Skocz do zawartości
nrl

Doom 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ew liczyć że dadzą promocję z dołączeniem gry do kart graficznych to troche kluczy w niższych cenach się pojawi na aledrogo.

W sumie to calkiem mozliwe na zblizajaca sie premiere GTX 1070/1080 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to calkiem mozliwe na zblizajaca sie premiere GTX 1070/1080 :)

 

Jakby nie było - IMHO warto. Rzadko kupuję tytuł w ciemno ale D'16 jest dla mnie 3 razy lepszym tytułem po kilku h niż RAGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było - IMHO warto. Rzadko kupuję tytuł w ciemno ale D'16 jest dla mnie 3 razy lepszym tytułem po kilku h niż RAGE.

RAGE byl calkiem przyjemny acz za krotki. Troche jak wersja demo. Gdy czlowiek sie juz rozkrecil gra sie konczyla. Wlasnie przez 2h przechodzilem jedna mape w D4 odkrywajac wszystkie sekrety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyczeszczeniu mapy z  demonów  natrafiliscie  na jakieś  nowo teleportowane ?

troche łyso jak się chodzi przez  45minut po mapie i nie natrafia na przeciwników  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/pages/amd-radeon-software-crimson-edition-16.5.2.1-release-notes.aspx?sf26394523=1

 

"Performance increase by up to 35% on AMD Radeon R9 390 series products in Doom™ versus Radeon Software Crimson Edition 16.5.2"

 

Nowe stery, jak tylko wrócę do domu to dam znać.

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyczeszczeniu mapy z  demonów  natrafiliscie  na jakieś  nowo teleportowane ?

troche łyso jak się chodzi przez  45minut po mapie i nie natrafia na przeciwników  :/

 

Niespecjalnie. Może jedna, dwie sztuki, ale to i tak bardzo rzadko. Z D3 nie ma co porównywać.

 

Ogólnie jakie macie wrażenia co do klimatu?

 

O ile DOOM3 to było coś ala "Event Horizon" i nie raz człowiek o mało co nie narobił w pantalony, to nowy DOOM to już taki bardziej action shooter w którym strachu jest jak na lekarstwo. Co nie znaczy że sama gra nie ma swojego specyficznego (bardzo dobrego) klimatu.

Edytowane przez Veilroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że człowiek się stażeje ale  strachu podczas gry nie zaznałem

w  D3  czasami można było  w fotelu podskoczyć ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem grę,właśnie instaluje ,ciekawe czy na medium -low  pójdzie na moim padle.  Czuję ,że niechybnie zbliża się wymiana grafiki ,do premiery nowych radków się jakoś pomęczę .

BTW a nvidia kiedy planuje wydać karty pokroju 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem oglądałem tylko troszkę streama i wyglądało to troszkę monotonnie. Po wydaniu nowych hotfixów od AMD skusiłem się. Gra nie zawiodła, wciąga i to mocno. 

 

Klimat, tempo i masakra :) super im to wyszło.

 

tutaj znajdźka ode mnie:

 

post-130932-0-36263100-1463592913_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też nie trzyma ustawień w zakładce "GRA" ? Za każdym razem trzeba przywracać do ustawień fabrycznych tą kartę bo odznacza wszystkie wskaźniki na ekranie i nie widać hud'u.

 

BTW: Gra się bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie gdzie jest jakas promocja na zakup tak do 130 zl. 
PS. Czy da sie w ta grę pograc bez zakupu na próbę w single (jakies demo czy cos)? Bo nie grałem w takie gry z 10 lat i nie wiem czy mi się spodoba itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i gra się bardzo przyjemnie ,czuć dynamikę pierwszej i drugiej części. Gram na ustawieniach medium ,kilka high i cienie na low i mam 40-65fps zależy co się dzieje .

