Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Microlaby Solo 6C posiadam od ponad 2 lat.

Wcześniej używałem głosników z pilotem na przewodzie i po zmianie na Microlaby sterowanie z poziomu biurka pilotem bezprzewodowym było dość uciążliwe.

 

Jakiś czas temu z nudów postanowiłem wylutować potencjometr z tyłu głosników i zrobić prowizoryczny pilot przewodowy.

 

Filmik poglądowy jak to działa - Microlab Solo 6C przewodowy pilot

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Microlaby Solo 6C posiadam od ponad 2 lat.

Wcześniej używałem głosników z pilotem na przewodzie i po zmianie na Microlaby sterowanie z poziomu biurka pilotem bezprzewodowym było dość uciążliwe.

 

Jakiś czas temu z nudów postanowiłem wylutować potencjometr z tyłu głosników i zrobić prowizoryczny pilot przewodowy.

 

Filmik poglądowy jak to działa - Microlab Solo 6C przewodowy pilot

 

rozumiem że wygodniej Ci jak masz pilota na kablu, kiedy masz ograniczone możliwości jego przemieszczania, niż jak masz pilot bezprzewodowy i możesz sobie wygodnie siąść w odpowiedniej odległości od głośników i komfortowo regulować ustawienia za pomocą pilota?.... dosyć ciekawe podjeście muszę przyznać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota na kablu używam tylko przy siedzeniu przy biurku ( głośniki mam stosunkowo szeroko ustawione i trzeba pilotem celować dość mocno w bok). Pilot z Microlabów ma bardzo wąski zakres pracy i trzeba dokładnie celować w odbiornik IR...

 

Gdy leżę na kanapie, oglądając np film - oczywiście pilot bezprzewodowy

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ostatnio zmieniłem miejsce zamieszkania i wieczorem jak już było cicho usłyszałem brzęczenie w moich SOLO 6C:/. Nie jest ono zależne od poziomu głośności. Czy ktoś miał podobny problem? Bo ja nie wiem czy to kwestia zakłóceń w sieci energetycznej czy mi wzmacniacz pada;/ dodam, że brzęczenie słychać w każdym z głośników i zarówno w piszczałkach jak i wooferach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ostatnio zmieniłem miejsce zamieszkania i wieczorem jak już było cicho usłyszałem brzęczenie w moich SOLO 6C:/. Nie jest ono zależne od poziomu głośności. Czy ktoś miał podobny problem? Bo ja nie wiem czy to kwestia zakłóceń w sieci energetycznej czy mi wzmacniacz pada;/ dodam, że brzęczenie słychać w każdym z głośników i zarówno w piszczałkach jak i wooferach.

 

Odłączenie kabelka od PC coś zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ostatnio zmieniłem miejsce zamieszkania i wieczorem jak już było cicho usłyszałem brzęczenie w moich SOLO 6C:/. Nie jest ono zależne od poziomu głośności. Czy ktoś miał podobny problem? Bo ja nie wiem czy to kwestia zakłóceń w sieci energetycznej czy mi wzmacniacz pada;/ dodam, że brzęczenie słychać w każdym z głośników i zarówno w piszczałkach jak i wooferach.

 

bardzo czesty problem to instalacja eletryczna. Na poczatku roku rowniez zaliczylem przeprowadzke i mnie zdziwilo ze w nowo zakupionym telewizorze slysze brzeczenie i buczenie ;/ Trwalo to kilka tyg. zanim udalo mi sie ustalic przyczyne. Nie pomogalo nawet podpiecie pod inne gniazdko. Nawet mi kolumna buczala od wzmacniacza gitarowego ;/ Ale jak wrociolem na stare smieci to wszystko zaczelo grac jak trzeba wiec bardzo mozliwe ze u ciebie tez jest taki problem.

Moglo tez sie cos schrzanic podczas przeprowadzki wiec awaria tez wchodzi w rachube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to była kwestia instalacji... A czy możliwe jest żeby wzmacniacz siadał od tego że volume mam ciągle ustawione na 45? Z racji na niezbyt dużą precyzyjność pilota wygodniej mi jest regulować głośność z poziomu systemu niż ciągle klikać pilotem a głośniej niż 45 nie słucham. Czy takie ustawienie nawet jeśli nie gra muzyka ma wpływ na żywotność podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie własnie, tylko jak wkładam go i wyjmuje to trzask słychać a wcześniej tego nie obserwowałem.

