Skocz do zawartości
szelest33

Drutmod P3 Tualatin Na 100mhz Fsb?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Potrzebuje w miarę prostego drutmoda lub innego sposobu aby obnizyc FSB

na tym procesorze na 100mhz - takie mam dodatkowe pamieci, komputer

to laptop wiec procek jest napewno przylutowany do plyty.

Programowy nie wchodzi w gre gdyz laptop wogole nie wystartuje z koscmi pc100.

 

pozdr,

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim chipsecie jest ten laptop? Czy on w ogóle obsłuży tualatina?

Istnieje mod w drugą stronę - ze 100 na 133, który polega na izolowaniu pinów. Teoretycznie więc podając sygnał na owe piny powinien zadziałać odwrotnie. Ale to tylko moja teoria - nigdy tego w praktyce nie sprawdzałem. Opis moda znajdziesz w przyklejonym temacie w tym dziale. morron dał kiedyś linka do opisu pinoutów na s370 - szukaj w jego postach. Ja mam ten opis ale na drugim kompie, który niestety ducha ostatnio był wyzionął. A że siedzę teraz na p2 333@415, to nawet dysku (SATA) z tamtego kompa nie mogę podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim chipsecie jest ten laptop? Czy on w ogóle obsłuży tualatina?

Istnieje mod w drugą stronę - ze 100 na 133, który polega na izolowaniu pinów. Teoretycznie więc podając sygnał na owe piny powinien zadziałać odwrotnie. Ale to tylko moja teoria - nigdy tego w praktyce nie sprawdzałem. Opis moda znajdziesz w przyklejonym temacie w tym dziale. morron dał kiedyś linka do opisu pinoutów na s370 - szukaj w jego postach. Ja mam ten opis ale na drugim kompie, który niestety ducha ostatnio był wyzionął. A że siedzę teraz na p2 333@415, to nawet dysku (SATA) z tamtego kompa nie mogę podpiąć.

 

Laptop ma wlozonego tulantina na stale, chodzi mi o to ze on chodzi na 133 a ja mam dodatkowe pamieci na 100 i chcialbym go zmusic do 100fsb. Jak je wloze to laptop wogole nie startuje, chipset to Intel 830MG. Dzieki za informacje, bede probolwal z pinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa... takie klocki - źle zrozumiałem, myślałem, że dopiero chcesz tam wsadzić tualatina

Próbowałeś zamienić kości miejscami w slotach? - najwolniejsza powinna byś umieszczona w pierwszym - oraz poluzować timingi (o ile płyta na to pozwala)? Jakie masz timingi na tej setkowej kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj datasheety intela o tualatinie i coperminie tam bylo ladnie wszystko opisane. Moge ci je podrzucic ale to jutro bo mam w domu a teraz w pracy jestem

 

 

to ja cos dopowiem w celeronie coppermine usuniecie pinu AJ33(BSEL0)

powoduje zmiane taktowania z 66Mhz na 100Mhz

100 % sprawdzone

jest to odpowiednik pinu b21 w slocie

 

czytajac datasheety natknalem sie na to ze do wymuszenia 133mhz z procka ktory dzialal na 100mhz wystarczy zaizolowanie tylko pinu BSEL1 a nie jak ktos pisal na forum obu tych pinow(jak bede mial procka na 100Mhz to sprawdze czy ta druga metoda dziala)

 

BTW rosolini do tego potrzebowalem tych pinoutow

Czyli ty bys musial podac sygnal na BSEL1

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...