Skocz do zawartości
Kaeres

Wczasy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, dlatego Dubai wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Jeszcze będę musiał poszperać w sieci jak to finansowo wychodzi, ale lepiej zacznę już odkładać :). A chciałbym wylecieć gdzieś złapać sporo słońca, bo zawsze okresie po nowym roku dopada mnie depresja przez tą wszechobecną szarówę.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku ponownie wybraliśmy Chorwację :)

Dla ciekawskich mały update z tegoroczną relacją bo zima to dobry okres na planowanie ;)

Opowiedz co wybrałeś i gdzie dokładnie.

Ja chciałem zabrać rodzinkę na Korcule ale jak się dowiedziałem o cenach promu (z samochodem) to mi się odbiło i odechciało Chorwacji.

Chcę samochodem pojechać aby pozwiedzać okolice więc jedynie ląd pozostaje.

Znasz coś ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korcula to bdb pomysł :)

Jeśli nie chcesz przeprawiać się promem to zawsze możesz zakotwiczyć w Orebic, a na wyspę robić sobie wypady bez samochodu.

Opcji jest tak wiele, że trudno coś podsunąć.

Na wskazanej stronie znajdziesz też relację z 2008 roku, byliśmy wtedy w Breli - szczerze polecam na rodzinny wypad.

Bezkresną skarbnicą wiedzy jest http://www.cro.pl/forum/

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie namawiam :)

musisz sam ocenić, jazda po autostradach to komfort przy tak długiej trasie.

co do drogi to jedynie polecam powrót od Splitu starą drogą nr 1 - bezcenne :)

zarezerwuj sobie nocleg w Plitvicach i tam pozwiedzacie i odpoczniecie przed dalszą podróżą. Wrócisz na autostradę w okolicy Karlovaca i dalej gnaj którędy wygodniej :)

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzać z 55e (na winietach A i SI) żeby później roztrwonić to na nocleg - to nie moja metoda :)

Do planowania samej podróży jeszcze kawał czasu.

Jedynie muszę opracować plan co na miejscu.

Dzięki jeszcze raz za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, musisz sam sobie przekalkulować. Wariantów jest tyle ile dróg, a metod? pomnóż wynik x użytkowników ;)

Czy będziesz potrzebował noclegu w drodze tam - nie wiem i nie potrafię ocenić.

Mnie zawsze potrzebny był nocleg i kimałem te kilka godzin w samochodzie gdzieś za Zagrzebiem. Wiele osób które mijam odsypia już u Madziarów bo w Cro czeka zwykle monotonna jazda w upalnym słońcu. Nie uważam się jednak za dobrego kierowcę i mam żółwie tempo ;)

Pisząc o noclegu miałem na myśli powrót. Przejedziesz drogą nr 1 do Plitvickich to zrozumiesz o czym piszę - wierz mi, że warto zamienić monotonną autostradę na ten kawałek przez góry :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku skorzystałem z oferty 2 dni przed wylotem. 1500 zł za tydzień AI na Krecie z wylotem 15 km od domu - hotel Europa. Oczywiście wcześniej sprawdziłem opinie. Mały hotel, gdzie połowa obsługi to Polacy. Dobre jedzenie, codziennie sprzątane pokoje, czyściutki basen 25 metrów(przy takim małym hotelu w 100% wystarczał). Jak ktoś chce całe wakacje spędzić przy basenie pijąc drinki to znajdzie ciekawszą(i droższą) opcję, ale ja wolałem przeznaczyć różnicę w cenie na wypożyczenie samochodu i zwiedzenie paru miejsc.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za 4 dni o tej porze będę smażył przyrodzenie na plażach w Breli.

Odwiedziny Makarskiej, Omisia, Trogiru i na koniec wodospadów w Narodowym Parku Krka.

Jeżeli wszystko się uda to dzięki koledze dymy Egipt będzie miał godnego konkurenta

To Twoja relacja natchnęła mnie na Chorwację :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: szukam wakacji na sierpień, Chorwacja tudzież Bułgaria (co lepiej ? ;) Bułgaria samolot, Chorwacja autokar). Byłem w biurze podróży i ceny z wyżywieniem były od 1700zł, czyli dość sporo.

