Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Szóstki są jak dla mnie ciekawsze i sporo tańsze od Pro3:) Ale Pro3 też pewnie zagrają zacnie, no i wzmak oddzielnie. Przyjemny jasny design. Duża membrana robi wrażenie. Seria Solo chyba jest młodsza od Pro. Z IXBT:

This year, there are new promising models SOLO series - a major step forward compared to the series of PRO.

-----

Tak samo było z Gienkami 2kx

Ale firma Genius jest już z kilka lat na rynku PL. :> Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym sklepie. Wiem również że microlaby zdobyć tam jest ciężko. Wie ktoś może kiedy MLP3 będą tam (albo gdzie indziej) dostępne? W sumie to po kiego #^&$@&$% zamieszczają ofertę skoro tego na stanie nie mają? :blink:

No i też nie ważne czy są młodsze od MLS tylko czy lepiej, albo na poziomie, grają (w sumie to są odrobinę droższe więc możliwe że lepiej).

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w sumie to są odrobinę droższe więc możliwe że lepiej).

Niekoniecznie. Ta cena może być z sufitu, tak jak 7C-410zł, których tak naprawdę nie mają na razie :wink:

http://www.inox.com.ua/advanced_search_res...p;x=48&y=11

http://pc.km.ru/magazin/view.asp?id=5B4358...20CC6142CBFFA9A > http://www.google.com/translate?u=http%3A%...sl=ru&tl=pl

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

PRO 3 mają 60Hz przy -6db, podczas gdy SOLO 6 przy -6db mają 50Hz. Wychodzi jednak że to SOLO 6 mają głębszy bas niż PRO 3. SOLO 6 powstały dwa lata po PRO 3.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, mi pilot bardzo się przydaje. Wyświetlacz też jest pomocny, a porównywanie kolumn do siebie wyglądem jest lekko nie poważne, one mają grać i to jest najważniejsze. To nadal są głośniki do komputera, a nie kolumny chociażby klasy wafli, czy totemów. Dobre, fakt, ale to zupełnie inna kategoria sprzętu.

Wg mnie lepszym rozwiązaniem są pokrętła od głośnośni jak i od niskich oraz wysokich tonów - tak jak w Geniusach. Ktoś tu pisał, że po wyłączeniu ML i ponownym włączeniu wartości bass/treble są zerowane. To jest właśnie duża niewygoda, trzeba ustawiać od nowa.

 

Czy ktoś doczytał się może jaka jest różnica pomięcy solo5 a solo6? Patrząc na parametry widzę różnicę tylko w wymiarach, no i szóstki są nieco mocniejsze. Ale czy warto płacić za nie 70 zł więcej?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Ja bym wziął szóstki albo siódemki z prostej przyczyny. Są w 100% sprawdzone przez dużą liczbę osób. 60 stron na ich temat na forum Ixbt nie wzięło się z nikąd. Tak samo wiele wyróżnień jakie otrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął szóstki albo siódemki z prostej przyczyny. Są w 100% sprawdzone przez dużą liczbę osób. 60 stron na ich temat na forum Ixbt nie wzięło się z nikąd. Tak samo wiele wyróżnień jakie otrzymały.

Hmm, też mi się tak wydaje. Jednak przydałoby się jakieś porównanie obu modeli ;)

 

Do końca w pełni nie jestem jeszcze przekonany co do microlabów. Planuję też zmienić karte dźwiękową, myślałem o Prodigy HD2. Ale raczej w najbliższym czasie nie będe miał $ żeby kupić obie te rzeczy i zastanawiam się czy lepszą opcją byłoby połaczenie Audigy 2 + Solo6 czy też lepiej Prodigy + Gienki 2000x. Szczerze mówiąc bardziej skłaniałbym się ku zmianie karty, bo dźwięk na kartach Creativa jest mało naturalny, przy dłuższym słuchaniu męczy uszy - chociaż może to być też wina źródła dźwięku (mp3) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Jestem na 1000% pewny że Audigy 2 (najlepiej ze sterownikami kx) +SOLO 6 są lepsze niż HD2+Genius 2000x. Zresztą wolałbym dopłacić 30zł i kupić E-mu 0202 USB.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy infosoft wysyła mail o skompletowaniu zamówienia lub nadaniu przesyłki?

