Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

spotykam sie z opiniami

 

Nie rozumiem Was. Czemu tak polecacie tą Audiophile 24/96? To są te same podzespoły co w Audiotrak HiFi tylko zdecydowanie gorsze wykonanie! Dokładnie ten sam chip VIA ENVY24, takie same próbkowania, ten sam D/A i nawet te same opampy... Natomiast różnice są na korzyść HiFi: budowa z filtrem przeciwzakłóceniowym, zdecydowanie lepsze, bardziej firmowe i większe kondensatory (Sanyo, Nichicon), oraz niezaprzeczalna zaleta: opampy w podstawkach na obu Audiotrakach (różnież HD)! Podsumowując: lepsze zasilanie Audiotraka, lepsza ochrona przed zakłóceniami, te same podzespoły w obu ale wymienne opampy w Audiotraku, dodatkowo 50 zł w kieszeni... Czy to "Audiophile" w nazwie tak na was działa??? Poczytajcie o konstrukcji obu kart zanim zaczniecie coś polecać...

Narazie sie ku hd2 sklaniam bo jest jakos bardziej popularna;P

Gosciu ktory to pisal w zyciu nie slyszal A 24/96. Od kiedy gra konstrukcja karty??. Ja mialem obie karty i w zyciu bym nie kupil ponownie 7.1 HiFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu ktory to pisal w zyciu nie slyszal A 24/96. Od kiedy gra konstrukcja karty??. Ja mialem obie karty i w zyciu bym nie kupil ponownie 7.1 HiFI.

Tylko ze jeszcze jedna dla mnie kwestia ten emu1212m i ten audiophile to do nagran i zabawy w homerecing itd, jak widzialem stery i soft z masa opcji to mnie skrecilo...wole czyste stereo do muzyki, poczytam jeszcze ale narazie sklaniam sie ku hd2 potem zabawa opami Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzaczem? Moze..ale radzil bym zrobic 'przejsciowke' ze swojej dloni, robiac szczeline, by w momencie styku nie wywolac zbyt duzego podcisnienia ..;) Moze nie dosc jasno napisałem, ale chyba wiaodmo o co chodzi ;)

 

Maciek06: Zakupiłes je na stronie infosoftu? W ile dni doszla przesylka?

 

Przed momentem chciałem je zakupic na alllegro z tejze firmy, ale brak wzmianki o dlugosci gwarancji nie daje mi spokoju ;) Wiec chyba zakupie na stronie ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. Coś mi sie wydaje, że wzmianka, wzmianką, ale wg polskich przepisów, czy się to komuś podoba, czy nie 2 lata gwarancji należą się jak psu zupa :P

 

------------------

A teraz mam poważne pytanie.

Ktoś kiedyś pisał, że podłączenie Solo 7C (choć pewnie przy innych Solówkach to samo) do zewnętrznego wzmacniacza nic nie dało. W sensie, że nie grały ani lepiej, ani gorzej.

Mimo tego interesuje mnie jedna kwestia. Skoro to są głośniki aktywne, to co właściwie daje zew. wzmak? Ten wbudowany jest wtedy pomijany, czy raczej Solo sa napędzane podwójnie? I czy da się wobec tego wyłączyć/usunąć z obiegu wbdowany wzmacniacz?

Pytam dlatego, że nie stać mnie teraz na inne głośniki, a przez zewnętrzny wzmacniacz chciałbym podłączyć magnetofon kasetowy, komputer, gramofon i może dvd Manty. A tyle to ja do Solo nie podepnę.

A poza tym wbudowany w Solo wzmacniacz ma nieprzyjemną tendencję do grzania się. Po 20 min słuchania na 50/60 poparzyłem się o radiator. I to nie takie tam poparzenie, że był gorący, ale autentycznie się poparzyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie na 99% ze raczej nie pływa na jakość, ale mnie to strasznie denerwuje lubię mieć idealne wszystko :) a jak na razie głośniki mam podłączone do dekodera cyfry + tego nowego philipsa HD, tylko strasznie cicho nadają wiec, jest jeden kanał na którym jest w miarę ok i jak sie weźmie na 40 to już robi sie całkiem głośno. Nie chce mi sie kompa na dół znosić an głośników wnosić na górę :) A myślicie ze jak pogra sobie trochę to może samo wyskoczy spowrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam kolegów fanboyów Solówek do tematu o zestawach lampowych Manta :)

 

----

Maciek06, masz pecha jak nic. U mnie tez przez przypadek wcisnęło się, ale samo popróciło do oryginalnego kształtu :)

Ale nie sądzę, by miało to wpływ na dźwięk. Odkształcenie jest tak minimalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem słomką wyciągnąć, na chwile wraca do pierwotnego stanu, a po chwili spowrotem sie zapada ale już zostało tak nie wiele, może jak podłącze pod jakieś lepsze źródło i pograją trochę głośniej to wyskoczy. Wstanę jutro wcześniej i zniosę kompa na dół i sie pobawię. Pprzy okazji posłucham jak grają na czymś lepszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz jakieś kawałki, żeby wysokotonowce mogły się wykazać to może coś z tego będzie, treble 8+:)

btw: Ja swoje po przyniesieniu do domu rozpakowywałem i ustawiałem z z pół godziny, bo bałem się, żeby nie zepsuć czegoś na starcie:)

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanko może trochę z innej beczki ale dotyczące Microlab'ów:

Czy duża będzie różnica w dźwięku jeśli taki głośnik/kolumnę położy się na boku?

