Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te Solo można bezpośrednio podłączyć do komputera

Tak.

czy jest do tego odpowiednie okablowanie w zestawie?

Jest. Tylko podobno przewodzik jack-chinch (ten łączący dźwiękówkę ż głośnikami) dodają kiepsko wyglądający. Można wymienić na jakiś porządniejszy - ok. 20-30 zł na allegro.

Jest sens puszczać takie głośniczki na zintegrowanej dźwiękówce?

Nie ma. No może tymczasowo, póki się nie nazbiera na kartę:) Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

No chyba że ma się Realteka ALC890B HDA. SNR 110db. Narazie tylko Asrock ma ten chip w swoich nowych płytach głównych. Na Altecach naprawdę podobał mi się dźwięk z tej integry. Będę musiał zobaczyć jak jest z SOLO 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RBEJ, jak Ty myślisz, W Twoich siódemkach z obu głośników 6.5" wydobywa się identyczny dźwięk? Czy może ten umieszczony wyżej jest średnio/niskotonowy, a drugi został odcięty tylko na najniższe częstotliwości?

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Naprawdę ciężko powiedzieć ale wydaje mi się że ten najniższy głośnik gra najbardziej basowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo czytalem ze to 2way wiec masz +3db na basie, a gra bardziej basowo bo moze kwestia ustawienia (na podlodze/biurku) bez kolców przeto podloze podbija conieco.

co do dzwiekowki/kabli za 40zl...nie popadajcie w paranoje to budzetowy zestaw nie hi-end.

Dzwiekowka za 350 i kable za 50 a glosniki mniej warte. Imho zostalbym przy integrze, no ewentualnie tani sblive 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Na zintegrowanych kartach, z którymi miałem do czynienia, słuchanie muzyki przyprawiała mnie najwyżej o ból głowy :P

 

Obecnie mam Aureal Vortex 2 i myślę, że będzie odpowiedni. Naprawdę zaskakująca karta jak za swoją cenę ;)

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w temacie 2.1/5.1 zamotałem tak, że nie wiadomo w końcu czy to jest 2way...

Przewód naprawdę wypada wymienić na jakiś lepszy, jeżeli tamten included jest jak sznurek:) Może niekoniecznie za 50zł...

IMHO wiekszość integr to syf, nawet niektóre opisane jako HDAudio.

ALC850 dusił mi Creativy T6060 :-D Braciak wkurzał się na Azalia HD, wrócił do starego Live! Value i mówi, że o wiele lepiej w muzyce.

Karty od SBLive do Audigy 2ZS no-gold (do 100zł na allegro) wydają mi się optymalne cenowo do tych Solo.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Dla mnie wszystkie karty muzyczne Creative nadają się tylko i wyłącznie do głośników tej samej firmy. Zresztą po to były zaprojektowane, żeby jak najlepiej grać na komputerowych pierdziawkach. Jak dla mnie do SOLO 6/7 powinno się zakupić coś lepszego.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Absolutnie nie sugerowałbym się tym że SOLO 6/7 kosztuje 300zł więc bez sensu kupować do niej kartę muzyczną za 350zł (Audiotrak HD2). To co jest tanie wcale nie musi grać gorzej niż coś kilka razy droższego. W większości wypadków płacimy za nazwę firmy a nie rzeczywistą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do integry - nie ma sensu...

 

Podpinałem swoje Geniusy do integry (889 czy coś... "HD")... niskie tony pocięte i zlane w jedną wielką... średnie również zmulone... wysokie takie... dziwne?

Zwykłe SB0090 warte 50zł sporo już poprawia w tej sprawie (+ res, asio itd)...

 

Co do Audiotraka - to fakt, cenowo wypada trochę śmiesznie vs cena Solo (1:1 prawie).

Aczkolwiek po przesiadce na niego stwierdzam, że wydania takiej gotówki na audio pod ML Solo jest jak najbardziej właściwą inwestycją.

 

Może będzie na wyrost... może aktualnie na SP-HF 1250X to leni się okrutnie (choć możliwość odczuwania niższych tonów na biurku o wiele sprawniej niż na SB A1 jest całkiem przyjemna) - ale przynajmniej głośniki pokażą na co je stać (chyba?).

