Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wypadku do microlabów potrzebowałem kupić dzwiekowke, więc kolejne 230zł na xonara by trzeba było wydać, i z tego juz robi się 700zł, dziś anulowałem zamówienie siódemek i mam teraz dylemat :???: Może będą pod koniec roku jakies obniżki? Są jeszcze solo5c ale powiedziano mi że będą niewiele tańsze od solo6c. Byc może skuszę się na solo6c, choć pozostanie mi wielki niedosyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane ceny dla microlabów solo6c i solo7c to 300-320zł i 440zł. Te głośniki dalej są tak opłacalne?

Zdecydowanie tak. Ja płaciłem za swoje 295 zł i nie żałuje ani złotówki, bo wiem, że nic lepszego za takie pieniądze nie dostanę. Ale 440 zł za siódemki to nieco duża dysproporcja jeśli szostki mają być po 300. Ale na początku, kiedy kupowałem swoje microlaby było odwrotnie - różnica była zdecydowanie na korzyść siódemek, bo były jedynie 30 zł droższe, co wydawało mi się niezrozumiałe ;) Ale ceny są jakie są, nic na to nie poradzimy. A jak ktoś chce może jeszcze dłużej czekać, bo niewiadomo jak będzie stał dolar, zawsze po spadkach następują wzrosty i na odwrót, naturalna kolej rzeczy. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nic nie pisałem... mam pytanie.... mam obecnie x-fi extreme audio ale zauważyłem ze jest xonar DX za ok 210zł czy będzie dużo lepszy od WW karty mojej obecnej.. czuje jakby niedosyt dzwięku w niektórych.. a w dodatku ludzie tutaj pisali ze 7c które posiadam ciągneli do 60 vol a u mnie na 52 to jest max puzniej to juz lipa... :blink: :blink: :blink:

prosze o pomoc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie doradzic odnosnie kabli / wtykow do solowek 7c

 

obecnie bede sie przeprowadzal i bede zwiekszal rozstaw miedzy kolumnami

 

jak i bede rowniez potrzebowal kupic dluzszy kabel laczacy kompa z kolumna master

 

pomyslalem sobie odrazu, ze mozna by kupic juz cos lepszego jakosciowo

 

 

myslalem o jakims kablu miedzianym 2 x 4mm (tylko jakim?)

do tego 4 x bananowe wtyki (jest sens??) - z tego co widze w solowkach 7c jest mozliwosc montazu na bananach

 

no i na koncu jakis kabel laczacy kolumne z kompem

np Taki ??

 

Moze jakies sugestie ? od bardziej doswiadczonych ?:)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten prolink jest ok, a jesli chodzi o kabel pomiedzy kolumnami to Procab, wiecej nie trzeba. (tez mam interkonekt prolinka, a pomiedzy glosnikami troche na wyrost qed (15zl/m) nie mam zastrzezen.)

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten prolink jest ok, a jesli chodzi o kabel pomiedzy kolumnami to Procab, wiecej nie trzeba. (tez mam interkonekt prolinka, a pomiedzy glosnikami troche na wyrost qed (15zl/m) nie mam zastrzezen.)

 

A czy do Geniusów SW 5.1 5005 jest sens wymienić kable? I na jakie? Jeśli byłoby odczuwalnie lepiej mogę dać nawet parenaście zł za metr.

 

Sorki ,że w temacie o solo piszę o geniusach ,ale nie chciałem zakładać nowego tematu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam jeszcze pytanie - bo wczesniej nikt nie odpowiedzial

 

Dostaliscie do solo 7c - takie gumowe podkladki co montuje sie pod spod glosnikow?

 

bo ja w paczce mialem tylko kartke ze cos takiego powinno sie zamontowac / lecz zadnych podkladek nie bylo

 

ew. ma ktos info gdzie cos takiego mozna kupic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do Geniusów SW 5.1 5005 jest sens wymienić kable? I na jakie? Jeśli byłoby odczuwalnie lepiej mogę dać nawet parenaście zł za metr.

