Skocz do zawartości
Kaeres

Wczasy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wspomóżcie mnie w zaplanowaniu wycieczki na wakacje.

Mają to być wczasy 12-14 dniowe gdzieś za granicą.

Znajomi mówią jedź w last minute bo taniej. Ale to taniej musi się z czegoś wziąć. Albo będą wybrakowane oferty albo w nieatrakcyjne miejsca, itd.

Z drugiej strony to może być sporo taniej, a i oferty jakie oglądam na internecie są naprawdę ciekawe na papierze.

W życiu nie byłem na wczasach za granicą i dlatego proszę Was o pomoc.

Na co zwracać uwagę przy ofertach, czy są jakieś dobre serwisy gdzie ew. pomagają w zaplanowaniu takiej wycieczki. Co z ubezpieczeniem, przelotem.

Na prawdę ciężko mi zadawać pytania ponieważ nie wiem o co pytać tak szczerze mówiąc.

 

Wymagania jakie mam to:

 

1. Wczasy rodzinne (ja, żona, 3letnie dziecko)

2. All Inclusiv.

3. Lot samolotem - tylko i wyłącznie bo po pierwsze zaliczamy to do atrakcji wczasów oraz nie chcemy marnować czasu w autobusach - ze względu również na dziecko.

4. Do wydania myślę, że z 5-6k zł ZE WSZYSTKIM (od przygotowań - jakieś małe zakupki przez pobyt na miejscu do powrotu).

5. Pewne źródło organizacji wycieczki.

6. Miejsca preferowane to: Turcja, Egipt, Tunezja (chodzi bardziej o egzotykę niż Hiszpania, Grecja czy Chorwacja - ale ich nie wykluczam).

 

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bym w ogóle odrzucił Egipt jak miejsce letniego wypoczynku. Zwyczajnie się ugotujecie, nie mówiąc już o biednym dziecku. Ceny Egiptu latem bardzo kusza, ale coś za coś.

 

http://weather.yahoo.com/forecast/EGXX0008_c.html Już teraz w maju w Hurghadzie daje czadu. Oczywiście wszystko zależy od preferencji.

 

Byłem w czasie weekendu majowego z dziewczyną na Wyspa Kanaryjskich, Teneryfie. Za osobę płaciliśmy 2400zł (Neckerman). Pobyt trwał 7 dni (oczywiście jeden dzień praktycznie ukradziony), hotel **** baardzo rodzinny, chwilami to się czuliśmy głupio że my bez dziecka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Moj znajomy jednak polecal by ci Grecje . Klimat srodziemnomorski. W dzien tak 30 pare stopni w nocy ponad 20. Mozna sie bezproblemu wykompac w morzu. Grecy to zupelnie inny standard niz Egipcjanie. No i wyjdziesz w dzien na dwor, nie masz eskorty wojska i nie musisz sie obawiac o zemste faraona

 

 

Bo w sumie co to za przyjemnosc kompac sie w basenie hotelowym bo nie da sie wyjsc nigdzie :D Piasek jest goracy ze hohoh. W basenie mozna sie wykompac w Polsce

 

 

Osoba ktorej pytalem byla w Egipcie i Grecji, duzo podrozuje i to jej opinia nt temat

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że nie wykluczam. Np. po tej opinii już biorę bardziej pod uwagę klimat śródziemnomorski z dostępem do ciepłego morza/oceanu.

 

Nie orientuję się również jak to jest z tymi dostawkami.

W ofertach pisze czasami 2os w pokoju 2os.

Ale czasem 1os w pokoju 2os i można wziąć dostawkę w postaci osoby dorosłej z dzieckiem i cena zupełnie różna (raz taniej raz drożej).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.triada.pl/prezentacja.php?AKCJA...p;IdKatalogu=58

http://www.triada.pl/prezentacja.php?AKCJA...p;IdKatalogu=58

 

 

Egipt bedzie dobry jak dzieciak dorosnie i na nurkowanie ;] Moja ciotka jedzie w te wakacje i kazala mi szukac roznych rad no i co nieco sie dowiedzialem nt temat:

 

-nie warto jechac w lato [ ona jedzie ] najlepiej wiosna albo jesienia

-na wycieczki jezdzi sie w konwojach

-latwo sie struc

-no arabi do najuczciwszych nie naleza :]

- etc

 

Poczytaj w necie. I sam ocen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipt odrzuć, stopić się tam można przez wakacyjne miesiące... a co do Teneryfy, bardzo przyjemna wyspa o wiele spokojniejsza (zależy też w jakim miejscu ja byłem w Playa de las Americas i na wypoczynek miejsce jak dla mnie idealne) np od Ibizy czy Majorki... wiec jeżeli już to mogę polecić, przyjemną i spokojną wyspą w sumie jeszcze nie odkrytą przez Polaków jest też Sardynia ale tam już trochę gorzej z cenami i przelotem.