 

Ehh... aż przypomina mi się 2k1 kiedy to kupowałem SB Audigy1 Plat - całe 1k zł :E

Więc jakby nie patrzeć 350zł za HD2 to okazja ; ).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie sugerowałbym się tym że SOLO 6/7 kosztuje 300zł więc bez sensu kupować do niej kartę muzyczną za 350zł (Audiotrak HD2). To co jest tanie wcale nie musi grać gorzej niż coś kilka razy droższego. W większości wypadków płacimy za nazwę firmy a nie rzeczywistą jakość.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b26ce653b32fabca.html

299zl uzywane , napewno zagraja lepiej no ale brak wzmacniacza;)

Zreszta jak zobaczylem bebechy solo, i te kosze z blachy oraz wysokotonowke wygladajaca jak piezo...oraz brak wytlumienia. Ot dobre stereo w tej klasie do kompa nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jakbym ja miał sporo kasy to bym się nie zastanawiał długo. Brałbym Audiotraka HD2 i dobry chinch-chinch. Nie ma co popadać w myślenie, że jak Solo 300zł to dźwiekówka maks. za 30 zł:) Wszystko mi mówi, że są one o wiele więcej "warte"...

299zl uzywane , napewno zagraja lepiej no ale brak wzmacniacza;)

Zreszta jak zobaczylem bebechy solo, i te kosze z blachy oraz wysokotonowke wygladajaca jak piezo...oraz brak wytlumienia. Ot dobre stereo w tej klasie do kompa nic wiecej

Weż pod uwagę jeszcze te wszystkie wschodnie testy, recenzje, opinie, porównania:)

Jeżeli dotychczas za aktywne 2.0 - "dobre stereo do kompa" uważane było 1250X i 2000X, w sporej mierze dlatego, że nie miały w Polsce żadnej konkurencji... to jak wypadną w tej konfrontacji Solo...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b26ce653b32fabca.html

299zl uzywane , napewno zagraja lepiej no ale brak wzmacniacza;)

Zreszta jak zobaczylem bebechy solo, i te kosze z blachy oraz wysokotonowke wygladajaca jak piezo...oraz brak wytlumienia. Ot dobre stereo w tej klasie do kompa nic wiecej

Główny recenzent z IXBT Maxim Liadov napisał że SOLO 6 grają na poziomie Velton Maestro TV200B. Wypowiedzi tego człowieka brałbym bardzo poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN:

No tak - ale jak zauważyłeś - brak wzmacniacza - dopasowania takiego, który zagra najlepiej z nimi to też kolejny problem...

Choć jak ktoś może pozwolić sobie na większe szaleństwo (kable, cd itd) to czemu nie...

Sam planowałem zabawę w wzmak, kolumny itd - no ale chcieć to nie zawsze móc...

 

No i nie ma co ukrywać - ML to głośniki do kompa. Trudno oczekiwać w cenie 300zł nowych głośników do kompa w solidnym drewnie posiadające wszystko co trzeba (porządne kosze, wytłumienie itd)...

Aczkolwiek przynajmniej na tle plastikowych pierdziawek kosztujących czasem więcej niż ML i tak się wybiją pod względem jakości dźwięku.

 

No i śmiem twierdzić, że po odsłuchaniu ML trudno będzie mi już wyłapać różnicę vs coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek przynajmniej na tle plastikowych pierdziawek kosztujących czasem więcej niż ML i tak się wybiją pod względem jakości dźwięku.

Tu sie zgodze;)

A co do Velton Maestro TV200B to nie slyszalem, a keiruje sie sluchem przy zakupach audio a nie tym co ktos mowi/pisze. Nie ma odsluchu nie ma zakupow.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Odłuch, odschłuchem ale i tak mózg będzie nam wmawiał że droższe brzmi lepiej. Tak samo jak foobar, który brzmi niby lepiej niż wianamp. Wszystko to "placebo" i nic więcej. Jak odsłuchy to najlepiej ślepe, żebyśmy nie wiedzieli co gra w danym momencie. Zapewniam że rezultaty mogą być conajmniej zaskakujące.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłuch, odschłuchem ale i tak mózg będzie nam wmawiał że droższe brzmi lepiej. Tak samo jak foobar, który brzmi niby lepiej niż wianamp. Wszystko to "placebo" i nic więcej. Jak odsłuchy to najlepiej ślepe, żebyśmy nie wiedzieli co gra w danym momencie. Zapewniam że rezultaty mogą być conajmniej zaskakujące.

