce mieć je blisko, to w chwilach ciszy brzęczenie może irytować. Po aktywnych głośnikach za 400zł dokładnie tego właśnie się należy spodziewać.

Z tym się akurat nie zgodzę. Oprócz solo mam jeszcze Z-3e (to co prawda zestaw 2.1 ale mowa jest o wzmacniaczu więc nie ma to raczej znaczenia) które kosztowały 230zł i w nich nic nie brzęczy. Więc jak widać da się zrobić tanie głośniki z przyzwoitym wzmacniaczem. Dlatego zgadzam się z tym że niektórzy tu przesadnie się nimi zachwycają. Solo jak na swoją (dawną) cenę mają sporo zalet ale w stosunku do innych głośników w tej cenie wad im również nie brakuje. Natomiast za obecną cenę są wręcz nieopłacalnym zakupem. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się akurat nie zgodzę. Oprócz solo mam jeszcze Z-3e (to co prawda zestaw 2.1 ale mowa jest o wzmacniaczu więc nie ma to raczej znaczenia) które kosztowały 230zł i w nich nic nie brzęczy. Więc jak widać da się zrobić tanie głośniki z przyzwoitym wzmacniaczem.

Nie brzęczą bo pewnie konstruktor poszedł na jakiś inny, daleko zakrojony kompromis. Nikt mnie nie przekona, że za 230zł można kupić przyzwoity wzmacniacz, a co dopiero jeszcze z głośnikami. MicroLaby w zamierzeniu miały być dobrze brzmiącymi głośnikami do komputera. No i w sumie są, do takich zastosowań nie ma co się czepiać ich brzmienia - można powiedzieć że jest przyzwoicie. Gdyby jeszcze były solidniejsze mielibyśmy pełnię szczęścia.

 

Dlatego zgadzam się z tym że niektórzy tu przesadnie się nimi zachwycają. Solo jak na swoją (dawną) cenę mają sporo zalet ale w stosunku do innych głośników w tej cenie wad im również nie brakuje. Natomiast za obecną cenę są wręcz nieopłacalnym zakupem.

Z tym się zgadzam, choć słabo się orientuję jak jest z innymi głośnikami w tym przedziale cenowym. Brzmienie większości powinno spokojnie wystarczyć, natomiast funkcjonalność i solidność konstrukcji już niekoniecznie...

 

Do zainteresowanych zakupem: zapytam dziewczynę ile ona za nie chce i dam znać. Mieszkam w Gdyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupienie tego pilota... na midasie można go dostać. Albo zrobienie go samemu/kupienie jakiegos gotowego pilota zgodnego z tymi Microlabami...

Dzięki za namiar, nie wiedziałem, że Midas te pilociki ma, a w kilku źródłach już pytałem i nigdzie nie było możliwości kupna. Już kupiony za kilka dni będzie :D

 

Skoro nie mozesz podbic basu z pilota, to co za problem podbic go programowo w sterach od xonara? (jakis EQ)?

Oj sig już byl trochę nieaktualny ;) PCta już nie mam, ale mój dylemat już rozwiązany bo pilocik będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna jest niestety przekorna i jak powiedziałem, że są chętni na jej głośniki, to stwierdziła, że będzie naprawiać i nie chce sprzedawać. Myślę jednak, że jeśli ktoś zaproponuje 150 - 200zł, to ją przekonam. Stan wizualny (głośników oczywiście) - bardzo dobry, techniczny - zepsute, nie wiem na ile poważnie. Są chętni? Do odbioru w Gdyni lub wysyłka. Chyba nie mamy oryginalnego pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar, ja juz kupilem pierdziawki do komputera - Genius 2000x :) Jezeli nikt sie nie zdecyduje i bedziesz chcial, to za 100zl + wysylka moge je kupic. Moze cos sie z nich wyrzezbi. Szkoda, ze ceny tych Microlabow tak podskoczyly. Pamietam jeszce jak Solo7 kosztowaly bodajze 280zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że Solo 7c kosztowały ~300zł i to jest wyznacznik stosunku cena/jakość. Teraz cena ich to jest sztuczne podbicie przez sprzedawców z racji ich małej dostępności na rynku, być może również sztucznie kontrolowanego. Ja swoje mam około 2 lat i grają jak grały, żadnych buczeń czy awarii (odpukać) jedynie moja modyfikacja to wytłumienie komory dolnej za pomocą bardzo grubego filcu oraz gąbki do wygłuszeń kolumn które pozostały koledze z projektu DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem za 325 czy 330 z wysyłką...ale dolar był wtedy po 2zł lub 2.1 o ile pamiętam = wiec zwalanie na sprzedawców zawsze i ciągle troche już trąci....pamietajcie też im wyzsza cena netto tym wyzszy vat...