Coś na standardowo to Tunezja, Grecja, Turcja czy nawet złote piaski w Bułgarii - ceny bardzo przystępne, radzę też się śpieszyć z wybieraniem w ofertach bo ich ilość już jest w dość znacznym stopniu uszczuplona, no i taka rada ode mnie jak już będziesz na tych wymarzonych wczasach to uważaj co jesz bo naprawdę czasami można się tak struć, że całe wczasy są zasrane... zwróć uwagę też na to czy w hotelach oferują lodówkę z nieograniczoną (że tak powiem) ilością picia, bo naprawdę na plaży to się zrujnować można kupując picie heheh a tak to myk z lodóweczki do plecaczka i jest za friko :D

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jedzie się z 3 letnim dzieckiem do Egiptu o tej porze.

Po drugie musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podczas wyjazdu chcecie trochę pozwiedzać ciekawych miejsc, zapoznać się z kulturą kraju, czy raczej wylegiwać się większość czasu na leżaku.

Po trzecie nie oszczędzaj na standardzie hotelu, jeśli zdecydujesz się na jakieś tropiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Egipt już mi odradziliście. Wiem, że piramidy nie są takie atrakcyjne jak już się je widzi ale nie zobaczyć tego cudu świata i umrzeć to nie dla mnie. Chyba na później przełożę ten kraj.

W Turcji byli moi rodzice w rejonach Antalyi.

Polecają all inclusiv, plaża lub baseny - wszystko w tej samej odległości, więc od ciebie zależy gdzie chcesz leżeć.

Wypoczynek raczej leniwy, bez specjalnego zwiedzania. Chociaż jakieś ruiny czy stare miasteczka to bym pooglądał aby jakieś ciekawe zdjęcia mieć - nie tylko z hotelu.

Kolega poleca Hiszpanię jednak. Mało egzotyczny kraj ale woda cud, piaseczek, atrakcje i życie środziemnomorskie pozwala nie tylko na siedzenie przy hotelu ale i wyjść na miasto.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Lazurowe Wybrzeże, raj dla małego, woda jest bardzo ciepła, żadnych żyjątek i gryzących stworzonek, piaszczyste dno. No i plaża również cudo ;)

Chorwacja - też super, aczkolwiek mało piaszczystych plaż, no i jeżozwierze - tutaj niestety na małego trzeba uwazać :)

Tyle pamiętam od siebie i Francje wspominam najlepiej z wszystkich państw w jakich byłem ;)

 

Ja podepne się pod temat, bo pytać chciałem o to samo, z tym, że Polska :) i z tym, że bez biura podróży.

 

Co mnie interesuje ? Niezależy wypad 5-6 osobowy nad polskie morze, zainteresowało mnie szeroko polecane Mielno i skłaniam się właśnie ku temu :)

Teraz - co brać pod uwagę, hotele, domki, pokoje gościnne ? Jeżeli ktoś był w Mielnie, może coś poleci ? Od razu sprawa jedzenia, warto wykpywać czy samemu się w to zaopatrzać albo stołowac w centrum ?

 

No i oczywiście biorę też pod uwagę inne miejscowości, ale Mielno tak mi polecane jest ;) Więc źle być nie powinno. Budżet raczej nie za wysoki :) przeglądałem oferty, to tak za 50zł od osoby za dobę jest ok ;)

 

będe wdzięczny za wszelkie wskazówki, myśle, że nie raz jeździliście sami nad polskie morze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzuce swietny serwis sprawdzania danego hotelu:

http://www.tripadvisor.com/

 

a pokojów wyszukuj (dla porownania cen z agencjami)

http://hotels.mapchannels.com/Search.aspx

 

Z doswiadczenia powiem Ci, jak znajdziesz pokoj przez agencje, to wygoogluj dany hotel i zadzwon do nich bezposrednio.