Jestem właśnie na etapie wyboru między 5C i 6C ale te ostatnie musiałyby leżeć na boku (a przynajmniej jedna).

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już fajnie tak miękko zaczęły grać, ale dalej to wgniecenie nie daje mi spokoju próbowałem odkurzaczem i dalej to samo wracać po chwili. Na razie chyba to zostawię, grają od samego rana już dawałem wysokie tony na 8 i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już fajnie tak miękko zaczęły grać, ale dalej to wgniecenie nie daje mi spokoju próbowałem odkurzaczem i dalej to samo wracać po chwili. Na razie chyba to zostawię, grają od samego rana już dawałem wysokie tony na 8 i nic.

Od grania kopułka nie wróci do poprawnej postaci !! Normalnie jedwabna powraca do poprawnego kształtu jeśli ją niechcący lekko wciśniemy ... a jeśli nie wraca to znaczy że jest trwałe odkształcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grania kopułka nie wróci do poprawnej postaci !!

Rzeczywiście, wygłupiłem się z tą "poradą":) Jeśli nie wraca do poprzedniego stanu, to najlepiej nałożyć osłony, żeby nie było widać i postarać się zapomnieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, głupie pytanie. Wie ktoś może jaką mają impedancje Solo 7c? Bo niestety, ponieważ są aktywne to producent nie podał tej informacji.

 

--------------------------------

A druga sprawa. Mam problem natury hipotetycznej, czyli co jak podłączyć :)

Hipotetyczny zestaw:

 

1. Komputer z kartą muzyczną (wyjściem Coaxial i mini jack (brak RCA)

2. Beresford TC-7510 MK6/3

3. Magnetofon kasetowy

4. Wzmacniacz

5. Odtwarzacz CD

6. Cyfrowy tuner radiowy

7. Solo 7C (tymczasowo :D )

 

I mam problem. Beresford z komputerem łączy sie Toslinkiem lub Coaxialem (u mnie Coaxialem). Ze wzmacniaczem 2xRCA>2xRCA. I czy to koniec? Bo np, jak połączyć Beresforda z kasetowcem i CD? Bo już tunera nie liczę, olać go, ostatecznie to tylko radio ;)

Bo nie bardzo rozumiem zasadę działania przedwzmacniacza jakim jest Beresford. Czy mając przedwzmacniacz wszystko się pod niego podłącza, czy pod wzmacniacz? Bo jeśli przez przedwzmacniacz to kijowo, bo Beresford ma raczej mało wyjść :/

Z Solo to oczywiste, pod wzmacniacz, przewzmacniacz je nie interesuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, głupie pytanie. Wie ktoś może jaką mają impedancje Solo 7c? Bo niestety, ponieważ są aktywne to producent nie podał tej informacji.

Widziałem gdzieś 8 omów na spodzie dużego głośnika.

--------

...ale mi się one podobają: http://publish.it168.com/diy/showBigPic.as...icid=250532.jpg

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam problem. Beresford z komputerem łączy sie Toslinkiem lub Coaxialem (u mnie Coaxialem). Ze wzmacniaczem 2xRCA>2xRCA. I czy to koniec? Bo np, jak połączyć Beresforda z kasetowcem i CD?

:lol2:

 

Wiesz jak podłączyć Beresforda do komputera a nie wiesz jak podłączyć pod niego CD i kasetowca??. TAK SAMO. Przecież nie masz innych wejść niż optyczne i coaxialne.

 

PS. Elektrykk. Pięknie te Pure 10 wyglądają. Troszeczkę mniejsze niż Solo 6c a ważą ponad 8 kg więcej.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Wiesz jak podłączyć Beresforda do komputera a nie wiesz jak podłączyć pod niego CD i kasetowca??. TAK SAMO. Przecież nie masz innych wejść niż optyczne i coaxialne.

Tja... faktycznie :D :D

 

Ale mimo wszystko muszę zapytać. Kasetowiec i CD ma zawsze wyjśca 2xRCA. Czyli między kasetowcem (i tak samo CD) a Beresfordem musi być 2xRCA>1xRCA ?

Ja wiem, ze to niby oczywiste, ale musze zapytać, bo nie da mi to spokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...