Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie dotarły do mnie Microlaby 6C i tak na szybko pare spostrzeżeń:

W komplecie był ten nowy pilot - tu miłe zaskoczenie, sugerując się postem z poprzedniej strony myślałem że nowy pilot dotyczy tylko seri 7C.

Na zintegrowanej karcie dźwiękowej buczała mi prawa kolumna... Wygrzebałem z "pierdzielnika" Sound Blaster Live! na USB którego kiedyś kupiłem do laptopa i problem jak ręką odjął, najmniejszego szumu z żadnej kolumny - grobowa cisza. Po pierwszych odsłuchach jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupiłem własnie Solo 7c już z nowym pilotem. Podczas rozpakowywania okazało się, że wysokotonowiec jest przykryty takim blisterem. Podczas zdejmowania go przez nieuwagę lekko dotknęłem nim samej kopułki - czubek wgniótł się na jakieś 3-5 milimetrów i od razu wrócił na swoje miejsce. Boję się, że coś uszkodziłem :/. Różnicy nie usłyszę bo mam je od godziny, śladu nie widać nawet pod silnym światłem by jakaś przygoda go spotkała. Mogło coś się stać? Nie wiem czy tam w środku jest pusto czy od razu cewka siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uszkodziłeś, bez obaw. Gdyby kopułka nie chciała wrócić do pełnego kształtu, można ją wyciągnąć np. kawałeczkiem taśmy dwustronnej na patyczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie microlab solo 6c. Czy można je montować do ściany? Jest może jakiś stelaż, któy by to umożliwiał? Nie odbije się to na jakości odtwarzanego dźwięku (pewnie potrzebują one trochę miejsca z tyłu do "oddychania"). Ktoś próbował je tak montować?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli tam zostawię nie 30 a 5 cm? będzie spora różnica w jakości dźwięku? Albo jeśli by je umieścić bokiem do ściany by membrany rozprowadzały głos w bok (i teoretycznie rozniosły głos po całym pokoju)? wiem, że to dziwaczne pomysły, ale trudno mi inaczej zagospodarować powierzchnię w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, sprobuj je ustawic odpowiednio albo sluchawki kup :)

 

Bass reflex za blisko sciany-ubity bas, nie bedzie gral jak trzeba. Slyszales zamkniete tuby w bagaznikach VW Gulfow i BMek?

 

Glosniki na bok? a ty gdzie? Pomiedzy nimi czy w pewnej odleglosci od lini prostej pomiedzy nimi? Tak czy siak nie najlepiej imho. Rownie dobrze mozesz jak moj kumpel, ustawic kolumny na szafie pod sufitem.

 

Zlota zasada nie raz pisana tutaj to:

 

-trojkat rownoboczny - dwie kolumny i twoja glowa jako wierzcholki

 

-tweetery na wysokosci uszu

 

Ale to sa audiofilskie ciach!ly, dzwiek ma tobie odpowiadac. Skoro masz problem z ustawieniem musisz niestety sam poeksperymentowac. Najlepsze efekty (podrecznikowo patrzac) uzyskasz stosujac sie do powyzszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytelników. Założyłem konto, żeby dorzucić kilka groszy od siebie.

Jestem przysłowiowym Kowalskim, który na temat audio wie niewiele. Naczytałem się durnych sloganów reklamowych i z ciekawości kupiłem Microlab Solo 6c po przystępnej cenie. Grają już u mnie gdzieś od roku więc zdecydowałem się napisać o nich kilka słów, może komuś się przyda, choć pewnie wszystko co mogło być powiedziane w tym temacie, zostało powiedziane, a handlarze już się porządnie obłowili.

Zwykłe audio w tanim samochodzie zagra znacznie lepiej niż te kolumienki, z lepszym basem, lepszą separacją dźwięków, lepszą przestrzenią, a nawet z większą szczegółowością. Nie ma w tym nic niezwykłego, w środku tych skrzynek siedzi w końcu chiński bubel, z resztą cena jednego dobrej klasy przetwornika obojętnie jakiego typu przekracza cenę tych microlabów. Po dłuższym obcowaniu z microlab solo czuć, że trochę im brakuje do choćby poprawnego grania. Jest dobrze jak plumka sobie kilka instrumentów na krzyż albo leci jakieś bum-cyk bum-cyk, w innych przypadkach muzyka zaczyna przypominać bełkot, niestety.

Góra może być, chociaż niektóre instrumenty nie brzmią nawet poprawnie a przy większym poziomie głośności zwyczajnie charczą/brzęczą (głośnik jest sprawny).

Średnica jest lepsza niż w zestawie 2.1 ale za bardzo wycofana i za mało szczegółowa, jednak dobrze że w ogóle jest.

