Skocz do zawartości
Kaeres

Wczasy

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie sugerowalbym Ci raczej gran canarie, teneryfe. Jest duzo bardziej cywilizowanie i czysto i sa obledne parki rozrywki typu aquapark czy lolo park. Wada jest to ze baaardzo duzo turystow.

Sądziłem, że największa wadą jest, że 2x drożej niż w Tunezji :) Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy iść do pierwszego lepszego biura podróży z tych znanych np "neckerman" i oni doradzą i powiedzą co za ile, wszystkie możliwe opcje.... a tak osobiście nie wiem czemu za granice mnie nie ciągnie gdzieś dalej. Mam ochotę ruszyć samochodem zdobyć świat O_o. Zatrzymywać się w przypadkowych miejscach, jeść za każdym razem gdzie indziej.. doborowe towarzycho i mam przygode xD

 

 

PS: Egipt to miejsce największych promocji w biurach podróży chyba...

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy iść do pierwszego lepszego biura podróży z tych znanych np "neckerman"

Polecam znane biura, przewaznie nie ma wtedy kontroli i jest duzo latwiej - pytali sie chyba celnicy - sind sie aus tui? i nawet paszportow kiedys nie sprawdali :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i paszportowych bojow czesc dalsza

od zeszlego tygodnia probowalem sie dodzwonic, aby uzyskac informacje na temat statusu - bezskutecznie, odbieral tylko mily pan z portierni, ktory stwierdzil, ze te panie rzadko odbieraja telefony, "bo musza program w komputerze przelaczyc, a to zajmuje troche czasu" ! :blink: ! ale wytargalem od niego jakis inny numer i jakies wredne babsko powiedzialo, mi, a wlasciwie zjebala na koncu rozmowy, "ze zajmuje jej czas, a trzeba bylo od razu mowic, ze bez meldunku" :blink: bo to oznacza, ze na paszport czekam dwa miesiace, bo oni na decyzje od samego pana ministra czekaja LOOOL, rece opadaja... ^"£^" polska biurokracja

 

na szczescie natknalem sie na jakies linki gdzie ludzie pisza, ze na Teneryfe bez problemu bez paszportu wiec bedzie dobrze, jeszcze sobie zadzwonie do jakichs biur podrozy dla pewnosci

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i paszportowych bojow czesc dalsza

od zeszlego tygodnia probowalem sie dodzwonic, aby uzyskac informacje na temat statusu - bezskutecznie, odbieral tylko mily pan z portierni, ktory stwierdzil, ze te panie rzadko odbieraja telefony, "bo musza program w komputerze przelaczyc, a to zajmuje troche czasu" ! :blink: ! ale wytargalem od niego jakis inny numer i jakies wredne babsko powiedzialo, mi, a wlasciwie zjebala na koncu rozmowy, "ze zajmuje jej czas, a trzeba bylo od razu mowic, ze bez meldunku" :blink: bo to oznacza, ze na paszport czekam dwa miesiace, bo oni na decyzje od samego pana ministra czekaja LOOOL, rece opadaja... ^"£^" polska biurokracja

 

na szczescie natknalem sie na jakies linki gdzie ludzie pisza, ze na Teneryfe bez problemu bez paszportu wiec bedzie dobrze, jeszcze sobie zadzwonie do jakichs biur podrozy dla pewnosci

Zawsze pytaj z kim rozmawiasz i od razu zapisuj. Jak pyskuje to mówisz postkomunistycznej pi****, że robi za Twoje i ma Cię słuchać jak szefa bo inaczej porozmawiacie.

Po takim czymś mięknie jej rura - warunek, musisz znać jej imię i nazwisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie co do wyjazdow to ja zawsze jechalem na lotnisko w tegel w berlinie i tam kupowalismy prawdziwe wycieczki last minute. Np odlot za 2 godziny i tlum ludzi z walizkami biegnie do stoiska. Ciekawie jest bo nigdy nie wiedzialem gdzie trafie na urlop.

heh super sprawa. możesz coś więcej o tym napisać? jakieś relacje kosztów w stosunku do normalnego biura podróży, komplikacje z rezerwacją hotelu i rozrzut w ofercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś bliższe informacje bądź sami korzystaliście z biura podróży ITAKA ?

Na necie pełno negatywów, a znajoma właśnie poleca bo z jej pracy wszyscy latają na wczasy tylko z tego biura i polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja słyszałem różne opinie, tak pół na pół. Kuzynka korzysta z ich usług i jak na razie nie narzeka.

 

Ja od siebie polecam Turcję - fajnie i tanio. Byłem 2 tygodnie na początku maja i naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja słyszałem różne opinie, tak pół na pół. Kuzynka korzysta z ich usług i jak na razie nie narzeka.

