Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

PURE 100

 

Dołączona grafika

 

PURE 10

 

Dołączona grafika

 

SOLO 7

 

Dołączona grafika

 

Jak na moje oko to SOLO 7c mają lepszą charakterystykę niż Pure 100. Oczywiście nie świadczy to o tym, że grają lepiej.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się kupić parę nowych monitorów Mission M32i za 420zł. Do tego amplituner Yamahy RX-V540RDS z doskonałym przetwornikiem CA (z którego korzystam) za 250zł w stanie sklepowym z papierami i pilotem - 670 za zestaw który zabije wszelkie microlaby "na śmierć" ;). Warto o tym pomyśleć.

A to czytałeś??

 

http://forum.purepc.pl/temat/audio/63/budz...s-hi-fi/271383/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka - z "kreski" widać że mają problemy z pasmem od 1K w górę. Środek będzie zamulony - między 1 a 3K jest dziura o 4db. Nie wspominam o tej dziurze przy 9khz.

 

Moim zdaniem - kicha. Patrząc okiem konsumenta "Za 900zł takie coś?(i tylko i AŻ)" Pewnie rewelacja.

Właśnie udało mi się kupić parę nowych monitorów Mission M32i za 420zł. Do tego amplituner Yamahy RX-V540RDS z doskonałym przetwornikiem CA (z którego korzystam) za 250zł w stanie sklepowym z papierami i pilotem - 670 za zestaw który zabije wszelkie microlaby "na śmierć" ;). Warto o tym pomyśleć.

 

Nawiasem. Ceny które podałem wyżej to ceny licytacji allegro - przez okres wakacyjny można naprawę kupić piękne perełki za śmieszne pieniądze.

Co ma do tego lokalnego zafalowania "zamulenie" ?

 

Ogólne zrównoważenie tonalne jest dobre (w porównaniu do np. B&W 805S kosztujących jakieś 5-8 tys.) i mieści się praktycznie w granicach +- 2,5 dB nie licząc wąskiej "szczeliny" przy 8-9K.

 

Na pochwałę zasługuje brak "góry" przy ~120 HZ (nie cierpię tego tandetnego podbicia tak chętnie stosowanego wśród producentów kolumn "Hi-Fi").

 

Charakterystyka jest nieco poszarpana ale w aktywnych monitorach do domu za 900 PLN jest ona do przyjęcia.

Właśnie udało mi się kupić parę nowych monitorów Mission M32i za 420zł. Do tego amplituner Yamahy RX-V540RDS z doskonałym przetwornikiem CA (z którego korzystam) za 250zł w stanie sklepowym z papierami i pilotem - 670 za zestaw który zabije wszelkie microlaby "na śmierć" ;)

Sądzę że żyjesz w krainie fantazji. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do infosostu i napisali, że dzisiaj będzie dostawa, ale jednak będzie bardzo mało solo7c, a więcej solo6c, i na razie nic nie wiadomo, dopiero jak dostaną dzisiaj głośniki to będą pisać ile mają solo7c. Bo boję się, że nie dostane głośników :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilą na ceny Solo 6/7 w Infosofcie i wolałbym kupić 6-stki za 235zł niż 7-ki za 325zł. NIE WARTO aż tyle dopłacać do Solo 7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilą na ceny Solo 6/7 w Infosofcie i wolałbym kupić 6-stki za 235zł niż 7-ki za 325zł. NIE WARTO aż tyle dopłacać do Solo 7c.

A czemu nie warto ? Bo jak co to może da się zmienić z 7c na 6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inermax otrzymał 15 sztuk Solowek 7C, z 30 zamówionych. Dla osób którzy zapłacili z góry powinno wystarczyć. Dzisiaj zaczeli wysyłkę, do maksymalnie piatku powinni się wyrobić. W środę powinni otrzymać pozostałą część zamówienia.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę wyższy zakres częstotliwości wysokich tonów na korzyść 7c z tego co czytałem

dla mnie nie ma znaczenia, kupiłem 6c będę miał łatwiej z rozstawieniem ich a różnicę dołożę sobie do xonara

dzwoniłem do inermaxa mają już solo 6c i będą je wysyłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7c są dużo mocniejsze od 6c? mają przecież dwa głosniki więcej w specyfikacji tylko 5w rms więcej niż 6c. Miał ktoś doczynienia z 6c i 7c? W 6c nie będzie brakowało mocy? nie chodzi mi o róznicę $ między tymi modelami a bardziej o wielkośc ich bo i tak mam małe biurko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol> Widzę, że RBEJ po tym jak sprzedał 7c zmienił o nich zdanie, zwrot o 180 stopni :P

