Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie o kartę pasującą do Solo 5/6/7, co sądzicie o czymś takim audiotrak prodigy7.1 hifi ?

według opisu karta posiada duże możliwości, nie ogranicza się do stereo, posiada wejście mikrofonowe i niezłe parametry ... może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ... lub miał do czynienia z czymś takim,

ogólnie chwalona jest HD2 lecz może jej rodzeństwo nie jest gorsze :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia taka, jak to zagra podłączone do komputera. Moim zdaniem to lepiej byłoby zainwestowac w jakiś odtwarzacz CD za 200zł który ładnie by uzupełnił ten zestawik.

do solo też z powodzeniem można by kupić jakiegoś cedeka...

A przy kompie, do mp3/FLAC Solo 7C.

Ostatnio mi się chce posłuchać komfortowo, a włączony komp "zmusza" do ślęczenia przed nim:]

co innego cd. kto wie, może dokupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o kartę pasującą do Solo 5/6/7, co sądzicie o czymś takim audiotrak prodigy7.1 hifi ?

według opisu karta posiada duże możliwości, nie ogranicza się do stereo, posiada wejście mikrofonowe i niezłe parametry ... może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ... lub miał do czynienia z czymś takim,

ogólnie chwalona jest HD2 lecz może jej rodzeństwo nie jest gorsze :-)?

Bardzo przereklamowana IHMO karta muzyczna. Miałem ją kiedyś ale dźwięk z niej wogóle mi się nie podobał. Sprzedałem po 2 tygodniach.

Z porządnych kart muzycznych polecam Audiophile 24/96 za 325zł lub E-mu 0202 USB za 380zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przereklamowana IHMO karta muzyczna. Miałem ją kiedyś ale dźwięk z niej wogóle mi się nie podobał. Sprzedałem po 2 tygodniach.

Z porządnych kart muzycznych polecam Audiophile 24/96 za 325zł lub E-mu 0202 USB za 380zł.

http://allegro.pl/item387332037_m_audio_au...iekowa_pci.html

Mowisz o tym?

Bo ja tez wstepnie audiotraka hifi wypatrzylem, a ten audiophile wyglada goło jak karty za 30zł:| audiotrak z kolei bardziej porządnie.

Masz jakies linki porownawcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wygląda goło niekoniecznie musi oznaczać kiepskie granie :)

 

I słuchanie muzyki przez kompa nie wymaga ślęczenie przy nim

Owszem - z większej odległości nie widać ekranu wyraźnie.

Ale szybkie utworzenie playlisty z flacami/cd audio... 2 metry od głośników, myszka w ręke...

I jak utwór się znudzi to rolka w bok - i już następny kawałek leci...

 

2 metry bo w teorii taki zasięg myszki...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanko totalnie laickie ...

co z wyjściem na słuchawki i wyjściem na mikrofon przy równoczesnym podłączeniu głośników - tak aby nie przepinać za każdym razem kabli, tylko załatwiać to programowo ? czy audiotrak prodigy7.1 hifi jest w stanie to zapewnić? a może i hd2 ?

uprzejmie proszę o wyrozumiałość :wink: to problem który usiłuję rozwiązać od dłuższego czasu ...dotychczasowe rozwiązanie czyli rozdzielacz własnoręcznie zrobiony jakoś się nie sprawdza (wyraźny spadek dynamiki dźwięku :-( )

z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD2 ma wyjścia RCA i małego Jacka z ampem słuchawkowym więc podłączyłbyś jednocześnie i słuchawki i głośniczki, jednak z mikrofonem może być problem bo nie ma wzmacniacza mikrofonowego, więc może być cicho.

Za to Prodigy 7.1 HiFi ma chyba i wzmaka słuchawkowego i wyjścia RCA oraz wzmak mikrofonowy tylko musisz poszukać czy aby za wyjście słuchawkowe i RCA nie odpowiada jeden op'amp bo wtedy byś miał spadek mocy sygnału.

