Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

taaaaaa, logitech troche nagina czasoprzestrzen :) co do basow to kwestia przyzwyczajenia oczywiscie, aczkolwiek nie gardze nimi :) a jak sie sprawdzaja w filmach ? (dvd i hd oczywiscie z dobrej jakosci dzwiekiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa, logitech troche nagina czasoprzestrzen :) co do basow to kwestia przyzwyczajenia oczywiscie, aczkolwiek nie gardze nimi :) a jak sie sprawdzaja w filmach ? (dvd i hd oczywiscie z dobrej jakosci dzwiekiem)

ja sie przesiadlem z logitechów x-230 na Solo7c i to byla jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. mi w solo nie brakuje basu, sasiadom tez nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brakuje ale tylko jak sie slucha głośniej (przynajmniej ja tak mam) Czasem mi brakuje niskich tonów przy standardowym cichym sluchaniu ale to może kwestia gustu.Może tak mam bo wczesniej mialem modecomy 2+1.a co do fimwów to moim zdaniem sie sprawdzają wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurczaki, ale jednak do elektroniki przydałoby się doposażyć solówki w aktywny sub.

Nie jestem zwolennikiem suba... ale słuchając 7C (i znowu tego co w aucie)... brakuje jednak dołu.

Mi podoba się basik w 7c, ale jak potrzebuje większego kopa do niektórych gatunków muzyki, włączam suba z-2300, podpiętego pod złącze center. W foobarze można bez problemu ustawić taki zestaw (wtyczka channel mixer). Więc jeśli ktoś ma jakiegoś suba, a kupił 7c i woli większego kicka, polecam takie rozwiązanie. Zresztą, ważne jest odpowiednie ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia.

Edytowane przez Matsunami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia przyzwyczajenia, bo z początku też mi brakowało basu, jednak teraz (a głośniki mam już 1,5 roku) nie odczuwam tego wcale. Może dlatego, że basu nie ma w nadmiarze i po przesiadce z gorszych głośników, słuchając muzyki na nowym sprzęcie wydaje się, że utwory brzmią nieco inaczej, że gdzieniegdzie brakuje niskich tonów. Poza tym bas to nie wszystko. Kiedyś sam byłem miłośnikiem mocnego "łupania", niskie i wysokie tony podkręcałem wysoko w EQ na kształt litery U. Teraz dziwie się sobie, jak ja mogłem tak słuchać muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze od HiTechu dostałem informację:

tych co piszesz 28 luty dostawa

marek

 

x pisze:

> I tylko te Microlaby?

> A Solo15 lub

> Solo1C?

>

>

> Biuro Berlinga pisze:

>> GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO6C 2.0 100W RMS od ręki 388zł~

>> GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO7C 2.0 120W RMS od ręki 545zł

>>

>> małe ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem laptopa i wykonałem test( z ciekawości) jaka bedzie róznica w dzwieku miedzy audigy 2ZS GOLD którą posiadam w stacjonarce a integra realteka w lapie.Różnica jest ogromna;/ szczególnie słuchając Loreeny McKennitt-the mystic's dream we flacu. I jednak będe zmuszony zainwestować w zewnętrzną karte dzwiękową.Niestety nie mam wejścia PCIMCIA tylko ExpresCard więc zostaje mi kupno czegoś na USB.Co myślicie o czymś takim:

http://allegro.pl/item901410421_nowa_creat..._usb_pilot.html

Ewentualnie co polecilibyście w miarę podobnej cenie co by grało podobnie do mojego audigy??

Znalazłem jeszcze cos takiego: http://allegro.pl/item905084087_x_fi_sound...r_notebook.html.

Tylko jakaś tania jak na podobno dobrą kartę do lapa :)

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item901410421_nowa_creat..._usb_pilot.html

Ewentualnie co polecilibyście w miarę podobnej cenie co by grało podobnie do mojego audigy??

Pozostaje jeszcze ASUS Xonar U1 ... która lepsza ? ... nie wiem ... jak znajdziesz jakieś pomiary to wklej linka - przyda się komuś ;)

 

... ja znalazłem o Asus ... pozostaje poszukać coś o tym Creative

http://aphnetworks.com/reviews/asus_xonar_u1/4

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam xfi notebook taką jak tu: http://www.proline.pl/sklep.php?p=SB+X-FI+NOTEBOOK

 

Porownując ją do creative x-fi xtreme music, ktorą posiadam w komputerze stacjonarnym, mogę powiedzieć że nie rożni się niczym. Jakość (bardzo dobra) dzwięku na tym samym poziomie.

Stwierdziłem, że karta rewelacyjnie sprawuje się w muzyce i filmach, natomiast w grach zauważam lekkie opoźnienia, co mnie bardzo denerwuje.

Troszkę obciąża procesor w moim y550 (ok. 15%), w stacjonarnym (xtreme music ), procesor jest praktycznie wolny.

To tyle, jestem zadowolony i tak się wciąż zastanawiam, czy nie łyknąć sobie tych solo 7, pod tą kartę, oczywiśćie dokupując sobie jeszcze odbiorniczek zdalnego sterowania.

Edytowane przez robson999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolumienki nie są produkowane w US, więc znowu nie przesadzajmy że jak dolar idzie w górę wzgl. złotego (lub innej waluty) to produkty rumuńsko-ukraińsko-rosyjsko-polskie drożeją razem z dolarem. Poza tym są dosyć tandetnie wykonane jak na tak wysoką obecną cenę (Genius 2000X jakoś potrafiły zdrożeć pomijalnie ... KRK VXT6 kosztowały 2900 PLN a teraz są po 31xx PLN). IMO obecna cena SOLO to zdecydowanie pazerność polskich sprzedawców i zwalanie na dolara jest nadużyciem.