Czy tylko ja mam problem z zalogowaniem się na stronie sklepu?

 

Doczekać się nie mogę... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Czy infosoft wysyła mail o skompletowaniu zamówienia lub nadaniu przesyłki?

Czy tylko ja mam problem z zalogowaniem się na stronie sklepu?

 

Doczekać się nie mogę... :oops:

Ja nic takiego nie otrzymałem. Sam skontaktowałem się w tej sprawie mailowo i szybko otrzymałem odpowiedź o statusie zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 1000% pewny że Audigy 2 (najlepiej ze sterownikami kx) +SOLO 6 są lepsze niż HD2+Genius 2000x. Zresztą wolałbym dopłacić 30zł i kupić E-mu 0202 USB.

Używałem KX-ów i nie przekonują mnie wcale... Po zainstalowaniu ich opcja "zaawansowane" w windowsowych ustawieniach dźwięku staje się nieaktywna, nie można ustawić na max niskich i wysokich tonów. Trzeba to zrobić przy użyciu equalizera np w foobarze, ale wtedy to już nie to samo... Poza tym co z dźwiękiem w filmach? Taki Vplayer nie posiada korektora graficznego, a wg. mnie dźwięk bez odpowiedniego podbicia niskich i wysokich tonów jest bardzo ubogi. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) nie można ustawić na max niskich i wysokich tonów (....) wg. mnie dźwięk bez odpowiedniego podbicia niskich i wysokich tonów jest bardzo ubogi.

Wg. mnie jest odwrotnie, ale o gustach się nie dyskutuje :wink:

 

Ps. Widzę, że recka już wklejona. Ciekawe jak się wypowie ich sekcja 'audio' i czy w ogóle się wypowie... :twisted2: :lol2:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weim czemu niektorzy uwazaja ekranowanie magnetyczne glosnikow za zalete....

Przeciez takie monitorki raczej kolo ekranu stac nie powinny (za blisko), po drugie dzis CRT jest w mniejszosci a na LCD nie wplywaja magensy, wiec zadna zaleta i zysk...a jakby ktos nie wiedzial zdaza sie ze ekranowany glosnik jest troszke "gorszy" od wersji nie ekranowanej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-soft mail:

Sprawa wygląda tak, towar w tej chwili jest dostępny, ale już jutro nie będzie, w środę ma być dostawa, jeżeli zgłosi się Pan koło godziny 12 powinien Pan dostać towar od ręki w cenie takiej samej czyli 325zł. Następnie jeżeli chodzi o solo 6c, dystrybutor zapewnia nas że towar będzie u nich 14 maja, czy będzie na 100% nie wiemy. Jeżeli by się pojawił to dzień lub dwa dni później towar jest u nas. Dlaczego taki problem jest z dostaniem solo 6c? Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Tak jak pisałem wcześniej. Brać SOLO 7 póki jeszcze są. Coś czuję że niedługo mogą podrożeć.

 

Tylko Chuck Norris wie kiedy będą SOLO 6c.

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Właśnie na "wesołym" forum się dowiedziałem że Logitech x530 to wypaśne głośniki. To były moje pierwsze i ostatnie głośniki 5.1 jakie posiadałem. Dzięki nim uświadomiłem sobie że do słuchania muzyki nadają się wyłącznie zestawy 2.0 lub 2.1. Nie wspomnę już o tym że chłopcy z Laba uważają Z-2300 za wzór 2.1 do naśladowania.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Niezły jest koleś. Chciałbym mieć te jego Geniusy 2000x, które grają na poziomie SOLO-6c :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że nie umie udawać, że słuchał szóstek, może to jakaś kolejna "prowokacja" :lol2:

+ X530 / droższa - Z2300 i masz dyskotekę na kółkach z mocnym basem.

Różni ludzie, różne potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Marketing robi swoje. Zarówno Creative jak i Logitech potrafią swoją reklamą zrobić ludziom taką sieczkę w mózgu, że Ci naprawdę później wierzą że posiadają sprzęt grający najwyższej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zachwycony jak kilka lat temu ojciec kupił sobie x-540.

Dzisiaj nie mogę tego słuchać..

 

 

Powstał mały offtop ^^

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...