Skocz do zawartości
Michaelius

Empire: Total War

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gram kampanię Polską i mam pytanie jak stworzyć port ? :D Mam już wszystkie potrzebne technologie i budynki. W żadnym mieście znajdującym się przy morzu nie mam opcji budowy portu a na tych małych mostkach przy morzu też nie da się nic wybudować. Pomożecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekac, az jakas wies nadbrzezna ("maly mostek") rozwinie sie na tyle, zeby zostac miasteczkiem - wtedy bedziesz mogl budowac tam port (jeden z trzech typow). Zadne technologie nie sa do tego wymagane (przynajmniej na poczatku).

Ew. mozesz podbic jakis region z portem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ;) Zostało mi jakieś 25 tur :D w tym czasie spokojnie zajmę się Prusami i rozwinę wojsko na jakieś awaryjne konflikty których pewnie nie zabraknie w tym okresie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granie polska jest przyjemne xD juz mam pasek posiadlosci od szwecji po ateny .. czas na prusy i austrie .. :)

 

ale czy tez macie problem z zawieszaniem bitew morskich ? zdarzylo mi sie kilka razy .. w kampani do niepodleglosci i teraz na dlugiej kampani .. =.=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morzu walczylem trzy razy (no, dwa, bo trzeciego nie nazwe walczeniem, tylko dostawaniem wklepu :P ) i ani razu nie mialem problemow z zawieszkami.

 

Ktos tu cos wspominal o Audio Fixie - mozna jakiegos linka prosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam problemu z zawieszaniem. Coś pomału idzie mi rozwój technologii a "moi przyjaciele" nie chcą handlować technologią albo już mają to co ja im mam do zaoferowania. Nie podoba mi się ai podczas bitew , większość z nich wygląda u mnie tak , że rozbijam wroga szarżami sporej grupy husarii. Komputer nie buduje umocnień , zasiek ani się nie okopuje(robi to na hardzie?) . Sama gra jest świetna , wciągająca jak cholera i bardziej mi się podoba od poprzednich części. Dla mnie gra roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie uważam , że nowa mapa jest zbyt skomplikowana z rozbudowa poszczegolnych budynkow osobno. Takie rozwiazanie byloby ok na Shoguna 2, ale na gre gdzie mamy 3 wielkie obszary jest tego zbyt wiele.

 

No i czytelność mapy ucierpiała w stosunku do poprzednich.

 

Ehh zaczalem grac w Indiach tam chociaz latwo bedzie podbic subkontynent i miec bezpieczna baze wypadowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna zautomatyzowac rozbudowe jak komus sie nie chce tym bawic... Poza tym nad kazdym budynkie, ktory da sie rozwinac, jest ikonka narzedzi - widac latwo, co i gdzie da sie zrobic.

 

Co do bitew - AI generalnie nie blyska inteligencja (na Normal), ale nie jest tragicznie. Potrafi zajsc z flanki, zrobic rajd kawalerii na dziala. Nie buduje umocnien (choc w sumie to zazwyczaj ja jestem strona broniaca sie) i jak juz wejdzie do budynku, to nie ucieknie z niego nawet pod ostrzalem (co juz jest totalnie glupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zabrać się za rush na Europe (W sumie tylko Anglii się boje) gdy w grze coraz wiecej rzeczy powoduje powrót do windowsa. Kliknę flotę (wypasioną) crash, kliknę armię crash... W ogóle jakiś trójkąt bermudzki mam w grze. Wpuściłem tam flote nie moge jej wyciagnac. Posłałem statek żeby z tamtej wziąć wszyskie i myslałem, że coś ruszy ale niestety nie bardzo.

 

BTW. Moja Polska sięga już od Szwecji po Persję :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa sciagnalem patcha i teraz same crashe w bitwach =.= .. wielu ludzi ma podobny problem, jednak istnieje tez grupka, ktorym sie polepszylo =.= i steam cos pada ... teraz nawet nie moge uruchomic ... grr a juz obczailem bitwy morskie xD

 

EDIT: Podobno to cos z plikami jezykowymi .. oryginalna angielska niby dziala .. zmienilem jezyk zaraz obczaje ;)

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem grę(oryginał- kupiłem, zeby nie walczyć z tymi crackami wszytskimi itd, jestem fanem total war), działała 1 dzień... Dziś jak włącze dowolną bitwe, to włącza się biały ekran, słychac dźwięk... no i gra się resetuje. Błagam o pomoc!! gg:3746580 o co tu chodzi?! ;/ wgrałem nawe sterowniki nvidia i też nic... ;-( :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Podobno to cos z plikami jezykowymi .. oryginalna angielska niby dziala .. zmienilem jezyk zaraz obczaje

Wcale bym sie nie zdziwil, skoro i przed patchem w wersji PL byly bledy (np. zamiast nazwy Pikinierzy bylo Euro_pikeman_inf_costam).

