Skocz do zawartości
Gość dragonlore

God Of War 3!

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam do piątku tak czy inaczej, nawet jak wczesniej będzie. To ma być wieczór bez przeszkadzajek i myśleniu, że jutro znowu do tyry ;) Pre-orderek poszedl juz w zeszlym tygodniu wiec o dostepnosc sie nie martwie. Jeszcze tylko 4 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zacytować jednego z adminów PS3Site.pl

 

Fanem przygód Kratosa nigdy nie byłem, a przynajmniej nie dostawałem wielokrotnego orgazmu jak co niektórzy. Ani jedynki ani dwójki nie skończyłem gdyż w około 70% gra mnie męczyła i nudziła. Oto kilka moich spostrzeżeń o trójce, po 3 godzinach intensywnego mordowania.

 

1. Grafika w grze, w 80% scen nie wygląda jak grafika komputerowa. Z całą odpowiedzialnością za swoje słowa uważam, że mamy pierwszy przykład kiedy to real-timowa grafika przeskoczyła rendery, i mówię tu o filmikach najwyższej jakości. Oczywiście, kiedy plan pokazuje budynki i inne proste budowle w tle, nie ma się czym zachwycać bo i krawędzie błyszczą i szczegóły gdzieś uciekają. No ale gdy mamy pierwszy plan, walki z bossami, zbliżenia postaci Kratosa, samą walkę, wystrój wnętrz... Uch! Filmy w necie tego nie oddają. Ba! Słowa tego nie oddadzą! Trzeba samemu zobaczyć jaka to nasza konsolka słaba, a Cell jaki bezużyteczny, a GPU słabiuśkie. Taaaa....

 

2. Gra jest dużo ciekawsza w moim odczuciu od obydwu poprzednich części. Może dlatego, że wydaje mi się więcej nastawiona na rozwiązywanie świetnie pomyślanych zagadek, eksploracji i podziwianiu fabuły, która od samego początku nie daje nam odetchnąć. Oczywiście wyrywanie członków i latające bebechy są wszechobecne, ale nie narzucają się aż tak bardzo, przynajmniej na razie. Wszystko to okraszone jest najlepszymi bossami jacy kiedykolwiek występowali w grach. Walka z Hadesem to wręcz ekstatyczne przeżycie. Idealnie zrównoważony gameplay złożony z 3 doskoanałych składników. Główkowanie, rozpierducha, boss. Nic nie przerywa zabawy, wszystko dzieje się live, scenki są krótkie, treściwe i wplątane w gameplay. Nic się nie doczytuje, napęd nie szaleje, animacja płynna jak wody Styksu. Można? Można.

 

3. Niestety nie poprawiono timingu przy rozwijaniu skrzydeł. Taka prosta czynność a nieraz siarczyście zakląłem, że przegrywam z bezsensownym systemem podwójnego skoku i skrzydłami. Do tej pory nie mam tego opanowanego i czasami mylę się, co owocuje oczywiście wczytaniem ostatniego checkpointa. Pewnie do końca gry nie przyzwyczaję odruchów palców do tego, bo w żadnej innej grze nie jest to tak dziko rozwiązane.

 

4. Jest poważny bug jeśli chodzi o skrzynie. Tak krótko grałem a już z trzema miałem problem. Zwyczajnie nie chcą się otworzyć, bo Kratos puszcza chwyt. Na początku myślałem, że może nie dane mi jest akurat tej skrzyni teraz otworzyć, albo, że padł mi R1. Ale nie. Wydaje się, że kamera nie ustawia się odpowiednio i Kratos raz widzi skrzynie, raz nie, co owocuje puszczeniem uchwytów. Zaparłem się na dwie takie ukryte w sekretnym miejscu i walczyłem z nimi dobre 10 minut. W końcu się udało, no ale nie rozumiem jak takie coś przeszło beta-testy. Jedną skrzynie gdzieś na początku ominąłem, nie dało się otworzyć i już. Nieprzyjemna sprawa.

 

5. Szkoda że nie zmieniono chociaż trochę animacji Kratosa. Kropka w kropkę to samo co w poprzednich częściach. Ja rozumiem, że może to specjalny zabieg, w końcu to jedna i ta sama postać, no ale w tym całym przepychu jaki nas otacza, ta złożona z gazylionów polygonów postać Kratosa, na której widać nawet pory skóry, porusza się jak drewniany Mokujin. To straszne chodzenie na łańcuchach i skakanie po ścianach. Nic jest nie tknięte. Razi mnie to bo to kropla last-genowa w beczce z prawdziwą erą HD.