 

Zależy jak się ustawi 7c. Jeśli obok siebie to bez senu je kupowac. Jeśli ma się miejsce to jest rewelacyjny zakup. I kupowanie ich do kompa to nie jest nieporozumieniem, bo one są do kompa. Po prostu trzeba mieć gdzie je ustawić. Oczywiście nie sa uniwersalne, ale nie będę się poraz setny rozpisywał, że w tej cenie są niemalże bezkonkurencyjne do słuchania muzyki. Zwłaszcza jeśli ma się duży pokój.

 

I dlatego, gdy brak jest miejsca i dużego pokoju, znacznie lepiej jest kupić tańsze 6c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7c nie nadaje się do bliskiego odsłuchu. Dlatego kupowanie ich do kompa to nieporozumienie. Szkoda kasy.

IMO z 6c jest tak samo, słuchanie z bliska nie daje tego efektu. Wg mnie minumum to 2 metry odległości - wtedy słychać dobre stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7c napewno nie nadają się do komputera. Głośniki które są do kompa, MUSZĄ nadawać się do bliskiego odsłuchu (0.5m-1m). Przecież nikt nie siedzi kilka metrów od komputera i grzebie w sieci, pisze maile, rozmawia na gg itp. Nikt mi nie wmówi że słuchanie Solo 7c z odległości 70cm jest miłe i przyjemne. Jak różnica w cenie pomiędzy Solo 6 a 7 wynosi 90zł, to już nie są dla mnie tak atrakcyjne jak kiedy je kupowałem. Przy obecnej cenie moim faworytem są tylko i wyłącznie Solo 6c, które z racji wymiarów nadają się do kompa o wiele bardziej niż 7-ki. Fakt że też nie są do tego idealne ale da się jeszcze jakoś wytrzymać.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90zł to nie dużo ;] bardziej tu rozchodzi się o wielkość niż o cene bo nie każdy ma gdzie wsadzić tak duże kolumny ( 58cm wysokości ;d ). Ja mam mały pokój ale zastanawiam się nad takim rozstawieniem że "głownego" microlaba stawiam na biurko 1m od siebie a drugi będzie z tyłu po prawej stronie ( nie tak całkiem z tyłu bardziej z boku ) jakieś 2m od siebie. Czy takie rozstawienie 7c zda egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90zł to nie dużo ;] bardziej tu rozchodzi się o wielkość niż o cene bo nie każdy ma gdzie wsadzić tak duże kolumny ( 58cm wysokości ;d ). Ja mam mały pokój ale zastanawiam się nad takim rozstawieniem że "głownego" microlaba stawiam na biurko 1m od siebie a drugi będzie z tyłu po prawej stronie ( nie tak całkiem z tyłu bardziej z boku ) jakieś 2m od siebie. Czy takie rozstawienie 7c zda egzamin?

Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi Ci o takie rozstawienie, to dla mnie hardcore jest tak ustawić głośniki. Prawy głośnik robi za surrounda :)

 

PS. Tak postać na obrazku przedstawia Pana X a nie Ciebie :) Ale minę możesz mieć podobną do tego Pana, jeśli tak ustawisz Solo 7c.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle napisałem pół żartem pół serio o zabijaniu(myślałęm głównie o solo i pro a napisałem ogólnie). Pure 100 mają i zalety i wady. Pure 10 to piękne i dopracowane monitory - pokazuje to nawet charakterystyka... Każda firma ma lepsze i gorsze modele.

 

"aktywnych monitorach do domu" a co to za różnica czy do domu czy do kościoła? Ta charakterystyka się nie zmienia zależnie od pogody..

