Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę sobie kupić głośniki z przeznaczeniem do komputera i telewizora, głównie będę wykorzystane do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zastanawiam się nad dwoma modelami, a mianowicie logitech z623 czy microlab solo 7c. Jeden zestaw jest 2.1 ,a drugi 2.0. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia, jedynie co mnie interesuje to przyjemność ich słuchania. Co polecacie?

 

Do telewizora bym spróbował jakichś trójdrożnych np. Modecom MC-HF100 albo Microlab Solo 7C . Do komputera coś mniejszego, dwudrożnego, najlepiej z przednim wylotem bassreflex - kiedyś podawałem takie ciekawe monitory, jak je znajdę to podam.

 

muszę kupić dłuższy kabel łączący dwa głośniki. Jakieś propozycje z allegro?

 

kabel głośnikowy z PRAWDZIWEJ miedzi 2x1.50 mm2 (1701508333) - Aukcje internetowe Allegro

lub:

POLSKI miedziany kabel głośnikowy 2x2.50 mm (1707722087) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ho!:] Solo6C już grają i muszę przyznać, że pięknie grają... DUBy czuję w brzuchu, gitarowe gra jak ma grać, szczegółowo, basu nie za dużo, ani nie za mało, jestem przeszczęśliwy!:] nigdy jeszcze z takim graniem do czynienia nie miałem, zawsze jakimiś pierdziawkami się podniecałem. dla mnie to jest to, o czym zawsze marzyłem:D piękna sprawa! póki co powyżej 50 nie odkręcam, bo, wnioskując z wpisów, stać się może coś niedobrego:] pozdrawiam użytkowników Solówek!:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez jakis tydzien temu dolaczylem do posiadaczy 6c ;) Glosniki mimo ze troche zdrozaly wzgledem pierwszych egzemplarzy to i tak oferuja bardzo "konkretne brzmienie" jak na taka kase". Chociaz nie ukrywam ze w grach niskich tonow brakuje, bez maglowania galki od basu takie porsche w shiftcie 2 brzmi jak tico. Natomiast do muzyki i filmow sa swietne. Przed zakupem warto sie juz zaopatrzyc w jakies standy bo naprawde moze sie okazac ze nie ma ich gdzie postawic. Tak wygladaja u mnie na improwizowanych standach diy :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu otrzymałem przesyłkę z Solo6c.

 

Głośniki grają całkiem ładnie, ale przyznam, że dość cicho. Przynajmniej takie są moje odczucia. W 60-stopniowej skali głośności, poniżej 20 ledwo je słychać, w zasadzie taki poziom głośności nadaje się jedynie do korzystania w nocy. Przy 35-40 głośność jest dość normalna, bez szału. Nabierają niezłej mocy dopiero przy 45 w górę. Nie słucham muzyki elektronicznej, techno i niczego podobnego gdzie potrzeba mi ogromnej mocy, dudniącego basu i tak dalej, nie chcę także niepokoić sąsiadów. Nie mam również uszkodzonego słuchu, więc nie w tym leży problem.

 

Zaznajomiłem się natomiast z opiniami innych użytkowników tego zestawu i komunikują oni, że słuchają ( tak, wiem, głośność to pojęcie bardzo subiektywne, ale na litość, to ma być 100 watów ) z powodzeniem muzyki między 15-25 ( niektórzy nawet poniżej, w co nie chce mi się wierzyć ) i jest to dla nich ustawienie idealne do codziennego użytkowania jednocześnie - całkiem głośne, dosadne i wyraźne jednocześnie. Stąd też moje zaniepokojenie.

 

Przyznam szczerze, że na chwilę obecną odnoszę wrażenie, że mój stary plastikowy zestaw 2.1 o łącznej mocy 38 watów gra nieco czyściej i głośniej na relatywnie podobnych ustawieniach. Próbowałem ustawiać microlaby na różne sposoby. Czasami udało mi się poprawić brzmienie, innym razem wyrazistość sceny i separacji, natomiast głośność nie zmieniała się w żaden sposób.