 

tera dolar oscyluje w okolicy 2.8zł...więc cena z automatu jest od 460zł w górę, bo sprzedawca MUSI zarobić, za darmo nikt wam sprzętu nie ściągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera dolar oscyluje w okolicy 2.8zł...więc cena z automatu jest od 460zł w górę, bo sprzedawca MUSI zarobić, za darmo nikt wam sprzętu nie ściągnie

Te kolumienki nie są produkowane w US, więc znowu nie przesadzajmy że jak dolar idzie w górę wzgl. złotego (lub innej waluty) to produkty rumuńsko-ukraińsko-rosyjsko-polskie drożeją razem z dolarem. Poza tym są dosyć tandetnie wykonane jak na tak wysoką obecną cenę (Genius 2000X jakoś potrafiły zdrożeć pomijalnie ... KRK VXT6 kosztowały 2900 PLN a teraz są po 31xx PLN). IMO obecna cena SOLO to zdecydowanie pazerność polskich sprzedawców i zwalanie na dolara jest nadużyciem. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak Kyle mówi. Problem w tym, że ludzie mimo tego świadomie wydają prawie dwukrotnie większą kwotę niż one są warte. Aczkolwiek widzę, że na Allegro pojawił się kolejny sprzedawca Solo 6c. I słusznie... EM już po 374 sprzedaje, czyli dalej musi mu się to opłacać. Skończy się w końcu monopol i dyktowanie cen... To Solo 6c wrócą do bardzo przystępnej ceny w granicach 300zł.

 

Swoją drogą:

Kupując w ProCpu masz pewność że otrzymasz nowy sprzęt, fabrycznie zapakowany, posiadający gwarancję oficjalnego dystrybutora w Polsce !

Ciekawe kto niby jest oficjalnym dystrybutorem na polski rynek. Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolumienki nie są produkowane w US, więc znowu nie przesadzajmy że jak dolar idzie w górę wzgl. złotego (lub innej waluty) to produkty rumuńsko-ukraińsko-rosyjsko-polskie drożeją razem z dolarem. Poza tym są dosyć tandetnie wykonane jak na tak wysoką obecną cenę (Genius 2000X jakoś potrafiły zdrożeć pomijalnie ... KRK VXT6 kosztowały 2900 PLN a teraz są po 31xx PLN). IMO obecna cena SOLO to zdecydowanie pazerność polskich sprzedawców i zwalanie na dolara jest nadużyciem.

Dolar był tylko porównaniem, bo dolar nie podrożał, tylko złotówka spadła!! Nie wiem z skąd je biorą ale jak złoty spadł prawie o połowę (swego czasu), to waluta (kraju z skąd są brane Microlaby) też o tyle podskoczyła. Teraz złoty się umacnia i Microlaby tanieją.

Już się długo nie umocni tak jak kiedyś więc niema co liczyć iż potanieją jakoś znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pojawiła się jakaś alternatywa dla Microlabów? Odkąd kupiłem swoje Solo, to przestałem się interesować i nie jestem w temacie. Za swoje dałem 290 zł, ale myślę że za 4 stówy też bym je kupił, bo wg mnie są warte tej ceny. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą twierdzili że za niewielką dopłatą można kupić używane kolumny + wzmacniacz. Ale ja na przykład nie mam miejsca żeby postawić gdzieś wzmak, a druga sprawa to przeważnie kupuję nowy sprzęt elektroniczny, stronię od używek bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech wyrastają. Im większa konkurencja tym lepiej dla nas, konsumentów. Każdy przecież chce, aby mieć jak największy wybór głośników. Żenujące jest, gdy się idzie do pierwszego lepszego komputerowego i jak się poprosi o dobre kolumny do komputera, to sprzedawca wskaże palcem na produkt Logitech bądź Creative. Na chwilę obecną brakuje produktów Microlab, Sven w większych sieciach sprzedaży w naszym kraju. Oby sie to zmieniło.