 

W internecie są tańsze i ciekawsze oferty, jednak czy wiarygodne? Jak tu znaleźć dobrą ofertę i mieć spokój, że nie będzie wtopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na nekermanna ja ostatnio szukalem wakacji

Za 2300 mozna sobie kupic pobyt w 4 gwiazdkowym holetlu, AI, przelot samolotem, klima, basen itd itp, 200m od morza

Pobyt 14 dni

 

Wez pod uwage to ze jadac autokarem do Chorwacji badz Bulgarii odpadaja Ci 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm po dłuższym zastanowieniu się będę polował na last minute.

Przejrzystą i wiarygodną ofertę ma Itaka. Są wyloty kilka dni przed, 90% do Turcji czy Tunezji. W sumie wolałbym Chorwacje/Bułgarie ale skoro nie ma to nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jon, a nie GTI Travel? Oni rzeczywiście specjalizują się w Turcji.

W zeszłym tygodniu zacząłem się przyglądać ofertom i trzeba przyznać, że w tej chwili ceny są jeszcze b. atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarow na jakies miejsca za granica, ktore jest typowo imprezowe, a jednoczesnie w miare tanie na kieszen studenta ;)

Zlote Piaski juz zaliczone, cos czytalem o Alanyi w Turcji oraz Rodos.

 

A wiec jak jesli znacie z wlasnego doswiadczenia cos takiego to prosze podzielcie sie i jak mozecie to podajcie jakies biuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja -> Pag -> Novalja -> Plaża zrce

 

W zeszłym roku byliśmy na koniec sezonu i było niezle. To co dzieje się tam w środku lata to podobno czyste szaleństwo. Jeżeli lubisz muzykę klubową to pewnie trafisz na jakiegoś ze swoich wykonawców :)

 

Club Papaya

Google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za 4 dni o tej porze będę smażył przyrodzenie na plażach w Breli.

Odwiedziny Makarskiej, Omisia, Trogiru i na koniec wodospadów w Narodowym Parku Krka.

Jeżeli wszystko się uda to dzięki koledze dymy Egipt będzie miał godnego konkurenta

To Twoja relacja natchnęła mnie na Chorwację :)

 

Polecam Dalmację.

Makarska, Omiś, Jelsa (na Hvar), Bol (na Brać), Brela, Baśka Voda, Trogir, Split, N.P. KRKA

Skały, morze, widoki, pogoda, jedzenie, wąskie uliczki o cudownym klimacie.

Niezapomniane wakacje.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem na wyjeździe w Czechach, jak zwykle spoko, ale postanowiliśmy jechać też na Węgry.

Hajduszoboszlo... mieszkanie umówione z Haliną (ogłasza się po forach) wyszło tak że nie mieliśmy gdzie mieszkać... I generalnie chciała nas wyj... na kasę, bardzo...

 

Szczęśliwie spotkałem gościa który miał akurat na 12 osób miejsca i tam się zakwaterowaliśmy, za tą samą kase (3.5k ft) w oooo wiele lepszych warunkach.

Dobrze ze tak wyszło, bo sytuacja z Haliną i właścicielką była naprawdę masakryczna, tego się nie da opowiedzieć. W każdym razie nie polecam.

 

Edit:

Samo miasto jest spoko, coś tam się dzieje, zawsze można gdzieś iść, ale jest masa polaków, tak na oko to 1/6 normalnych a reszta buraków.

Naprawdę miałem parę sytuacji w których aż chciało się krzyczeć: "jak ty jesteś z Polski, to ja z Pakistanu" albo tym podobne. Wiecie o co chodzi...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam inspiracji na jesienny wyjazd, moze ktos mi podsunie jakis pomysl ;) . Wymagania:

- pomiedzy wrzesniem a grudniem

- od 20'c do 30'c

- cos ambitniejszego niz lezenie na plazy, choć zwiedzanie poważnych muzeów mnie nie interesuje ;)

- nie europa

- 10k pln na glowe za 2 tygodnie

 

Jestem otwarty na propozycje, wiec powyzsze podpunkty mozna naginać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, Dominikana, Jamajka...

Ambitniej: Australia, Nowa Zelandia(chiciaż tutaj musisz dorzucić i nastawić się bardziej na szkołę przetrwania bez żarcia ahaha) Chiny itd. do wyboru do koloru.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...