 

Ja od siebie polecam Turcję - fajnie i tanio. Byłem 2 tygodnie na początku maja i naprawdę polecam.

Pokaż ofertę z której korzystałeś albo chociaż w którym miejscu byłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Alanya - http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&....09407&z=14

 

Lecieliśmy z biurem Wezyr (specjalizują się w Turcji). Za 14 dni z opcją ALL-INCL płaciliśmy niecałe 1600 zł (do ceny trzeba było tylko doliczyć wizę turecką - 10 E). Hotel co prawda tylko 3 gwiazdki, ale dla młodych ludzi, którzy w hotelu tylko jedzą, piją i śpią nie trzeba chyba czegoś więcej. Pokoje z klimatyzacją, tv, telefonem i łazienką (bardzo małą). Do dyspozycji 3 baseny i 3 bary (czynne 10-23). Hotel bardzo dobrze położony. Do plaży jakieś 100 m. Do centrum miasta 5 minut spacerkiem. Do portu, w którym znajdują się najlepsze kluby i dyskoteki około 10 minut.

 

http://www.wezyrholidays.pl/m_hotel_opis.p...=1&idhot=19

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh super sprawa. możesz coś więcej o tym napisać? jakieś relacje kosztów w stosunku do normalnego biura podróży, komplikacje z rezerwacją hotelu i rozrzut w ofercie?

Generalnie trzeba miec farta. Na kazdym wiekszym lotnisku sa biura turystyczne. Oglaszaja co godzine, dwie nowe oferty ktore maja wylot w ten sam dzien lub nawet w tej chwili odprawa jest. To sa normalne biura podrozy, jak TUI, Neckerman itp. Komplikacji nie ma zadnych, idziesz do stoiska, placisz masz wycieczke. Taniej przewaznie jest o polowe lub nawet wiecej. Minusem jest to ze takich osob jak Ty moze byc ze 100 i kazdy poluje na okazje. No i nie wiesz do konca gdzie spedzisz urlop :> Nie ma co sie bac. Zawsze to dodatkowa atrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ofertę z której korzystałeś albo chociaż w którym miejscu byłeś.

Jeżeli możesz to powiedz jeszcze coś więcej.

Słyszałem że w Turcji dbają o jedzenie jeżeli chodzi o All inclusiv.

A jak sama okolica, jest co robić z małym dzieckiem ?

I te 3 gwiazdki czym się charakteryzują (mam nadzieje, że jakiś obskurnych czy śmierdzących warunków tam się nie zastaje) ?

Klima działa kiedy my chcemy czy włączana jest automatycznie o określonych porach dnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima jest na pilota i działa kiedy chcesz. W pokoju jedynym minusem jest łazienka. Jest bardzo mała. Kilka cm od sedesu znajduje sie już prysznic (nie ma kabiny, tylko zasłonka) i jak mocno puścisz wodę to cała łazienka łącznie z klopem zalana. Czasami brakuje ciepłej wody, lub jest ona co najwyżej letnia. Wynika to z faktu, iż woda jest podgrzewana w specjalnych "konwektorach", które znajdują się na dachu. Taki system panuje w całej południowej Turcji. Pokoje są sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane kiedy chcesz. Ogólnie hotel jest dosyć zadbany i czysty, ale do typowo europejskich *** gwiazdek trochę mu brakuje. Okolica jest bardzo ładna. W pobliżu hotelu znajduje się masa restauracyjek, straganów itp. Hotel niestety nie należy do cichych. Znajduje sie obok dosyc ruchliwej ulicy, poza tym codziennie do okolo 23 w pokoju slychac jakas muzyke, ktora dobiega z okolicznych restauracji. Żarcie dosyć dobre, ale nam po 10 dniach się znudziło :wink: Czasami jak przyjdziesz na sam początek śniadania czy tam obiadu to można uświadczyć dosyć długą kolejkę.

 

Co robić z małym dzieckiem? Nie mam pojęcia :razz: Przy hotelu są 3 baseny, każdy ma brodzik. Warto wykupić jakieś wycieczki fakultatywne (koniecznie z jakiegoś biura na mieście, bo ceny są o ponad połowę nizsze od tych które podaje rezydent). Polecam polskie biuro http://www.jolcia-adams-tour.com/

 

Tu są 4 kamerki z Alanyi http://www.alanya.bel.tr/kamera.asp

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie:

- nikt nie wspomnial o poludniowej Francji ;) , lazurowe wybrzeze jest calkiem ok na typowe nadmorskie wczasy, do tego mozna sobie pozwiedzac nicee czy monako, co polecam

- Chorwacja, jak już Hanu mówił Dubrownik i okolice sa super, niesamowite widoki i znasne ceny. Warto zabrac podstawowy sprzet do nurkowania, bo pod woda jest wrecz cudnie. Apropo jezowcow to na miejscu sprzedaja za grosze odpowiednie obuwie zeby nie wdepnac ;)

- Włoch nie polecam, zjezdzilem od polnocy po Sycycje, jedno i drugie wybrzeze i naprawde nie ma sie czym podniecac :D . Naród śmieciarzy i olewaczy ;)

- Grecja ok, jednak potrafi byc za goraco dla normalnego czlowieka z polnocy :P

- Hiszpania hmm zalezy gdzie bys sie wybral, a opcji jest sporo ;) .