 

Kazda agencja doklada 10-15% do ceny (czasem ten dodatek jest wspoldzielony przez hotel i agencje), wiec bookujac bezposrednio mozesz zlapac nizsze ceny.

 

Co do biur turystycznych, oczekuj na papierze, co wycieczka zawiera i jakie maja warunki ubezpieczenia. Wez ze soba karte kredytowa. Ubezpiecz sie na ta jedna wycieczke od chorob, lotu, braku miejsca w hotelu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Lazurowe Wybrzeże, raj dla małego, woda jest bardzo ciepła, żadnych żyjątek i gryzących stworzonek, piaszczyste dno. No i plaża również cudo ;)

Chorwacja - też super, aczkolwiek mało piaszczystych plaż, no i jeżozwierze - tutaj niestety na małego trzeba uwazać :)

Tyle pamiętam od siebie i Francje wspominam najlepiej z wszystkich państw w jakich byłem ;)

 

Ja podepne się pod temat, bo pytać chciałem o to samo, z tym, że Polska :) i z tym, że bez biura podróży.

 

Co mnie interesuje ? Niezależy wypad 5-6 osobowy nad polskie morze, zainteresowało mnie szeroko polecane Mielno i skłaniam się właśnie ku temu :)

Teraz - co brać pod uwagę, hotele, domki, pokoje gościnne ? Jeżeli ktoś był w Mielnie, może coś poleci ? Od razu sprawa jedzenia, warto wykpywać czy samemu się w to zaopatrzać albo stołowac w centrum ?

 

No i oczywiście biorę też pod uwagę inne miejscowości, ale Mielno tak mi polecane jest ;) Więc źle być nie powinno. Budżet raczej nie za wysoki :) przeglądałem oferty, to tak za 50zł od osoby za dobę jest ok ;)

 

będe wdzięczny za wszelkie wskazówki, myśle, że nie raz jeździliście sami nad polskie morze :)

Hotele w Mielnie są drogie. Domki w sumie tez bo są około trzy ośrodki z domkami w tym jeden takie ze lepiej nie wchodzić bo grzyb :mrgreen: Jedzenie raczej samemu jakieś bułki na śniadanie i kolacje, a obiad rybę w porcie, pizza lub inne barachło. Sniadania są gdzieś granicach 10-12 zl, obiady 30zł, jeżeli byś brał wyżywienie w ośrodku to są jeszcze karnety tzw i np. za dzień wychodzi 50 zl.

 

Dodam bardzo od siebie że Mielno jest dość specyficznym miastem. Dyskoteki, armia blachar i tuzin dresów jeżdżacych swoimi VW po głównej ulicy z prędkościa 0,5km/h by każdy mógł ich zobaczyć i posłuchać dudniów z głośników. Tyle że to miasto ma swój specyficzny urok i jeżeli planujecie zabawę na 101% to będziecie napewno zadowoleni.

 

Jak to ujęła moja kobieta która regularnie jeździ do Mielna od 6 lat, "klimat jest typowo rozrywkowo-zadymowy", troszkę urok straciło przez to że chołota się zjeżdża, ale pobawić się można... za dnia ; )

 

 

http://www.mielno.pl/left_accom_main.php

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się troche... obawiałem :)

O tę armie blachar i tuzin dresów. Nie przepadam, wole kulturalne imprezy.

 

No i zabawę planujemy raczej na wieczory... podejrzewam, że wtedy troche niebezpiecznie się robi :) więc nie wiem czy Mielno nie pójdzie w odstawkę...

Sprawdzałem już tą stronke i ogólnie oferty są ciekawe na pewno coś bym wybrał ;) 50zł za dzień się znajdzie, myślę, że to nie dużo ?

Jedzenie chyba lepiej samemu, zawsze codziennie zje się to co by się chciało ;)

 

No ok, a jeśli chodzi o inne miejscowości? Za tą samą cenę, ale mniej zadym ? ;)

 

.. Łeba ? ^^

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak ma się kwestia bezpieczeństwa młodych osób tam ? Nie jest tragicznie ? ;) No bo wiadomo, wyjść gdzieś wieczorem, ale żeby nie było większych problemów...

 

edit:

Kaeres - thx :)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy mówicie ?