Bas lubi dudnić i buczeć (wolę nie myśleć jak to brzmi w 7c), nierzadko zagłuszając cały przekaz, a ludzie narzekają, że im go jeszcze mało, ale taka teraz moda. Dla próby zatkałem bas-refleksy i sytuacja trochę się poprawiła tzn. basu trochę ubyło, uspokoił się nieco i odsłonił w niewielkim stopniu resztę pasma więc dla mnie zmiana jest na mały plus.

Na szczęście cena, mimo że znacznie podskoczyła, oraz niezły wygląd pozwalają wybaczyć wiele grzechów microlab solo 6c dlatego tragedii jeszcze nie ma.

Niestety jest jeden zasadniczy problem z tymi kolumnami (wyższe modele), nie dość, że nie nadają się na dłuższą metę do słuchania muzyki, to nie nadają się też na biurko bo są za duże, chyba że mają robić wyłącznie wizualne wrażenie :)

Ktoś napisał, że to produkt dobrze przemyślany. Niewątpliwie tak, wszelkie posunięcia marketingowe, handlowe itd. muszą być przemyślane. Szkoda tylko, że konstruktor tych kolumn dostał tak niewielkie pole do działania - był zmuszony ukręcić z g...a bat. Gdyby te kolumny mogły kosztować tylko nieco więcej tzn. znalazłyby się tam np. lepsze przetworniki, mogłyby zagrać przynajmniej poprawnie i to też byłby sukces a produkt na pewno znalazłby wielu nabywców.

Jeszcze jedno, kupowanie specjalnie karty dźwiękowej dla tych kolumienek jest ... głupotą (entuzjastyczne opinie w sieci... cóż wiara cuda czyni), chyba że zamierzacie je zastąpić w przyszłości czymś porządniejszym. A te nagłe wielkie różnice między plikami skompresowanymi stratnie a np. FLAC ... heehehe ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytelników. Założyłem konto, żeby dorzucić kilka groszy od siebie.Jestem przysłowiowym Kowalskim, który na temat audio wie niewiele. Naczytałem się durnych sloganów reklamowych i z ciekawości kupiłem Microlab Solo 6c po przystępnej cenie. Grają już u mnie gdzieś od roku więc zdecydowałem się napisać o nich kilka słów, może komuś się przyda, choć pewnie wszystko co mogło być powiedziane w tym temacie, zostało powiedziane, a handlarze już się porządnie obłowili.Zwykłe audio w tanim samochodzie zagra znacznie lepiej niż te kolumienki, z lepszym basem, lepszą separacją dźwięków, lepszą przestrzenią, a nawet z większą szczegółowością.

 

dalej nie czytalem... pozdrawiam i zycze milych odsluchow w tanim aucie ;)

Edytowane przez Carson
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moich prawie 3 miesięcznych Solo6c ujawniła się usterka, może ktoś coś poradzi.

Mianowicie, włączam rano PCta i głośniki i od razu słyszę coś dziwnego, jakby balans dźwięku przeniósł się w stronę głośnika z zasilaczem. Puściłem parę różnych utworów i sampli na wysokie o górne częstotliwości, Słuchałem raz jednego i na zmianę drugiego głośnika przesuwając "balans" w "regulacji głośności" w Win XP. Średnie są trochę przytłumione i bas jest słyszalnie i wyczuwalnie słabszy w głośniku bez zasilacza - głośnik gra słabiej, bardziej płasko.

Karta dźwiękowa to Xonar D1, słuchałem potem na nim dwóch par słuchawek i nie zauważyłem (usłyszałem) już tego samego. Odpaliłem głośniki na zintegrowanej AC97 i było podobnie. Po podłączeniu głośników do Creative Zen (mp3) balans się trochę wyrównał ale nie mogę zrobić porównania jak na karcie bo mam możliwości przesuwania balansu całkowicie w lewo lub prawo. Chyba tu czytałem opinie, że głośnik z wbudowanym wzmacniaczem może grać inaczej od pasywnego, ale są to podobne kosmetyczne różnice, a u mnie są dosyć wyraźne.

 

Czyżby to faktycznie usterka głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,w moich solo 7 prawa kolumna zaczęła nieustannie buczec. Jest to ciągle buczenie typu buu. Kolumny już dawno po gwaranci. Ktoś wie co im może dolegac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , planuje zakup solo6c

prawdpodobnie w neonet http://www.neonet.pl/?p=microlab_2_0_solo6c&aff_id=200759

 

Chce je podłączyc do laptopa gdzie mam zintegrowaną karte dźwiękową Realtek ALC262 HD Audio

Mam pytanie, czy musze zakupic zewnętrzą karte ?

jeśli tak to czy ta jest dobra http://allegro.pl/creative-sound-blaster-play-zewnetrzna-karta-usb-i2562074131.html ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz dokupować zewnętrznej karty, wszystko będzie działać :) jak chcesz lepszą jakość dźwięku to jednak by się przydało coś lepszego, maya u5 zbiera pozytywne opinie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie polecilibyście zakup microlabów solo 6c ?