- Kraje arabskie - takze zalezy gdzie trafisz

- Bułgaria - tu nie pomoge bo sie od 4 lat wybieram i wybrac sie nie moge :D

 

Zanim zdecydujesz sie na wyjazd sprawdz czy w okresie wyjazdu nie ma jakis niemilych niespodzianek zwiazanych np z klimatem czy swietami - gwarantuje ze sie nie pokapiesz w wodzie majacej 20'c przy 35-40'c w cieniu :D , bo akurat trafiles na zimne prądy morskie ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wróciłem z Tunezji gdzie byłem z narzeczoną. Mieszkaliśmy w 4 gwiazdkowym hotelu w miejscowości Sousse 25km od Monastiru. Wycieczka all-inclusive kosztowała 3580PLN także myślę że bardzo tanio. Hotel Soviva Resort bardzo czysty i ładnie utrzymany, obsługa super miła, jedzenia do oporu i bardzo dobre. Sam kraj również nastawiony na turystów pod każdym względem. Naprawdę nic nie mogę złego powiedzieć na wycieczkę i jej organizatora biuro Sun&Fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. jakie miejscowosci polecicie w polsce dla biednych studentów. tak zeby wydac do 400 zł za tydzien najlepiej domki zeby za szybko nas nie wyrzucili :D najlpeiej cos nad morzem albo mazury. plaza by sie przydała i zeby to nie był koniec świata a miasto zyjące z turystyki :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. jakie miejscowosci polecicie w polsce dla biednych studentów. tak zeby wydac do 400 zł za tydzien najlepiej domki zeby za szybko nas nie wyrzucili :D najlpeiej cos nad morzem albo mazury. plaza by sie przydała i zeby to nie był koniec świata a miasto zyjące z turystyki :-D

http://www.azs-wilkasy.com.pl/

 

W maju tu byłem na kilka dni, znajomi jakos zakombinowali ze po 7.5zł za dobre płacili ;) . Warunki nieco spartanskie, jednak jak ma byc tanio to nic lepszego nie znam :razz: . Ok 5km od Gizycka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile dni i na ile osób ta cena ?

Ile do miasta najbliższego, ile do morza i jaka plaża ?

Cena 2 osoby. Do centrum miasta Sousse ok 10-12km (6 dinarów taxa więc jak za darmo). Na plażę ok 300m. Plaża hotelowa średnia ze względu na dużą ilość glonów co w sumie świadczy o czystości wody ale dla turystów średnio. Na plaży bar all inclusive, leżaki i parasolki dla gości. Ful wypas. Wystarczyło iść plażą kawałek dalej i masz super piaseczek itd, woda miodek, bardzo przejrzysta. W samym Sousse plaże naprawdę bajeczne, widoki robiły wrażenie. Generalnie jak ktoś nie jest jakimś starym zrzędą to naprawdę nie będzie miał się czego czepiać. Do zwyczajów i zachować Arabów trzeba się przyzwyczaić i brać na wesoło wtedy jest super. Z czasem targowanie nawet zaczyna bawić jak już się pozna jak z nimi gadać. Podstawa to dobra znajomość angielskiego, dzięki temu skorzystałem 30% więcej z wycieczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze nie do konca trafny dzial ale dot. moich wakacji;p

Jade na open'era (4-6 lipca) i bede nocował w Gdańsku - niedaleko stacji kolejowej Oliwa. Czy istnieje jakis inny w miare dostepny i tani transport do Gdyni (w okolicach lotniska Babie doły) oprócz pkp?