 

P.S. Jeśli ktoś się zastanawia czy pełna wersja wygląda tak jak demo to śpieszę donieść, że nawet nie ma co porównywać...

P.S. 2 Gram sobie dla jaj po polsku i uważam, że akurat Linda wypada blado przy innych postaciach. Do Skrzetuskiego jeszcze nie doszedłem :P

 

Niesamowita gra...

 

by kill

Mam nadzieję, że dzisiaj dostanę swoją kopię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Grafika w grze, w 80% scen nie wygląda jak grafika komputerowa. Z całą odpowiedzialnością za swoje słowa uważam, że mamy pierwszy przykład kiedy to real-timowa grafika przeskoczyła rendery, i mówię tu o filmikach najwyższej jakości."

po tym fragmencie przestałem czytać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-16571-1268750711,98_thumb.jpg

Waaaaaaaaar :twisted:

 

Rączki na kołderkę i grzecznie czekaj do piątku, jak obiecałeś ;) Dasz radę? ;)

 

I zaloguj się w końcu do PSN, bo zaproszenie wysłałem z mc temu :P

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rączki na kołderkę i grzecznie czekaj do piątku, jak obiecałeś ;) Dasz radę? ;)

 

Zasady są po to, żeby je lamac :lol2: Nie no pogram troszke, ale pewnie doslownie z godzinkę. Na powaznie wroce dopiero w piatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Grafika w grze, w 80% scen nie wygląda jak grafika komputerowa. Z całą odpowiedzialnością za swoje słowa uważam, że mamy pierwszy przykład kiedy to real-timowa grafika przeskoczyła rendery, i mówię tu o filmikach najwyższej jakości."

po tym fragmencie przestałem czytać :lol2:

 

Jak zagrasz to odszczekasz to co powiedziałeś albo nie zrozumiałeś co autor miał na myśli. :]

 

A teraz coś od siebie. Wracam od znajomego, gdzie graliśmy godzinę na 50calowej plazmie. Powiem Wam tylko jedno. Uncharted 2 jest graficznym królem ale 2009 roku. Uwaga uwaga!!! Nowy król 2010 roku właśnie zagościł na rynku. Po tym co zobaczyłem zbieram szczękę z podłogi!!! :D Myślałem, że dojście do takiego poziomu jaki zaoferował U2 to będzie nie lada wyczynem ale właśnie zostałem naprostowany!!! To co pokazał GOW3 to istny oczojeb!!! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!!! :) U2 został pokonany bez zająknięcia i daleko mu do GOW3! :) Tutaj zobaczycie potęgę Cella gdzie robi kawał dobrej roboty od strony GFX wraz z nowym MLAA Morphological Antialising powala na kolana. Nie wiem jak to opisać ale zapomnijcie o demku bo graficznie było cienkie!!! :D Tak samo jak filmiki HD, które oglądaliście na necie przy fullu wyglądają mizernie!!! :P Jestem oczarowany. Kolega wyznawca peceta nie potrafił się nadziwić temu co zobaczył. :) W połączeniu z ultrapłynną animacją, rewelacyjną kamerą i świetnym gameplayem mamy rewelacyjną grę "slasher". Mając grę w domu nie wahał bym się nawet sekundy czy zagrać czy nie! Ide się ogarnąć i odpalam GOW3 na projektorze i każdemu polecam zrobić to samo :P. Pokłony dla Santa Monica za to cudo! Zresztą sami się przekonacie. :) Pozdrowionka! :D

 

Aha. Lindę mogli by sobie darować. To nie "PSY" a Kratos nie wali wódy każdego dnia. :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika liczona w czasie rzeczywistym jakością przebiła renderowane przerywniki jakie dane nam było zobaczyć np render z FFVIII z 2006 roku. :) O to chodzi. ;)

 

przebiła też renderowane sceny np. z Avatara? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, po prostu wyśmiewam durne teksty typu "nie wygląda jak grafika komputerowa", "pierwszy przykład kiedy to real-timowa grafika przeskoczyła rendery, i mówię tu o filmikach najwyższej jakości"