 

A odłączyłeś go od komputera czy od głośników? Jeśli od komputera to spróbuj go jeszcze odłączyć od głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odłączyłeś go od komputera czy od głośników? Jeśli od komputera to spróbuj go jeszcze odłączyć od głośników.

 

Buczenie mija tylko po wyłączeniu z prądu za pomocą kabla lub pstryczka z tyłu głośnika. Stawiałbym na instalację elektryczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam raport po 2.5 roku z użytkowania swoich 7c, zakupionych w infosofcie kiedy kosztowały te 350zł z wysyłką :)

 

Wciąż doskonale działają, w pokoju 3x4 z rozstawem 1.5m, odległością od słuchacza ~.75m a od sciany 15cm.

 

Jedynym problemem jest wyczerpująca się bateria po tych ponad 2 latach, pilot stracił metr zasięgu :(

 

Buczenie mija tylko po wyłączeniu z prądu za pomocą kabla lub pstryczka z tyłu głośnika. Stawiałbym na instalację elektryczną...

 

Moje cierpią na tą samą przypadłość, ale żeby buczenie usłyszeć trzeba przyłożyć ucho do głośnika wysokotonowego. Powodem jest ciach!iana instalacja elektryczna.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym buczeniem mam to samo na 6c, chociaż nazwałbym to raczej bzyczeniem, ale mniejsza z tym nie o to przecież chodzi. Przed zakupem czytałem o tym, nawet w tym temacie parę osób się na to skarżyło wcześniej, ale nie jest to chyba jakimś wielkim problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym buczeniem mam to samo na 6c, chociaż nazwałbym to raczej bzyczeniem, ale mniejsza z tym nie o to przecież chodzi. Przed zakupem czytałem o tym, nawet w tym temacie parę osób się na to skarżyło wcześniej, ale nie jest to chyba jakimś wielkim problemem...

 

No w dzień to tego prawie nie słychać, ale już w nocy tak, i muszę je wyłączać z prądu. Zdziwiło mnie to tylko bo przeprowadzałem sie wczesniej z nimi 2 razy i nigdzie nie buczyło (czy może lepiej brzęczało) a teraz tak, ale to chyba kwestia instalacji elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to masze je podłączone bezpośrednio do gniazdka, czy do listwy?

 

Podłączone są do listwy jak komputer.Może to kwestia uziemienia gniazdka? Niby bolec ma ale to niekoniecznie może świadczyć o uziemieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone są do listwy jak komputer.Może to kwestia uziemienia gniazdka? Niby bolec ma ale to niekoniecznie może świadczyć o uziemieniu...

 

Jesli mieszkasz w bloku to moze byc to wina jakiejs starej lodowy u siasiadow czy innego zabytkowego urzadzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mieszkasz w bloku to moze byc to wina jakiejs starej lodowy u siasiadow czy innego zabytkowego urzadzenia :)

 

Tak , mieszkam w bloku:) też mi się tak wydaje:) W każdym razie wydaje mi się ze to nie wina głośników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy microlabiści, poważnie zastanawiam się nad zakupem 6c, jednak ktoś przekonuje mnie do wybrania monitorów studyjnych, np. czegoś takiego: Cakewalk MA-7A Stereo Micro Monitor :: Overview

i tu pojawia się moje pytanie - jaka jest różnica między tego typu rozwiązaniem, a między głośnikami 6c? co byście polecili jako główne źródło dźwięku w komputerze?

dodam, że sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki oraz odtwarzania filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że zdarzają się domówki z dużą ilością głośnej muzyki elektronicznej, pokój w którym będą umieszczone ma ok 25m2

 

dodam, że w tym momencie mam creative inspire P380 http://pl.creative.com/products/productarchive.asp?category=4&subcategory=27&product=9026&nav=-1&listby= i maksymalna głośność sprzętu jest niezadowalająca

Edytowane przez dukee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cakewalk to edirol - dziadostwo zapomnij...jak juz chcesz cos z jajem to dołóz i kup behringer thruth 2031...nawet 1031 będa lepsze od tej padaki

 

zalost nawet do bliskiego odsłuchu monitory studyjne powinny miec powyżej 50 wat - ten syf do do pbrzdąkania na komputerku wieczorami - ani to nie gra ani mocy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...