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze nie do konca trafny dzial ale dot. moich wakacji;p

Jade na open'era (4-6 lipca) i bede nocował w Gdańsku - niedaleko stacji kolejowej Oliwa. Czy istnieje jakis inny w miare dostepny i tani transport do Gdyni (w okolicach lotniska Babie doły) oprócz pkp?

no to masz kawałek :/

przerabiałem ten sam temat w 2006 ale miałem ze sobą cztery kółka.

generalnie już sam dojazd ze stacji w okolice lotniska jest bardzo czasochłonny, a i samo dotarcie po scenę z przystanku zajmowało sporo wtedy sporo czasu, a co dopiero podróż z Oliwy do Gdyni. pamiętam że nocne połączenia pociągami i tak rzucały na centralny, a stamtąd na Oliwę najlepiej tram. miłej zabawy :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wróciłem z Tunezji gdzie byłem z narzeczoną. Mieszkaliśmy w 4 gwiazdkowym hotelu w miejscowości Sousse 25km od Monastiru. Wycieczka all-inclusive kosztowała 3580PLN także myślę że bardzo tanio. Hotel Soviva Resort bardzo czysty i ładnie utrzymany, obsługa super miła, jedzenia do oporu i bardzo dobre. Sam kraj również nastawiony na turystów pod każdym względem. Naprawdę nic nie mogę złego powiedzieć na wycieczkę i jej organizatora biuro Sun&Fun.

 

pod koniec lipca wybieram się w tamte okolice ( http://maps.google.com/maps?ie=UTF8&hl...150375&z=13 ) na dwa tygodnie, napisz coś o jedzeniu i na co lepiej wymieniać złotówki, dinary czy dolary? ;]

Edytowane przez Techniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec lipca wybieram się w tamte okolice ( http://maps.google.com/maps?ie=UTF8&hl...150375&z=13 ) na dwa tygodnie, napisz coś o jedzeniu i na co lepiej wymieniać złotówki, dinary czy dolary? ;]

Ja wykupiłem opcję ALL INC czyli jedzenia miałem od 6:30 do 12 wieczorem w bród. Jestem raczej wybredny i byle czego nie jem to na jedzenie nie mogę złego słowa powiedzieć. Mięs, sałatek i frykasów do wyboru do koloru. Każdy coś dla siebie znajdzie. Nie słyszalem od współmieszkańców hotelu żadnych negatywów na temat jedzenie czy ogólnie hotelu. Na wycieczkę bierze euro lub dolary. Tam w każdym hotelu jest kantor i sobie wymienisz. Kursy są ustalane rządowo więc wszędzie jest identycznie, nie trzeba wnikać gdzie lepszy kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jakiś czas temu w temacie o Mielno i inne polskie miejscowości na wybrzeżu, no i po powrocie mogę coś powiedzieć ;)

 

Jeśli ktoś szuka za małe pieniądze dobrej zabawy nad morzem, to zdecydowanie Mielno. Hotel 35zł dziennie (przed sezonem, w sezonie 50) z łazienką, jacuzzi na zewnątrz etc, wszystko ok ;) Do centrum 1km, gdzie jest wszystko co fajne, a po drodze mnóstwo sklepów, żeby coś kupić tak o do pokoju tudzież na plaże ;)

Potwierdzam, że nawet przed sezonem, wieczorem pod Senso zjeżdza się mnóstwo cabrio, i nie tylko, dudniących basem :lol2: dyskotek jest sporo, i dla każdego coś miłego ;)

Smażalnie ryb, 4.90 za 100g dorsza brzmi dobrze i również dobrze smakuje :)

 

Pogode miałem o tyle dobrą, że calutki tydzień ciepło i słonecznie :) wypad zaliczony, miejsce obeznane, mogę polecić jeśli ktoś się zastanawia na krótki, lub też nie, ale tani wyjazd ;) za większe pieniądze tylko za granice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w biurze podróży (nie ważne jakim) i z naszych wymagań kobieta poleciła nam TABA w Egipcie.

Kompleks hoteli, należy sobie jedynie wybrać nazwę i gwiazdki.

Są to jeszcze nie zjeżdżone przez europejczyków tereny, gdzie podobno jeszcze dbają o klienta.

Ceny dlatego są albo tańsze o 10-20% albo po prostu za tą samą kwotę co np. W Hurgandzie mamy o gwiazdkę lub nawet dwie wyższy standard.

Minusem jest to, że te kompleksy to są tzw. bombonierki. Czyli luksus w środku ale nic poza tym. Zero miast, a najbliższe wycieczki fakultatywne to najlepiej samolotem bo wszędzie cholernie daleko. Co oczywiście przekłada się wszystko na wysokie ceny tychże wycieczek. Chociaż bardzo blisko do Jerozolimy, Jordani - ale wycieczki to minimum 100-150 dolców na łeb

No ale na miejscu nurkowanie w rafach koralowych można nabyć, pełen wypas w przyhotelowych atrakcjach.

Czyli jednym słowem trzeba się zdać na luksus hotelu oraz pięknej plaży, zero wypadów na miasto czy bliższych wycieczkach za 50 dolarków.

Czy ktoś z Was już tam kiedyś był ?

 

Patrzcie jakie śmieszne ceny - http://www.travelzone.pl/oferty.html?seekD...02;seekGeo=Taba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...