Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że Solówki zaczynają padać trochę. Mi też [znowu] charczy. Kupiłem Xonara i problem ustał, myślałem że to integra była powodem. Ale po kilku tygodniach problem powraca. Głupieje już, szlag mnie trafia :/ Jakieś pomysły? Charczy "pusta" kolumna, wydaje mi się że problem jakby leży na wysokości wysokotonowego głośniczka.

 

Byłbym zapomniał. Obudziły mnie nawet w nocy (komp już był wyłączony i nie nadawały żadnego dźwięku). Sprawa jest bardzo wkurzająca. Co zdążyłem zauważyć:

 

-dzieje się to nie zależnie od źródła dźwięku.

 

-okresowo, pogra godzinę dobrze i zacznie charczeć co pare sekund...ustaje po kilku minutach by potem znów powrócić.

 

-głośność trzasków nie jest w żaden sposób zależna od poziomu głośności (nie da się ich "ściszyć" ani nie nasilają się podczas głośniejszej gry.

 

 

Kurcze mam bardzo podobnie ;/

 

Czasami nic nie trzeszczy..

 

np wczoraj wieczorem mi trzeszczały, a dziś jest wszystko OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) , mam zamiar kupić solo 6c i mam kilka pytań . po pierwsze ile muszą stać od ściany ? (chodzi o odległość bass-reflexu od ściany) , na jakiej wysokości i odległości od moich uszu ? słyszałem że wysoko tonowy powinien być na wysokości uszu lecz nie jestem pewien :P i czy ktoś wie jaka jest średnica otworu bass reflex ? co do głośnika wiem że jest to 6,5"

 

chciałem je mieć na biurku obok monitora jak coś bo mam pokój 11m2 więc szaleć nie ma co a na standy mnie nie stać w tej chwili :(

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji wymiany sprzetu w 2 konfiguracji proszę o rade odnośnie głośników.

Miejsca mało, ale zastanawiałem się nad solo 6c(choć te wymiary mnie odstraszają) lub genkami 3000a, tyle ze tych to nie znam wymiarów a podobno ładnie grają

Stereo, moge przeznaczyć od 200 do 330zł.

Infosoft już nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i.. błagam o pomoc po popadam w paranoje!! O.O

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł wymiany głośników na mojej stancji [porzucając stare Encore 2.1] i wpadłem na genialny w swojej prostocie pomysł kupna solidniejszych głośników 2.0. Początkowo kwota którą chciałem przeznaczyć na ten cel miała nie przekraczać 250zł i pierwsze "cacka" jakie wpadły mi w oczy to Gigaworks'y t20 sII. Wszystko fajnie, ale z czasem czytając testy i recenzje zaczynałem wątpić [zawsze tak jest :/] i szukać czegoś innego. Pojawiły się na horyzoncie Genius 2000x, ale nie są dostępne w sprzedaży, więc szukałem dalej. Genius 1800a to chyba jednak niższa liga od t20, a G. 3000a też są ciężko dostępne. I co?! ODBIŁO MI! Bo nakręciłem się na głównego gwoździa tego tematu czyli Microlab'y Solo 6c, a co za tym idzie podnosząc o ponad sto złotych granicę zakupu -.-' I teraz pytanie do Was - czy ten zestaw rzeczywiście jest warty 370zł? Czytałem, że niektórym użytkownikom 6c zaczęły charczeć, a boję się wpakować blisko 4 setki w bubel który wysiądzie mi po roku :| No i za 40 zł więcej można znaleźć Microlab Pro3, które mają [pozornie] większe pasmo przenoszenia, jak jest w praktyce?

 

Głośniki będą podłączane do E-mu Trackera Pre, a co za tym idzie głównie do odsłuchu muzyki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wszystko fajnie, ale z czasem czytając testy i recenzje zaczynałem wątpić [zawsze tak jest :/] i szukać czegoś innego. ...

 

Ja bym raczej polegał na własnych odczuciach, niż na recenzjach.

 

ODBIŁO MI! Bo nakręciłem się na głównego gwoździa tego tematu czyli Microlab'y Solo 6c, a co za tym idzie podnosząc o ponad sto złotych granicę zakupu -.-' I teraz pytanie do Was - czy ten zestaw rzeczywiście jest warty 370zł? Czytałem, że niektórym użytkownikom 6c zaczęły charczeć, a boję się wpakować blisko 4 setki w bubel który wysiądzie mi po roku :|

 

