Skocz do zawartości
Jake79

Najlepszy Notebook - W Cenie - Do 3.000 - 3.500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w tytule - jaki notebook w cenie - do 3.000 - 3.500 zł - polecacie?

 

Sprzęt ma być wykorzystywany do pracy biurowej (aplikacje typu office, lex, programy księgowe etc.) oraz rozrywki (filmy, muzyka i oczwiście najnowsze gry na pc :wink: ).

 

Proszę o komentarze, uwagi i rady, najlepiej poparte konkretnymi informacjami technicznymi (np. "na laptopie X da się grać w Crisis" - coś w tym stylu :wink: ).

 

Z góry thx za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na lapku za tą kwote się wygodnie w crysisa nie pogra, ale w reszte nowych gierek masz szanse pograć na compalu, np jfl92..

 

sam mam, polecam :)

 

jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Crysis działa nienajgorzej (w singlu), na multi zdarzają się przycinki (na minimalnych ustawieniach), więc na 8600GT może być tylko lepiej, a różnica w szybkości powinna być zauważalna. Grafy szybszej od 8600GT w tej cenie nie dostaniesz. Jak chcesz mieć najwydajniejszego lapka, to bierz Compala, chyba, że zależy ci na lepszej jakości- wtedy Dell Vostro 1500, albo Inspiron 1520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Skoro COMPAl - to co sądzicie o tym modelu - COMPAl JFL92 T8300 4GB 250GB 15'' DVD-SM NoOs ( http://www.ceneo.pl/1486389 ). Porządny procek i dobra karta grafiki oraz kilka znaków zapytania :wink: (jaka jest tu wydajność akumulatora?, jaka jakość matrycy? i czemu tylko 15"?).

 

Btw - na czym polegać miałby przewaga w zakresie jakości - Vostro 1500 albo Inspiron 1520 - nad ww COMPAl'em, przy uwzględnieniu zastosowań notebooka wskazanych w pierwszym poście, skoro ten ostatni ma znacznie lepszą grafikę i procesor?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, po długich wyprawach w głąb internetowych uroczysk informacyjnych, zdecydowałem, że warto kupić Della lub inną solidną markę.

 

Czy w klasie cenowej, wskazanej na wstepie, znalazłoby się coś dobrej firmy, z GF 8600 na pokładzie?

 

Nota bene prosiłbym też o przybliżenie - jakie parametry opisują wydajność karty grafiki w notebook? Konkretnie chodzi o to jak ocenić moc vertexów i potoków teksturujących, w odniesieniu do starszych kart z desktopów (np. skoro taka karta GF 8400 ma 16vertexów i 16 potoków rend., zunifikowanych oraz 64 bit szynę, to jej moc "w akcji" będzie odpowiadać karcie o podobnych parametrach z desktopa (np. taki GF 7900?, jeżeli mozna to w ogóle tak porównać).

 

Z góry thx za pomoc odnośnie każdego z ww pytań.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. To dużo wyjaśnia. Wygląda na to, że z rozwiązań umiarkowanie ekonomicznych (notebook do 3000 zł :wink: ) - ATI - Mobility Radeon HD 2600 XT - wyprzedza konkurencje o lata świetlne.

 

Btw - jak ten układ graficzny hula w praktyce (benchmarki wychodzą bardzo ładnie) - może ktoś ma dośwaidczenia w tym zakresie?

 

Marginesowo proszę oczywiście o dalsze rady i wsakzówki. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na ebayu Della XPS, ma GF8600 z DDR3, do 3,5tys spokojnie się zmieścisz - a w tej cenie nic lepszego po prostu nie ma :)

Ostatecznie zostanę jednak chyba przy ATI (moc jest dobra, a do tego dużo korzystniejsza cena i mniejszy pobór mocy, ergo lepsza mobilność sprzętu).

 

Wytypowałem wstępnie 2 modele:

 

1. Asus F3SA-AS133C (procek najwyższej klasy i porządne pozostałe paramtery);

 

2. Toshiba Satellite A300D-125 (bardzo dorba grafika + troszkę "nieodgadniony" procek <_< );

 

Sprzęt kupuję w przszłym tygodniu - Proszę zatem o komentarze i wskazówki.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dosłownie 300 zł więcej masz M1530 z ebay.co.uk z T8300 i GF na DDR3. Dell też długo ciągnie na baterii, jest lekki a na dodatek designem bije te dwa wymienione na głowę.

 

edit: i ma HDMI :]

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat ;)

 

przedział cenowy taki sam jak w temacie, będe brał na raty

 

kompletnie się nie znam i już od dawna się nie orientuje w tej kwesti

 

moje wymagania:

- wszechstronność, najwięcej to korzystanie z netu, filmy, muzyka od czasu do czasu (bardzo rzadko) jakaś nie najnowsza gra

- mulitmedialność bajery typu wifi, bluetocz, kamerka interentowa mile widziane ;)

- bezproblemowa obsluga, wygodna klawiatura, ergonomia

- dobra jakość wykonania

- jako taki design

- dobra jakość wykonania

- bezproblemowy serwis

 

mam jedynie dylemat co wybrać 15" czy 17", komp większość czasu raczej będzie w domu od czasu do czasu w auto na uczelenie czy gdzieś zabiore, 17 gabarytowo raczej mi nie przeszkadza

 

podoba mi się seria dell xps i lapki hp

 

możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

EEE tam

 

na moim acer 5220 śmiga normalnie COD 4 a crysis śmiga ale na low i na Vga ale śmiga ( ale trzeba miec viste i 2 g ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swój problem, może ktoś coś poradzić?

