Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Solo 7 juz jakis miesiac, jako ze dzisiaj rano wstalem z zamiarem posluchania sobie muzyki to rzuce jeszcze kilka slow. Glosniki bardzo sie rozegraly, bas z +2 juz musi byc na+0 bo innaczej jest go za duzo (glosnosc maksymalnie na 35-40, wiecej juz boli), stoja maksymalnie daleko od siebie (tyle ile kabel pozwala) i jestem pod wrazeniem sceny jaka tworza (standy min. 50cm to mus dla tych kolumn) . Przez ten miesiac zdarzylem zakochac sie w jazzowych brzmieniach i formacie FLAC. Pewnie ktos mnie posadzi o fanbojstwo ale ostatnio sluchalem Yamahy Pianocraft za 1800zl i nie mozna powiedziec zeby Solowki graly gorzej.

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie być fanboyem jak w PL nie dla SOLO konkurencji w tych cenach w komputerowym 2.0...

Ehh - mam nadzieję, że z czasem do PL napłyną kolejne zestawy 2.0...

Przeca kiedyś mi się ML znudzą i będe chciał sobie posłuchać czegoś innego - a jak się nie spodoba to to coś nowe brat dostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał Pure 10/100 lub któregoś z zestawów lampowych Manty, żeby zobaczyć ile naprawdę warte są Solo 5/6/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam strasznie głupie pytanie... nie wiem czy mam dobrze popięte kable w prawym do czarnego srebrny do czerwonego złoty w lewym na odwrót czy dobrze bo w instrukcji nie weim o co chodziło z tym lewym głośnikiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam strasznie głupie pytanie... nie wiem czy mam dobrze popięte kable w prawym do czarnego srebrny do czerwonego złoty w lewym na odwrót czy dobrze bo w instrukcji nie weim o co chodziło z tym lewym głośnikiem :unsure:

Jak gra to chyba dobrze podpiąłeś :)

Ja mam srebrny do czarnego i złoty (miedziany? :P ) do czerwonego.

 

-----------------

Co Microlabów to mam do nich obecnie jedno zastrzeżenie. Przez nie już zastanawiam się jak poprawić jakość dźwięku :P . A pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu byłem gotowy do X-Fi kupić jakiś zestaw 2.1 za 200-300zł. Potem Geniusy 2000x. Pomysleć, że tak blisko byłem wywalenia pieniędzy w błoto!

Teraz kombinuje jak naprawić błąd jakim był zakup X-Fi. Po kombinacjach w stylu zastanawianiem się pomiędzy Audiotrakiem HD2 lub E-MU 0202 postanowiłem, że chyba zdecyduję się na zakup przyszłościowy --> Beresford.

Co ciekawe nawet nie tyle ze względu na Solo, które juz teraz grają jak nic co dotąd miałem/słyszałem (co prawda bardziej to świadczy, że niewiele w życiu słyszałem, ale mimo wszystko :) ), ale bardziej dlatego, że X-Fi kaleczy mi Aurvana Live :/

 

A co do tego co napisał RBEJ o ML Pure. Pure 100 jakoś mnie nie koniecznie interesuje, bo przy następnych zakupach chciałbym coś z zewnętrzym wzmacniaczem. Pure 10 niestety nie podobają mi się. Jakies takie zbyt białe :P

Pozostaje Pure 1. Śliczne tylko ta cena... ~1600zł. Nie mniej taki mam cel. A jeśli skapituluję to może Pure 100 jakoś mi wystarczą ;) Choc to tez niemała kwota, bo ~1000zł. Ale za to odpada konieczność zakupu wzmacniacza :)

 

 

Konkluzja jest taka. Olać 2.1/5.1, olać nawet Geniusy i kupować Solo 5c/6c/7c. Recenzje mówią same za siebie. I to nie tylko recenzje profesjonalistów, ale zadowolonych posiadaczy, naszej małej (póki co!) grupki fanboyów MC Solo :D :D :D :D

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówię żeby zainteresować się zestawami lampowymi Manty. Jeszcze nie przeczytałem na forum audiostereo.pl ani jednej złej opini na ich temat. Wręcz przeciwnie. Wszyscy piszą że deklasuje sprzęt kilka razy droższy. Do tego dwa lata gwarancji w systemie door to door. Ja wiem że ludzie jak słyszą nazwę Manta to kręcą nosami ale przecież opinie na audiostereo.pl nie zostały wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówię żeby zainteresować się zestawami lampowymi Manty. Jeszcze nie przeczytałem na forum audiostereo.pl ani jednej złej opini na ich temat. Wręcz przeciwnie. Wszyscy piszą że deklasuje sprzęt kilka razy droższy. Do tego dwa lata gwarancji w systemie door to door. Ja wiem że ludzie jak słyszą nazwę Manta to kręcą nosami ale przecież opinie na audiostereo.pl nie zostały wyssane z palca.

