Skocz do zawartości
kamusial

Znowu 2x2gb- Byle Pociągnęły E8200@4,2ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wybaczcie, że męczę was tak popularnym i obgadanym tematem... Nie znalazłem jednak konkretnych informacji na forum odnośnie interesującej mnie sprawy:

Poszukuję pamięci 2x2gb, które będą trzymały CL5, przy E8200@ 4,2ghz, czyli na fsb= 525mhz. Więc fajnie by było gdyby pamiątki robiły te 1050mhz, trzymając CL5.

 

Na razie znalazłem takie opcje:

A-Data Extreme Edition ~250zł

Mushkiny EM ~250zł

Kingston na Elpidach (tylko skąd go wytrzasnąć?)

 

Nie wiem czy nie mam za dużych wymagań co do tego CL5, ale może uda się coś znaleźć w rozsądnej cenie- max do 300zł, ale lepiej w okolicach 250zł...

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że temat wałkowany na wszystkie strony, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie wobec tych pamięci zadane od strony parametrów CL5 1050mhz fsb i jak najniższa cena.

A-Daty może ci pociągną much na pewno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natrafiłem na taką wypowiedź Ardianza:

"na forum jest link o 2x2gb do oc, najtaniej to 2gb kingstona na elpidach za 99zł (czyli za 200zł masz 2x2 prawie na bank w dualu i z 5 czy 6 par najgorszy wynik to ciut powyżej 1000 przy 2.0v !!!) potem są Adaty Vitesta Extreme 800mhz za 230zł już z radiatorkami oc od 900- 1060), mushkin sp2+ za 300zł też nie schodzą poniżej 1000mhz no i Exceleramy 2x2gb 800 za 250zł (jeszcze żadne nie leciały niżej niż 1000 przy 2-2.1v na ddr2.pl) wszystkie te ramy chodzą ok 1000 na cl5 (ważne jest trfc bo muszki muszą mieć trfc52, żeby polecieć wysoko)"

 

Rozumiem, że to są owe Exceleramy 256zł

Poza tym:

A-data na allegro 250zł

Mushkin SP2+ (996558+) na ddr2.home.pl 274zł

Czy są jeszcze jakieś ramy do 250-300zł 2x2gb, które wyciągną te 1050mhz przy CL5?

 

Skąd Kingstony dorwać?

 

Dzięki za odp

Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Mushkiny lub Exelramy, a Kingstony to poprostu zwykłe Kingstony Value za ~ 200zł, ich magia tkwi w kościach ELPIDA, musiałbyś na nie natrafić (na kościach będzie pisać ELPIDA) wtedy jest szansa na fajne OC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Kingstony dorwać?

aby być pewnym że to będą elpidy wskakujesz w kamasze i robisz raid po sklepach komputerowych w swojej okolicy- na kościach pisze elpida. Będzie trochę drożej ale powinieneś się zmieścić w 250 zł. Ja kupiłem swoje w shifcie, ale nie tak dawno patrzyłem i w komputroniku też mieli akurat...

Ewentualnie łapiesz telefon i dzwonisz po kolei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby być pewnym że to będą elpidy wskakujesz w kamasze i robisz raid po sklepach komputerowych w swojej okolicy- na kościach pisze elpida. Będzie trochę drożej ale powinieneś się zmieścić w 250 zł. Ja kupiłem swoje w shifcie, ale nie tak dawno patrzyłem i w komputroniku też mieli akurat...

Ewentualnie łapiesz telefon i dzwonisz po kolei...

Dlaczego drożej?? Przecież cena jest ta sama na każdą sztuke Kingstonów, a kwestia jest taka że pakują do tych pamięci różne kości, raz Elpida, raz D9 DCL raz tam jakieś inne D9, sztuka żeby trafić na Elpidy :wink: Dlatego najlepiej kupić w miejscowym sklepie i widzieć pamięci na żywo i wtedy widać jakie są kości ;] Ewentualnie poprosić w sklepie o małą ,,selekcje,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drożej bo internetowo to 2x2 kingstona kupisz za 200, a w normalnym sklepie niżej 230 nie zejdziesz raczej(a pewnie bliżej 250 będzie)

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc i ja się dopisze ;] Czy te muchy sp2+ będą dobre do oc?? czy lepiej jednak chodzić po tych sklepach i wystawiać się na dziwne spojżenie sprzedawców... (tak to czasem jest ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze zamierzam kupic 4 GB ramu do configu: Intel E2180, DFI Blood Iron P35-T2RL.

Ktore z tych pamieci beda najlepsze do OC w cenie do 250zl:

 

1. http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=5785 CL4

2. http://ddr2.home.pl/product_info.php?cPath...products_id=295 CL5

3. http://ddr2.home.pl/product_info.php?cPath...products_id=311 CL5

Edytowane przez kamee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, cóż to za ramki- Apogee- ostatni link który wskazałeś.