OHH RILLLY? oO

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy stać Cię na zakup głośników za tą bajońską sumę, przecież to 370zł :D Co Ty oczekujesz, że w tej kwocie dostaniesz jakiś hi-end? Zejdź na ziemię, chłopie, sprecyzuj swoje oczekiwania i budżet. Rozczaruję Cię, microlab to nie jest super sprzęt, to przeciętne głośniki, ale w swojej cenie nie mają wad, nie mają zbytnio konkurencji, ale nie wiem, jakie masz wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapomniałem dodać, że jestem świadom, że nie jest to hi-end ;] Mi bardziej chodzi o to, że od czytania tych bzdur na forach granica cenowa ciągle rośnie. Wiec mówię konkretnie - chcę uzyskać sensowne stereo do słuchania muzyki [od Flydów, po Dub, Reggae] w pokojach o różnych wielkościach [stancje na studiach lubią się zmieniać], a źródłem będzie E-Mu Tracker Pre [póki co]. Co do Twojej ciętej riposty, to wiem, że kabelki do porządnych kolumn potrafią być 5x razy droższe za metr od tych głośników, ale dla studenta 220, a prawie 400 zł to różnica. Więc ostatnia kwestia. Budżet to teoretycznie 250 zł, ale jestem gotów do poświęceń dla naprawdę porządnych KOMPUTEROWYCH kolumn. Jakbym chciał NIEKOMPUTEROWE, to bym sobie zmontował wzmacniacz+kolumny [które też zresztą mam, ale nie chce mi się wszystkiego wywozić z domu]. Czy tak sprecyzowane "wymagania" pozwolą odpowiedzieć Ci mi konkretnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapomniałem dodać, że jestem świadom, że nie jest to hi-end ;] Mi bardziej chodzi o to, że od czytania tych bzdur na forach granica cenowa ciągle rośnie. Wiec mówię konkretnie - chcę uzyskać sensowne stereo do słuchania muzyki [od Flydów, po Dub, Reggae] w pokojach o różnych wielkościach [stancje na studiach lubią się zmieniać], a źródłem będzie E-Mu Tracker Pre [póki co]. Co do Twojej ciętej riposty, to wiem, że kabelki do porządnych kolumn potrafią być 5x razy droższe za metr od tych głośników, ale dla studenta 220, a prawie 400 zł to różnica. Więc ostatnia kwestia. Budżet to teoretycznie 250 zł, ale jestem gotów do poświęceń dla naprawdę porządnych KOMPUTEROWYCH kolumn. Jakbym chciał NIEKOMPUTEROWE, to bym sobie zmontował wzmacniacz+kolumny [które też zresztą mam, ale nie chce mi się wszystkiego wywozić z domu]. Czy tak sprecyzowane "wymagania" pozwolą odpowiedzieć Ci mi konkretnie? :)

 

Już dostałeś odpowiedź od Marcin_gps, że microlaby nie mają specjalnie konkurencji w swojej półce cenowej, więc chyba wszystko jasne. Jak się ma do wydania 370zł to wybór jest prosty.

 

Brałeś pod uwagę to, że solo są ciężkie jak sam pierun (ze 20 kila), co będzie kłopotliwe przy przeprowadzkach? :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się nawet w perspektywie dużej awaryjności tego chińskiego syfu. Użyłem odpowiedniego słowa "syf" ze względu na awaryjność ale konkurencji nie mają i zapowiada się na to, że zwyczajnie nigdy mieć nie będą chyba, że ktoś strzeli rebranda solówek wtedy i konkurencja będzie czyli to samo vs to samo :D za więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna był w Polsce OEM Microlaba - Modecom, ale nie wiem, czy były odpowiedniki Solo 6, bo siódemek na pewno nie było. W cenie szóstek ciężko złożyć jakieś sensowne stereo, ale "cuda" się zdarzają - ślęczeć na allegro i polować, tylko trzeba jeszcze wiedzieć na co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, sprawdzałem nawet na używanych częściach. Sensowny CA azur 340 to minimum 400zł a często i 450+ a kolumny to już jest największy problem bo z używanych jakoś grających kolumienek w cenach 200-300zł to masz kode np ex-566 które sam mam a których nikt sprzedawać nie chce, czemu się wcale nie dziwie ;) Sam osobiście darowałem sobie doradzanie ludziom zestaw amp+kolumny bo złożyć w cenie 370 coś sensownego jest na chwile obecną niemożliwe trzeba wyłożyć bliżej 700zł aby było to warte zabawy no chyba, że chcemy ampy które jeszcze miesiąc wcześniej leżały na niemieckim śmietniku a teraz brylują na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zgodził solo wypadają gorzej. Po ostatnich dłuższych testach 6c zauważyłem że te kolumny są bardzo przystępne dla szerokiego grona ludzi i łatwo się przyzwyczaić do ich brzmienia.