Radziłbym rozważyć wskazane wcześniej - Asus F3SA-AS133C lub Toshiba Satellite A300D-125 (każdy z nich to solidny sprzęt, charakteryzujący się porządnym wykonaniem i dobrymi parametrami; obydwa spełniają wskazane przez ciebie warunki oraz sprawdzą się w gierkach i to niekoniecznie nienajnowszych :wink: ).

 

Poza tym - jak podają koledzy - wypadałoby uwzględnić także notebooki od Dell'a.

 

Nota bene - jeżeli sprzęt ma być używany głównie do zastosowań biurowych oraz filmów i muzyki, to możnaby pomyśleć o jakimś bardziej ekonomicznym modelu (w okolicach 2.000 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje swojego laptopa którego mam do sprzedania ;) Crysis moze na max nie pójdzie, ale na low/medium pewnie tak :) Ogólnie to bardzo porządna maszyna jest :]

 

A z innych to tak jak kolega wyżej ;)

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu notebooka w najbliższym czasie za cenę około 3000 zł. Przeznaczony będzie głównie do grania, oglądania filmów i nauki programowania (nie wiem czy ta ostatnia uwaga jest istotna, ale ją podaje =p), tak więc byłbym wdzięczny gdybyście doradzili mi coś ciekawego =p Dobrze by było gdyby to był ASUS, ale niekoniecznie to musi być ta firma...

Edytowane przez Marghulis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Compal FL90? Za równe 3000pln masz zestaw z Core2duo T7700, grafiką 8600GT 256 MB, dyskiem 320GB i 4GB ramu. Wbrew opiniom osób które kadłubka na oczy nie widziały, sprzęt jest solidny i bezproblemowy. (o ile się pamięta o paru oczywistych rzeczach przy instalacji systemu)

 

Ja swojego kupowałem tutaj - jeżeli nie można dawać reklamy, proszę moda o wycięcie, szybko dostarczony i co najważniejsze: prawidłowo złożony. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje notebooka do 3000zł. Głównie do prac graficznych, projektowania itp. Także często używany do korzystania z internetu, czasem gier - o ile to możliwe tych nowszych. Chciałbym aby był cichy i mógł bez problemu działać przez kilka godzin. Nie znam się na notebookach stąd też moje pytania:

Jaką firmę wybrać? Prawdopodobnie niektóre cenią się za samą markę.

Jaką kartę graficzną? GeForce czy Radeon ? Od kilku osób dowiedziałem się ze radeon jest lepszy ze względu na "lepsze taktowanie na procesorze graficznym" i nie powinno się kierować głównie pamięcią RAM na karcie graficznej.

Procesor jakim byłbym najbardziej zainteresowany to Core 2 duo - chyba dobrze zostałem pokierowany.

Wiem że strasznie ogólnie to opisałem, ale po prostu się nie znam. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku osób dowiedziałem się ze radeon jest lepszy ze względu na "lepsze taktowanie na procesorze graficznym" i nie powinno się kierować głównie pamięcią RAM na karcie graficznej.

 

Ładna bajeczka, ale ma się ona nijak do rzeczywistości. Na pewno szybsze taktowanie to większa wydajność w stosunku do wolniejszego. Ale dotyczy to tylko tych samych urządzeń- czyli GF wolniejszy i GF szybszy. GF i Radeon to różne karty, wykonane przez różnych producentów, z różnymi rozwiązaniami technicznymi. Dlatego nie można oczekiwać, że przy tym samym taktowaniu itd., odpowiadające sobie modele, będą miały identyczne osiągi. A co do RAMu- tu mogę się zgodzić, ale wyłącznie, jeśli chodzi o ilość. Wystarczy zobaczyć, jakie są różnice w testach w przypadku 8600GT z DDR2 i DDR3. Tak więc sam gpu to nie wszystko.

 

 

również mam ten problem, jednak po dłuższych przemyśleniach chyba zdecyduję się na Asus F3SV-AP307C :)

Moim zdaniem nie warto. Za 3000 można dostać sprzęt z GF 8600GT. Asus daje tylko wersję GS, która jest sporo wolniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś brać to minimalnie z 8600 GT DDR3 na pokładzie...starczy na troszkę dłużej :)

 

Ktoś tam wyżej pytał o laptopa który długo by działał :P mój chodzi już od 4 dni 24h :) a ogólnie to dziennie przynajmniej 12h jest "ON" i tak juz 10 miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Ostatecznie zakupiłem - Asus F3SA-AS133C. Był to bardzo dobry wybór. Sprzęt nadaje się do biura i do zabawy.

 

Z konkretów - bez problemu da się pograć w najnowsze gry: Wiedźmin, Mass Effect, Call of Duty 4, Assassin's Creed, o Gothicu 3 czy TES IV nie mówiąc. Trzeba podkreślić, że zwrot "bez problemu" jest w pełni aktulany aktualny dopiero po dokupieniu pamięci do 3 GB; niestety vista robi swoje.

 

In minus chyba tylko - osbijający śwaitło ekran; nagrzewanie się przedniej części przy klawiaturze, ponadto pewne trudności z aktualizacją sterowników do grafiki (z czym można poradzić sobie ati modderem). Jednym słowem - POLECAM :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...