 @Lysyn Najtaniej co widziałem to chyba 159 zeta. Dema jak i wersji alternatywnej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam straszne problemy z tą grą. Na starym systemie od razu wywalało do pulpitu, że niby brak pamięci. Po formacie na czystym systemie trochę pochodziła płynnie i teraz znów raz się wczyta dobrze, raz źle, zrywa + klatkuje. Jak dobrze wczyta się jeden poziom, to następny nie i znów trzeba wyjść do pulpitu. Czasem się zdarzy, że w miarę ładnie chodzi kilka godzin (te 33-45 klatki, idealnie jak w testach), ale czym dalej w las, tym bardziej spada framerate (powoli, stopniowo). Jak spadnie tak, że nie da się już grać, znów restart gry i wszystko chodzi przez jakiś czas dobrze. Raz wywaliło do pulpitu z komunikatem, że engine się posypał.

 

Znając życie, znów tylko u mnie taki problem. Raz już miałem podobnie z GTA V, że po czasie zaczęło zrywać i prawie nikt nie miał podobnie. Nie pomagała zabawa z plikiem wymiany. Myślałem, że to dysk więc zmieniłem na nowe (tandem SSD + SSHD) i widzę, że dalej mam podobne problemy. Grę mam co prawda postawioną na SSHD, ale myślę że przez to nie powinno być takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rise of the Tomb Raider, też według Ciebie winą były abstrakcyjne ustawienia, a okazało się że po wymianie dysku wszystko na takich właśnie ustawieniach zaczęło chodzić. Podobnie w przypadku GTA V. Gdyby ustawienia faktycznie tłamsiły framerate, to gra zawsze miała by z nim problemy, a nie że raz grę uruchamiam i wszystko chodzi pięknie 33-55fps przez kilka godzin, wychodzę do pulpitu, uruchamiam ponownie i gra łazi 14 klatek na sekundę, okazjonalnie puszczając pełny framerate na kilka sekund i z powrotem 14 klatek, aż nie zrestartuję gry. Gra ma chodzić stabilnie (nie mylić z płynnie) nawet jeśli przeciążymy system ustawieniami i mamy 10 klatek na sekundę + rwanie, pod warunkiem że kod nie jest zabugowany. A nie takie historie jak tutaj są.+ wywalanie do pulpitu z komunikatem ze engine się scrashował.

 

Znajomy gra na jakimś starym athlonie + GTX 660, ze wszystkim na maxa prócz AA i u niego nie ma podobnych problemów.

 

Według mnie coś nadal uwalone w kodzie. Poczekam na kolejną łatkę. W TR była podobna historia, dopiero od drugiej poprawki zaczęło wszystko pięknie śmigać i można było skupić się na rozgrywce.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodi

przez przypadek natknąłem się na yt na taki film gdzie autor porównuje ps4 do pc z gtx760 i ma ten sam problem z fps, mówi o tym od 6 minuty.

Tak jakby gra się źle wczytywała, jakiś leak albo kij wie co zdupczone:

 

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GeMtin1 Faktycznie, gość opisuje dokładnie to samo co dzieje się u mnie. I gra na średnich ustawieniach, czego ja nawet nie próbowałem, bo wiedziałem że najprawdopodobniej nic to nie da przy tego typu akcjach. Dzięki GeMtin1, przynajmniej wiem, że nie jestem z tym osamotniony ;)

Trzeba oczekiwać co przyniosą kolejne patche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pykałem przed chwilą i jestem zaskoczony optymalizacją demka :)

 

Na moim skromnym komputerze mam niespodziewanie średnio 30FPS na najwyższych ustawieniach graficznych z FXAA FHD.

 

Wiem, że trudno uwierzyć, ale to prawda.

 

Parę fotek:

 

 

3138262300_1466196774_thumb.jpg 3003214400_1466196776_thumb.jpg 4454184500_1466196777_thumb.jpg 9921476600_1466196779_thumb.jpg

 

Takie użycie zasobów komputera:

 

 

9521472300_1466197015_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...