 

Wczoraj sciagnal mi sie patch, ale nie ialem czasu grac - dzis obczaje co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam white screen odkąd steam ściągnął łatkę 10 marca nie mogę rozegrać bitwy a wcześniej normalnie hulało ten steam jest zciach!y na maxa naciskam aby nie ściągał a i tak mi wpycha te głupie aktualizacje jestem załamany nie wiem co robić robiłem reinstalacje nowe stery i dalej kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz na email to napisali mi ze to jest jakiś problem i trzeba czekać i nic nie wiedzą kiedy co i jak ale problem zgłosili do producenta że to w związku z tom aktualizacją mi white screen wyskakuje na obu kompach jeden ma NVidia a drugi radeon najbardziej mnie denerwuje to ze ludzie mają kopie i im śmiga a mi steam psuje grę po co te zabezpieczenia jak i tak je łamią bezsens jak się zdenerwuje to sobie crack walne :D a wiecie może kiedy będzie pach z multiplayer na mapie kampanii bo z tym to równo przycięli miała być rozgrywka reklamowali trailerami a nie ma, podobno nawet beta testów nie zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zatem zmienić język?? W sumie to nawet wole angielski

 

DOSTALEM ODPOWIEDŹ JAK NAPRAWIĆ BLĄD Z "BIAŁYM OKNEM"

 

 

wchodzisz na steama moje gry prawym na empire wlasciwosci i w jezyku wybierasz anglielski

niestety ta metoda ma jedna wade ze musi sciagnac paczki jezykowe a to troche zajmuje .. ale armia i tak mowi w jezyku ojczystym xD

 

wielkie dzięki dla darksigns!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka jezykowa wazy ok. 60MB, nie dramatyzujmy.

 

Mi dzis Steam sciagal cos jeszcze i musze powiedziec, ze ja problemow ponowym patchu nie mam - bitwy, zarowno ladowe, jak i morskie, chodza bez zarzutu, a do tego zniklo mi pare bledow graficznych z glownej mapy.

 

Jeszcze niech poprawia plynnosc filmikow i juz bedzie bosko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już kilka dni w empire i gra bardzo mi się podoba, wciąga B-) . Zacząłem grać oczywiście Polską i wszystko było ładnie pięknie ale tura komputera dokładnie mongołów trwała strasznie długo, co turę coraz dłużej. Musiałem czekać po 10 min. Teraz na turze mongołów gra się wiesza i nie da rady tego ominąć :mur: .Może ktoś miał podobny problem, co zrobić? Druga rzecz to epizod II Droga do niepodległości:

http://zapodaj.net/52452737.jpg.html

http://zapodaj.net/26373440.jpg.html

Mam zdobyć te 2 miasta ale nie mogę odkryć mgły wojny. Próbowałem 2 razy i utknąłem w tym samym miejscu. Błagam o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

moze i yo ale z takim oblozeniem to steam nie wyrabia =.= ..

 

@Daro

w drodze jest bug ktory nie pozwala kontynuowac .. trzeba czekac na wiekszego patcha

 

Stworzylem ladna flote i lece na podboj indii xD A ladem to okrazylem austrie i w sumie czas na najazd ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi gra chodziła aż miło do czasu pacza. po spaczowaniu sie zes...o.

teraz gram na angielskiej wersji - i widzę słabość polskiego tłumaczenia. swoją drogą fajna sprawa ta możliwość zmiany języka poprzez steama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo sporej ilości bug'ów robicie mi smaka na tę grę :D Dawno w jakiegoś przyzwoitego RTS'a nie miałem okazji pograć, a tu ? Wszystko rozbudowane do granic możliwości: ekonomia, polityka, no i tłuczenie się ^^ mmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odroc kolejnosc: tluczenie sie, a w drugiej kolejnosci polityka i ekonomia ;) O ile to pierwsze jest, jak zwykle w serii Total War, na wysokim poziomie, to drugie zawiera sporo uproszczen. Zachowuje ogolne idee, ale nie jest nadmiernie szczegolowe (ok, polityka daje sporo opcji, tylko co z tego, skoro AI jest glupie jak but w tym wzgledzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem, czyli osób, które posiadają tę grę jest sens kupowania gry w tej droższej wersji? Ona ze 40zł droższa, jakieś tam jednostki dodali.

Narazie chciałem przetestować na razorku, gra podoba mi się, tylko te white screeny. Rozumiem, że mam nie ściągać patcha...;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowac to mozesz na demie.

 

White screenow juz nie ma, tak od srody mniej wiecej.

 

IMHO na wersje Special Forces szkoda pieniedzy. Dodaja w tym pare jednostek, dla mnie to nie jest warte 40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna jak dla mnie :) jestem fanem serii , kupiłem orginał i myśle że warta jest te 100 zł , do tego jest już Mod odblokowujący wszystkie frakcje !

Opis :

Nie minął tydzień od wydania Empire: Total War, a już światło dzienne ujrzała pierwsza modyfikacja do gry. Umożliwia ona coś, o czym fani marzyli jeszcze przed premierą - grę frakcjami uznanymi przez twórców za niegrywalne. Dzięki temu można będzie spróbować swoich sił grając m. in. Danią, państwem Mogołów, Huronami a nawet piratami.

Link do zmodyfikowanego pliku jak i instrukcja instalacji znajdują się pod tym adresem http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=234251 (Nie jest to jeszcze końcowa wersja modyfikacji - obecne są liczne bugi).

Z tym modem jest jeszcze więcej zabawy POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...