Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

a ja swoje SOLO 7C powierzyłem kumplowi; ) Poczatkowo miał je tylko wytlumic ale jak sie przygladnał zwrotkom i sprawdził pasmo jakims programem to sie okazało ze kondesatorki sa tak dobrane ze pewnego pasma na wysokich niema (jakoś tak to tlumaczył) Wylutował i teraz wysokie graja ostrzej juz nie tak miekko co akurat mi sie podoba ;) A wytlumienie poprawiło troche bass tzn moze nie jest dużo głebszy ale inny przyjemniejszy dla ucha:) A tu fota co zostało wylutowane:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak wysokie tony w Solo 7c nigdy nie grały miękko.

 

Raczej bardzo denerwująco i męczyły przy dłuższym słuchaniu. Ale że każdy inaczej odbiera dźwięk, to jest wiadomo nie od dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas przygotowania materiału 0,5 bitowego ditheringu z triangulacją dystrybucji funkcji. "

 

Sorry, ja też kcem takom płytke SiDi xD

 

buahaha, dobry text. I działanie ;D

 

[ sorrki za offtop, ale nie mogłem sie powstrzymać ^^ ]

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy teraz oczekuja e-maila w poniedzialek o wysylce microlabow? ^_^

Pytanie takie czy dostawa w ogóle doszła. Mam nadzieję, że tak.. (spróbuję tam zadzwonić do inermaxu) Teraz mam trochę wolnego w przyszłym tygodniu to chciałbym sobie posluchać :P

 

Dobrze by było jakby jedna osoba/dwie kiedy otrzymają info o wysłaniu tutaj o tym napisały, będzie wiadomo, że ruszyła wysyłka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie sie zarejestrowałem na forum;] zamówiłem totalnie na ślepo solo 7c na allegro przez tą formę przedsprzedaży. Typ co je sprzedawał wymagał wpłacenia 55zł( 10%ceny + koszty przesyłki) wpłaciłem, czekam teraz na jakiś kontakt od niego. Mam pytanie: czy ktoś oprócz mnie zamawiał te kolumny przez allegro przez tą formę pre-order? czy utrzymuje jakiś kontakt z tym sprzedającym? Jeśli tak proszę o podzielenie się ze mną jakimiś informacjami, ponieważ nie chcę temu sprzedającemu du*y zawracać, a napalony jestem na te kolumny jak arab na kurs pilotażu:D:D ps. Sprzedałem stare unitry tonsil space i wzmaka universum, ciekawe czy solówki zagrają lepiej niż mój śmiesznie tani lecz w brew pozorom nie taki ostatni poprzedni zestaw;d (powtarzam, że do zakupu kolumn nie namawiał mnie nikt, po zakupie trafiłem na to forum, jedyne co przeczytałem przed zakupem to recenzje na stronie przedmiotu allegro:D mysle jednak ze dobrze zrobiłem;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślałem także nad pure100 zamiast H600. Po dokładnym przyjrzeniu się zdjęciom trochę mi się odechciało. Narazie się wstrzymałem i z H600 bo pro3 nikt niechce ;). Jak się sprzeda to będzie "otwarta droga"..

 

Swoją drogą. Za cenę pure 100 można mieć chociażby dosć niezłe KEF Q1, mission M33i i podobne. Jedynym mocnym plusem serii pure jest to, że jest to produkt nowy. Na dodatek znając życie gdybym kupił pure z inermaxu to za 2 miesiące pojawią się na allegro za 3/4 tej ceny ;)

 

Odnośnie designu setek - jedno co odstrasza od pure to ten prze paskudny wyświetlacz na dole.. ochyda.

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz lepiej na fotki wewnątrz. Może potrafisz coś powiedzieć na temat zawartości i wykonania Pure 100.