To nic, ale producent sprzedaje za $, więc na jedno wychodzi.

 

 

Strona polska już wystartowała, może wreszcie będzie/jest oficjalny pl dystrybutor.

AFAIK cały czas szukają, nasze plany z MM w końcu nie wypaliły, a sprzedawanie na allegro, gdzie tak czy siak jest konkurencja, nie jest już złotym interesem. W przyszły piątek spotykam się z dyrektorem Microlab Europe w Warszawie, będę wiedział coś więcej.

 

 

czy modecom to filia microlaba?

modecom to czasem nie jest zupelnie inna firma?

To jest po prostu OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z trzeszczącym głośnikiem opisywanym przeze mnie wcześniej ustał.

Szczerze w to nie wierzyłem, ale po około miesiącu jest czysto. Nie znikało to nawet stopniowo, tylko pewnego razu zapuściłem coś głośniej, to już nie bylo, podczas gdy tydzień temu jeszcze owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Solo7C jutro jadą na gwarancję. W kolumnie bez wzmaka jeden z głośników zaczął porządnie charczeć... Ech, rosyjska solidność.

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Solo7C jutro jadą na gwarancję. W kolumnie bez wzmaka jeden z głośników zaczął porządnie charczeć... Ech, rosyjska solidność.

Za to cena "Hamerykańska".

 

ps. może to nie głośnik tylko jakaś nieszczelność/rezonujący luźny element

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle - całkiem możliwe, że jest jak piszesz. Nie znam się, nie chcę ryzykować utratą gwarancji. Door-to-door dają, skorzystam. Niechaj naprawiają, płacą za przesyłki w obie strony. I tak czuję, że jak przyjadą działające polecą na allegro i pomyślę o jakimś wzmacniaczu + kolumny (Wharfedale 9.1 przykładowo).

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chce kupić Microlab Solo 6c/7c i biurko do nich żeby je dobrze ustawić. Niestety obecnie mogą stać jedynie na biurku.

 

Znalazłem takie biurka:

 

http://img402.imageshack.us/img402/69/biurko3.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/6691/biurko2.jpg

 

W miejscach niebieskich prostokątów byłyby właśnie microlaby. Dodam że pokój ma koło 10 m2. Które ustawienie byłoby lepsze? Podobno trzeba je ustawić na odpowiedniej wysokości więc drugie biurko (biurko2.jpg) chyba odpada ? A może znacie inne lepsze biurka? Jest sens kupować wielkie 7c do tego ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Solówki zaczynają padać trochę. Mi też [znowu] charczy. Kupiłem Xonara i problem ustał, myślałem że to integra była powodem. Ale po kilku tygodniach problem powraca. Głupieje już, szlag mnie trafia :/ Jakieś pomysły? Charczy "pusta" kolumna, wydaje mi się że problem jakby leży na wysokości wysokotonowego głośniczka.

 

Byłbym zapomniał. Obudziły mnie nawet w nocy (komp już był wyłączony i nie nadawały żadnego dźwięku). Sprawa jest bardzo wkurzająca. Co zdążyłem zauważyć:

 

-dzieje się to nie zależnie od źródła dźwięku.

 

-okresowo, pogra godzinę dobrze i zacznie charczeć co pare sekund...ustaje po kilku minutach by potem znów powrócić.

 

-głośność trzasków nie jest w żaden sposób zależna od poziomu głośności (nie da się ich "ściszyć" ani nie nasilają się podczas głośniejszej gry.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje problemy z głośnikami, głośniki wysokotonowe wydaja z siebie uciążliwy dźwięk, w różnych odstępach czasowych nawet jak komputer jest wyłączony i wtyczka wyciągnięta z karty muzycznej.

Edytowane przez Potasca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, teraz przydałaby się pomoc jakiegoś elektronika doświadczonego, który powie gdzie przyłożyć miernik czy coś, na co zwrócić uwagę i jak to naprawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas mojej nieobecności w domu mama zahaczyła nogą o kabel głośnikowy między Solówkami... i lewa kolumna (bez wzmaka) poleciała frontem na krzesło/ziemię (tzn pierw lewą stroną "oparła" się o podłokietnik krzesła, potem poleciała na wykładzinę podłogową);

 

Na szczęście kolumna ucierpiała tylko wizualnie, głosniki całe (nie wgniecione, nie przedziurawione itd) i kolumna dalej gra bez problemu, bez trzasków, charczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odniośnie tej karty: Behringer U-Control UCA202 - interfejs audio KRK (935000427) - Aukcje internetowe Allegro miał ktoś z tym do czynienia? chce kupić zewnętrzną kartę muzyczną do SOLO 6c. Czy byłaby ona lepszym rozwiązaniem niż to: CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1 USB + PILOT FVAT (945922308) - Aukcje internetowe Allegro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz z tym Behringerem, bo strasznie ciężko jakiekolwiek informacje o niej znaleźć (chociaż było to już jakiś czas temu). Sam chciałem ją kupić do lapa zanim SB nabyłem i jedyne szczątki informacji na które natrafiłem brzmiały mniej wiecej tak: "do nagrywania dźwięku karta fantastyczna, do odtwarzania - kiepściutka", aczkolwiek podchodzić z rezerwą do tej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIebawem nie będzie żadnych problemów z dostępnością. Z tego co wiem od dyrektora Microlab na Europę, Polska jest priorytetem firmy na 2010.

 

 

pozyjemy zobaczymy

ciekawe czy zdecyduja sie na serwis krajowy czy zagraniczny bo wyglada na to ze im sie przyda. Solufffki powoli zaczyna sie sypac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...