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały pokój ale zastanawiam się nad takim rozstawieniem że "głownego" microlaba stawiam na biurko 1m od siebie a drugi będzie z tyłu po prawej stronie ( nie tak całkiem z tyłu bardziej z boku ) jakieś 2m od siebie. Czy takie rozstawienie 7c zda egzamin?

ABSOLUTNIE !!!

 

(ps. z tym rozstawieniem to tak na prawdę żartowałeś ... prawda ? :wink: )

 

"aktywnych monitorach do domu" a co to za różnica czy do domu czy do kościoła?

:lol2:

 

W kościele trzeba wiele punktów nagłaśniających o nie za dużej mocy ale i tak nie miałem na myśli kościoła :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stojak u mnie to czeka tylko na ostateczną przymiarkę i złożenie :)

co do głośników to ile ma być tego odstępu od słuchacza?

wcześniej było pisane że liczy się odstęp między kolumnami

u mnie będzie tego drugiego ok 2,5m

od słuchacza za to typowo czyli głośnik trochę za monitorem tak ze ok 80-90 cm jest (lewa kolumna bo prawa trochę dalej)

ale zostawiam sobie x540 więc to nie problem a muzą planuję się delektować z kanapy (pilocik do łapy i będzie git)

w sumie po tych ustawieniach co w necie mozna zobaczyć to nic mnie już nie zdziwi

sam pare dni pewnie będę usatwiał

btw ktoś ma jakieś info z preordera z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co głosniki muszą być koniecznie na "froncie"? Wiec muszę chyba zakupić półkę do ściany obok biurka bo nie zmieści mi się wszystko

Głośniki muszą być na froncie, rozmieszczenie musi być symetryczne i głowa słuchacza wraz z głośnikami powinna tworzyć trójkąt równoboczny (kiedyś lubiłem jak było nieco szerzej ale to zubaża pewne aspekty przestrzeni). Z doświadczenia dodam że najlepiej kiedy skręcenie głośników jest takie aby oś akustyczna "celowała" dokładnie w uszy. I jak już jesteśmy przy tej osi ... kolumny najlepiej jak są tak ustawione (najczęściej podniesione) aby oś akustyczna była w na takiej samej wysokości co uszy ... to ma też spore znaczenie.

 

u mnie będzie tego drugiego ok 2,5m

Jeśli u Ciebie bok trójkąta równobocznego miałby ~2,5m to możesz atakować SOLO 7 (ps. przy większym dystansie wpływ akustyki pomieszczenia jest większy niż przy mniejszym dystansie) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki muszą być na froncie, rozmieszczenie musi być symetryczne i głowa słuchacza wraz z głośnikami powinna tworzyć trójkąt równoboczny (kiedyś lubiłem jak było nieco szerzej ale to zubaża pewne aspekty przestrzeni). Z doświadczenia dodam że najlepiej kiedy skręcenie głośników jest takie aby oś akustyczna "celowała" dokładnie w uszy. I jak już jesteśmy przy tej osi ... kolumny najlepiej jak są tak ustawione (najczęściej podniesione) aby oś akustyczna była w na takiej samej wysokości co uszy ... to ma też spore znaczenie.

 

 

Jeśli u Ciebie bok trójkąta równobocznego miałby ~2,5m to możesz atakować SOLO 7 (ps. przy większym dystansie wpływ akustyki pomieszczenia jest większy niż przy mniejszym dystansie)

Dodam ze chodzi o os wysokotonowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiawałem z Panem ze sklepu i on porównywał microlaby 6c i 7c na audigy twierdzi że jakościowo grają identycznie mocny w 6c nie brakuje ani troche, więc chyba wybór jasny przynajmniej z mojej strony. Ciekawe czy wykorzystam w pełni xonara na tych głosniczkach. Bo obecnie posiadam geniusy ( stara rev home therather te ponoć słabsze niż teraz ) i jakoś dla mnie to rewelacyjnie nie gra bo nawet nie mam jak z tyłu głosników usadowić. Ciekawe czy solo zagra lepiej ( chodzi mi o jakośc ale i w sumie też o moc bo te geńki już nie grają dla mnie tak mocno ) niż stare i podobno dobre geniusy.

 

Sry za te niektóre głupawe pytania ale wiecie jak to jest jak człowiek z audio bardzo doczynienia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...