Avatar to w 90% "grafika komputerowa", czy "render najwyższej jakości", a nie wydaje mi się aby GoW3 to przeskoczył ;-)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Grafika faktycznie w dalszych sceneriach wygląda średnio, ale ta z pierwszego planu jest ładna. Powiem więcej jest niezła, ale szoku nie robi. Może oczekiwałem zbyt wiele po zagraniu w Beta demo i stąd moje odczucia po zagraniu w God Of War 3. Tak dzisiaj o godzinie 12:35 odebrałem ze sklepu swoją kopię. Co mnie lekko wkurzyło to fakt,że zarówno pudełko jak i książeczka nie są po Polsku. Ba nie są nawet po Angielsku. Tylko po Czesku, Słowacku... Taką kopię ponoć niektóre sklepy sprowadziły do Polski. Taką i ja dostałem. Ale na szczęście sama gra oferuje do wyboru kilka ścieżek dźwiękowych. W tym oczywiście po Polsku i Angielsku. Także tragedii ogólnie nie ma.Chociaż pudełko troszkę denerwuje. Za grę dałem 190 zł w sklepie Gekon. Także jakby ktoś tam brał i miał wątpliwości to jeszcze raz wyjaśniam: Pudełko i książeczka są m.in po Czesku, ale sama gra oferuje do wyboru m.in Polski i Angielski. W sumie do czasu aż nie dojechałem do domu i włożyłem płytki do napędu miałem obawy czy mnie wywałowali. Widać ściągnęli je z Czeskiej dystrybucji, bo nasz wydawca nie zdążył przygotować Polskich okładek i książeczek. Tak można to sobie tłumaczyć. W każdym razie jest to mój pierwszy poważny zakup na konsolę PS3 także nie mam co marnować czasu i biorę się za granie. Niestety tylko trochę, bo rano trzeba do pracy. I tak dzisiaj udało mi się wolne wziąć w pracy , a czasu na granie i tak nie było ehh. Także na większe granie to pewnie w Weekend dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z ultrapłynną animacją, rewelacyjną kamerą i świetnym gameplayem mamy rewelacyjną grę "slasher".

 

O ile w sprawie animacji sie zgodze o tyle kamera czasami jest do bani i przypomina ta ze starych Residentow. Ale gameplay faktycznie ownuje: zaczyna sie od petardy, a potem jest tylko lepiej. Nie wiem ile gry mam za soba, ale wlasnie zdewastowalem Heliosa :razz: Grafa oczywiscie prezentuje sie rewelacyjnie chociaz te ohy i ahy ze real time lepszy od renderow to lekki bullshit i trzeba to traktowac z przymrozeniem oka.

Widać ściągnęli je z Czeskiej dystrybucji, bo nasz wydawca nie zdążył przygotować Polskich okładek i książeczek.

Kupione dzisiaj w Mad Games, full PL zarówno ksiazeczka jak i gra. Linda na podkladzie daje rade, chociaz czasami synchro jest lekko niedopracowane.

Mnie w sumie najbardziej w tym momencie stresuje sterowanie: nie moge sie przestawic na Dual Shocka. BTW czy to tylko ja czy ta gra nie jest latwa nawet na Normalu?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalu jest łatwiutka. :P

Wracając jeszcze do grafiki to odpaliłem na LCD z podpisu z 2 metrów i już jakoś inaczej ta grafika wyglądała. Bardziej kolorowa i ogólnie z jakością obrazu było coś nie tak. Może to przez zbyt małą odległość? Od 50calowej plazmy siedzieliśmy jakieś 4-4.5 metra. Właśnie włączam projektor i zaczynam na Hard właściwą rozgywkę :D więc zobaczę jak tutaj z tą grafiką.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak grałem rano na plazmie 37' to też miałem mieszane odczucia. Ale jak podłączyłem go do 22' LCD grafika tu jednak wygląda lepiej. Lepsze kolory. Oczywiście to kwestia samego telewizora. Ta moja plazma do najnowszych nie należy. W każdym razie różnica nie jest taka ogromna na niekorzyść plazmy, więc będę grał na niej. Nieco bardziej rozmazane tekstury, ale za to więcej cali. Ogólnie w dalszych lokacjach grafika jednak jest niezła. Nie przesadził bym, że piękna. Tytany czy Bogowie robią ogromne wrażenie. Aż dziw, że ta konsola drzemie w sobie tyle mocy. Na kompie sporo by to ramu żarło, a tu udało im się to ucisnąć w 512 MB pamięci i to dzielonej zresztą. Do tego muzyka i sam dubbing Lindy IMO na przyzwoitym poziomie. Spodziewałem się, że po czasie będzie mnie irytował głos Lindy, ale umie tak dobrze dobrać czasem ton wypowiedzi do sytuacji. Czuć w jego głosie emocje, a nie sztuczne gadanie z kartki byle tylko powiedzieć. Słychać pewne zaangażowanie. Zresztą Boguś to Boguś. Aż czekam tylko na scenę gdzie powie te swoje wypie... ;) Co do Gameplaya to ja nie mam tu słów. Przebija wszystko i wszelkie niedoskonałości. Cały czas akcja. Nie brakuje też ciekawych zagadek. Fajnie się walczyło z Posejdonem. Efekt z wodą był niesamowity. W ogóle woda w tej grze jest jedna z najładniejszych jakie widziałem. Śmiało może stanąć z tą z Crysis czy tam Bioshock. Jak na razie mogę śmiało dać 9/10. Oby tylko gra nie była zbyt krótką. Chociaż na jakimś forum o PS3 jak dzisiaj zaglądałem to ludzie już poprzechodzili grę. Byli tacy co mieli ją już w poniedziałek. Ciekawe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalu jest łatwiutka. :P