Jak podaje jedna z porównywarek, na chwilę obecną najtaniej można kupić za 450 zł z groszami w net-s.pl lub ram.net. Ktoś może robił tam zakupy ?

Nie patrzyłem jak wyjdzie razem z dostawą być może inne nieco droższe sklepy będą oferowały tańszą dostawę.... i cenowo wyjdzie podobnie

Chciałbym kupić jak najtaniej, ale z pewnego źródła.

 

Może wiecie czy na sunnyline.com.pl można kupić pojedyncze sztuki ?

 

Czekałem prawie dwa lata aż stanieją... i się nie doczekałem. Trzeba kupować, stare głośniki zakończyły swój żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukac opinii o tych sklepach ,

ja chyba kupię w neonecie bo są za 468 zł a masz pewny sklep

 

EDIT: Moje microlaby już grają :)

Narazie jest super a narazie grają na zintegrowanej karcie

Edytowane przez Amber96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy da się podbić bas w głosnikach solo 6c bez pilota? co z tego że pilot doszedł, skoro jest uszkodzony, a te głośniki nie mają pamięci do ustawień, tak więc prz każdym włączeniu znowu nie mam podbitego basu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko podbicie equalizerem w playerze muzycznym. U mnie foobar ma 55Hz na +4 i 77Hz na +3, solówki 0/0;

I w sumie wciąż sobie grają, a grają już ponad 4 lata; Pilot bez zarzutu (nawet oryginalna bateryjka wciąż daje radę); Szumów brak, bzyczenia brak; Żadnych awarii a jedna kolumna poleciała na wykładzinę dywanową ze stojaka (~50cm wysokości);

 

+ taki, że DAC Prodigy Cube gra cieplej i mhm "bardziej basowo" względem wcześniej posiadanego Prodigy HD2 gdzie trzeba byłoby się bawić z op-amp'ami żeby go ocieplić;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem z moimi microlabami solo6c.

Główny głośnik przestaje działać. Problem pojawił się już rok temu - czasami główny głośnik po prostu przestawał wydawać jakikolwiek dźwięk. Wtedy wystarczyło odłączyć na chwilę zasilanie, a po ponownym włączeniu wszystko działało jak należy. Teraz problem się nasilił - główny głośnik co chwilę tracił dźwięk i musiałem częściej go resetować, a teraz doszło to już do takiego momentu, że od 2 dni nie mogę z niego wydobyć żadnego dźwięku (chociaż na chwilę pomogło przełączenie kabli z gniazd PC na AUX, ale potem znowu stracił dźwięk i kolejne przepięcia i resety zasilania już nie pomagają - czasem jak się przyfarci to na chwilę zadziała). Drugi głośnik działa od nowości jak należy.

 

Pytanie: czego to może być awaria i z kim do tego iść? A jeszcze lepiej, jeżeli znacie kogoś z Warszawy kto by mógł się tym zająć i jakie mogą być przybliżone koszty takiej operacji :)

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce ma się pojawić godny konkurent dla Microlab Solo, czyli EDIFIER R2700 (Studio 7).

Wg polskiego dystrybutora model ten czeka na dopuszczenie do sprzedaży u nas - certyfikat CE.

 

Zdążył już zdobyć wyróżnienie IXBT, ma wejścia cyfroweDołączona grafika :

http://www.ixbt.com/multimedia/edifier-r2700.shtml

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę, szybko... Dołączona grafika

 

A poważenie, to trzeba by je odsłuchać, żeby cokolwiek przesądzić - no i oczywiście pytanie o cenę. Wejścia cyfrowe moim zdaniem akurat nie są żadną zaletą - pytanie o jakość DAC w środku. Fajny za to jest pilot, takiego chętnie przytuliłbym do moich solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co teraz wybrać. Pojawiła się konkurencja dla Micorlabów w postaci Edifierów R2600 i Modecomów MC-SHF120U.

 

Microlab solo 6c można mieć za 470 zł. 7c na chwilę obecną nie biorę pod uwagę (cena).

Do Edifier R2600 lub Modecom MC-SHF120U musiałbym dopłacić jakieś 90zł.

 

Oprócz specyfikacji technicznej o konkurencji wiem niewiele. Przy wyborze nie chce się kerować samymi liczbami a opinii i testów na naszych stronach mało. Nie wiem czy wybrać sprawdzone już 6c czy czekać na jakieś bardziej fachowe porównania, które mogą się pojawić dopiero za kila tyg. Może ktoś już miał styczność z R2600 czy MC-SHF120U ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...