Z tego co wiem od ludzi (również forumowiczów) którzy testowali op'ampy w 7.1 HiFi najlepiej się sprawdzają AD8599 i OPA2604, AD8066 również OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja sie chyba waham ;) Chodzi o te rzekome buczenie z niektorych egzemplarzy.. ;) Nie wazne ;)

 

Planuje zakupic je jakos na dniach, by (najlepiej) w moje urodziny (poniedziałek) dostac je do domu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item387332037_m_audio_au...iekowa_pci.html

Mowisz o tym?

Bo ja tez wstepnie audiotraka hifi wypatrzylem, a ten audiophile wyglada goło jak karty za 30zł:| audiotrak z kolei bardziej porządnie.

Masz jakies linki porownawcze?

7.1 HiFi gra jak dla mnie za bardzo sztucznie, z bardzo mocno przesterowaną górą, która miejscami brzmi zbyt metalicznie. Natomiast Audiophile 24/96 ma bardzo ciepły, wręcz romantyczny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.1 HiFi gra jak dla mnie za bardzo sztucznie, z bardzo mocno przesterowaną górą, która miejscami brzmi zbyt metalicznie. Natomiast Audiophile 24/96 ma bardzo ciepły, wręcz romantyczny dźwięk.

A HD2? w porownaniu z audiophile ( czytalem audiostereo nie krzyczcie:P) jak wypadaja w Twojej ocenie? w sumie 350zł bede mial po 10tym an wydanie wiec obojetne ktora:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na tym forum, ale znaczne grono ludzi ma platikowe pierdziawki. Jeżeli nie jest ono wąskie to przeprasza, takie przysłowie tylko ;p

Może i u nas przyjdzie czas, że na pecetowych biurkach będą królować takie Solo6C czy Sven Royal 2, i to takiego typu zestawy będą uważane za "komputerową referencję dźwięku", a nie łomot Z-2300... :lol2: Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że takie Z-2300 są z góry górą :E

Bo są małe...

Tzn. małe satelitki więc na większość biurek się zmieszczą... ew. nie trzeba się gimnastykować z pokojem dla głośników.

A "subwoofer" zawsze się gdzieś wciśnie.

 

Ja mam to szczęście, że "czeka" na mnie pokój gdzie mam wygodną wnęke za delikatnie wtapiającym się w pokój kominem... o szerokości 2.4m więc ML wylądują na podstawkach ok 2m od siebie...

 

btw. Żałuję, bo na allegro ktoś wystawił dziś Klipsch ProMedia Ultra 2.0... za 70zł (sprawne)

I niestety znalazła się osoba bardziej obeznana w temacie i je zlicytowała (kup teraz)

A byłyby idealnymi głośniczkami na ew. wakacje/ew. zastąpiłyby DTT2200...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dziś dostałem swoje, Solo 7C. odpukać nie buczą, grają ładnie, bardzo ładnie. w pokoju wielkości 42m :) ale kurde jak są te plastikowe osłonki na wysoko tonowe, to przy zdejmowaniu ich niechcący mi sie delikatnie wcisnęło :/ da rade jakoś to wyciągnąć ?? na razie jedyna wada jaka zauważyłem to przy włączaniu lekko sobie brzdękną, ale nie jest to jakieś uciążliwe za to bardziej jest włącznik który jest umieszczony z tyłu. Ale i tak są super

aha a myślicie za da sie jakoś tego pilocika zastąpić ?? np. pilotem od LCD samsunga ?? można w nim wpisywać kody, może by któryś działał :P

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobów trochę jest ... najlepszym wydaje się "odsysanie". Niestety wysokotonowiec jest delikatniejszy niż np. nakładka przeciwpyłowa niskotonowca więc trzeba zachować ekstremalną ostrożność.

 

ps. jak tyś to wcisnął ? ... materiałowe kopułki po lekkim wciśnięciu natychmiast wracają do pierwotnego kształtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobów trochę jest ... najlepszym wydaje się "odsysanie". Niestety wysokotonowiec jest delikatniejszy niż np. nakładka przeciwpyłowa niskotonowca więc trzeba zachować ekstremalną ostrożność.