Wracając jeszcze do grafiki to odpaliłem na LCD z podpisu z 2 metrów i już jakoś inaczej ta grafika wyglądała. Bardziej kolorowa i ogólnie z jakością obrazu było coś nie tak. Może to przez zbyt małą odległość? Od 50calowej plazmy siedzieliśmy jakieś 4-4.5 metra. Właśnie włączam projektor i zaczynam na Hard właściwą rozgywkę :D więc zobaczę jak tutaj z tą grafiką.

 

Ja na poczatku odpalilem na plazmie, a potem na projektorze (PS3 jest strasznie kapryśne jesli chodzi o kable HDMI, musiałem się troche nagimnastykować żeby w końcu zaczeło śmigać). W każdym razie różnic większych nie zauważyłem. Standardowo na projektorze obraz podoba mi sie bardziej. Natomiast myslalem dzisiaj o wczorajszej rozgrywce i napewno zmienilbym jedna rzecz: sterowanie kamera. Wolalbym zeby pod prawa galka byla kamera, a nie unik. Domyslam sie, ze tego nie mozna zmienic, ale doslownie lapalem sie ze co i raz chcialem sie rozejrzec po okolicy i nacieszyc sie widokami, a tu kiszka. Musze te spojrzec w ustawienia sterowania czy cos da sie pozmieniac, bo jakos hmm malo intuicyjne jest w tym momencie. Wielkosc (a raczej malosc) DS-a pomijam, ale to nie wina gry. Tak czy inaczej: nie zaluje zakupu konsoli dla tego tytulu. Wracam do X, koncze Assassina i przesiadka na PS3 na najblizsze miesiace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MI to nie tyle przeszkadza co chciałbym, żeby było inne. W RE5 też nie można strzelać i chodzić jednocześnie, bo było tak od zawsze. Ale chyba mam prawo powiedziec, ze chciałbym zeby było inaczej. Po prostu system z kontrolowana kamera bardziej mi odpowiada i tyle. Gra jest swietna, ale jest pare detali ktore osobiscie bym zmienil - to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było zawsze i radzę się szybko przyzwyczaić. Jak pierwszy raz siadłem do God Of War na moim wysłużonym PS2 też mnie to lekko denerwowało. Bo co próbowałem gałką zmienić widok kamery to Kratos robił unik. Czasem kończyło się to w przepaści ;) Niestety bywały momenty w poprzednich częściach, że kamera uciekała, albo stawała pod takim kątem, że ciężko było podziwiać widoki. Czasem to przeszkadzało w grze. Nie mówię to o sytuacjach, gdzie położenie kamery specjalnie się zmieniało jak musieliśmy unikać jakiś kolców itp. W GoW 3 kamera też potrafi świrować, ale ogólnie rzadko. Fun z gry jest naprawdę niesamowity. Wczoraj grałem ok 3 godzin. W Weekend mam zamiar skończyć tą grę i szybko wymienić się na Uncharted 2 z kolegą. Oczywiście tylko na czas przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem po 2-gim bossie no i gra syci, graficznie super, animacja swietna, efekty, praca kamery... myslalem ze uncharted 2 nie bedzie mozna przebic pod tym wzgledem, a jednak. Bede sobie dawkowal na przemian z bad company 2 zeby za szybko nie skonczyc. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...