No właśnie dzisiaj czytałem na audiostereo.pl opinie o zestawach V7 i V3. Czyli za odpowiednio 1600zł i 650zł. I wszyscy zachwyceni z ciekawym "ale".

To "ale" to spostrzeżenie, że wzmacniacz lampowy lepiej się sprawuje z głośnikami z zestawu niż z innymi, teoretycznie lepszymi. Choć to też nie do końca prawda.

Nie mniej jednak bardzo mnie zastanawia ten zestaw za 1,6k zł.

 

EDIT:

http://allegro.pl/item387052873_wzmacniacz...umny_nowy_.html

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała, czy nie mała, ale swój wpływ wywieracie wy forumowe no-life'y :P

gdyby nie te forum to tera pomykałbym nadal na x-fi, na 4.1 logi i trzymał kiere logitecha w łapie, zakup głośników nawet nie przemknął mi przez myśl przed zobaczeniem tego wątku...a zwłaszcza czegoś tak wielkiego jak moje kofane solo 7c

 

nic, kiera poczeka(ładnie tanieją) tera x-fi już out, dziś jedzie do klienta a do mnie może w końcu kochana PP dostarczy moją nową grajkę - razera barracuda i będzie back to the game :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać 2.1/5.1, olać nawet Geniusy i kupować Solo 5c/6c/7c. Recenzje mówią same za siebie. I to nie tylko recenzje profesjonalistów, ale zadowolonych posiadaczy, naszej małej (póki co!) grupki fanboyów MC Solo :D :D :D :D

Nie sadze aby koles z Z5500 ktory chce ogladac filmy i ogolnie grac, mial alternatywe w postaci stereo...

Ba nawet gienki 5005 i chec uzyskania przestrzeni stanowia sensowny argument, bo jednak stereo to stereo bez wzgledu na jakosc

Ale w cenie solo7c nie ma lepszego 2.1 i tu sie zgodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw.

3028725[/snapback]

Przez ten miesiac zdarzylem zakochac sie w jazzowych brzmieniach i formacie FLAC.
Ja też zacząłem dzięki tym głośnikom bardziej doceniać spokojniejsze brzmienia.

Pure 10 niestety nie podobają mi się. Jakies takie zbyt białe :P

Pure 10 są też w czerni.

http://www.sonicinformed.co.za/ProdImg/ML-PURE10.jpg

 

http://allegro.pl/item387052873_wzmacniacz...umny_nowy_.html

Głośnik wysokotonowy wykonano z jedwabiu, niskośredniotonowy chyba z polypropyleny ponoć na licencji firmy duńskiej

Kojarzycie to skądś? :>

 

Ps. Lubię być "fanbojem" solówek i lubię ten topic ;p

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

 

Konkluzja jest taka. Olać 2.1/5.1, olać nawet Geniusy i kupować Solo 5c/6c/7c. Recenzje mówią same za siebie. I to nie tylko recenzje profesjonalistów, ale zadowolonych posiadaczy, naszej małej (póki co!) grupki fanboyów MC Solo :D :D :D :D

I chyba wkrotce dolacze do szczesliwych posiadaczy 7c.

Choc nie miałem przyjemnosci odsluchiwac modeli 6 i 7 to moja rada jest taka: jesli masz dostatecznie duze pomieszczenie, mozliwosc dobrego rozstawienia kolumn, to wez 7, mimo niewiele wyzszej kwoty zakup wydaje sie byc bardziej trafiony...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć dużego pomieszczenia i dobrego rozstawu żeby brać całymi garściami co oferuje 7C. Mam mały pokój i rozstaw niecały metr i nie ma nic do zarzucenia, jedynie meble wpadają w rezonans przy mocniejszych utworach, wszystko inne sprawuje się doskonale.

 

Szkoda że wszystkim wpaja się taki tok myślenia jaki obrał Jacek, do odważnych świat należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć dużego pomieszczenia i dobrego rozstawu żeby brać całymi garściami co oferuje 7C. Mam mały pokój i rozstaw niecały metr i nie ma nic do zarzucenia, jedynie meble wpadają w rezonans przy mocniejszych utworach, wszystko inne sprawuje się doskonale.

Szkoda że wszystkim wpaja się taki tok myślenia jaki obrał Jacek, do odważnych świat należy ;)

Masz rację, też początkowe myślałem, że jak postawię je na zwykłym biurku metr od siebie to będzie lipa, a tu miłe zaskoczenie:) Jak się odsuwam to jeszcze lepiej, więc standy mam w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć dużego pomieszczenia i dobrego rozstawu żeby brać całymi garściami co oferuje 7C. Mam mały pokój i rozstaw niecały metr i nie ma nic do zarzucenia, jedynie meble wpadają w rezonans przy mocniejszych utworach, wszystko inne sprawuje się doskonale.

 

Szkoda że wszystkim wpaja się taki tok myślenia jaki obrał Jacek, do odważnych świat należy ;)

Idz do duzego pokoju i rozstaw je troszke inaczej!