Akurat rynek audio jest dość specyficzny i niema tu aż tak szybkiego postępu technologicznego :] I na tym rynku 2 lata to nic :]

Tu nie chodzi o postęp technologiczny, tylko raczej o konkurenta, który zrobi produkt o tych samych możliwościach za minejsze pieniądze. Ja także nie sądzę, żeby technologicznie coś nagle się zmieniło. Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się słucha sprzedawców w sklepach :) Osobą korzystającym z ich rad zostają tylko Logi i Creative, po to są takie fora, żeby bardziej świadomym konsumentom doradzić. I uświadomić że nie tylko to dobre co ma sprzedawca na półce i co mu na magazynie zalega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o to chodzi, że taki Kowalski czy Iksiński będzie sie bał wziąć chiński sprzęt importowany z rosji i do tego z Allegro. I do tego marka, na widok której dokonuje wytrzeszczu gałek ocznych. A co do forum, to dobrze że takie coś istnieje, bo inaczej to porażka by była. Ale mowie tu o Forum PPC, a nie innych, na których jest masa "specjalistów" od sprzętu Hi-Fi :D

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć przydałaby się konkurencja dla Solówek;

Nawet nie lepsza jakościowo, poziom ten sam dźwięku.

 

Ale żeby coś było.

 

Bo tak naprawdę poza masą tanich zestawów mamy tylko 2-3 firmy, 4-6 modeli w kółko sprzedawanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozbierałem jakies modecom produkcji microlaba....o ile z zewnątrz jakość i wygląd jest naprawdę spoko o tyle wnętrze to kompletna porażka - szczególnie nic nie warte są wszelkie przewody(sztywne łamiace sie na najtańszej miedzi która nawet nie jest beztlenowa) oraz układy scalone - tranzystorom odpadaja nóżki pod byle naciskiem, kondensatory to też najniższa klasa jakościowa.....za to przetworniki są naprawdę spoko.Najciekawsze jest to(model modecom mc-2110) że wysokotonówki to pic na wode i atrapa - nie ma ich wogóle tylko zaślepki imitujące takowe.Może ten microlab byłby wart uwagi gdyby przy nim ostro posiedzieć i wymienic połowe gratów ale po tym co zobaczyłem nie sądzę żeby choć odrobinkę wyższa jakość była w ich firmowanych głośnikach - dla mnie to najniższa półka - tym bardziej że wcale tak super nie graja - moja stara wieżyczka soniaka zdecydowanie lepiej brzdąka(mhc 6000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, otoz zmeczony plastikowa gra mojego logitecha postanowilem zmienic audio. wstepny wybor padl na ML solo 7c. teraz pytanie dla uzytkownikow ML'ow i zarazem sluchaczy muzki elektronicznej - czy te glosniki daja rade ? ;) mam tutaj na mysli np dnb, dubstep, house, trance ... i czy jest sens pakowac jest do pokoju 4.x * 3.x ( ~15m2) ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trance sie nadadzą ja przynajmniej jestem zadowolony ( tylko że utwory najlepiej miec we flac'u lub mp3 320) co do dubstep nie wiem czy nie będzie Ci na początku brakować niskich częstotliwości,szczególnie że zapewne jestes troche "spaczony" przzez suba logitechowego.Ja wprawdzie mam 6ski więc na 7kach powinno byc troche lepiej,chociaż jesli chodz o niskie częstotliwości to odpowiednie ustawienie to IMO 80% sukcesu.

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przysłuciach!ę się Solówką, teraz wróciło nagłośnienie do auta i przysłuciach!e się nagłośnieniu w aucie...

 

I kurczaki, ale jednak do elektroniki przydałoby się doposażyć solówki w aktywny sub.

Nie jestem zwolennikiem suba... ale słuchając 7C (i znowu tego co w aucie)... brakuje jednak dołu.

 

A może zmienia mi się też 'profil' odsłuchowy, nie wiem...

Jakby nie patrzeć nawet nie wiem kiedy minął ten czas od zakupu Solówek... w maju stuknie równe 2 lata.

 

Czas na zmianę... tylko kasy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...