 

Sorki ,że w temacie o solo piszę o geniusach ,ale nie chciałem zakładać nowego tematu :rolleyes:

juz do solo nie ma sensu, zrobilem to w zasadzie tylko dlatego ze sa ta porzadne kable a nie sznurki no i beda mi potrzebne jak bede wymienial sprzet na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i Panie co myślicie o tych uchwytach do Solo7C, gdyż nie mam możliwości postawienia ich ani na biurku, ani na stojakach. Zda egzamin?

http://allegro.pl/item460369427_uchwyt_sci...77_kpl_2sz.html

Dzięki za opinie

Jak najbardziej. Chyba najlepsze uchwyty pod względem cena / jakość / użyteczność. Sam mam zamiar się w takie zaopatrzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliscie do solo 7c - takie gumowe podkladki co montuje sie pod spod glosnikow?

bo ja w paczce mialem tylko kartke ze cos takiego powinno sie zamontowac / lecz zadnych podkladek nie bylo

Sprawdziłeś dokładnie pudło? U mnie były te podkładki na samym dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Chyba najlepsze uchwyty pod względem cena / jakość / użyteczność. Sam mam zamiar się w takie zaopatrzyć :)

Raczej lepsze będą posiadające ogranicznik z przodu i tyłu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie boczne utrzymają ciężką kolumną, zwłaszcza kiedy będzie ona nieco pochylona do przodu a podczas grania będzie wywoływać drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lepsze będą posiadające ogranicznik z przodu i tyłu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie boczne utrzymają ciężką kolumną, zwłaszcza kiedy będzie ona nieco pochylona do przodu a podczas grania będzie wywoływać drgania.

Tylko, że takie uchwyty nie nadają się do średnich-większych kolumn. Te są najlepsze z tych, które nie niszczą. Jeżeli dobrze pamiętam to są w komplecie gumowe podkładki. Co do pochylania kolumn - dodatkowe problemy w optymalnym ustawieniu. U mnie raczej to będzie dość nisko zawieszone - ok 1,5m nad ziemią.

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p917,uniwers...t77-bt-77-2-szt - więcej fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lepsze będą posiadające ogranicznik z przodu i tyłu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie boczne utrzymają ciężką kolumną, zwłaszcza kiedy będzie ona nieco pochylona do przodu a podczas grania będzie wywoływać drgania.

Na szczescie nie opiera sie to na wierze tylko na obliczeniach.

Producent deklaruje

regulowany w pionie (góra, dół) 7° i w poziomie (lewo, prawo) 180

max. udźwig 25kg

Wiec mozesz spac spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także się zdecydowałem na Solo 5c, lecz brałem je bezpośrednio ze sklepu internetowego. 10zł taniej :)

 

Głośniczki dzisiaj do mnie przyszły.

 

Pierwsze wrażenia... Jejku one są dość sporych rozmiarów :P Wykonanie pierwsza klasa jak ze te pieniądze. Nie zapomnieli o pilocie i przyklejanych gumowych podkładkach :)

 

Jakość dźwięku bardzo dobra. Nie spodziewałem się aż takiej szczegółowości szczerze mówiąc. Scena szeroka. Bardzo dobrze nadają się do bliskiego odsłuchu, co było dla mnie bardzo ważne. Zestaw robi dobre wrażenie. W końcu w większości utworów słychać średnicę, której na poprzednim zestawie praktycznie nie istniała.

 

Wszystko przyszło solidnie zabezpieczone, karton nie był otwierany. W zestawie było wszystko co powinno być.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony z głośników. Są warte wydanych pieniędzy. Niech się jeszcze trochę wygrzeją to na pewno pokażą pazurki.

 

Zakup w skali od 1-10 oceniam na 9/10, gdyż mogłyby być trochę tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma takie pytania. Czy solo5c wystarczą na nagłośnienie naprawdę sporej sali na zabawie? I jeszcze jedno, takie laickie. Czy jak postawie nowo kupione głośniki na tejże zabawie i ustawie naprawdę głośno bez wcześniejszego wygrzewania to nie będą trzeszczeć czy coś (ew. czy nic im się nie stanie, chociaż nie powinno)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dalej zastanawiam czy warto dopłacić 100zł właśnie do Solo5C czy brać Geniusy 2000X/3000A. Skłaniam się bardziej do Solo5C gdyz ma pilot (chociaż bez niego tez się obejdzie).

Noo, dopłata 100 zł za sam pilot to za dużo. Tutaj musi być zauważalny postęp w brzmieniu żeby dopłacać i wydaje mi się, że na pewno grają lepiej. Chociaż, bez bezpośredniego porównania to tylko można se przypuszczać...

2000x to ta sama klasa co 1250x, a chyba ze dwie osoby na forum wymieniły 1250x na Solo5c i pisali, że są zadowoleni.

2000x to ładne głośniki i "sprawdzone", 3000A bez maskownic - okropne :wink:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...