Jakby Mielno było mordownią jakąś :)

Normalne miasto, a w czasie wakacji świetny klimat. Byłem tam kilka razy i dresiarstwa nie zauważyłem, zero kłopotów z czymkolwiek.

Polecam.

 

Wracając do swojego problemu.

Już troszkę mogę zawęzić poszukiwania. Afryka jeszcze nie teraz.

Najbardziej mi zależy na mięciutkim białym piaseczku, ciepłej krystalicznej wodzie najlepiej jakiegoś oceanu (ale oceanu już najmniej wymagam), all inclusiv w 3 gwiazdkowym hotelu.

Wyposażenie przyhotelowe musi posiadać baseny i atrakcje dla małego dziecka i barek z darmowymi napojami. Atrakcyjne miasto żeby można było gdzieś wyjść poza hotel.

Na razie takie miejsce znam w Turcji gdzie byli moi rodzice i polecają. W wyżej wymienionej kwocie bym się zmieścił - no może troszkę dokładając.

Czy znacie jeszcze takie miejsca - Hiszpania, Grecja ,Cypr, może jeszcze inne ?

Podobno Bułgaria całkiem ciekawa jest.

W Hiszpanii gdzie jechać - na które wybrzeże ?

W Grecji na jakieś wyspy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku także wybieram się za granicę, tym razem z 1,5 rocznym maluchem. Jako, ze kilka lat temu byłem w Egipcie to powiem, że za nic w świecie nie pojechałbym tam z maluchem. Po prostu za gorąco i do tego nieznana nigdy jakość jedzenia. Dorosły sobie poradzi, ale małe dziecko po prostu będzie się męczyć, albo nie daj Bóg zachoruje z powodu pokarmu. Szczerze odradzam, choć kusi ta nutka egzotyki.

 

Co do Chorwacji - jak dla mnie bomba. Byłem dwa razy, w okolicach Trogiru i Dubrownika. Klimat łagodniejszy, choc i tak piekielnie gorąco. Ale za to zdecydowanie europejsko i ludzie o pozytywnej mentalności. Jedzonko w pełnym wyborze w sklepach dla ewentualnego uzupełnienia tego hotelowego. Minusem na pewno jest brak plaż piaszczystych. Drobne kamyczki to norma. W wodzie za to czają się bardzo niebezpieczne jeżowce - jedno nastąpnięcie i koniec przyjemnych wakacji, bo rana ciężko się goi po takim ukłuciu. Najwięcej ich jest niestety kilka metrów od brzegu i na krawędziach skalnych zboczy.

Z drugiej strony przepiękne krajobrazy ( Dubrovnik to Must See :) ) i krystaliczna woda.

 

W Grecji bawiłem w Olympiaki i okolicach Salonik. IMHO mniej dokuczliwy upał, ale to pewnie kwestia otwartego morza. Jedzenie podobnie jak w Chorwacji. Z wodą i plażą różnie - w kurortach nieco mętna woda, ale już na wyspach kryształ ( np. Skiatos czy Santorini). Plaże piaszczyste i dobrze wyposażone. Absolutnie polecam wszelkiego rodzaju rejsy po morzu - fajny klimacik i do tego czasem można spotkać delfiny :). Jak chcesz coś zobaczyć to niestety dojazdy do fajnych miejsc są uciążliwe, bo dalej od morza to po prostu smażalnia w czystej postaci.

 

W tym roku zastanawiam się nad Kretą i Hiszpanią. Pewnie stanie na tym drugim, bo żona się stęskiła za Barceloną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy sprosta moim wymaganiom ?

Nie myślałem o niej i w ogóle nie znam tego rejonu.

Czy ktoś zna to państwo i gdzie warto się wybrać ?

 

EDIT

 

Spoglądam właśnie na Tunezję.

Najniższe ceny w ogóle !

Dlaczego tak tanio ? (nawet w tych samych biurach podróży)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Hiszpanie... Nie byłem i żałuję ;) . Wschodnie wybrzeże jawi mi się jako sensowny kompromis pomiędzy klimatem, "jakością" plaż i ciekawymi miejscami do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raczej pewno będzie to Tunezja.

W cenach proponowanych w Hiszpanii, Grecji, Cypr i inne mam o gwiazdkę wyżej albo zamiast 2 posiłki (Europa) mam all inclusiv w Tunezji.

Znajomy poleca mi Hammamet.