 

ps. jak tyś to wcisnął ? ... materiałowe kopułki po lekkim wciśnięciu natychmiast wracają do pierwotnego kształtu

a moze to nie jest kopolka jedwabna tylko aluminiowa:D a tak na powaznie tez nie za bardzo kumam^^ elektrykka tlumaczenie nic mi nie dalo^^

 

ps. 42m ladna sala^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kopułka jest jedwabna, wygląda na elastyczną. Chodzi o to, że plastikowy ochraniacz gwizdka jest "przyblokowany" przez tą osłonę materiałową i najpierw ją trzeba zdjąć/odchylić, a później zdjąć ten ochraniacz.

tu widać:

http://www.3dnews.ru/_imgdata/img/2007/11/12/65351.jpg

 

"na chama" nie wyciągać :>

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HD2? w porownaniu z audiophile ( czytalem audiostereo nie krzyczcie:P) jak wypadaja w Twojej ocenie? w sumie 350zł bede mial po 10tym an wydanie wiec obojetne ktora:P

Niestety nie wiem jak graja Hd2, ale podobno wiele sie nie roznia od 7.1 HiFi w tej kwestii. Ja bym wzial Audiophile 24/96 na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze odchylić ale za pierwszym razem to zrobiłem, mało uważnie i za mało odchyliłem, przy drugim zdjąłem całkiem, chyba ze była tak od nowości po prostu może było krzywo osłonka założona ? a zresztą zaraz wrzucę fotkę to zobaczycie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak gra HD2? hmm...

 

Napewno jest szczegółowa, ma dla mnie dobre prowadzenie niskich tonów, nie męczy wysokim pasmem i ogólnie dźwięk nie wydaje się 'romantyczny'. Ot - poprawny, ew. delikatnie czasem ocieplony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak graja Hd2, ale podobno wiele sie nie roznia od 7.1 HiFi w tej kwestii. Ja bym wzial Audiophile 24/96 na Twoim miejscu.

spotykam sie z opiniami

 

Nie rozumiem Was. Czemu tak polecacie tą Audiophile 24/96? To są te same podzespoły co w Audiotrak HiFi tylko zdecydowanie gorsze wykonanie! Dokładnie ten sam chip VIA ENVY24, takie same próbkowania, ten sam D/A i nawet te same opampy... Natomiast różnice są na korzyść HiFi: budowa z filtrem przeciwzakłóceniowym, zdecydowanie lepsze, bardziej firmowe i większe kondensatory (Sanyo, Nichicon), oraz niezaprzeczalna zaleta: opampy w podstawkach na obu Audiotrakach (różnież HD)! Podsumowując: lepsze zasilanie Audiotraka, lepsza ochrona przed zakłóceniami, te same podzespoły w obu ale wymienne opampy w Audiotraku, dodatkowo 50 zł w kieszeni... Czy to "Audiophile" w nazwie tak na was działa??? Poczytajcie o konstrukcji obu kart zanim zaczniecie coś polecać...

Narazie sie ku hd2 sklaniam bo jest jakos bardziej popularna;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze odchylić ale za pierwszym razem to zrobiłem, mało uważnie i za mało odchyliłem, przy drugim zdjąłem całkiem, chyba ze była tak od nowości po prostu może było krzywo osłonka założona ? a zresztą zaraz wrzucę fotkę to zobaczycie:)

Może by tak odkurzacz na minimalny ciąg, dodatkowo naciągnąć jakąś tkaninę na wlot rury i spróbować bardzo delikatnie....

 

Gdzieś czytałem też o sposobie z wyciąganiem wgniecionych kopułek igłą... ale ja bym się bał :P

 

 

HeatheN A może EMU 1212M? Podobno nie jest zła :P Kiedyś były po 400zł na Kup teraz... o ile dobrze pamiętam.

http://allegro.pl/item386804147_karta_dzwi...otowki_bcm.html

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...