 

Czy porządne wygrzanie zestawu powinno naprawić problem? Proszę o wszelkie rady i dziękuję z góry za odpowiedź.

 

No i jeszcze jedno, z ciekawości zapytam. Jak poziom głośności jest dla was "normalny", a jaki głośny ( taki, do słuchania z odległości powiedzmy 2 metrów?

Edytowane przez barillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątkach 26 używam na codzień, przy na prawdę bardzo głośnym słuchaniu muzyki dochodzę do 40-45 max, wyżej to już sporty ekstremalne i wysadzanie szyb z okien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze by wypadalo dodac o jakim poziomie sygnalu wychodzacego z kompa mowimy :) jeden ustawi na setke, drugi na polowe

 

Karta, to X-Fi Titanium Fatality Pro

Wszystkie suwaki na 100%.

Głośniki podpinałem równiez pod xonara, a także pod ipoda toucha. Bez zmian.

 

Czy głośność zestawu zmieni się wraz z wygrzaniem?

 

W piątkach 26 używam na codzień, przy na prawdę bardzo głośnym słuchaniu muzyki dochodzę do 40-45 max, wyżej to już sporty ekstremalne i wysadzanie szyb z okien.

 

W tym momencie na codzień używam 30, przy bardzo głośnym (?) słuchaniu dochodzę do 45-50. Czyżbym gubił gdzieś te kilkadziesiąt watów?

Edytowane przez barillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponowalbym zaczac od obnizenia glosnosci w systemie bo z takim ustawieniem przesterowujesz sygnal (juz nie wspominajac o tym jak lekko podbijesz bas w playerze/windzie).

 

ps. Twoje poprzednie glosniki mogly miec wieksza sprawnosc (przetworniki) wzgledem solo6c stad roznica w glosnosci.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponowalbym zaczac od obnizenia glosnosci w systemie bo z takim ustawieniem przesterowujesz sygnal (juz nie wspominajac o tym jak lekko podbijesz bas w playerze/windzie).

Czy aby na pewno? Nic nie trzeszczy, nic nie piszczy, nie szumi. Przecież sygnał z karty jest zbyt słaby, żeby przesterować wzmacniacz. :)

 

Może troche przesadziłem z tymi "wszystkimi suwakami". Miałem na myśli to, że głośność główna jest na 100% ( play control ) i głośność wave jest na 100%. Basu i trebli nie ruszałem, ustawienia defaultowe. Napisałem do sklepu audio w którym kupowałem głośniki w sprawie problemu z głośnością. Pierwszą radą jaką otrzymałem była prośba o sprawdzenie, czy wszystkie suwaki odpowiadające za sygnał są przesunięte na 100%

Edytowane przez barillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie mam kolejne pytanie. Jak to jest z tym "magicznym" wygrzewaniem. Przejrzałem kilkadziesiąt stron tematu, ale każdy rzuca innymi wskazówkami i osiąga różne efekty. Tak więc sam się w tym pogubiłem.

 

Jak długo powinienem wygrzewać, ile godzin dziennie, przez ile dni, na jakim poziomie głośności ( solo6c ) i na jakim materiale muzycznym?

 

Dziękuję bardzo za chęć pomocy i wszelkie odpowiedzi :)

Edytowane przez barillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie mam kolejne pytanie. Jak to jest z tym "magicznym" wygrzewaniem.

 

Puścić muzykę na średniej głośności przez parę godzin żeby głośniki się rozruszały i tyle, żadnej magii, puszczania różowego szumu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie mam kolejne pytanie. Jak to jest z tym "magicznym" wygrzewaniem.

 

Po prostu normalnie używać głośników. Najlepiej nie przesadzać z głośnością (ale to w sumie jest zawsze wskazane, ale na początku, moim zdaniem, kiedy zawieszenie nie jest jeszcze "rozpracowane" jest to nieco bardziej istotne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że u kolegi z ipoda czy innych kart gra tak samo. U mnie właśnie nie. Xonar rzeczywiście daje niski poziom sygnału i jest cicho. Ale gdy puszczę muzykę z iRivera T30 to pękają szklanki. Swoją drogą, coś w tym dziwnego jest prawda? Żeby mp3 lepiej napędzało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, mając za dźwiękówkę Audiotraka HD2, w panelu audio wsio na 100% to 7C do normalnego odsłuchu 27-30/60 (choć domownicy już słyszą i marudzą), 36-40 jest już głośnawo, powyżej 45 nie słucham;

Pokój metrażowo około 25m2.