 

http://diy.yesky.com/speaker/21/7515021.shtml

Znam fotki wnętrza i szczerze mówiąc prócz samej niskotonówki nic nie zachwyca (właśnie o to mi chodzi).. szczególnie ten 40W transformator (a podają 50W dla 0,05%THD). Teraz też zobaczyłem że regulacja głośności odbywa się na scalaku R2S15904.. znowu wąskie gardło?.. Jest to pochodna od tego, co siedzi w PRO3 i SOLO. Układ ma w sobie zaaplikowane również regulacje Basu oraz sopranu które pominięto - wprowadzili scalak w tryb directu. Nie wiem czy sie śmiać czy płakać ;).

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz że Solo 6/7 ma w środku o wieele gorsze wykonanie i elementy niż Pure 100. O głośnikach nawet nie wspomnę. A jak pięknie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz że Solo 6/7 ma w środku o wieele gorsze wykonanie i elementy niż Pure 100. O głośnikach nawet nie wspomnę. A jak pięknie gra.

Co na pewno spowoduje ze pure 100 zagra lepiej niz solo, a ja juz nieraz wywodzilem sie na temat glosnikow/przetwornikow w solo, prawda jest taka z g*** bata (ostro powiedziane, ale chodzi o niska jakosc przetwornikow) nie ukrecisz dobry glosnik kosztuje tyle co jedna cala kolumna solo. Analogicznie w pure 100, do interesu nikt nie doklada! a obudowa? Elektronika?

A pieknie to pojecie wzgledne do poki sie nic lepszego nie uslyszy.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina. Powinienem napisać "dobrze" a nie "pięknie". Ale w swoim przedziale cenowym Solo 6/7 nie mają konkurencji. Podobnie może być z Pure 100.

 

A wszystkich fanów Solówek zapraszam do ślepego testu odsłuchowego. Wrzuciłem nowe próbki.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina. Powinienem napisać "dobrze" a nie "pięknie". Ale w swoim przedziale cenowym Solo 6/7 nie mają konkurencji. Podobnie może być z Pure 100.

 

A wszystkich fanów Solówek zapraszam do ślepego testu odsłuchowego. Wrzuciłem nowe próbki.

Oj pewnie i do 800zł ciezko byloby wzmak i monitorki dorwac dorownujace solo. No chyba ze uzywane diy/wmzmak, ale nowy sprzet za taka kase, niezaprzeczalnie solo7 to best buy Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy serio nikt oprócz mnie nie zamawiał solo 7c z allegro przez przedsprzedaż;> jeśli zamawiał prosze o odpowiedź na mojego poprzedniego posta(z5 postów wyżej na tej stronie), pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pewnie i do 800zł ciezko byloby wzmak i monitorki dorwac dorownujace solo. No chyba ze uzywane diy/wmzmak, ale nowy sprzet za taka kase, niezaprzeczalnie solo7 to best buy

Jeżeli chciałbyś kompletować nowy zestaw to pure i solo są napewno lepsze. Z drugiej strony zaś, za 800zł skompletujesz taki zestaw z używek że oczy wyjdą . A nawiasem. Dobry głośnik potrafi kosztować tyle co dwa albo i trzy zestawy solo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Czyżby każda z kolumn miała własny wzmacniacz i zasilanie??. W każdej kolumnie jest wejście na wtyczkę sieciową. Widzę też bezpiecznik w obu sztukach.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby każda z kolumn miała własny wzmacniacz i zasilanie??. W każdej kolumnie jest wejście na wtyczkę sieciową. Widzę też bezpiecznik w obu sztukach.

Tak. I w jednej i drugiej jest wzmacniacz. Natomiast wspólny jest przedwzmacniacz w jednej kolumnie.