Wiem o tym doskonale, ale wole sprawdzone projekty DIY odsluchane, niz zakup w ciemno na podstawie filmow z youtube na ktorych karteczka przy b-r lata... :wink: a testy i wykresy to jedno, odlsuch to drugie, a jesli myslisz ze te monitorki zagraja jak zestawy za 4000zl to sie nie przelicz. A czytajac posty coniektorych mozna do takiego wniosku dojsc.

A co do odlsuchu jak bawilem sie w komputerowe pierdziawki to tez odsluchiwalem (sbs60/x530/z5500) nie kierowalem sie opiniami i komentarzami, juz wiesz o co chodzi? ja nie mowie o subtelnych roznicach i audifilach ktorzy slysza to co nie slyszalne:D poprsotu wole uslyszec..a i tak potem dochodzi kwestia akustyki w pomieszczeniu itd:)

Geniusy uslyszalem i...szczena mi nie opadla, ale pierdziawki palstikowe pomiotły;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak zobaczylem bebechy solo, i te kosze z blachy oraz wysokotonowke wygladajaca jak piezo...oraz brak wytlumienia

Tutaj na obrazkach jest, że rozbierali siódemki i robili jakiś tuning:)

 

zakup w ciemno na podstawie filmow z youtube na ktorych karteczka przy b-r lata...

To ja wkleiłem, zawsze to jakieś świeże info. Chyba mnie nie podejrzewasz, że na mnie to działa? :E Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Do 4tyś to oczywiście że nie. Ale do nowego zestawu kolumny+wzmak za tysiaka to już jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na obrazkach jest, że rozbierali siódemki i robili jakiś tuning:)

 

 

To ja wkleiłem, zawsze to jakieś świeże info. Chyba mnie nie podejrzewasz, że na mnie to działa? :E

Nie podejzewam, i nie mowilem o Tobie. Bardziej o tworcach takich filmow na youtube....przyklada kartke i sie cieszy hehe:)

Co do tuningu...uszczelnili, wytlumili i tyle;) to powinno byc w standardzie:) ale napewno warto to zrobic samemu. Watolinki troche nie zaszkodzi:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my się możemy dowiedzieć, że to nieźle oddycha i trzeba zachować dystans od ściany:)

dystans od scian trzeba zachowac nawet jak nie "oddycha", fakt ze z b-r naiwania powietrze raczej swiadczy o za malej srednicy. Wzialbym dlzuszy i z wieksza srednica. Potem furczenie z portu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten filmik to jakiś hardkorowy, koleś pewnie puścił 30Hz przy maksymalnym volume, +8 bassboost i się podniecił:) Tam w SOLO7 są po dwa bas-ref, bodajże po jednym na komorę. Może są ciut za małe, ale wydaje mi się, że może zafurczeć raczej tylko w tych bardziej ekstremalnych basowych przypadkach:)

 

No i jak nadzorował to taki gość jak ten Larsen to nie powinno być chyba rażących wpadek:)

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten filmik to jakiś hardkorowy, koleś pewnie puścił 30Hz przy maksymalnym volume, +8 bassboost i się podniecił:) Tam w SOLO7 są po dwa bas-ref, bodajże po jednym na komorę. Może są ciut za małe, ale wydaje mi się, że może zafurczeć raczej tylko w tych bardziej ekstremalnych basowych przypadkach:)

Popraw mnie jesli sie myle, ale ja widzialem tam jedna wspolna komore;) nie dwie oddzielne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no są na pewno 2 x 2 B-R. I wydaję mi się, że widziałem na którymś obrazku, że przedzielone to jest na 2 komory, ale może mam jakieś zwidy już.

sa 2br moga byc i 4 w jednej komorze, ilosc br nie swiadczy o komorach

 

 

Jedna komora jest na górze a druga na dole kolumn.

Czytalem 2 way, wiec jedna komora raczej, przy 2,5way tez raczej jedna komore sie stosuje aby nie komplikowac sprawy z filtrami, na fotkach nie widac:P ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa 2br moga byc i 4 w jednej komorze, ilosc br nie swiadczy o komorach

Ale mi się wydaje, że na którejś fotce widziałem samą budę od Solo7 ze zdjętym frontem i tam była przegroda. Jak znajdę to wrzucę. Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...