 

Plik sensownej jakości, parametr ReplayGain off/usunięty z pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar rzeczywiście daje niski poziom sygnału i jest cicho.

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Mój Xonar gra głośno, podobnie jak Audigy 2 którego miałem wcześniej. Zdecydowanie głośniej niż integra. W panelu Xonara mam pokrętło ustawione na 25% a kanały w zakładce Mixer na maxa. Przy takim ustawieniu na głośnikach nie przekraczam nigdy 30, a w nocy 20 jest zbyt głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może u mnie opamp coś zmienił, na standardowym 2dni pracowałem i od 2lat jadę na nim i zmodowanych sterach. W każdym razie mi tam starcza, do 35 zazwyczaj słucham, a do 50 rozkręcam maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę coś od siebie.

Głośniki zakupione na allegro, najtańsza oferta z okolic Poznania, łączny koszt z przesyłką 362zł.

Moje ustawienie to biurko szerokości... 4,5 laptopa 15,4 calowego (nie mam miarki przy sobie o tej porze), każdy głośniczek na skraju, do okna z tyłu ma ok. 40cm, gdy było mniej, było gorzej. Odsłuch jest bardzo podobny gdy siedzę blisko nich, jak i dalej, przy ok 1-1,5m a 3m jest niewielka różnica. Jako porównanie mam mantę mm1400 merlin 2.1 i akg k99, napędzane Audigy 2ZS Notebook.

 

Pierwszą myślą, która mi przyszła do głowy po wyjęciu ich z opakowania, mimo, że znałem ich wymiary i widziałem zdjęcia w porównaniu z monitorami, to: "kur... co ja zrobiłem?!" Są tak duże, że nie będę miał miejsca na biurku do nauki, nie zdam matury, no ale chociaż będzie mi się bardzo przyjemnie słuchało muzyki.

 

Pierwsze odpalone utwory, wielkie oczekiwania po opiniach ludzi i... Kicha! Niby grają dobrze, jak na taką cenę, ale mnie nie powaliły, szerokość kreowanej sceny, poziom dźwięku pozostawiał wiele do życzenia. Wygrzewałem swoje słuchawki, więc z pokorą włączyłem muzykę i się nieco męczyłem z niektórymi utworami, które większą frajdę mi sprawiały na słuchawkach, które wcale high-end nie są (koszt ok 160zł mówi sam za siebie).Jednak godzina słuchania diametralnie zmieniła moje nastawienie. Dźwięk w mojej opinii, bardzo subiektywnej się bardzo zmienił, scena stała się szersza, a wokal, instrumenty bardzo klarowne (potem ustawiłem bass i treble +4, na korzyść moim zdaniem). Więcej ich nie zdążyłem przesłuchać, ale aż drżę z podniecenia na myśl, że rano się obudzę i odkryję na nowo muzykę ;)

 

O ile manta grała dobrze, tyle, że gubiła się w wyższych dźwiękach, to microlab radzi sobie doskonale, słuchawki też gorzej sobie radziły z "górą", no ale nie można porównywać 2.0 do 2.1 a tym bardziej ze słuchawkami.

 

Następny wpis będzie po ok 20, 60, 100h słuchania, aby ludzie wiedzieli czego się spodziewać, takich informacji na forum mi zabrakło.