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie sie zarejestrowałem na forum;] zamówiłem totalnie na ślepo solo 7c na allegro przez tą formę przedsprzedaży. Typ co je sprzedawał wymagał wpłacenia 55zł( 10%ceny + koszty przesyłki) wpłaciłem, czekam teraz na jakiś kontakt od niego. Mam pytanie: czy ktoś oprócz mnie zamawiał te kolumny przez allegro przez tą formę pre-order? czy utrzymuje jakiś kontakt z tym sprzedającym? Jeśli tak proszę o podzielenie się ze mną jakimiś informacjami, ponieważ nie chcę temu sprzedającemu du*y zawracać, a napalony jestem na te kolumny jak arab na kurs pilotażu:D:D ps. Sprzedałem stare unitry tonsil space i wzmaka universum, ciekawe czy solówki zagrają lepiej niż mój śmiesznie tani lecz w brew pozorom nie taki ostatni poprzedni zestaw;d (powtarzam, że do zakupu kolumn nie namawiał mnie nikt, po zakupie trafiłem na to forum, jedyne co przeczytałem przed zakupem to recenzje na stronie przedmiotu allegro:D mysle jednak ze dobrze zrobiłem;))

otóż jakbyś przeczytał pare ostatnich stron to bys wiedział :)

z tego co ktoś mi mówił to kase trzeba było wpłacić do 8.08 bo za pobraniem nie wysyła

mi sklep odpisał ze będa wysłać w ten poniedziałek (wersja na ubiegły pon. jak jeszcze ich nie dostali) chyba że będzie opóźnienie w hurtowni

tyle dobrego że jedynie 20 szt więc zrobią to raz dwa (do tego kurier to powinny być u nas w tym tygodniu :) )

btw jak w w pozostałych sklepach ? doszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. I w jednej i drugiej jest wzmacniacz. Natomiast wspólny jest przedwzmacniacz w jednej kolumnie.

Z tego co wiem to pozytywnie wpływa na jakość dźwięku. Ale chyba nie trzeba do każdej kolumny osobnego zasilania z sieci??. Microlab musiałby wtedy dołączać do zestawu naprawdę długie przewody sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda kolumna jest osobno zasilana z sieci - jeden monitor ma na tylnej ścianie gniazdo na wtyczkę zasilania by załączać obie sztuki jednym guzikiem. Czy dobrze wpływa na dźwięk - bez różnicy. Jest to po prostu bardziej dopracowane rozwiązanie niż w solówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Jeszcze napisz coś na temat tej charakterystyki i już Cię więcej nie męczę pytaniami :wink:

Charakterystyka - z "kreski" widać że mają problemy z pasmem od 1K w górę. Środek będzie zamulony - między 1 a 3K jest dziura o 4db. Nie wspominam o tej dziurze przy 9khz.

 

Moim zdaniem - kicha. Patrząc okiem konsumenta "Za 900zł takie coś?(i tylko i AŻ)" Pewnie rewelacja.

Właśnie udało mi się kupić parę nowych monitorów Mission M32i za 420zł. Do tego amplituner Yamahy RX-V540RDS z doskonałym przetwornikiem CA (z którego korzystam) za 250zł w stanie sklepowym z papierami i pilotem - 670 za zestaw który zabije wszelkie microlaby "na śmierć" ;). Warto o tym pomyśleć.

 

Nawiasem. Ceny które podałem wyżej to ceny licytacji allegro - przez okres wakacyjny można naprawę kupić piękne perełki za śmieszne pieniądze.

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, no właśnie. Ja szukam czegoś do Onkyo Integra A-8850. Masz jakieś propozycje?

 

Co do Solo 7c i Pure 100. Solo dla mnie dalej są dobre, ale z każdym dniem przekonuję się, że szukam dalej. Na razie u mnie zostają, ale to jednak nie to.

W przypadku Pure 100 to spasowałem juz wcześniej, bo nie interesują mnie już kolumny aktywne.

I dlatego teraz szukam kolumn do wspomnianego Onkyo i do wzmacniacza lampowego Manta V5, bo niestety, ale wg mnie choc kolumny z tego zestawu są niezłe, to jednak ograniczają możliwości lampy.

 

ALTON, jak piszę wyżej szukam czegoś do tego Onkyo. Na jakie kolumny/monitory powinienem zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...