Aha i jesli meble wpadaja w rezonans to raczej nie masz sie czym chwalic i twoje rozstawienie idealne nie jest. Oczywiscie grac graja, ale zawsze to jakis polsrodek, i myslenie Jacka jest jak najbardziej poprawne. (nie wyskakiwac mi tu Kyle:P z monitorami do odsluchu z bliskiego pola, bo mowa jest o SOLO7:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Heathen - Bliss kie po le bliss kie po le :P

 

A tak serio ... 7C nie traktuję jak monitorów bliskiego pola ... są za wielkie ... 1 m rozstawu to moim zdaniem za mało dla takich dużych kolumn.

 

mam strasznie głupie pytanie... nie wiem czy mam dobrze popięte kable w prawym do czarnego srebrny do czerwonego złoty w lewym na odwrót czy dobrze bo w instrukcji nie weim o co chodziło z tym lewym głośnikiem :unsure:

Nie może być na odwrót bo przetworniki (głośniki w kolumnie lewej wzgl. prawej) będą pracować w przeciwfazie (tłumić się będzie bas a scena będzie rozbita jak po przepuszczeniu przez silny filtr "3D" [tandeta])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał Pure 10/100 lub któregoś z zestawów lampowych Manty, żeby zobaczyć ile naprawdę warte są Solo 5/6/7.

+1, chociaż najchętniej bym posłuchał połącznia V7 z Pure-1, czy zestw pobiłby tradycyjne klocki... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja mam jeszcze takie pytanie. Najprawdopodobniej jutro lub jeszcze dzisiaj zamówie SOLO 7C. I teraz taka sprawa, warto do tego kupić wzmacniach w kwocie do 200zł? Jeśli tak to jaki? I jak to potem podłaczyć do kompa?

 

Wiem, że to typowe lamerskie pytania, ale generalnie nigdy tak na dobrą sprawe nie interesowałem sie podłaczaniem tego wzystkiego do kompa, wzmacniacz mam jedynie przy kinie domowym.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7c mają wbudowany wzmacniacz, więc nie trzeba nic kupywać.

 

EDIT: Kyle mnie uprzedził.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jesli meble wpadaja w rezonans to raczej nie masz sie czym chwalic

Ależ ja się nie chwaliłem, to był żal. I dzieje się to tylko przy jednym utworze(nieszczęsne 10,000) :).

 

I mam zamiar je porządniej ustawić, ale na razie nie mam pomysłu jak by tu przemeblowac pokój ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ strasznie zaciekawił mnie zestaw Manty V3, ten wzmak jest w nim ladniejszy niz w V5, ale V7 to już piękno samo w sobie :wub: Fajnie jakbyś zakupił i zdał relacje :D Hmm, a może niedługo jakaś porządna recka tego sprzętu, chodzi mi o V3 będzie. Ciekawi mnie porówanie np z naszymi "solówkami" Niby 600zł , ale w tej cenie fajny wzmak jest i sądzę że nie najgorsze monitorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twierdzą niektórzy z forum audiostereo.pl, zestaw V3 gra na poziomie lampowych klocków za 8 tyś, więc pewnie Solówki zjada na śniadanie. Tylko źe lampa ma zupełnie inne brzmieni niż tranzystor i nie każdemu się podoba. No i lampy się zużywają i trzeba je wymieniać na nowe.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twierdzą niektórzy z forum audiostereo.pl, zestaw V3 gra na poziomie lampowych klocków za 8 tyś, więc pewnie Solówki zjada na śniadanie. Tylko źe lampa ma zupełnie inne brzmieni niż tranzystor i nie każdemu się podoba. No i lampy się zużywają i trzeba je wymieniać na nowe.

Zaczyna mnie coraz bardziej intrygować ten zestaw Manty. 600zł to dużo i mało. Mało zwłaszcza gdy ludzie na audiostereo porównują go do sprzetu na 8k zł.

Pomyślimy, zobaczymy :) Na razie muszę kupić Beresforda, choć to właśnie 600zł, czyli jak za V3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia taka, jak to zagra podłączone do komputera. Moim zdaniem to lepiej byłoby zainwestowac w jakiś odtwarzacz CD za 200zł który ładnie by uzupełnił ten zestawik.

Zgadzam się. I to tego dobry kasetowiec, bo mam dużą kolekcję kaset. Tylko nie wiem, czy ten lampowy wzmacniacz ma wyjścia na dwa odtwarzacze.

A przy kompie, do mp3/FLAC Solo 7C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia taka, jak to zagra podłączone do komputera. Moim zdaniem to lepiej byłoby zainwestowac w jakiś odtwarzacz CD za 200zł który ładnie by uzupełnił ten zestawik.

Ostatnio jak tak napisalem to mnie prawie zjedli:P maniaki flackowego jazzu...

a teraz niestety musze kupic dzwiekowke, bo pod vista nie dziala moj staruski live5.1...grrrrrrr......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...