Po kilku dniach jednak wystarczy podpiąć zestaw kolumny+amp aby przekonać się, że różnice są i to od razu wychwytywalne nie trzeba się przestawiać, wsłuchiwać od razu słychać różnice na korzyść ampa i kolumn.

Nie mniej za 370zł nie mam się do czego przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze Panowie i Panie mam problem z moimi solówkami. lewa (ta bez elektroniki) kolumna czasami nie gra ;/ . Czasami obydwie kolumny trzeszczą. Ewidentnie słychać ze coś się dzieje niedobrego.

 

Czy ktoś z forum wysyłał już microlaby na gwarancje? ktoś się orientuje ile to wszystko trwa ?

ps polecam Strony internetowe Częstochowa Zajmujemy się tworzeniem stron www w częstochowie

Edytowane przez ciemak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem do EM - mają gwarancję door-to-door więc kurier przyjechał po nie, nic mnie to nie kosztowało. Około 3 tygodnie trwała naprawa.

 

Niestety już po gwarancji ;/;/

 

będę musiał oddać do jakiegoś elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swoje solo 6c podpiąłem pod wzmacniacz denona pma 860 :):) teraz to dopiero ładnie gra :):)

 

Rozumiem że zrobiłeś to obchodząc wzmacniacz w solo a nie podłączając pod jakieś wyjście linowe?

Jeśli tak to jak to wygląda z przerabianiem aktywnego głośnika? Bo jak narazie nie chciałem go rozkręcać z powodu gwarancji a też się zastanawiałem nad podłączeniem ich pod stary (ale nawet nie zły) wzmacniacz unitry. Testowałem na nim pasywny głośnik i grał na nim wyraźnie lepiej. Dużo jest z tym zabawy? Jest możliwość bezproblemowego podłączenia wzmacniacza pod przetworniki czy trzeba się dopiero bawić w lutowanie? Co zrobiłeś z niepotrzebnymi "wnętrznościami" (zasilacz, wzmacniacz itp)? Wymontowałeś czy pozostawiłeś w środku? No i którędy wpuściłeś kabel od wzmacniacza?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab Technology w Polsce

Firma Sunnyline Computer Products będzie odpowiedzialna za dystrybucję produktów Microlab Technology na terenie Polski. W jej ofercie znajdą się wszystkie rozwiązania oferowane przez producenta komputerowego sprzętu audio.

http://blog.fratu.pl/2010/04/microlab-technology-w-polsce/

http://microlab.com/?r=gdekupitpoland

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zrobiłeś to obchodząc wzmacniacz w solo a nie podłączając pod jakieś wyjście linowe?Jeśli tak to jak to wygląda z przerabianiem aktywnego głośnika? Bo jak narazie nie chciałem go rozkręcać z powodu gwarancji a też się zastanawiałem nad podłączeniem ich pod stary (ale nawet nie zły) wzmacniacz unitry. Testowałem na nim pasywny głośnik i grał na nim wyraźnie lepiej. Dużo jest z tym zabawy? Jest możliwość bezproblemowego podłączenia wzmacniacza pod przetworniki czy trzeba się dopiero bawić w lutowanie? Co zrobiłeś z niepotrzebnymi "wnętrznościami" (zasilacz, wzmacniacz itp)? Wymontowałeś czy pozostawiłeś w środku? No i którędy wpuściłeś kabel od wzmacniacza?

 

 

Jasne, że ominąłem wzmacniacz, podpiąłem się w zwrotnicę, nie było to zbyt skomplikowane wypiąłem wtyczki z wbudowanego wzmacniacza a podpiąłem pod zaciski, które wyprowadzały dźwięk do drugiej kolumny. Robiłem to juz kilka miesięcy temu, także nie pamiętam dokładnie co tam pogmerałem :P, ale wcześniej bawiłem sie w moda z obejściem przedwzmacniacza (znalezione na audiostereo.pl) tzn. z całkowitym jego wymontowaniem (przestaje działać pilot i nie ma regulacji basu i wysokich), więc przedwzmacniacza nie mam w kolumnie ale wzmacniacz i zasilacz zostawiłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sunny Line firma cholernie mnie zaskoczyła, pozytywnie oczywiście. Pewnego dnia "siadł" mi router TP-Link i wykonałem telefon do pomocy technicznej będąc w przekonaniu iż będę rozmawiał z kimś pokroju linii technicznej HP (sic!), jakież było moje zdziwienie- konkretna osoba która rzeczywiście chcę mi pomóc. Firma ma siedzibę obok Komputronika na obrzeżach Poznania. Bardzo łatwo tam dojechać kierując się w stronę Auchan. Może brzmi niczym reklama, ale cieszę się, że właśnie konkretna firma będzie dystrybutorem Microlab, przynajmniej w razie awarii moich Solówek będę miał blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...