Widziałem zdjęcia z tej podróży to właśnie o takie coś mi chodzi. Ceny są dlatego takie niskie, że podobno państwo dotuje przeloty w te rejony - czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy mówicie ?

Jakby Mielno było mordownią jakąś :)

Normalne miasto, a w czasie wakacji świetny klimat. Byłem tam kilka razy i dresiarstwa nie zauważyłem, zero kłopotów z czymkolwiek.

Polecam.

Krystian, z pokoju wychodziłeś w ogóle? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wczasy w Hiszpanii w Costa Brava (Blanes), byłem 2 razy i byłem bardzo zadowolony. Minusem tego było, że 2 dni autobusem praktycznie jechałem w jedną stronę, ale za to miałem postoje 8 godzinne w Monako, a z powrotem w Wenecji.

Ja akurat mieszkałem w kempingu za którym znajdował się ogromny basen z wysepką z barem i takie tam, więc nie narzekałem na brak atrakcji. Do morza miałem jakoś 10 minut na piechote ;) W koszta wczasów miałem wliczoną wycieczkę całodniową do Barcelony oraz mogłem zapłacić za inne wycieczki bodajże na statek piracki. Kuchnie akurat miałem polską, więc nie wypowiem się na temat dań hiszpańskich :P

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raczej pewno będzie to Tunezja.

W cenach proponowanych w Hiszpanii, Grecji, Cypr i inne mam o gwiazdkę wyżej albo zamiast 2 posiłki (Europa) mam all inclusiv w Tunezji.

Znajomy poleca mi Hammamet.

Tak sie sklada ze bylem w hammamet. Pamietaj ze jest tanio lecz oni maja w hotelach swoje gwiazdki. Nie jedz nizej niz 5 gwiazdek bo sie rozczarujesz. Generalnie tanio jest na miejscu. Warto zwiedzic kartagine, (gdzie sprzedaja oryginalne nowe lampki punickie :lol2:) pare miast, medyn, pojezdzic na dromaderze, zobaczyc berberow. Ogolnie jak nie byles w zadnym kraju arabskim to warto zobaczyc jak oni zyja. Niebieskie domy, srajace dromadery na chodnkach i brudni, smierdzacy arabowie chcacy cie oszukac na kazdym kroku. Nie jedz nic na miescie poza hotelem bo mozesz dostac jakiegos syfa, ja sie odwazylem na sok na miescie ze swierzych pomaranczy i umieralem dobe. Wode pij TYLKO z butelek. Warto wybrac sie na wycieczke do tunisu, caloniowa wycieczka taxi to koszt jakies 150 dolarow. I pamietaj ze jak cos kupiles zbijajac cene 4 razy to i tak 2 razy przeplaciles. Zona bedzie zadowolona bo tam sa fajne torebki i inne wyroby ze skory, niestety one smierdza pare lat jeszcze dromaderami :wink: Jak sie zdecydujesz na wyjazd tam to poczytaj troche o tym kraju, srodkach bezpieczenstwa i pamietaj ze to jest afryka.

 

Ogolnie co do wyjazdow to ja zawsze jechalem na lotnisko w tegel w berlinie i tam kupowalismy prawdziwe wycieczki last minute. Np odlot za 2 godziny i tlum ludzi z walizkami biegnie do stoiska. Ciekawie jest bo nigdy nie wiedzialem gdzie trafie na urlop.

Generalnie sugerowalbym Ci raczej gran canarie, teneryfe. Jest duzo bardziej cywilizowanie i czysto i sa obledne parki rozrywki typu aquapark czy lolo park. Wada jest to ze baaardzo duzo turystow.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w lipcu jadę do Włoch swoim autem przez Chechy i Austrię. Jakie oni mają przepisy dotyczące posiadania apteczek, trójkątów itd. w bagażniku. Czytałem ze gdzieś są potrzebne np. 2 trójkąty awaryjne. Proszę o pomoc.

 

Drugie pytanie dotyczy płatnych autostrad w Czechach, są tam normalne bramki i sie płaci na nich (jak tak to ile mniej więcej) czy trzeba jakieś bilety wcześniej kupić (jak tak to gdzie?).

 

Gdzie mogę znaleźć odpowiedzi na wyżej wymienione pyatania?, Może są jakieś strony internetowe przedstawiające w skrócie każde państwo jakie ma wymogi?

 

Pozdrawiam, i proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...