 

Ostatecznie pewnie będę szedł w Kingmaxy 1066 4x1gb (wątpię, żebym przed zmianą kompów potrzebował więcej jak 4gb ramu). Kingmaxy z Proline z przesyłką wychodzą mnie 236 zł + 15 zł za przesyłkę, ale jako że zamierzam brać 3x 4x1gb, to wyjdzie w sumie 241 zł/ zestaw 4 kości. Pytanie więc, czy bardziej opłaca się wziąć A-Daty 2x2gb, czy pojechać w Kingmaxy.

 

Piwor, miło że piszesz. Czy możesz mi w jakiś sposób zagwarantować, że te A-DATA pójdą 1050 CL5?

 

A tak swoją drogą to będę składał minimum 3 kompy w takim konfigu:

E2160/E2180

Foxconn P35A-S

Adata 2x2gb / Kingmax 4x1gb

Samsung F1 320gb x2 / Seagate 7200.11 320gb x2 (tutaj będzie różna kombinacja z tymi dyskami...)

Corsair 450W

1280zł w Siriusie, z pamiątkami branymi z Proline, reszta odbiór osobisty

 

do tego pewnie monitory i ze 2 karty grafiki (jedną mam)

 

macie może namiary na firmę, która załatwiła by mi coś takiego w cenach lepszych niż w Siriusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, cóż to za ramki- Apogee- ostatni link który wskazałeś.

 

Ostatecznie pewnie będę szedł w Kingmaxy 1066 4x1gb (wątpię, żebym przed zmianą kompów potrzebował więcej jak 4gb ramu). Kingmaxy z Proline z przesyłką wychodzą mnie 236 zł + 15 zł za przesyłkę, ale jako że zamierzam brać 3x 4x1gb, to wyjdzie w sumie 241 zł/ zestaw 4 kości. Pytanie więc, czy bardziej opłaca się wziąć A-Daty 2x2gb, czy pojechać w Kingmaxy.

 

Piwor, miło że piszesz. Czy możesz mi w jakiś sposób zagwarantować, że te A-DATA pójdą 1050 CL5?

 

A tak swoją drogą to będę składał minimum 3 kompy w takim konfigu:

E2160/E2180

Foxconn P35A-S

Adata 2x2gb / Kingmax 4x1gb

Samsung F1 320gb x2 / Seagate 7200.11 320gb x2 (tutaj będzie różna kombinacja z tymi dyskami...)

Corsair 450W

1280zł w Siriusie, z pamiątkami branymi z Proline, reszta odbiór osobisty

 

do tego pewnie monitory i ze 2 karty grafiki (jedną mam)

 

macie może namiary na firmę, która załatwiła by mi coś takiego w cenach lepszych niż w Siriusie?

Jak trafisz to polecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;) nie wie wiem nie bawię się w selekcję, tym bardziej, że Adaty są tak zapakowane jak Transcend ...

Ale 800 CL4 przy 2.2-2.3 V nie jest tak źle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pamięciach

http://www.allegro.pl/item360073562_ddr2_4...l5_okazja_.html

do założenia w P5K Pro i pracy z E8400?

 

Czy ich gwarantowane 1066 MHz znajdzie pokrycie w rzeczywistej szybkości pracy (i framerate :) ), czy lepiej zainwestować w opisywane Kingstony ew. jakieś OCZ / Mushkiny 800 MHz i podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pamięciach

http://www.allegro.pl/item360073562_ddr2_4...l5_okazja_.html

do założenia w P5K Pro i pracy z E8400?

 

Czy ich gwarantowane 1066 MHz znajdzie pokrycie w rzeczywistej szybkości pracy (i framerate :) ), czy lepiej zainwestować w opisywane Kingstony ew. jakieś OCZ / Mushkiny 800 MHz i podkręcać?

dobra cena i dobre ramy spytaj tylko czy faktury wat wystawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta gwarancja..... 12 miesiecy nie kazdemu wystarcza. Chyba ze poza gwarancja sklepowa jest jeszcze producenta ; ) Zaraz obadam oficjalna stronke.

 

EDIT.

A jednak lifetime. Tylko gdzie to potem odeslac :P

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta gwarancja..... 12 miesiecy nie kazdemu wystarcza. Chyba ze poza gwarancja sklepowa jest jeszcze producenta ; ) Zaraz obadam oficjalna stronke.

 

EDIT.

A jednak lifetime. Tylko gdzie to potem odeslac :P

Taiwan lub holandia kiedyś był serwis teraz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit te Adaty 800 CL4 pracują przy napięciu 1.9-2.1.

 

Jakoś nie jestem przekonany co do tych Team Xtreem. 12msc na pamięci :| czuję jakiś przekręt :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mushkiny Redline i chodzą 1060mhz przy 5-5-5-15, wyżej mhz nie sprawdzałem ani timingów niżej :D

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=15153 325zł i masz 1000mhz na starcie

 

jak dobre to chwalę :D

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...