 

Pozdrawiam, tez nie lubię pclab :D

 

Ps. Po 1h wygrzewania 1-0 dla słuchawek, potem pewnie się skończy 1-3 ;)

Edytowane przez ewa_howis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki się nadal wygrzewają, po ok 10h pobiły słuchawki i altusy 75. Moim zdaniem altusy są dobre na impreze do zrobienia "łubu dubu", ale są mniej szczegółowe niż Solo. Ogromną różnicę czuć między plikami flac a mp3 ~200kbps, nie da się mp3 słuchać, mimo, że wcześniej na słuchawkach i mancie nie czułem takiej różnicy. To ich zaleta, ale po prostu muzyka mp3 jest do bani na nich, nie polecam ich dla osób, które słuchają muzyki z komputera i mają same małe pliki mp3 (pamiętam czasy jak nie widziałem różnicy miedzy mp3 64kbps a 320kbps...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się w jakiś sposób podpiąć Solo 7C pod zewnętrzny wzmacniacz ? Chwilowo nie mam czasu na ogarnięcie kablologii w pokoju, zostały mi kable po starych kolumnach idące do wzmacniacza. Pasywna kolumna Solówek gra, aktywna po podłączeniu przewodów głośnikowych nie. Czyli mam rozumieć, że nie zagra ona inaczej niż przez wbudowany wzmacniacz, chyba, że zacznę grzebać w środku ?

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywna kolumna Solówek gra, aktywna po podłączeniu przewodów głośnikowych nie.

 

Aż się czasem dziwię jak niektórzy mają wiele szczęścia (czyt. : ciesz się że nie spaliłeś elektroniki w aktywnej kolumnie).

 

da się w jakiś sposób podpiąć Solo 7C pod zewnętrzny wzmacniacz ?

 

Przebudowywując aktywną kolumnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie przeszukałem temat i zasugerowałem się poniższym fragmentem

 

Ktoś kiedyś pisał, że podłączenie Solo 7C (choć pewnie przy innych Solówkach to samo) do zewnętrznego wzmacniacza nic nie dało. W sensie, że nie grały ani lepiej, ani gorzej.

Mimo tego interesuje mnie jedna kwestia. Skoro to są głośniki aktywne, to co właściwie daje zew. wzmak? Ten wbudowany jest wtedy pomijany, czy raczej Solo sa napędzane podwójnie? I czy da się wobec tego wyłączyć/usunąć z obiegu wbdowany wzmacniacz?

Jak podepniesz zewnętrzny wzmacniacz to Solówki nie podpinasz pod zasilanie do gniazdka.

Zresztą w momencie podpięcia Solo pod osobny wzmacniacz domyślna lewa kolumna traci kontakt ze wzmacniaczem...

 

Aktywnej kolumny do zasilania nie podpinałem, póki co grają spięte razem grają, więc elektronika wydaje się być w porządku ;)

 

Aż się czasem dziwię jak niektórzy mają wiele szczęścia (czyt. : ciesz się że nie spaliłeś elektroniki w aktywnej kolumnie).

Cieszę się ;) czasem ma się więcej szczęścia niż... rozumu ;)

 

Przebudowywując aktywną kolumnę.

 

Odpuszczam, chyba jednak szybciej będzie pociągnąć nowe kabelki.

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo 7c-Kupione jakieś 3 lata temu przez kilka miesięcy używane później sobie stały nie używane i gdy je podłączyłem.

Gdy głośniki są włączone, z kolumny z wbudowanym wzmacniaczem wydobywa się z głośne buczenie a wręcz bardzo głośne. Pytanie co mogło się zepsuć ? transformator czy coś innego ? jaki koszt naprawy może wynieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem zestaw Microlab Solo 7C. Z obu głośników słychać ciche buczenie przy ściszonym do zera dzwięku. Czy to wada fabryczna, czy po prostu ten typ tak ma? Czytałem na ten temat odmienne zdania na różnych forach.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo nie wiem czy je reklamować.

Edytowane przez Kamilczak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się szczęśliwym/nieszczęsliwym posiadaczem głośników solo 6c. A czemu nie szczęśliwym? Bo nie działa mi jeden z głośników. Dźwięk słychać tylko z tego gdzie jest mały wyświetlacz. Możliwe że jest to wina kabla zasilającego głośnik? Jest gdzieś intrukcja jak należy to podpinać? To nie są moje pierwsze głośniki, i wcześniej nie miałem żadnych problemów z podłączaniem:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...